PDA

Zobacz pełną wersję : Biceps



Karagel
12-03-10, 22:09
Więc jest problem w tym jest, że nie chce rosnąć zmieniałem ćwiczenia, serie i nic macie może jakieś inne rady ??

Od razu uprzedzę wasze pytanie : Mam Dietę chociaż nie zawsze mogę ja stosować tak jak mam rozpisane. Ale staram się jej trzymać !!

Tadel
12-03-10, 22:58
Pokaż jak go ćwiczyłeś. Rozpisz serie jakie wykonywałeś i czy to był pan plecy+bic czy klata + bic

Karagel
12-03-10, 23:13
To było klata + bic i tak /uginanie ze sztanga łamana stojąc /UGINANIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ NA MODLITEWNIKU chwyt młotkowy / UGINANIE RAMION PODCHWYTEM STOJĄC-Z RĄCZKĄ WYCIĄGU:

Tadel
13-03-10, 00:05
Staż jaki masz?? Od kiedy trwa stagnacja?? Jakie masz wymiary?

Spróbuj np połączenia plecy+bic i obetnij ćwiczenia na bic do 2 ćwiczeń (bo i tak obrywa przy plecach już nieźle wiec nie ma co go faszerować 9 seriami) i zrób np 4s ze sztangą i 3s młotkowo ;)

A jeśli nie to może potrzebujesz więcej cierpliwości.. W ćwiczeniach możesz też próbować uginania ramion na ławce skośnej - super sprawa ;)

D3
13-03-10, 00:30
No faktycznie to mu w cholerę urośnie po twoich poradach :)
Wymęcz stary bicepsa tak jak nigdy, żebyś ręki nie mógł zgiąć, a nie słuchaj tych rad rodem z pani domu.

szycha77
13-03-10, 00:43
Narg to było dobre, he he.
Karagel spróbuj zrobić 3 ćwiczenia na raz, tzn. jedno po drugim. I tak 4 serie po 10 powtórzeń.

Tadel
13-03-10, 08:15
No faktycznie to mu w cholerę urośnie po twoich poradach :)
Wymęcz stary bicepsa tak jak nigdy, żebyś ręki nie mógł zgiąć, a nie słuchaj tych rad rodem z pani domu.

Dlatego pytam jaki ma staż....

Karagel
13-03-10, 11:20
Staz 6 miechow mam a co do tego że mam robić wszystko na raz to ma być tak, że robię te 3 ćwiczenia co mam pod rząd przerwa i potem znowu to samo ??

Tadel
13-03-10, 12:03
Jakie miałeś plany treningowe?? Poza tym skończył się ten twój czas gdy szybko rosło szybko a kg na klatę przybywały ;) teraz trzeba cierpliwości i dietki ;)

Karagel
13-03-10, 12:17
Na bic to rózne / stoja uginanie mlotkowo / modlitewnik / sztanga / w oparciu o kolano /

.Smile
13-03-10, 12:46
Tak Was czytam to każdy daje inna radę, hahaha

tak tylko spytam autora, ile powtórzeń robiłeś oraz serii ?

D3
13-03-10, 12:49
Jak staż 6 miechów to spróbuj bic+tric w super seriach.

Karagel
13-03-10, 13:18
Wcześniej robiłem 4 x 10 a od jakiegoś miesiąca 3 x 10 na każde ćwiczenie.

D3
13-03-10, 13:54
Powtarzam: Jak staż 6 miechów to spróbuj bic+tric w super seriach.

Zagospodaruj jeden dzień na same łapy.

Tadel
13-03-10, 14:06
Jak robiłeś 3 ćwiczenia i w każdym 4 serio po 10 powtórzeń to mogłeś go trochę przetrenować patrząc na twój staż

D3
13-03-10, 14:11
W życiu nie przetrenujesz w taki sposób bicepsa!

Tadel
13-03-10, 14:20
W życiu nie przetrenujesz w taki sposób bicepsa!

Taaa powiedz to mojemu rok starszemu kumplowi, który zaczął chodzić siłkę i z zerowym stażem wziął się za spilt i katował bica przez kilka miechów 4s uginania ze sztangą 4s do kolana i 4s na modlitewniku, dotego robił plecy+bic - efekt był taki że go właściwie nie było heh przetrenował się i tyle.. Więc nie mów, że sie nie da...

D3
13-03-10, 14:28
Przeczytaj uważnie co napisałeś, bo chyba tego nie zrobiłeś. Twój kolega robił biceps dwa razy w tygodniu co wychodzi więcej niż 3-4ćwiczenia, czyż nie? Ja obecnie robię bicepsa dwa razy w tygodniu - dokładnie tak jak robił Twój kolega - i nie czuję, aby biceps był przetrenowany, a wręcz przeciwnie. Jeden dzień jest ciężki, gdzie zakres powtórzeń jest pomiędzy 4-10 w tym powtórzenia negatywne/oszukane, a z plecami robię bica, gdzie zakres powtórzeń jest powyżej 10, wszystko robione wolno i technicznie.

Obstawiam, że kolega o którym napisałeś nie miał bladego pojęcia o treningu ani diecie.

Tadel
13-03-10, 14:36
Przeczytałem i nie wiem o co Ci chodzi ;D napisałem że robił dużo seri i w dodatku robił go z plecami...Czyli 1 w tyg 3 ćwiczenia po 4 serie... (czytanie ze zrozumieniem)

Poza tym zauważ, że sporą rolę odgrywa staż bo ja mówię, że on bez żadnego ACT, FBW czy czegokolwiek wziął się za przeładowany trening i być może tak było w wypadku autora tematu.. Rozumiesz już o co mi chodzi?
A to, że Twój staż pozwala Ci trenować bic 2 razy w tygodniu to nie znaczy, ze każdy może mieć trening podobny do Twojego

D3
13-03-10, 14:40
"4s uginania ze sztangą 4s do kolana i 4s na modlitewniku, dotego robił plecy+bic"

do tego może zostać zintepretowane dwojako. Do tego, że dodatkowo jeszcze robił plecy+bic lub do tego, że stosował taką kombinację :)

Karagel
13-03-10, 15:32
To mam teraz robić tak jak mówi Szycha czy Narg ??

.Smile
13-03-10, 15:43
W życiu nie przetrenujesz w taki sposób bicepsa!

To w jaki sposob, TWOIM zdaniem przetrenuje ?

40 powtorzen na tak mala partie miesniowa jaka jest biceps to zdecydowanie za duzo. Biorac pod uwage twoj staz - to jest wlasnie przyczyna braku efektu.

Mozesz sprobowac zrobic superserie biceps/triceps lub zmien po prostu cwiczenia jezeli te nie daja tobie efektu. Kombinuj tez z powtorzeniami/seriami, jezeli teraz robiles 3/4 x 10 to teraz sprobuj 2/3 x 6/8/8 albo 6/8/10 np.
Jezeli duzo powtorzen oraz serii na ciebie nie dzialaja, to znak ze twoj bicek jest zbudowany z wlokien szybkokurczliwych i musisz starac stosowac zasade mniej powtorzen i mniej serii, jednak z wiekszym ciezarem.
Pamiętaj ze pompa nie jest najwazniejsza oraz na koncentracji w czasie wykonywaniu cwiczen.
Aha, no i niezniechecaj sie, zanim znajdziesz sposob na siebie, chodzi mnie o sposob dazenia do celu to minie troche czasu jednak.

Karagel
13-03-10, 15:53
Smile: To mogę robić np. te 3 serie 10//8/6 czy tak jak Ty to pisałeś 6/8/10 i czy przy każdej serii mam zmieniać ciężar. Czy też może mam robić Jak pisał to Narg czy Szycha żebym robił te 3 serie pod rząd

.Smile
13-03-10, 15:56
Szczerze to nie czytałem co pisali. Ale progres ciężaru przy treningu masowym/silowym to absolutna podstawa. Nie stosowales tego?

Karagel
13-03-10, 16:29
Przy Bicepsie akurat tego nie stosowałem bo słyszałem podzielone zdania , niektórzy mówili, że robią inni że więc też nie robiłem progresu. Przy tricepsie też nie robię a jakoś ładnie idzie po woli ale idzie.

Karagel
13-03-10, 16:58
To co mam zmniejszyć liczbę powtórzeń czyli 3 x 10.8.6 i przy tym zwiększając ciężar ?? I zobaczyć po miechu czy coś się ruszyło. I dodam jeszcze że na treningu ręka jest z pompowana tylko że potem schodzić to jak powietrze z przebitej opony i nie rośnie.

.Smile
13-03-10, 16:59
Tak, robisz 3 x 10/8/6 i zwiekszasz sukcesywnie ciezar.

Czyli taka pompka na 10 min? Taka jest nic nie warta, prawdziwa pompa to taka co sie trzyma z godzine :P

szycha77
13-03-10, 18:05
Staz 6 miechow mam a co do tego że mam robić wszystko na raz to ma być tak, że robię te 3 ćwiczenia co mam pod rząd przerwa i potem znowu to samo ??
Tak, robisz trzy pod rząd, przerwa i dalej.