PDA

Zobacz pełną wersję : Pare pytan. Chodzi o plan itp



Ceo
15-02-10, 22:43
To moj pierwszy post na tym forum, dlatego Witam wszystkich!

-Płeć: Mężczyzna

-Wiek: 18

-Waga: 85kg

-Wzrost: 189cm

-Co chcesz osiągnąć: Zwiekszyc sile, Zwiekszyc mase miesniową (głownie mase, siła przyjdzie z czasem)

-Staż: 6 miesiecy... z przerwami, wiec wychodzi z tego jakies 5 miesiecy cwiczen

-Inna Aktywność/Sporty: Piłka nożna 1x w tygodniu + WF w szkole ( Piłka ręczna/siatkowka)

-Dostęp do siłowni/sprzętu(czy to pro siłownia, czy warunki domowe, etc): Warunki domowe:

3 sztangi:
-20kg
-50kg
-70kg
2 Ciezarki (hantel <-- czy jak to sie pisze)
-10kg
drążek
Ławeczka prosta
Ławeczka skośna


ogólnie to wszystko znajduje sie w oborze (kurniku xD)

-Aktualna/planowana dieta: Hmm... pije surowe jajka po treningu, jem jak najwiecej kurczaka, miesa, owocow, warzyw, surowek, jogurtow itd.
Ograniczam alkochol (pije rzadko, głownie jak jest jakas okazja) i nie pale.

-Przeciwskazania Medyczne: brak

-Suplemacja: Niby cwicze nie całe pół roku, ale brałem juz jabłczan kreatyny, ktory dał mi bardzo duze efekty




Ok skoro to temat o pytaniach do mojego treningu to najpierw musze go napisac. Wiec:

dzien 1 biceps/triceps

-superserja:
*uginanie bicepsa w pozycji izolowanej 10x10 hantlem 10kg
*wyciskanie francuskie jednoręcz siedzac/stojąc 10x10 hantlem 10kg

-superseria
*Uginanie bicepsow trzymajac sztange 10x5 sztanga 50kg
*wyciskanie francuskie leżąc 10x10 sztanga 20kg

-superseria
*uginanie bicepsow stojac z hantlami 5x20 hantlami 10kg
*stojąc lekko pochylonym prostuje reke do tylu (na triceps) 5x10 hantlami 10kg

3x20 brzuszki na laweczce skosnej głową w dół
3x20 wznosy obu nóg do gory, leżąc na plecach


dzien 2 klatka/nogi

wyciskanie sztangi głowa w gore 5x10 sztanga 70kg
wyciskanie sztangi głowa w dól 10x10 sztanga 70
rozpietki głową w gore 5x12 hantle 10kg
rozpietki głową w dól 5x12 hantle 10kg
przysiady ze sztanga 5x10 sztanga 70kg

3x20 brzuszki na laweczce skosnej głową w dół
3x20 wznosy obu nóg do gory, leżąc na plecach


dzien 3 Plecy

podciaganie na drazku szerokim nachwytem 5x7
martwy ciag 5x10 sztanga 70kg
wiosłowanie sztangą 5x15 sztanga 50kg
wiosłowanie hantlami 5x15 hantle 10kg
wznosy barkow 4x25 i piąta seria 50 hantle 10kg
podciaganie sztangi wzdłoz tłowia 5x15 sztanga 20kg
podnoszenie sztangi nad głową 5x8 sztanga 50kg
arnoldki 5x10 hantle 10kg

-superseria
*podnoszenie sztangi za glowa 5x6 sztanga 50kg
*stojac pochylonym lekko do przodu, trzymam hantle w dłoniach i macham rekami jakbym chcial odleciec 5x10 hantle 10kg

3x20 brzuszki na laweczce skosnej głową w dół
3x20 wznosy obu nóg do gory, leżąc na plecach





To by bylo na tyle. Te trzy dni powtarzam ciagle w kólko (1,2,3,1,2,3,niedziela wolne, 1,2,3,1,2,3...) Czasami wplatam w to wszystko pare seri cwiczen na przedramie.
Przepraszam ze cwiczenia nie sa profesjonalnie nazwane, ale nie wiem co jak sie nazywa. Wykonuje to co widzialem na youtubie, to co podpowiedzieli koledzy albo to co znalazlem na forach. Jednak to nie o to chce zapytac.

Pytania jakie chcialem zadac to:

1. Czy ten trening ma sens? Tzn czy jest dobry? (ogolnie)
2. Czy jeden dzien odpoczynku to nie jest za malo? Niby jest, ale skoro nie odczuwam zmeczenia to jest sens robic wiecej wolnego?
3. Jakis miesiac temu zaczołem jesc jabłczan kreatyny, ktory zwiekszył mi sile o dobre 30%... wczesniej robilem wszystkie cwiczenia w ktorych teraz uzywam sztangi 70kg, tą mniejsza sztanga czyli 50kg. Dodatkowo poszło mi troche w mase. Niby to dobry efekt, ale czy nie pospieszyłem sie z ta kreatyna? Jesli tak to co na tym stracilem?
4. Ostatnio skorzystałem z okazji i kupilem z kolega na PÓŁ pewną odżywke: Universal Animal Pump - jest ona przeznaczona na 30 dni, czyli bedziemy mieli połowe dawki. Z racji tego ze cwiczymy dopiero 5-6 miesiecy taka ODWAŻNA odżywka wchodzi w rachube wgl???
5. Czy lepiej jest wyciskac impulsywnie (szybko) i opuszczac powoli, czy wyciskac rowniez powoli?



Przepraszam jesli były juz podobne tematy, szukałem ale nie znalazlem nic co mogłoby odpowiedziec na moje pytania. Z gory dziekuje za odpowiedzi i rady no i pozdrawiam :)

mtm
15-02-10, 23:10
-Aktualna/planowana dieta: Hmm... pije surowe jajka po treningu, jem jak najwiecej kurczaka, miesa, owocow, warzyw, surowek, jogurtow itd.
Ograniczam alkochol (pije rzadko, głownie jak jest jakas okazja) i nie pale.
-

Mówisz coś a kreatynie , a gdzie dieta . Cofnij sie dział niżej i nie fisiuj ! Znajdź coś w przykładowych podwieszonych .
surowych nie pij jaj , mają gorszą przyswajalność niż gotowane , zagrożenie salmonellą
ps. po treningu to zaraz węgle proste + 20-40 minut po węgle złożone + białko czyt (carbo + kura , ryż biały)
unikaj tłuszczu po treningu .

Co do treningu looknij tu :
- http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?20417-Przykadowe-plany-na-mas-(split)

Albo jestem ślepy albo tam nie widzę obręczy barkowej ?
2. Poczytaj o regeneracji , 3 dni tydzień starczą siłki .
Opuszczaj wolno , wyciskaj szybciej ...

Ceo
15-02-10, 23:21
11mtm

dzieki ale kurcze dales mi link do planow na mase ktore juz ogladalem. Chodzi o to ze nie mam mozliwosci chodzenia na normalna silownie i mam obciazenia... no takie jakie mam, planujemy wylac z betonu teraz sztange 90kg to moze i bede mogl robic te 4 serie po 12,10,8,6 powtorzen itd [bo wtedy bedzie ciezko] (tak jak to jest tam pokazane). Ale z tym co mam jest juz zbyt łatwo, zeby robic tak malo seri. Jak sam widziales, robimy kolosalne ilosc seri w niektorych cwiczeniach, tylko dlatego ze nie mamy wiekszych ciezarow. No i aby uzyskac napiecie miesni musimy zwiekszac serie i powtorzenia ... bo ciezarow brak ;/

szycha77
16-02-10, 21:56
Wpisz w google atlas ćwiczeń kfd.

ht
16-02-10, 22:01
nikt nie mowil ze bedzie lekko. kulturystyka to drogi sport:)