PDA

Zobacz pełną wersję : Dieta na masę do poprawki



Pristine
03-02-10, 19:33
Ma to być dieta na masę.

Dane:

Waga: 71 Kg
Wiek: 21 lat
Wzrost 186 Cm


Dietę skopiowałem z netu i chce ją troche zmienić, godziny są uzależnione od tego na jaką zmianę mam do pracy, zakladam że na pierwsza czyli:

Śniadanie (4:30)
- 100g Płatków owsianych górskich
- 300ml Mleka 0,5% <-- Gościu miał 0,5 % moge wsadzić tam 2,0 lub 3,2 ? Dlaczego?
- 50g Twarogu chudego <-- Co może być zamiennikiem twarogu ?
- 10g Oliwy z oliwek <-- To samo co wyżej, na co można zamienic ?
87,8gWW, 16gB, 19,2gT

Śniadanie 2 (9.00)
- 80g Ryżu brązowego <-- Będzie to moje śniadanie w pracy, więc raczej cięzko o ryż chyba że na zimno wczesniej ugotowany, czy może być zamiast brązowego biały ?
- 50g Tuńczyka z puszki <-- na tunczyka z puszki nie bedzie mnie stac codziennie? Zamiennik ?
- 10g Oliwy z oliwek
60gWW, 11gB, 11gT

Obiad (15.00)
- 100g Kaszy gryczanej
- 100 Piersi z kurczaka bez skóry
- 10g Oleju słonecznikowego <-- Zamiennik ?? Ewentualnie pestki słonecznika ? Ile?
69gWW, 19gB, 10gT

Trening (17.00)

Posiłek potreningowy (17:30)
- 60g Odżywki typu Carbo
- 28g Białka serwatki
56gWW, 28gB

Obiad 2 (18-18:30)
- 80g Ryżu brązowego <-- Biały pasuje ?
- 100g Twarogu chudego <-- Zamienik ?
- 10g Oleju słonecznikowego
60gWW, 20gB

Kolacja (20:30)
- 100g Wołowiny (polędwica) <-- Zamiennik ?
- 10g Oliwy z oliwek
- 3 Jajka na surowo
40gB, 13,5gT

Mam do dyspozycji Mass XXL, Carbo i białko serwatkowe, jak to wpleść w posiłki ? Godziny są odpowiednie ?

Giro
03-02-10, 19:53
Ma to być dieta na masę.

Dane:

Waga: 71 Kg
Wiek: 21 lat
Wzrost 186 Cm


Dietę skopiowałem z netu i chce ją troche zmienić, godziny są uzależnione od tego na jaką zmianę mam do pracy, zakladam że na pierwsza czyli:

Śniadanie (4:30)
- 100g Płatków owsianych górskich
- 300ml Mleka 0,5% <-- Gościu miał 0,5 % moge wsadzić tam 2,0 lub 3,2 ? Dlaczego? - możesz dać także 2%, chociaż 0,5% jest lepsze, powinieneś korzystać z lepszych źródeł tłuszczy
- 50g Twarogu chudego <-- Co może być zamiennikiem twarogu ?mogą być jaja
- 10g Oliwy z oliwek <-- To samo co wyżej, na co można zamienic ?Olej rzepakowy, chociaż oliwa z oliwek jest dobrą opcją, ewentualnie orzechy włoskie, słonecznik

87,8gWW, 16gB, 19,2gT

Śniadanie 2 (9.00)
- 80g Ryżu brązowego <-- Będzie to moje śniadanie w pracy, więc raczej cięzko o ryż chyba że na zimno wczesniej ugotowany, czy może być zamiast brązowego biały ?ugotuj wcześniej i w pracy zjedz na zimno, najlepszy w tym przypadku jest brązowy, ale biały tez może być
- 50g Tuńczyka z puszki <-- na tunczyka z puszki nie bedzie mnie stac codziennie? Zamiennik ?najtańszym zamiennikiem sa jaja... tanszych zamienników raczej nie ma, poszukaj gdzieś promocji, czasami sa dwie puchy w cenie jednej :)
- 10g Oliwy z oliwek
60gWW, 11gB, 11gT

Obiad (15.00)
- 100g Kaszy gryczanej
- 100 Piersi z kurczaka bez skóry
- 10g Oleju słonecznikowego <-- Zamiennik ?? Ewentualnie pestki słonecznika ? Ile?mogą być pestki słonecznika, daj 20g
69gWW, 19gB, 10gT

Trening (17.00)

Posiłek potreningowy (17:30) - trenujesz 30 minut??
- 60g Odżywki typu Carbo
- 28g Białka serwatki
56gWW, 28gB

Obiad 2 (18-18:30)
- 80g Ryżu brązowego <-- Biały pasuje ?biały ok
- 100g Twarogu chudego <-- Zamienik ?pierś z kurczaka, jakaś ryba (dorsz,mintaj), jaja
- 10g Oleju słonecznikowego - to po treningu odstaw
60gWW, 20gB

Kolacja (20:30) jakbyś zjadł to kolację z godzine poźniej to będzie ok.
- 100g Wołowiny (polędwica) <-- Zamiennik ?chyba nie lubisz twarogu :P, więc polecałbym jakąś rybke
- 10g Oliwy z oliwek
- 3 Jajka na surowo - gotowane
40gB, 13,5gT

Mam do dyspozycji Mass XXL, Carbo i białko serwatkowe, jak to wpleść w posiłki ? Godziny są odpowiednie ?

Pomiędzy drugim śniadaniem a obiadem możesz wstawić Mass XXL (za długa przerwa pomiędzy posiłkami), ogólnie staraj się spożywac posiłki co jakieś 3 godziny. Do każdego posiłku staraj się dodawać warzywa. Za mało białka w posiłkach, musisz powiększyć gramaturę mięs, ryb i jajek (lub dodawać odżywkę białkową)

Pristine
03-02-10, 20:55
Nie trenuje 30 min to po prostu pozostałość po diecie poprzednika i starych godzinach

więc po prostu odżywkę wypiję po treningu i powinna być gitara.

Giro
03-02-10, 20:59
Teoretycznie tak :) Pamiętaj o warzywach i przestrzeganiu pór posiłków.

dyrty_00
04-02-10, 11:23
Nie polecam mleka dzieci piją mleko radze poczytać całą prawdę o mleku chyba że masz prosto od krowy to może być . Najważniejszym źródłem białka powinno być mięso minimum 200 gram na porcje na masie mnie mniej niż worek ryżu może być biały ale lepszy brązowy lub paraboliczny . Twarogów też nie polecam tłuszcze preferuje jedynie z ryby lub olejów czyli liniany , dyni , oliwek , słonecznikowego nie polecam , witaminy z warzyw pomidor , ogórek , cebula , papryka , brokuł , szpinak , lub nawet mrożone w sklepie można dostać tylko dobrej firmy nie te tanie bo to syf . Ryba może być tuńczyk ale to puszka wiec było już coś kombinowane najlepsze na świerze wędzone makrela , łosoś , halibut , mintaj minimum 100gram porcja . Jeść co 2- 2,5 godziny można wpleść carbo i białko nie preferuje gainerów bo węgle można uzyskać z pokarmu . Jakieś pytania to pisz z chęcią pomogę pozdor .

slim shady
04-02-10, 12:00
dyrty :

Nie polecam mleka dzieci piją mleko radze poczytać całą prawdę o mleku chyba że masz prosto od krowy to może być
Już były dyskusje o mleku, ja jestem zwolennikiem żeby pić

Najważniejszym źródłem białka powinno być mięso minimum 200 gram na porcje na masie mnie mniej niż worek ryżu może być biały ale lepszy brązowy lub paraboliczny .
Co do ilości produktów to już predyspozycje i zapotrzebowania indywidualne

Twarogów też nie polecam
Ale ja polecam

Ryba może być tuńczyk ale to puszka wiec było już coś kombinowane najlepsze na świerze wędzone makrela , łosoś , halibut , mintaj minimum 100gram porcja .
Rybe w puszcze odradzasz, ale wędzone jest już spoko ?

Jeść co 2- 2,5 godziny można wpleść carbo i białko nie preferuje gainerów bo węgle można uzyskać z pokarmu .
A carbo to nie węgle ??? Cukre w ciągu dnia ? jak juz to po treningu

pozdro.

dyrty_00
04-02-10, 13:06
Spoko to są moje spostrzenia i tak jak ja to robię nie musisz się z tym zgadzać każdy ma swoje sposoby i przyzwyczajenia różnie na każdego działa ja np mleka nie dam rady wypić bo kończy się to u mnie problemami z żołądkiem co do reszty to moją podstawą żywieniową są piersi i ryż co prawda nudna żarcie ale działa . pozdoro

Pristine
04-02-10, 14:59
Jak wygląda sytuacja z drożdżówkami, herbata słodzoną i jogurtami np jogobella ?

slim shady
04-02-10, 15:07
Jak wygląda sytuacja z drożdżówkami, herbata słodzoną i jogurtami np jogobella ?
ograniczaj

Pristine
04-02-10, 15:35
Ryż z białym sosem i rodzynkami + pierś z kurczaka gotowana pasuje na obiadek ?

Giro
04-02-10, 15:46
Ryż z białym sosem i rodzynkami + pierś z kurczaka gotowana pasuje na obiadek ?

Ryż brązowy ok, ale jaki to sos?? Ze słoika kupny czy jaki?? Pierś ok. Dodaj warzywa.

Pristine
04-02-10, 15:50
Chodzi mi o biały ryż z BIAŁYM sosem taki robiony z mąki i jajek o ile się nie mylę z żółtka jaj.

Giro
04-02-10, 15:52
Jak nie zalewa Cie tłuszcz, to mozesz jeść z takim sosem.

Pristine
05-02-10, 15:17
chlebek razowy z margaryna i pomidorem jest zjadliwy czy nie bardzo z powodu tej margaryny? Jak wygląda sprawa z zupami np fasolowa, pomidorowa itd, potrawy smażone np ryba w cieście czy jakis kotlet schabowy ? Jakies sposoby na zjedzenie twarogu, bo go nie nawidzę.