PDA

Zobacz pełną wersję : bieganie



xxmłodyxx
27-02-10, 14:21
Awiec tak robi sie ciepło i chciałbym zacząc biegac...chłopaki mówią zeby jezdził z nimi sie tłuc albo chociaz biegał bo mam mało ruchu i za bardzo mi idzie masa...mam około 170cm wzrostu i 78kg waze...no i sporo fatu...cwicze poniedziałek sroda piątek...wiec kiedy bym mógł biegac i jaki dystans na początek? mysle ze z km wiecej nie dam rady teraz(kiedys biegałem po 5km z chłopakami srednim tempem) i ile czasu na początek?

Rafal_rsl
27-02-10, 14:35
W czytelni czytałem artykuł o bieganiu, oto on -> http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?24563-Bieganie-A-Z

pablo28
27-02-10, 14:50
wtorek,niedziela na poczatek
biegasz ile wlezie tzn jak sam czujesz. Czujesz zmeczenie ze juz styka to do domu:)-wolnym tepem kazdy 3 km przebiegnie
nigdy nie stawaj, ja dobiłem do 12 km, ale potem biegałem specjalnie o wiele szybciej, na prostych przyspieszenia itp, jak tylko przełamiesz sie i dojdziesz do 10km to bedzie bieganie
tylko tempo na poczatek równe tyrzymaj i nie szarżuj to napewno 3km przebiegniesz

szycha77
27-02-10, 15:28
Sam decydujesz ile chcesz biegać. Nie pytaj o to innych. Ja np: biegam 2-3 razy w tyg po 30-35 min. Biegasz w dnt albo po treningu. Zaraz będą głosy, że bieganie w dni treningowe odpada. Gucio prawda.

Micek185
27-02-10, 19:53
zacznij od 20min nie wazne jaki to bedzie dystans stopniowo z treningu na trening wydłużaj czas o minutę dwię tym sposobem bedziesz co tydz biegał o 5-6min dłużej to pozwoli ci dostosować sięd o wysiłku.jesli zależy ci na bardzo szybkim spalaniu tłuszczu biegaj bezposrednio po treningu siłowym jesli chcesz normalne aeroby to rano na czczo lub wieczorem w dzien nie treningowy.jesli masz możliość ponawalć sie troche skorzystaj z tego nawet nie obejrzysz sie jak ci kondycha skoczy do góry,mówie bo sam boksuje i wiem co to znaczy 15min sparingu,
pozdro

ciulal
01-03-10, 00:34
ja zgadzam się w 100% z Micek185. jestem fizjoterapeutą z zawodu i wysłuchałem się trochę od doktorów na wykładach z fizjologii i biomechaniki. Przez pierwsze 20 min(około) biegu organizm korzysta z energii pozyskanej ze spalania cukru we krwi. Po tym czasie zaczyna brakować surowca energetycznego, więc organizm otwiera magazyn energetyczny( tkanka tłuszczowa). dlatego powinno się zwracać uwagę przede wszystkim na czas biegania a nie na dystans. Oczywiście wysiłek musi być aerobowy. Czyli tempo biegu przy tętnie ok 130 ud/min. nie biegaj z aparatem na ręce. wystarczy że obierzesz takie tempo które podczas biegu pozwoli Ci na wypowiedzenie paru zdań bez potrzeby zatrzymywania się. powodzenia, ja tak biegam i są dobre rezultaty.