PDA

Zobacz pełną wersję : Pizza a`la Koks z Polski ciasto/sosy pom. i czosn.



Russel
28-02-10, 12:32
Prosta Pizza przypadkowo wpadłem na pomysł jak robilysmy kiedyś tortille z moja kochaną bo nie chcialem normalnego naleśnika

Ciasto:
- 100g płatków owsianych
- 1 jajko
- woda

Zrobienie praktycznie identyczne jak naleśników czy omletu. Płatki mielimy na mąkę w blenderze dodajemy jajko i odrobinę wody ok 50 ml. Wszystko miksujemy wylewamy na teflon i pod przykryciem pieczemy na największym palniku na najmniejszym ogniu ok 7-8 min z jednej i z 4-5 z drugiej strony. Ja wole jak placek jest już suchy bo w środku i tak będzie odrobinę miękki.

Dodatki wiadomo co kto lubi lub na co może sobie pozwolić, ja zrobiłem następujące:
- Pieczarki kroimy i dusimy w przyprawach (pieprz, odrobina soli, zioła)
dusimy do tej pory żeby odparowała woda imho takie są lepsze na pizzy niż surowe

- 200g Filetu z kurczaka pokrojony na małe kotleciki i rozbite cienko- wrzucamy do miski dajemy przyprawy papryka słodka, ostra, kurkuma, pieprz, sól, zioła prowansalskie, kminek, itp. Dalej pieczemy szybko na większym ogniu oczywiście na teflonie.

- Ananas, ja dałem świeżego może i dużo cukru ale jeszcze więcej witaminy C

- Pomidor, papryka, (mozna dac jak ktos lubi kukurydze, groszek ja nie daje mam wzdęcia, poza tym to jest chujowe;))

- Bazylia, oregano

- ser żółty do posypania %)

Sos pomidorowy
- 2 duże cebule
- koncentrat pomidorowy lub jeszcze lepsze są takie przeciery pomidorowe 99% pomidorów, 1% soli morskiej -Polecam z lidla
- sol, pieprz, papryka ostra, slodka

Cebule kroimy w drobną kostkę i dusymy na patelni pod przykryciem, żeby dobrze zmiękła ok 15-20 min. Podsypujemy ja ziolami dodajemy przecier sol, pieprz -wszystko na smak.
Całość studzimy i potem mielimy blenderem
Ja zawsze smaruje nim spod pizzy potem kładę wszystko a jem z czosnkowym :P

Sos czosnkowy
- 3-4 pazurki czosnku
- 4 łyżki jogurtu naturalnego
- sol, pieprz, bazylia, oregano, papryka słodka, ostra
-ew. można dodać 1-2 łyżki jakiegoś dobrego majonezu wtedy jest trochę lepszy

Czosnek przeciskamy, dodajemy jogurt, przyprawy(ew. majonez) mieszamy. Smakujemy jak dobry odstawiamy na trochę żeby sie przegryzł.

Smacznego!

I tak wszyscy opierdalają w domu pizze, a ja pierś z wody kawałek brokuła i łychę oliwy z oliwek :lol:
Jestem na redukcji wiec znowu się zaczęło się wymyślanie przepisów bo żarcie nie ma smaku, ale sam niestety tego nie jem tylko robię rodzinie, dziewczynie :neutral: Wiec myślę że też na tym skorzystacie :razz:

D3
28-02-10, 12:55
SOG za przepis, ale redukcja to redukcja. Nie da się zbytnio urozmaicić posiłków.

Russel
28-02-10, 15:52
miała być fotka ale za późno sie zorientowałem i juz nic nie zostało :D