PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc w doborze cwiczen



mefisto888666
02-02-10, 18:35
21 lat, 180cm, 75kg
tendecje do otylosci

Czy radzicie robic mi trening na rzezbe(srednio chyba jest co rzezbic)
czy tez masowy(ale po treningu 30 min aerobow zeby sie nie zatluscic)

chce miec sylwetke troche umiesniona, bez przesady, ale tez dobra kondycje cardio

prosze tez o dobor cwiczen na brzuch

diete mam wysokobialkowa przez moje tendecje do tycia

pozdrawiam

D3
02-02-10, 18:39
zamieść foto jak to wygląda.

mefisto888666
02-02-10, 18:43
narazie nie mam mozliwosci;/
nosze ubrania w rozmiarze L, jestem po redukcji, schudlem 20kg, oponka na brzuchu zostala

postaram sie jak najszybciej dac zdjecie,narazie prosze o opinie obiegowe;]

Tadel
02-02-10, 19:13
hmm a może nie masz tendencji do tycia tylko źle się odżywiałeś i tak wszyło?

powiedz czy coś ćwiczyłeś na siłowni ;)

mefisto888666
02-02-10, 19:17
nie uprawialem nigdy wczesniej zadnego sportu

jedzenie ktorym raczono mnie w domu od wczesnych lat w domu bylo bezwartosciowe tluste, typowo polskei;/

Tadel
02-02-10, 19:22
Masz zerowy staż więc na początek zrób trening obwodowy http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=100

Do tego ćwiczenia areobowe w dni nietreningowe (a nie po treningu) - 3 razy w tygodniu bieganie / rowek po ok 40min


Po skończeniu tego treningu możesz wsiąść się z trening FBW, a po kolejnym miesiącu za spilt :) ale póki co skup sie na tamtym ;)

mefisto888666
02-02-10, 19:29
Tylko nie mam czasu codziennie biegac na silke, 4 razy w tygodniu najlepeij

Tadel
02-02-10, 19:34
Nie ma sensu biegać po treningu bo mięśnia popalisz... Tylko sobie zaszkodzisz..
Mięśnie i cały organizm potrzebują pa takim czymś odpoczynku ;)

mefisto888666
03-02-10, 13:44
kurde jak to w koncu jest... wiekszosc ludzi mowi mi zeby robic zwykly masowy trening a pozniej pol godziny aerobow(rowerek, biegi) zeby sie nie ztluscic i miec dobra forme

mi fajnie sie robi cwiczenia jezeli wczesniej pobiegam z 15 minut

a trening obowodowy mi sie po porstu nie widzi i nie podoba
az taki poczatkujacy nie jestem, forme lekko sobie wyrobilem na aerobach

na brzuch weidera?

Tadel
03-02-10, 16:09
wiesz możesz sobie pobiegać przed siłownią 15 minut żeby sie rozgrzać to akurat nie zaszkodzi ;)

tylko, że areoby to się robi powyżej pól godziny.. Więc takim 15 minutowym bieganiem tkanki nie spalisz (tkanka tłuszczowa zaczyna się spalać po ok 25 minutach ćwiczeń)

Co do brzucha. Brzuch jest jak każdy mięsień najpierw zbuduj jego masę, a potem możesz go rzeźbić. Bo a6w to na rzeźbę ;)
Na brzuch rób ćwiczenia:-Skłony tułowia w klęku na wyciągu "Allahy" 4serie po 15,12,10,8

-spięcia 4serie po 15
I rób to na końcu każdego treningu (3 razy w tyg. bo mięśnie brzucha się szybciej regenerują)
Później pomyśl o ABSII/a6w

Ja Ci powiem tyle zanim zacząłem ćwiczyć na siłowni brałem na klatę 65 kg, Minęło 6 tygodni obwodówki, 6 tygodni FBW, potem przerwa świąteczna 3 tygodnie, i 4 tygodnie spiltu i siła poszła 30 kilo w górę więc uwierz, że się opłaca taki układ treningowy ;)