PDA

Zobacz pełną wersję : tętno przy aerobach



alder
12-03-10, 02:05
poczytałem trochę o tym w necie bo nie mam bana na gugyl ale zastanawiam się jak wy się na to zapatrujecie. czy mierzycie puls itd. dziś miałem pierwszy trening z pulsomierzem. podczas treningu siłoweg średnio 140 uderzeń serca na minutę. ale choć i sięgało 160 a nawet max 170. po siłowym podczas aerobów ok 140. jakie jest optimum % dla spalania fatu ?

KowalX
12-03-10, 03:48
poczytałem trochę o tym w necie bo nie mam bana na gugyl ale zastanawiam się jak wy się na to zapatrujecie. czy mierzycie puls itd. dziś miałem pierwszy trening z pulsomierzem. podczas treningu siłoweg średnio 140 uderzeń serca na minutę. ale choć i sięgało 160 a nawet max 170. po siłowym podczas aerobów ok 140. jakie jest optimum % dla spalania fatu ?

Tętno na poziomie 60-75% tętna maksymalnego.

alder
13-03-10, 13:45
thnx
wczoraj byłem na basenie, bite pół godziny pływania, nie miałem pojęcia, że dam radę tyle przepłynąć. tętno w poziomie ALE:
po jakichś 15 minutach było już niższe i ciężko mi było je podwyższyć. musiałem szybciej i mocniej machać łapami żeby skoczyło. czy to normalne ?
zaraz po basenie wziąłem bcaa+glutę i po tym na saunę. ok ?

i teraz czy w ogóle wskazana jest sauna po męczących aerobach ? siedziałem w saunie 7 minut, poszedłem pod zimny prysznic. aż mi się we łbie zakręciło. nigdy tak nie miałem. później na kilka minut do steam-roomu i znów pod zimny prysznic - to samo. i jeszcze jeden cykl i również dizzy we łbie. czy to normalne ?

i jeszcze mam pytanie co do aerobów bo albo nie piszą na necie konkretnie albo praca mnie odmóżdża. wiem, że na czczo są wskazane. prócz tego po siłówce (robię 15 minut). ale w dni wolne od siłówki chcę 30-40 minut pośmigać. i nie rano na czczo bo nie zawsze mogę. jaką wówczas porę wybrać ? przed spaniem ? a w ciągu dnia w jakich odstępach między posiłkami ?
czy dzień aerobowy mam traktować jako dzień treningowy jeśli chodzi o zażywanie bcaa+gluty ?
please, help me [;

KowalX
13-03-10, 14:08
thnx
wczoraj byłem na basenie, bite pół godziny pływania, nie miałem pojęcia, że dam radę tyle przepłynąć. tętno w poziomie ALE:
po jakichś 15 minutach było już niższe i ciężko mi było je podwyższyć. musiałem szybciej i mocniej machać łapami żeby skoczyło. czy to normalne ?
zaraz po basenie wziąłem bcaa+glutę i po tym na saunę. ok ?thnxi teraz czy w ogóle wskazana jest sauna po męczących aerobach ? siedziałem w saunie 7 minut, poszedłem pod zimny prysznic. aż mi się we łbie zakręciło. nigdy tak nie miałem. później na kilka minut do steam-roomu i znów pod zimny prysznic - to samo. i jeszcze jeden cykl i również dizzy we łbie. czy to normalne ?

Tak to normalne ponieważ tu też liczy się kondycja i odpowiednie żywienie przed.Tętna nie da się utrzymywać w nieskończoność.
Nie ,bo zamiast uzupełnić wodę dodatkowo się jej pozbywasz.Nie dziwię się ,że Ci się zakręciło ,bo to kierunek w stronę odwodnienia.


thnxi jeszcze mam pytanie co do aerobów bo albo nie piszą na necie konkretnie albo praca mnie odmóżdża. wiem, że na czczo są wskazane. prócz tego po siłówce (robię 15 minut). ale w dni wolne od siłówki chcę 30-40 minut pośmigać. i nie rano na czczo bo nie zawsze mogę. jaką wówczas porę wybrać ? przed spaniem ? a w ciągu dnia w jakich odstępach między posiłkami ?
czy dzień aerobowy mam traktować jako dzień treningowy jeśli chodzi o zażywanie bcaa+gluty ?
please, help me [;

Nigdy nie biegamy na czczo.Poza tym w dłuższym czasie prowadzi to do wyniszczenia organizmu.Następnym minusem jest to ,że spalasz również mięśnie(4aminokwasy sobie nie poradzą),a spalone mięśnie to powolniejsze spalanie tłuszczu.

Wieczorna pora.Łatwiej się biega ponieważ jest chłodniej i mamy wtedy niższy zapas glikogenu.

Jasne ,że możesz spożywać aminki :)


Do pytania wyżej może Ci się przyda ,a jak nie to może komuś innemu:
Przy aerobach utrzymujemy 60-75% tętna maksymalnego.Później już tylko policz uderzenia czyli np.:
25lat
220-25
195 - tętno maksymalne
195x60%= 116,4
195x75%=145,5-uderzeń
Czyli miałeś w normie podczas aerobów :)

alder
13-03-10, 14:14
znowu dzięki ;)

wszędzie prawie piszą,że aeroby na czczo. jak dla mnie to nie lubię nic na czczo robić bo od razu mi smutno, że się mięsko spala. także popołudnie - wieczorek ale jeszcze jakbyś mi dopisał jak z posiłkami, to byłbym wdzięczny, czy przed aero 90min mam zjeść węgle+białko i po też czy np 2 h po ostatnim posiłku aero, później kąpiel, suple na noc i lulu ? co jeśli mam czas na aero ok 17 godziny, jak wówczas usytuować posiłki ? ważne to dla mnie bo mam jeszcze sporo fatu do zrzucenia a żyłki mi wychodzą więc motywacja pełną parą :D

alder
14-03-10, 19:18
<chrząka> ;]

KowalX
14-03-10, 19:29
znowu dzięki ;)

wszędzie prawie piszą,że aeroby na czczo. jak dla mnie to nie lubię nic na czczo robić bo od razu mi smutno, że się mięsko spala. także popołudnie - wieczorek ale jeszcze jakbyś mi dopisał jak z posiłkami, to byłbym wdzięczny, czy przed aero 90min mam zjeść węgle+białko i po też czy np 2 h po ostatnim posiłku aero, później kąpiel, suple na noc i lulu ? co jeśli mam czas na aero ok 17 godziny, jak wówczas usytuować posiłki ? ważne to dla mnie bo mam jeszcze sporo fatu do zrzucenia a żyłki mi wychodzą więc motywacja pełną parą :D

Osobiście wybrałbym przed aero posiłek: białko i węgle/po to samo.Jak masz o 17h to jeszcze lepiej, przykładowo jeśli biegasz 30min to ok 17.30 zjesz posiłek może trochę później. Będziesz miał jeszcze czas na następny.Czyli około 21 możesz spokojnie zjeść np rybę z warzywami czy coś innego.