PDA

Zobacz pełną wersję : Praca a Trening



Kolin
14-03-10, 17:25
Witam

Od tygodnia zmieniłem pracę i pojawił się problem. System pracy obecnie mam trzy zmianowy Rano, popołudniu, nocka... Problem tkwi w tym iż gdy idę na popołudniu to nie mam możliwości ćwiczenia ponieważ siłownia jest czynna w godzinach 15-22 więc jestem w pracy. Krótko mówiąc zawsze idąc na drugą zmianę mam tydzień wolny. Chciałem się poradzić czy w związku z tym zmienić plan na jakiś inny, przeznaczony do tego typu systemu ? Obecnie ćwiczyłem normalnie trzy razy w tygodniu, obecnie masa jeszcze. Chciałbym to jakoś pogodzić gdyż zależy mi na ćwiczeniu. Każde pomysły, sugestie mile widziane żeby wszystko było oki

KowalX
14-03-10, 17:32
A nie możesz w tym czasie chodzić na treningi przed pracą?Możesz też ćwiczyć po pracy.

Kolin
14-03-10, 17:36
Do pracy idę na 14 do 22 Siłka jest czynna w godzinach 15-22 więc jestem w pracy i nie mam możliwości. A zapisać się do Klub Fitnesu to 170 zł na miesiąc to moim zdaniem przegięcie.

KowalX
14-03-10, 17:39
Do pracy idę na 14 do 22 Siłka jest czynna w godzinach 15-22 więc jestem w pracy i nie mam możliwości. A zapisać się do Klub Fitnesu to 170 zł na miesiąc to moim zdaniem przegięcie.
No jeśli siłka zamknięta to masz dwa wyjścia kupić trochę sprzętu do domu lub trening bez sprzętu w domu.

bibski
14-03-10, 17:53
kup hantle i pompuj ułóż sobie obwód i trenuj tak jak masz na 2 zmianę nic innego nie przychodzi mi na myśl

Kolin
14-03-10, 18:03
No dzięki chłopaki, KowalX a ćwiczenia bez sprzętu w domu to jakie miałeś na myśli ? Będzie trzeba myśleć o zrobieniu własnej siłki.

KowalX
14-03-10, 18:31
No dzięki chłopaki, KowalX a ćwiczenia bez sprzętu w domu to jakie miałeś na myśli ? Będzie trzeba myśleć o zrobieniu własnej siłki.

No ćwiczeń możesz wykonywać sporo np.
pompki ,
pompki wąsko,
pompki szeroko,
pompki na tricepsa,
(oprócz szerokości możesz kombinować przy pompkach z różnym ustawieniem nóg na różnych podwyższeniach),
pompki na rękach z opartymi nogami o ścianę ,
pompki na oparciach krzeseł (coś jak na poręczach),
przysiady,wykroki,
drążek,podchwyt,nachwyt.
Jak masz partnera do ćwiczeń to już w ogóle możesz pokombinować z wymyślaniem ćwiczeń.
Do tego na początek możesz zakupić zamiast hantli małe gryfy do sztangielek i uzupełniać trening bez sprzętu,następnie sztangę prostą i ławeczkę.

Uniwersalną ławkę z regulacją kupisz za jakieś 250zł .Moja się również składa,także miejsca zajmuję tyle co nic(Jeśli miejsce stanowi dla Ciebie problem zwróć na to uwagę)
Również na wytrzymałość ławki.250kg powinno być ok.

Kolin
14-03-10, 18:58
Dzięki wielkie Sog dla ciebie. Obecnie to będzie musiało spełniać rolę, z czasem skompletuję siłownie :)

Dominick
14-03-10, 19:32
no kolego znam ten ból tez pracuje na 3 zmiany (niestety juz mam takie zajecie) i jak jest popoludnie to cwicze o 11 tyle ze ja mam taki komfort ze caly sprzet mam w domu powodzenia

Andrew_ace
16-03-10, 11:54
Nie wiem na jakim jesteś poziomie, jakiego potrzebujesz obciążenia, złożoności ćwiczeń itp. Może taki układ: do domu kupujesz wolne ciężary, ławeczkę, drążek i wykonujesz ćwiczenia podstawowe a na siłowni (tu w miarę potrzeby) te bardziej zaawansowane. Jak dla mnie nie dasz z siebie wszystkiego mając na głowie to ze musisz iść do pracy i tam PRACOWAĆ, dlatego sugerowałbym trening po przyjściu do domu.