PDA

Zobacz pełną wersję : Aeroby



.:wesoel:.
10-03-10, 17:01
Witam, od dzisiaj chciałbym zacząć jeździć na rowerku ; ). Tak na dobry początek. Diete mam na mase nie mniej troche tluszczu sie odklada. I tutaj moje pytanie. Co mam jeść po takim treningu?

Giro
10-03-10, 17:07
Kiedy robisz aeroby (pora dnia)??

.:wesoel:.
10-03-10, 17:08
Ważę 76kg przy około 185cm wzrostu. Wiem że jestem chudy ale trochę tłuszczu się odkłada. Z góry dzięki za odp.


Koło 17-19.

fallenursus
10-03-10, 17:08
zalezy kiedy to bedziesz robic. jak na wieczor to posilek przed spaniem.(bialko,tluszcz) jak po treningach to nie wiem co Ty tam pijesz po-treningowo.nie powiem ci co ja jem, bo ''tu tak sie nie robi'' :)

Giro
10-03-10, 17:11
Jeśli najpierw robisz ćwiczenia siłowe, a potem aero, to porponowałbym Ci po siłówce (białko, Bcaa), potem aero, po aero normalny posiłek (białko + węgle).

.:wesoel:.
10-03-10, 17:13
Fallen wiem że tak sie nie robi :). W sumie odpowiedziałeś mi już na pytanie. Myślę że jak walne okolice 130g białka i łyżkę oliwy to będzie git


Macie po Sog'u za pomoc ;). Dzięki!

fallenursus
10-03-10, 17:16
130gr bialka?
czy sera?:)

Dominick
10-03-10, 17:26
130gr bialka? jezeli mowisz o wpc to brzuch cie bedzie bolal

KowalX
10-03-10, 21:24
Po aerobach możesz węglowodany też dostarczyć nawet wieczorem.

Prezes007
13-03-10, 22:00
Ja bym zrobił tak po treningu siłowym bcaa (lub bcaa+carbo jesli aeroby nie dłużej niz 30min) po aero carbo (lub jesli aero dlzuej 30min) to wracasz do domu i posilek potreningowy. Na noc bialo.

NeverLetGo
14-03-10, 11:51
Jeśli najpierw robisz ćwiczenia siłowe, a potem aero, to porponowałbym Ci po siłówce (białko, Bcaa), potem aero, po aero normalny posiłek (białko + węgle).

podbijam! warto po treningu siłowym pić białko przed aero? dodatkowo do bcaa ?

kolejna sprawa jest teoria dla osob na redukcji, zwlaszcza endo, ze po treningu załóżmy siła + aero nie potrzebuja wegli prostych tylko samo białko, a wegle uzupelniane w posilku pelnowartościowym 30 - 45 min po. ???

Prezes007
14-03-10, 12:22
podbijam! warto po treningu siłowym pić białko przed aero? dodatkowo do bcaa ?

kolejna sprawa jest teoria dla osob na redukcji, zwlaszcza endo, ze po treningu załóżmy siła + aero nie potrzebuja wegli prostych tylko samo białko, a wegle uzupelniane w posilku pelnowartościowym 30 - 45 min po. ???

Jak BCAA to nie białko (bcaa pojdzie w kibel a bialo sie wchlonie).
Jesli robisz trening silowy to wez bcaa (carbo w zaleznosci jak dlugie sa aeroby jesli do 30min mozesz dorzucic do bcaa, jesli dluzsze to pozniej). Picie samego bialka jako zrodla uzupelniania glikogenu jest glupota. (i tak zmieni sie w glukoze w procesie glukoneogenezy, aby pozniej glukoza odnowila zapasy glikogenu).

KowalX
14-03-10, 13:16
podbijam! warto po treningu siłowym pić białko przed aero? dodatkowo do bcaa ?

kolejna sprawa jest teoria dla osob na redukcji, zwlaszcza endo, ze po treningu załóżmy siła + aero nie potrzebuja wegli prostych tylko samo białko, a wegle uzupelniane w posilku pelnowartościowym 30 - 45 min po. ???
Jak łączysz aero z siłką to po siłce łyknij bcaa z węglami ,a po aero zjedz posiłek.

.:wesoel:.
14-03-10, 18:19
Troszke mnie nie było ... :). Dzieki za zainteresowanie ;). Oczywiscie mówielem o 130g sera białego ;d. Aero raczej po 2-3h odpoczynku po siłce. Także myśle że ser starczy ;). Jeszcze raz dzieki :).

alder
14-03-10, 18:53
tu to doradzają, że po siłówce bcaa i węgle i po tym aero a mnie pisali, że bcaa i gluta po wszystkim. czyli że nie między siłówką a aero.

najlepiej jest mieć białko o wysokim stężeniu bcaa i je ciupnąć [;

KowalX
14-03-10, 18:59
tu to doradzają, że po siłówce bcaa i węgle i po tym aero a mnie pisali, że bcaa i gluta po wszystkim. czyli że nie między siłówką a aero.

najlepiej jest mieć białko o wysokim stężeniu bcaa i je ciupnąć [;
Różni ludzie różne porady :].

Prezes007
14-03-10, 20:20
tu to doradzają, że po siłówce bcaa i węgle i po tym aero a mnie pisali, że bcaa i gluta po wszystkim. czyli że nie między siłówką a aero.

najlepiej jest mieć białko o wysokim stężeniu bcaa i je ciupnąć [;

Po siłówce zawsze walisz wegle, samo bialo to glupota. Jesli aero sa dlugie np 50min pijesz pod koniec (jakies 30-40min), jesli do30min to zaraz po silowce. Po aero czy przed ale zawsze uzupelniasz w ten glikogen weglami a nie bcaa czy bialem. Bcaa i gluta miedzy silowka i aero ok.

slim shady
14-03-10, 20:51
Po siłówce zawsze walisz wegle, samo bialo to glupota.
Mylisz się i to bardzo ...

IMO bcaa pomiędzy, po, w trakcie - wszystkie metody są dobre

Prezes007
14-03-10, 21:26
Mylisz się i to bardzo ...


a co wykorzystuje nasz organizm jako zrodlo energii? glukoze. wiec lepiej po treningu silowym walic carbo czy ladowac bialko ktore musi przejsc przez szereg reakcji w organizmie i przez glukoneogeneze przeksztalcic sie w glukoze zeby ta byla wbudowana w glikogen?
Polecam film na MD gdzie Leszek Michalski (trener kadry Polski juniorow) wypowiada sie na ten temat identycznym zdaniem co ja..

slim shady
14-03-10, 21:36
Po treningu oporowym priorytetem jest dostarczenie odpowiedniej ilości odpowiednich aminokwasów. Uzupełnianie glikogenu po treningu na siłowni nie jest konieczne w przeciwieństwie do wykorzystania/zagospodarowania stanu odpowiedzi hormonalnej, w jakim znajduje się organizm po takiej aktywności fizycznej. Jak nie planujemy żadnej kolejnej aktywności w dalszej części dnia to nie musimy się skupiać na uzupełnieniu glikogenu, ponieważ sam się uzupełni z innych posiłków. Zresztą jest to proces długotrwały więc wypicie kilku gram węglowodanów prostych naprawdę nas nie zbawi. A i tak po treningu siłowym nawet z kilkoma minutami więcej aero, nasz organizm nie wykorzysta glikogenu do końca. Nie wiem jaki trening ma kadra Polski, może mają jakieś aktywności w tym dniu, nie interesuje mnie to, trener na pewno wie co robi.

mtm
14-03-10, 21:39
NO dobra , ale po co uzupełniać ten glikogen jak skończyłes wysiłek fizyczny i nie masz zamiaru dalej "ćwiczyć" a sam sie uzupełni do następnego treningu :)
ps. zarzuć linkiem jak można .

Prezes007
14-03-10, 22:12
No wlasnie po to zeby go uzupelnic zebysmy maksymalnie wykorzystali okno anaboliczne ktore jest po treningu. Po co walic bialo czy bcaa po treningu jak i tak sie zcukrzy? Taniej i szybciej (bo nie obciaza watroby jest ladowanie carbo/ vitargo)

http://www.musculardevelopment.pl/mdnews-tv/tv-2009/trening-z-leszkiem-michalskim/ - albo na tych treningach albo jak komentowal jeden z treningow Karmowskiego.

Slim- "uzupelni sie sam"- wlasnie po to jesz posilek potreningowy zeby uzupelnic glikogen i dostarczyc bialka. Organizm musi miec wysoki stan energetyczny organizmu zeby miesnie mialy budulec z aminokwasow. Przy niskim poziomie glikogenu i niskim stanie energetycznym organizmu wszystkie substancje typu bialo bcaa gluta ida zeby uzupelnic te braki..

Prezes007
14-03-10, 23:05
http://www.musculardevelopment.pl/mdnews-tv/tv-2009/trening-z-leszkiem-michalskim/video,3,trening-biceps-triceps-cz-1.html 23:31 :)

alder
14-03-10, 23:50
prezes bo jak nie dostarczysz węgli to co ? nie urośniesz ? bullshit

choć niedawno czytałem że carbo is a must zarówno w redukcji jak i masówce. życie jednak ma inne zdanie na ów temat ;]

D3
15-03-10, 00:12
Dziwne, bo ja czytałem o dietach białkowo-tłuszczowych na których można budować masę (nie próbowałem osobiście takiej diety na masę, ale na redukcji sprawdza się znakomicie).

alder
15-03-10, 00:42
Dziwne, bo ja czytałem o dietach białkowo-tłuszczowych na których można budować masę (nie próbowałem osobiście takiej diety na masę, ale na redukcji sprawdza się znakomicie).

na redu owszem ale na masowce nie uwierze. Wegle sa potrzebne.

Prezes007
15-03-10, 01:04
prezes bo jak nie dostarczysz węgli to co ? nie urośniesz ? bullshit

choć niedawno czytałem że carbo is a must zarówno w redukcji jak i masówce. życie jednak ma inne zdanie na ów temat ;]

Polecam fachowa literature popytac zawodowcow czemu wszyscy wala carbo/ vitargo po treningu a nie bialko.. nawet Ci ktorzy robia mase na 400g wegli tygodniowo..

fallenursus
15-03-10, 01:42
polecam ne patrzec sie na to co robia zawodowcy a tym bardziej co mowi jakis trener polskiej reprezentacji, bo jak by byl naprawde dobry, to by ta reprezentacja cos reprezentowala.

Prezes007
15-03-10, 02:50
Hm z tego co wiem to tych co prowadzil Michalski to przywiezli kilka medali z mistrzostw Europy i swiata...
Pozatym jesli zabrales glos to wypowiedz sie co stosujesz po treningu czy jest to carbo/ vitargo czy bialo i dlaczego?

fallenursus
15-03-10, 03:21
Nie bede poraz milionowy pisac co ja robie po treningu. Bo wszyscy juz wiedza.:)

fallenursus
15-03-10, 04:52
a po drugie kolega co zalozyl tamat dostal odpowiedz na pierwszej stronie, a jak ktos ma inne pytania to powinien zalozyc sobie wlasny:)

PS. Alder- wegle nie sa konieczne do budowy miesnia:)

NeverLetGo
15-03-10, 19:47
no dobra, a skoro robisz redukcje i z założenia na aerobach palisz tłuszcz po około 20 - 30 minutach to czy nie zaczniesz go palić wcześniej po treningu siłowym?

trening siłowy do godziny potem wrzutka odpowiedniej porcji bcaa jako antykatabolik i od razu aeroby do 30 min! wiadomo, ze zapasy glikogenu są już porządnie napoczęte...

jakie opinie?

p.s. w temacie zostane tym, bo w sumie dotyczy aerobów:lol:

slim shady
15-03-10, 20:00
no dobra, a skoro robisz redukcje i z założenia na aerobach palisz tłuszcz po około 20 - 30 minutach to czy nie zaczniesz go palić wcześniej po treningu siłowym?

trening siłowy do godziny potem wrzutka odpowiedniej porcji bcaa jako antykatabolik i od razu aeroby do 30 min! wiadomo, ze zapasy glikogenu są już porządnie napoczęte...

jakie opinie?

p.s. w temacie zostane tym, bo w sumie dotyczy aerobów:lol:

Na treningu siłowym zaczynasz już palić tłuszcz, każdy skurcz pali kalorie, po treningu siłowym robiąc aeroby mamy spalanie beztlenowe

http://www.medbio.info/Horn/Time%206/muscle20.gif

http://www.medbio.info/Horn/Time%206/muscle27.gif

http://www.medbio.info/Horn/Time%206/muscle15.gif


Muscle glycogenolysis during differing intensities of weight-resistance exercise

R. A. Robergs, D. R. Pearson, D. L. Costill, W. J. Fink, D. D. Pascoe, M. A. Benedict, C. P. Lambert and J. J. Zachweija
Human Performance Laboratory, Ball State University, Muncie, Indiana 47306.

Skeletal muscle glycogen metabolism was investigated in eight male subjects during and after six sets of 70% one repetition maximum (1 RM, I-70) and 35% 1 RM (I-35) intensity weight-resistance leg extension exercise. Total force application to the machine lever arm was determined via a strain gauge and computer interfaced system and was equated between trials. Compared with the I-70 trial, the I-35 trial was characterized by almost double the repetitions (13 +/- 1 vs. 6 +/- 0) and half the peak concentric torque for each repetition (12.4 +/- 0.5 vs. 24.2 +/- 1.0 Nm). After the sixth set, muscle glycogen degradation was similar between I-70 and I-35 trials (47.0 +/- 6.6 and 46.6 +/- 6.0 mmol/kg wet wt, respectively), as was muscle lactate accumulation (13.8 +/- 0.7 and 16.7 +/- 4.2 mmol/kg wet wt, respectively). After 2 h of passive recovery without caloric intake, muscle glycogen increased by 22.2 +/- 6.8 and 14.2 +/- 2.5 mmol/kg wet wt in the I-70 and I-35 trials, respectively. Optical absorbance measurement of periodic acid-Schiff-stained muscle sections after the 2 h of recovery revealed larger absorbance increases in fast-twitch than in slow-twitch fibers (0.119 +/- 0.024 and 0.055 +/- 0.024, P = 0.02). Data indicated that when external work was constant, the absolute amount of muscle glycogenolysis was the same regardless of the intensity of resistance exercise. Nevertheless the rate of glycogenolysis during the I-70 trial was approximately double that of the I-35 trial.

czyli stopień zużywania glikogenu zależy również od obciążenia wykorzystywanego w treningu

slim shady
15-03-10, 20:00
http://www.medbio.info/Horn/Time%206/muscle16.gif

alder
15-03-10, 21:27
Polecam fachowa literature popytac zawodowcow czemu wszyscy wala carbo/ vitargo po treningu a nie bialko.. nawet Ci ktorzy robia mase na 400g wegli tygodniowo..

ależ ja nie twierdzę że się mylą czy coś. tylko chodzi o to, że nawet jeśli tak jest nie jest tak w pełni jakby by było gdyby było zupełnie właśnie tak

Prezes007
15-03-10, 23:00
fallenursus- nie wiem co robisz po treningu bo od niedawna czytam to forum, zamiast pisac ze nie bedzie opisywal co robisz po treningu mogles napisac, zajeloby Ci to tyle samo czasu :)

szycha77
15-03-10, 23:11
Nie bede poraz milionowy pisac co ja robie po treningu. Bo wszyscy juz wiedza.:)
Moja Mama nie wie co robisz po treningu, he he.

mtm
16-03-10, 00:00
fallenursus- nie wiem co robisz po treningu bo od niedawna czytam to forum, zamiast pisac ze nie bedzie opisywal co robisz po treningu mogles napisac, zajeloby ci to tyle samo czasu :)

m i e n c h o

KowalX
16-03-10, 00:37
Moja Mama nie wie co robisz po treningu, he he.
Idzie z psami na spacer,po powrocie kładzie się na kanapie :)

szycha77
16-03-10, 01:18
Idzie z psami na spacer,po powrocie kładzie się na kanapie :)
Czyli, że pierdzi w kanapę:P

MolderDist
16-03-10, 01:18
a oco kaman, bo dopiero wpadlem a widze niezla awantura :-D

<ale urwał>

NeverLetGo
16-03-10, 07:02
z tego co kojarze najlepsze jest spalanie na pograniczu tlenowego i beztlenowego... tak wiec aeroby na beztlenowce odpadaja!

w ta pogode nie ma opcji zebym robil aeroby przed robota, a wolne dni tez odpadaja napewno w tym tygodniu.

Jak myslisz Slim, czy po silowce podbic glikogen weglami i zrobic 30 min aerobow? bo przypuszczam ze najpierw aeroby a potem silowka da ten sam efekt - spalanie beztlenowe...

KowalX
16-03-10, 08:24
Czyli, że pierdzi w kanapę:P

To raczej relaks :)




w ta pogode nie ma opcji zebym robil aeroby przed robota,

Aeroby to nie tylko jogging :).Możesz spróbować czegoś innego ,ale jak chcesz oczywista sprawa :)

slim shady
16-03-10, 20:55
Jak myslisz Slim, czy po silowce podbic glikogen weglami i zrobic 30 min aerobow? bo przypuszczam ze najpierw aeroby a potem silowka da ten sam efekt - spalanie beztlenowe...
właśnie o to chodzi, że po siłówce będziesz już palił więcej tłuszczu w stosunku do mięśni, zależy jakies długości bedą aeroby i jakiej intensywności, ale jak nic zadziwiająco masakrycznego to i tak zostanie nam jeszcze trochę glikogenu i normalną dietą unormuje się.

fallenursus
17-03-10, 04:05
nawet mozesz recznie narysowac z polskimi opisami to i tak nie dotrze. wanna bet?:)

NeverLetGo
17-03-10, 06:55
clap
nawet mozesz recznie narysowac z polskimi opisami to i tak nie dotrze. wanna bet?:)

dzięki szefie, twoja odpowiedz jak zwykle duzo wniosla