PDA

Zobacz pełną wersję : Zakwasy



mindza
11-03-10, 20:03
Jak mam zakwasy to co jest najlepiej zrobic: Dwa, trzy dni przerwy, czy nie brac do bani i trenowac inna partie miesni?????????????

D3
11-03-10, 20:09
czy nie brac do bani i trenowac inna partie miesni?????????????

Odpowiedź jest zawarta we własnym pytaniu :)

Thunderbreaker
11-03-10, 21:08
Najlepszym sposobem na zakwasy jest wykąpanie się w wannie z gorącą wodą.

Pristine
19-03-10, 14:43
Czyli zebym dobrze zrozumiał nie poddawać się i walić inna partie mięsni ?

Tadel
19-03-10, 14:46
Zakwasy są nieodzowną częścią treningów ;)

Pristine
19-03-10, 14:58
Sorki ze w tym temacie ale jeszcze jedno pytanko czy zamiast wody na silke moge brac carbo rozrobione z woda bo w sumie uzupelnia te elektrolite i inne pierdoly?

Tadel
19-03-10, 15:09
Możesz ;) Osobiście wole ta treningu wodę, a potem carbo ;)

daniels51
19-03-10, 15:19
możesz stosować jeszcze po treningu ćwiczenia rozciągające

Bull2
19-03-10, 16:06
zacznij lubiec zakwasy, bo wtedy czujesz, ze zyjesz. Dla mnie trening bez zakwasow to gowno

rafalmaz1
19-03-10, 17:20
zacznij lubiec zakwasy, bo wtedy czujesz, ze zyjesz. Dla mnie trening bez zakwasow to gowno
Masz racje po kazym treningu powinny byc zakwasy wtedy sie czuje ze zyjesz:D

Tadel
19-03-10, 18:17
I zawsze masz powód dlaczego laska miała by Ci zrobić masaż ;D

mtm
19-03-10, 18:50
Spróbuj miód rozrobiony w wodzie + sok z wyciśniętej cytryny jak Arnold .
zakwasy są ok , to znaczy że sie nie opy*erdalasz na treningach :)

fallenursus
19-03-10, 19:25
Zakwasy są nieodzowną częścią treningów ;)
a gdzie ty ta bzdure wyczytales?:)

Tadel
19-03-10, 19:32
a gdzie ty ta bzdure wyczytales?:)

To była przenośnia taka ;)

burn
19-03-10, 19:44
Widocznie coś lipę odstawiam na treningach skoro nie mam nigdy zakwasów ;/ ?
Bzdura.

KowalX
19-03-10, 21:04
Sorki ze w tym temacie ale jeszcze jedno pytanko czy zamiast wody na silke moge brac carbo rozrobione z woda bo w sumie uzupelnia te elektrolite i inne pierdoly?
Elektrolity to magnez,wapń, sód i potas,a nie carbo.Kup lepiej wodę wysoko mineralizowaną.

Pristine
19-03-10, 21:18
Elektrolity to magnez,wapń, sód i potas,a nie carbo.Kup lepiej wodę wysoko mineralizowaną.

Znaczy kupiłem sobie karbo 3 KG i zalecane jest picie około 5 g na porcje z wodą, więc pomyślałem że skoro już mam czy nie mogę tego stosować jako zapite na siłkę, nie chce wydawać na wody mineralne kasy bo to zawsze kilka złotych, tak więc albo zwykła woda domowa, albo to Karbo, więc ?

Andrew_ace
19-03-10, 22:49
Dla mnie kiedy mam zakwasy to sytuacja jest jasna, ciało potrzebuje czasu na regenerację i tak je traktuję. Jak boli mnie po treningu klata to nie dam rady trenować pleców bo będzie problem na drążku. Czytałem, że "zakwasy" to ból związany z mikrouszkodzeniami mięśni a nie tylko (jeśli w ogóle) nagromadzeniem kwasu mlekowego. Z czym się zgodzę, bo po takim stażu ta opcja u mnie odpada.

"Zakwasy w medycynie sportowej – uszkodzenia tkanki mięśniowej spowodowane nadmiernym obciążeniem podczas wysiłku fizycznego i związane z nimi dolegliwości bólowe pojawiające się 24 do 72 godzin po wysiłku (u osoby nieuprawiającej sportu, po dłuższym wysiłku mogą trwać nawet do 5 dni).

Najszerzej akceptowana naukowo hipoteza wyjaśniająca powstawanie zakwasów wskazuje jako ich przyczynę mikrourazy strukturalnych włókien mięśniowych. Udało się dowieść, że powstawanie zakwasów jest uzależnione od rodzaju wykonywanych ćwiczeń. Gdy podczas ćwiczeń napięty pod obciążeniem mięsień rozciąga się zamiast kurczyć, powstaje więcej uszkodzeń tkanki mięśniowej. Rozciąganie jest efektem działania siły większej niż siła mięśnia i ma na celu wyhamowanie ruchu i ochronę stawów przed uszkodzeniem. Przykładem aktywności rozciągającej w ten sposób mięśnie jest zbieganie ze wzniesienia.

Popularna hipoteza, teoria metaboliczna, która zakłada kumulację w mięśniach kwasu mlekowego powstającego w warunkach niedoboru tlenu, coraz częściej jest podważana. Kwas mlekowy ulega bowiem wchłonięciu już 60 minut po wysiłku. Dodatkowo dowiedziono, że ćwiczenia, w których napięte mięśnie tylko się kurczą, mimo że produkują kwas mlekowy, rzadko powodują zakwasy.

W zapobieganiu zakwasom kluczową rolę odgrywa poprzedzenie wysiłku odpowiednio długą rozgrzewką i dostosowanie intensywności wysiłku do siły mięśni."

Zródło: wikipedia.pl