PDA

Zobacz pełną wersję : Odżywka białkowa a wątroba- może zaszkodzić?



Kaszubski
10-03-10, 22:22
Witam, zastanawiam się nad zakupem odżywki białkowej firmy HI TEC ANABOLIC PROTEIN -> http://www.allegro.pl/item939181524_hi_tec_anabolic_protein_2500g_1000g_ gratis.html
Mam pytanko, ponieważ swego czasu miałem dość duże problemy z wątrobą (przez jakieś
15lat WZW typu B) i zastanawiam się nad zakupem, czy jest to dobry pomysł.
Czy ten produkt może mi zaszkodzić, jeżeli chodzi o wątrobę? W chwili obecnej nie odczuwam żadnych bólów (z resztą nieprzypominań sobie żebym kiedykolwiek skarżył się na wątrobę), badania też są w normie, diety jakieś specjalnej nie stosuje- jem na co mam ochotę.
Pisałem do sprzedawcy, otrzymałem odpowiedz, że jeśli dawki nie będą przekraczane to nie wystąpią żadne problemy, ale jednak zdecydowałem się napisać jeszcze tutaj i usłyszeć Wasze zdanie :)
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam.

Sosna91
10-03-10, 22:27
samo białko nie ale jeśli masz problmy z wąrobą to musisz to przemyśl bo podczas zwiększonego spożycia białka w diecie zaśmieca sie troche organizm zbędnymi produktami jego przemian i to wątroba przerabia nadmiar spożytego białka na amoniak który wędruje do nerek,przy rozsądnych dawkach nic Ci nie powinno być ale ja bym za jakiś czas i tak zbadał wąrobe.

KowalX
10-03-10, 23:10
@Kaszubski

Pamiętaj o zwiększonym spożyciu płynów ,najlepszej wody oraz produktów w dużą zawartością błonnika(płatki owsiane,chleb razowy,ryż brązowy ,makaron pełnoziarnisty,warzywa itp itd).Nie zastępuj też więcej niż jednego posiłku odżywką.