PDA

Zobacz pełną wersję : Jaja sadzone na occie



bibski
31-01-10, 17:32
Pa patelnie wlewacie wodę (nie wódę ) tak z pół litra zależy ile jajek dacie,chodzi o to Żeby jajka pływały na wodzie a nie przyklejały się do pateli,dodajecie łyżkę octu. Jak się zacznie gotować dodać jaja poklei żeby się nie pozlepiały, jak się zaczną ścinać polewać tą gotującą wodą po wierzchu ja lubię dobrze ścięte.

Przepis mojego dziadka na kaca :) a ja dziś przeczytałem w Muscular Development że ocet spala tłuszcz więc przypomniał mi się ten przepis ( właśnie jem ) oczywiście piszą żeby nie przesadzać jakaś łyżka dziennie chodzi o kwas octowy, nie podali jaki ocet lepszy myślę że jabłkowy ale akurat się mi skończył dałem spirytusowy

pimols
01-02-10, 11:07
musze sprobowac koniecznie,moze byc dobre:D

bullet
08-03-10, 21:24
ten ocet jest chyba tylko i wylaczni epo to aby sie bialko lepiej zcinało i szybciej twardnialo a nie plywalo.
mie te jajak nigdy nie smakowaly. Anglicy tak robią, nazywa sie to poached egg. robia tez tak ryby tyle ze w mleku.

Budrys
09-03-10, 01:38
. Anglicy tak robią, nazywa sie to poached egg. robia tez tak ryby tyle ze w mleku.
Anglicy w ogóle mają specyficzną kuchnię. Może i nie za dobrą (prócz fisch & chips) ale wartą by wiedzieć że taka faktycznie istnieje, obok tradycjaków : włoskiej, meksykańskiej, polskiej...