PDA

Zobacz pełną wersję : Klata pomocy!!!!!



question
17-03-10, 11:35
Witam. Piszę do was z dosyć kłopotliwym jak dla mnie problemem. Nie wiem co się dzieję z moją klatką piersiową mianowicie z górną partią.
Próbowałem wszystkich ćwiczeń ale mimo tego nic. Oczywiście z dolną partią jest ok. Wykonuję trening siła + masa (12,10,10,10).
Proszę o konkretne porady i ćwiczenia bo jestem kompletnie załamany i na jakich obciążeniach ćwiczyć może przesadzam z powtórzeniami
lub ciężarem?

Płeć - mężczyzna


Wiek- 19 lat

Waga- 87kg

Wzrost-179

Co chcesz osiągnąć

Staż- 5miesięcy

Inna Aktywność/Sporty: pływanie

Dostęp do siłowni/sprzętu(czy to pro siłownia, czy warunki domowe, etc)

Aktualna/planowana dieta- typowa na masę (węglowodanowa)

Przeciwskazania Medyczne- brak

Suplemacja- tak

mumin1992
17-03-10, 11:48
Weź może zaczynaj na ławeczce skośnej, może szybciej górne zbudujesz.

ciachowicz
17-03-10, 11:57
wrzuc trening klaty. dieta jest ?

question
17-03-10, 12:07
*WYCISKANIE SZTANGI- GÓRNY SKOS (12,10,10,10)
*WYCISKANIE HANTELKAMI- DOLNY SKOS (12,10,10,10)
*ROZPIĘTKI W GÓRNYM SKOSIE (12,10,10,10)
*PRZENOSZENIE SZTANGIELKI W LEŻENI W POPRZEK ŁAWKI POZIOMEJ (12,10,10,10)

Dieta i suple oczywiście, że tak.

szycha77
17-03-10, 18:37
Spróbuj opuszczać sztangę do szyi. To ćwiczenie rób na maszynie. Staraj się robić 12, 10, 10, 8 powtórzeń na wszystkie partie. Skosu - na razie nie rób. Dołóż sztangielki skos +.
Wrzuć dietkę, bo nie którzy mówią, że ją mają a okazuje się, że jest dużo do poprawy.

ZIP009
18-03-10, 10:58
Musisz dodać skos bez niego góra nie rośnie

rafio83
18-03-10, 13:03
Ja podłącze sie do tematu tylko ze odwrotnie góra fajnie rośnie a na dole Facik. Jak przyspieszyc dół?
Robie obecnie
skos góra hantle 8,8,8,6 z progresją
plaska 8,8,6,6 z progresją
surerserie z górnych i dolnych wyciagów po 8,8,8,8
Dieta jest!!!

szycha77
19-03-10, 17:39
Ja podłącze sie do tematu tylko ze odwrotnie góra fajnie rośnie a na dole Facik. Jak przyspieszyc dół?
Robie obecnie
skos góra hantle 8,8,8,6 z progresją
plaska 8,8,6,6 z progresją
surerserie z górnych i dolnych wyciagów po 8,8,8,8
Dieta jest!!!
Górę wywal i rób skos - oraz pompasy na poręczach. Tułów pochylony do przodu.

pure
19-03-10, 17:44
Dla mnie najlepsze cwiczenie na gore klaty to wyciskanie skos do gory rzecz jasna ale hantlami. Sztanga wolnym, czy na suwnicy wedlug mojej oceny nie da ci tyle co hantle... Popracuj nad opuszczaniem, sprobuj zwiekszyc badz zmniejszyc kat ustawienia oparcia lawki. Musisz sam dojsc do tego co Ci najlepiej wchodzi na gore. Mysle rowniez, ze skos na sztandze mozesz odpuscic a zwiekszyc ciezar na hantlach.

znieczulica
19-03-10, 18:14
Jak to na mase ma być to zmniejsz powtórzenia w serii a zwiększ ciężar. Lepiej zrobić 4-6 powtórzeń prawie maksymalnym ciężarem niż wachlować po 12 razy.
Ławka skos - sztangę opuszczasz powolutku do miejsca nieco poniżej brody i wypychasz maksymalnie szybko.
Podobnie z hantlami.
No i nie przesadzaj z nachyleniem ławki bo zamiast na klate więcej ci na barki będzie szło.

rafio83
19-03-10, 19:27
Panowie skos góre robie i jest GIt ławki nie da sie ustawiac ma na stałe skos. Pytam co na dół cyca!
Skosu w dół nie ma, poręczy do pompek też. Wiec czym to robic? Gość z siłki mówił mi żebym był cierpliwy cyc rozrosnie sie wszędzie, miał racje?
Przerwe miedzy cycami(mostek i powyżej) robię ćwiczeniem poniżej to chyba OK?
http://www.youtube.com/watch?v=cQxDrsJMZSU

Tadel
19-03-10, 19:33
To na płaskiej ciśnij

znieczulica
20-03-10, 09:35
Nie wiem co się dzieję z moją klatką piersiową mianowicie z górną partią.

Odpowiadałem na pierwszy post. Ty się rafio podłączyłeś...

Jak dół a nie masz skosu w dół to lipa troche, więc chyba płaska zostaje, ewentualnie ściąganie linek ja na załączonym filmie tylko górnych.
A co do samych wyciągów to początkującym w okresie budowania masy zaleca się unikania linek itp i ćwiczenia na wolnych ciężarach, więc lepiej rób rozpiętki zamiast tego na filmie.

question
26-03-10, 11:17
Ok dzięki spróbuje na płaskiej ale nie wiem czy to się nie stało przez bary bo bardzo dużo mi poszło w tą część.