PDA

Zobacz pełną wersję : Trening pod bjj bez sprzętu



Pawełbjj
01-02-10, 14:06
Witam
Od razu piszę że nie mam na myśli pisząc ten temat żeby ktoś mi ułożył gotowca bo i tak nikt tego nie zrobi.
Sprawa polega na tym że trenuję bjj 2x w tygodniu. Ważę mało bo 57kg (16lat). Chciałbym przybrać trochę na masie i poprawić dynamikę, oczywiście jeżeli te dwie rzeczy się nie wykluczają.
Mój problem polega na tym że nie mam żadnego sprzętu (sztanga, hantle) i na razie mnie na nie nie stać.
Mam tylko takie obciążniki na nogi po 0,5kg ;)
http://viversport.pl/allegro/sport/sprzety/100_8106.jpg
oraz takie ściskacze
http://www.dragon-sports.pl/images/stories/allegro/sciskacze%20miekkie.jpg

Niestety to cały mój sprzęt który może mi się przydać. Do tego mam jeszcze kawałem podłogi w pokoju, i ławeczkę.
Jeżeli chodzi o dietę to staram się odpowiednio odżywiać (podstawy diety na masę dobrze mi znane).
Szukałem już różnych planów (google) lecz nic nie mogę znaleźć bo są tam wymagane co najmniej hantle.
Czy mógłby mi ktoś pomóc wybrnąć z tej sytuacji?

funte
01-02-10, 14:13
Idź na siłownie ^^

Pawełbjj
01-02-10, 14:44
Nie ma takiej opcji, brak funduszy, ledwo z bjj wyrabiam.
Czekam na dalsze podpowiedzi

Tadel
01-02-10, 14:53
A może kup jakiś używany sprzęt? Jakieś hantelki bo tak to lipa... Albo nie sam wykombinuj coś.. Kumpel nie miał kasy to sobie zespawał rurę z jakimiś felgami i juz miał 40 kg sztange ;D

Tadel
01-02-10, 14:57
Najlepszym wyjścem jeśli serio nie masz kasy będzie TRENING DOMATORA. Wpisz sobie w google i będziesz miał wszystko ;) Wielu od tego zaczynało ;)

Pawełbjj
01-02-10, 15:07
Wpisywałem już. Wszystko było oparte na samych hantlach albo sztandze. Nic nie było żeby wszystko wykonywać bez sprzętu.

Tadel
01-02-10, 15:28
masz.. http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.asp zaraz mnie o reklame posadzą.. xD

Pompki w różnych pozycjach to podstawa

edit: Omg jak na sztangielkach zioomek?? przecież trening domatora to trening bez sprzętu..

Pawełbjj
01-02-10, 15:49
O dobra mam coś takiego:

1.Pompki płasko(dowolna z podanych wersji)-4-5 serii x do zmęczenia-ze zmiennym rozstawem dłoni.
2.Pompki głową w dół(nogi na podwyższeniu-rys.5)-4-5 serii x do zmęczenia- ze zmiennym rozstawem dłoni.
3.Pompki na taborecie(F)-3-4 serie x do zmęczenia
4.Pompki przy ścianie(rys.2)2-4serii x do zm.
5.Pompki w podporze tyłem(G)2-4serii x do zm.
6.Przysiady(na jednej lub obu nogach)4-6 serii x do zm.
7.Wspięcia na palce(na jednej lub obu nogach)4-6 serii x do zm.
8.i 9.-dwa wybrane ćwiczenia(C-F)na mięsnie brzucha po 4-5 serii x do zm.
10.Unoszenie tułowia z leżenia przodem-4-5 serii x do zm. co to za ćwiczenie?
11.Uginanie ramion w obciążnikami 0,5kg(ciężar zamiast ekspandera)-4-5serii x do zm.

Tadel
01-02-10, 19:23
leżysz sobie na brzuchu i podnosisz głowę z tułowiem do góry ;D Nie da rady wysoko oczywiście ;D

Pawełbjj
01-02-10, 19:27
Rozumiem ok?
Ten trening kiedy mogę robić? w Wt i Pt mam trening bjj.

Tadel
01-02-10, 20:51
To rób sobie w jakieś 3 dni kiedy nie masz bjj. Np pn śr i czw/sb