PDA

Zobacz pełną wersję : kilka malych pytan...



Scott
03-02-07, 01:10
mam pare drobnych pytan, szukalem info na te tematy na forum ale wyskoczylo mi w rezultacie zbyt duzo topicow zeby to przegladac:)

1. Mam pytanie odnosnie cwiczeń brzucha, chce zaczac cwiczyc ABS wg takiego filmiku (ABS 8 minute czy cos takiego) moje pytanie brzmi: Jak czesto nalezy koxic brzuch w tygodniu? bo na tym filmiku kolo mowi ze codziennie, gdizes indziej czytalem ze co trzeci dzien, a jeszcze gdzies indziej ze raz w tygodniu...ale to ostatnie bylo chyba w jakims dziwnym polprofesjonalnym poradniku :P
2. Jak dokladnie powinno przebiegac pelne wycisniecie sztangi na prostej i skosniej lawie? chodzi mi jedynie o uginanie lokci, jak je uginam t w ktorym "kierunku" maja sie one uginac? tj zaluzmy lawak prosta...i lokcie ida na boki czy wzdłuż torsu?
3. Jak zbudowac trening na super serie? mam juz napisany ale chce sie upewnic, chodzi mi o bica i trica, w czym to jest tkaie dobre? czy to jest na mase, rzezbe czy co? ile cwiczen powinno tam sie znajdowac?

pozdrawiam i dzieki.

krzychuool
03-02-07, 11:30
1) możesz go robić codziennie
2) jeżeli masz łokcie blisko tułowia to idzie bardziej na trica, także rób "na boki"
3) superserie to trening polegający na ćwiczeniu przeciwstawnych grup mięśniowych, jedna po drugie z minimalnym odpoczynkiem między seriami, nie wiem dokładnie o co Ci chodzi...

jonasz7
03-02-07, 11:39
1. Dokładnie!!!!
2. Trochę dziwne pytanie bo jak chcesz ułożyć inaczej łokcie to już tego wyciskania nie zrobisz, jak przekręcasz łokcie to zmienia ci się uchwyt. Łokci nie prostuje się przy wyciskaniu, utrzymujesz ciągłe napięcie mięśni.
3. Bardziej na rzeźbe, jaki masz staż?? Jak poniżej roku to odpuść sobie te super serie bo się popalisz.

pzdr.

Scott
03-02-07, 13:29
info sa w profilu :] mam staz ponad 15miechow, dzieki za rozwianie watpliwosci :)

jonasz7
03-02-07, 16:02
mam staz ponad 15miechow,

Jeżeli bez przerw to leć superserie tylko wiedz że są bardzo ciężkie ale fajnie się je robi.
Jak jesteś już zdecydowany na te super serie to zobacz superserie arniego Arcydzieła, jest na czym sie opierać, tylko weź namiar na pewne dystansy pomiędzy jego możliwościami a twoimi.
pzdr.