PDA

Zobacz pełną wersję : Białko



rafio83
12-03-10, 11:37
Zakupiłem białeczko z firmy DYNAMIZE NUTRITION o nazwie ELITE WHEY PROTEIN ISOLATE sprzedawca mówił ze ponoc zdobyło nagrode roku, co o nim myslicie???
Nie wspomne ze zapłaciłem 150zł a na allegro jest po 100zł FACK!!!

slim shady
12-03-10, 11:41
niezłe białko

Symu
12-03-10, 11:54
przepłaciłeś to fakt ale białeczko dobre, choc za 150 bym go nie kupil :D

rafio83
12-03-10, 12:33
jak wciagac najlepiej? ja planuje rano,zaraz po treningu i na noc w połączeniu z białkiem jaja lub twarogiem

mtm
12-03-10, 12:34
Braki w diecie nim "łataj" jak posiłek słaby to chlup .
A tak to to rano na pobudzony metabolizm i of corse po treningu .

KowalX
12-03-10, 12:36
Zwiń banknot w rulon ;)

A tak na poważnie to 3razy za dużo.Przy diecie jak raz gdzieś wciśniesz to będzie dobrze.To ma zastąpić posiłek.Więc czy zjesz kotleta czy odżywkę traktuj to jako źródło białka.


Braki w diecie nim "łataj" jak posiłek słaby to chlup .
A tak to to rano na pobudzony metabolizm i of corse po treningu .
Najpierw coś piszesz ,a zdanie niżej sobie zaprzeczasz ;)

rafio83
12-03-10, 12:41
KowalX no to z ranca przed sniadaniem i po treningu na noc zjem twaróg albo jaja(bez Zółtka)
w DNT rano i w porze treningu tak bedzie OK?

KowalX
12-03-10, 13:04
Polega to na tym,że załóżmy chcesz spożywać 2gramy białek na 1kg masy ciała.Twoja masa to np 70kg,a więc układasz dietę z 5-6 posiłków na dobę(spożywasz je co około 3h w podobnych porach).
Potrzebujesz w tym przykładzie 140gram białka dziennie(ponieważ 2gramy na kilogram).Zjadasz na obiad 100g kurczaka ,80g makarony oraz warzywa, masz tu ok 25-30gram białek.Z pozostałymi posiłkami wychodzi akurat 140gram czyli ile trzeba,ale np gdzieś się śpieszysz wtedy robisz odżywkę białkową z węglowodanami i spożywasz to zamiast posiłku.Lub inaczej; spożyłeś zaplanowane posiłki jednak wychodzi 110gbiałek wtedy spożywasz 30g białek z odżywki.Mam nadzieję ,że się nie pogubiłeś.Oczywiście to hipotetyczne liczby ponieważ jak spożyjesz mniej nic się nie stanie(mamy pewne granicę spożycia by nie zachwiać budowania sylwetki).Wielkość spożycia zależna jest również od dyscypliny ,którą uprawiasz uprawiasz i kilku indywidualnych cech.
Pzdr.

rafio83
12-03-10, 16:41
no dobra wiec wedle tego co mowisz to

Zawsze jem na sniadanie platki owsiane 80g z mlekiem 80g ten posiłek ma okolo 12g białka wiec odżywka wskazana prawda??
Póżniej jem dwa posiłki które maja po 40-50g białka(tunczyk,cycek,itp) wiecnie potrzebuje wspomagacza!
Kolejn składa sie z jogurtu naturalnego i serka wiejskiego lub twarogu i ma około 20g białka (przy założeniu serek+jogurt) wtedy brac odżywke???
I kolacja sama odżywka + dwa białka jaj

Do tego jeszcze po treningu bezposrednio to wyjdzie na to ze musze brac po 4 razy dziennie. Czy kazdy posiłek musi byc (mniej wiecej) z jednakowa iloscia białek? Do tej pory nie dzielilem tego na posilki tylko pilnowalem aby na cały dzien wyszło te 200g
np.0 8:00 płatki z mlekiem
12 zjadalem posilek o zaw. 50g bialka przed praca
16:00 i 20:00 pieczywo chrupkie (wegle) z wedlina,czyli znikome ilosci bialka
23:00 kolacja znów z duza iloscia białka bez wegli. Złe robiłem

KowalX
12-03-10, 17:10
To,że na śniadanie spożyjesz tyle białek ile mówisz nie znaczy,że musi być więcej.Masz w całym bilansie dobowym dostarczyć odpowiednią ilość z tym ,że 50g na porcję do zbyt dużo,nie wykorzystasz tego przez organizm.Gdy w pewnym momencie dostarczysz za mało aminokwasów,organizm wykorzysta je z organizmu.Jak masz problem z przygotowaniem śniadania to zjedz płatki z odżywką.Nie wiem gdzie ile czego potrzebujesz ,bo nie wiem jakie masz zapotrzebowanie,jak ćwiczysz i żadnych danych o tobie nie znam.Dałem Ci tylko pewne wytyczne.Wywal tą odżywkę i naucz się układać dietę ,a później ewentualnie dasz odżywkę gdzie potrzeba,bo wciskasz ją gdzie tylko się da.A dział ten nie jest od spraw żywienia.

rafio83
12-03-10, 17:18
OK w takim razie w dziale DIETA wrzucam swoja diete do oceny, moze pokusisz sie o opinie!!!

Thunderbreaker
12-03-10, 17:58
A czym się różni to białko od białka ostrowia? Oprócz ceny oczywiście :happy:

burn
12-03-10, 18:54
Tak jak maluch vs mercedes. Jakość !
Słabszy skład/smak/rozpuszczalność, brak enzymów trawiennych.

Prezes007
13-03-10, 22:14
KowalX no to z ranca przed sniadaniem i po treningu na noc zjem twaróg albo jaja(bez Zółtka)
w DNT rano i w porze treningu tak bedzie OK?

Po treningu zaraz ładuj carbo albo inne szybko przyswajalne wegle a pozniej posilek potreningowy (wegle +bialo czyli np kura z ryzem i warzywami)