PDA

Zobacz pełną wersję : maść na roztepy



mooha
29-01-07, 15:43
Witam ,chciałem prosić o opinie osoby które stosowały maść na rozstępy "Hasceral" , mam zamiar ja zakupic i chcialem sie dowiedziec czy zapobiega powstawaniu nowych rozstepow, oraz na ile starcza taka tubka 50g,,,no i wogole ile trzeba nakladac itd.

lukasz_g
29-01-07, 17:23
Napewno zadna masc nie zniweluje pojawiania sie nowych rozstepow

bocion
29-01-07, 23:44
Na rozstepy nie ma bata, niestety.

Panek-koks
30-01-07, 11:47
jest bat podobno trzeba jedynie zakupic masc z mocnikem.Jak bedzie sie stosowac regularnie to rozstepy nie beda sie pojawiac.

lukasz_g
31-01-07, 23:37
mzoe nocnikiem?


mocznikiem :)

kacriims
01-02-07, 18:07
własnie... jakim mocnikiem?? i jaka to maść mozna bardziej szczegółowo??

daniels51
01-02-07, 22:22
tutaj masz wszystko o rozstepach http://e-kulturystyka.info/viewtopic.php?t=354

Panek-koks
01-02-07, 23:12
mocznikem*

arni01
01-03-07, 18:33
na rostepy nie ma bata tak jak pisali koledzy wyzej stosowałem takie preparaty sciagane ze stanow ze w pale sie nie miesci poprostu rostep to rostep ,chyba ze cwiczysz kupe czasu malymi ciezarami i skura ci sie przyzwyczaja pomału rozciaga a nie w w ciagu pol roku 20 kilo to wtedy roztepy ida daj im szanse niech ciało ci sie podrze troche z po [aru latach nie bedzie tak ich widac beszczlnie poprostu BEZ ROSTEPOW NIE MA POSTEPOW :wink:

nefretette
02-03-07, 14:39
mooha, nie rozumiem po co zakladasz nowy temat na forum, skoro istnieje juz pare takich tematow.. wystarczy tylko uzyc opcji 'szukaj'...

daniels51
03-03-07, 13:25
ale mooha zalozyl ten temat ponad miesiac temu, on juz tu nie zaglada

arni01
03-03-07, 17:33
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

rocky_balboa
04-03-07, 10:50
sory ze tu pisze ale takie małe pytanko: co to są rozstępy :roll: ? bo nigdy chyba ich nie miałem nawet :evil:

arni01
04-03-07, 12:43
rozstępy to nic innego jak naruszenie prawidlowej siatki wlokien skory, te powstajace na podlozu miesniowym (poprzez rozrost miesni) niewlasciwie odzywiona, nawilzona i uelastyczniona skora nie jest w stanie wytrzymac naporu rozrastajacej sie tkanki od wewnatrz i jedynym jej wyjsciem jest rozerwanie struktury wlokien elastynu oraz kolagenu, czyli naruszenie tkanki skory wlasciwej.
pierwsza faza (mozna uniknac rozrostu i zniwelowac zmiany) jest fizyczne uszkodzenie struktory skornej, ktore objawia sie bordowymi/czerwonymi/rozowymi liniami, ktore moga byc wyczuwalne dlonia lub tez nie.
druga faza (mozlwosci wyleczenia maleja) to zabliznienie sie zmiany, albowiem skora stara sie wrocic do rownowagi i wypelnia ubytki nowymi komorkami - nigdy jednak fragment skory nie wroci juz do pierwotnego stanu.
rozstepy to blizny po bezkrwawym rozerwaniu skory na poziomie glebszych warstw. jesli sa jeszcze czerwone - mozna siegnac po masci oraz leki i zniwelowac je. gdy juz sa biale - pozostaja sposoby operacyjne i zabiegowe,cialo ma pewne ograniczone mozlwiosci rozwoju tkanek. mozna rozrost miesni potegowac i przyspieszac, trzeba sie wtedy liczyc jednak z konsekwencjami. jesli masz intensywny trening, daj partiom czas na regeneacje i odpoczynek. skora musi sie przyzwyczaic.
bedac na cyklu lub tez majac jedynie intensywnie masujacy trening, poswiec skorze partii intensywnie trenowanych troche czasu. nikt od tego jeszcze nie umarl. po treningu, po prysznicu posmaruj skore przynajmniej gornych partii tlustym kremem albo oliwka (oliwke stosuje sie na mokra skore i wyciera recznikiem), odczekaj chwile, przetrzyj recznikiem posmarowane miejsce, zeby nie pobrudzic ubrania i juz!.to powinno ci starczyc aby sie dowiedziec czym sa rozstepy:)
i pamietaj BEZ ROZSTEPOW NIE MA POSTEPOW :wink:

rocky_balboa
04-03-07, 13:05
no ale ja nigdy nie miałem rozstępów(cwicze miesiac) czy to znaczy ze mam zbyt malo intensywny trening? bo raczej mam intensywny bo cisne czasami po 8-10 serii na jedno cwicenie, np. na wyciskanie plasko

arni01
04-03-07, 14:10
8-10 serii na jedno cwiczenie troche przesadzasz to ci nic nie da tylko popalisz miesnie i bedziesz mial wtedy wieczny zastoj a co do rozstepow to jak napisales cwiczysz miesiac i masz az za bardzo intensywny trening ,z tego wynika ze chcesz miec roztepy ,bedziesz mial jak tak dalej bedziesz cwiczył zbastuj troche masz dopiero 15 lat

rocky_balboa
04-03-07, 21:38
jeszcze nie popaliłem :D a to nie jest przeciez az tak duzo! jak wracam do domu to sie poprostu kłade i cos zajadam:) najwiecej co czuje to niekiedy zakwasy moj kumpel jakos tak cwiczy i cos mu przychodzi... a na pewno po takich treningach siła przychodzi bo seriami biore 16kg wiecej niz na początku :D z tym ze na samym poczatku robilem 4 serie na wyciskanie a od polowy miesiaca mi wzroslo o te 16kg poza tym nie wiem czemu ale tak mi radzą ziomy co tez cwicza zeby po 10 serii

arni01
04-03-07, 21:53
twoja sprawa