PDA

Zobacz pełną wersję : Czy też tak można?



bibski
31-01-10, 09:29
Witam, nienawidzę nudy i monotonni wiec mam sprawę wiem ze jak będę ćwiczył tak samo zawsze to szybko mi się znudzi i pier... to wszystko nie chodzi mi o ćwiczenia ale o dni tygodnia w pon klata=tri itd. czy można to zmieniać co jakiś czas. Czy można np. zmieniać sztangę na hantle i odwrotnie co o tym myślicie

szycha77
31-01-10, 09:41
Panie Bibski trzeba i to koniecznie!!! Nie 3maj się kurczowo reguły, że w pn klata itd. Zmieniaj pan dni w których ćwiczysz pan poszczególnie mięśnie, np. co m-ąc z nowym karnetem na siłkę.
Na jednym treningu sztanga a na nastepnym sztangielka. Pozdro.

mtm
31-01-10, 10:43
Szokuj swoje mięśnie , zmieniaj kolejność ćwiczeń ( lecz zaczynaj od największych partii , pokombinuj z ilością dni , raz 3 raz 4 .
zrób "wstępne zmęczenie" zanim wykonasz właściwe ćwiczenie , zrób seryjke na maszynach - izolowane .
zmieniaj plany , pokombinuj z FBW, Push Pull czy czym tam ćwiczysz , każdego kopie co innego !:twisted:

jaca666
31-01-10, 10:53
Bibski a jaki masz staż na pace?
Bo jak krótki to zapomnij o tych radach u góry bo metoda treningu instynktownego jest dla zaawansowanych.

bibski
31-01-10, 13:45
hm dobre pytanie nad stażem od 16 roku do 20 regularnie potem wojo tam też potem były lata że zasuwałem non stop ale były w tym i dłuższe przerwy wtedy zalewałem się tłuszczem i zawsze wracałem na siłownie tak jest i teraz po pół roku przerwy drugi miesiąc redukuję tym razem miałem problem z kręgosłupem coś jeb.. już nie te lata hehheh 30 na karku wyczynowcem już nie będę ale zależy żeby zejść poniżej 10 % tłuszczu

jaca666
31-01-10, 14:15
Z takim stażem sam powinieneś wiedzieć co jest dla Cibie najlepsze i co Cie ''kopie'' a co nie.
Chociaż mi kilka lat to zajęło ale teraz wiem jakie ćwiczenia dobrze na mnie działają, jakie ciężary i ile powtórzeń.

bibski
31-01-10, 14:55
Tak masz racje ale mądrego zawsze warto posłuchać dopiero teraz zacząłem chodzić na profesjonalna siłownie i mam więcej sprzętu do dyspozycji a dobre rady zawsze w cenie wole się upewnić

jaca666
31-01-10, 15:06
To ja na Twoim miejscu trzymał bym się planu a jakieś intuicyjne treningi zostawił na kiedy indziej.
Ułóż sobie jaki split i jedź nim 4-6 tygodni a potem zmiana i następny...itd.
Co jakiś czas wprowadzaj:zmęczenie mięśni,ruchy wymuszone,oszukane,zmniejszenia ciężaru,serie łączone itp...
Wszystko znajdziesz w Atlasie Ćwiczeń.
Ja np. mam ten sam plan na 6 tygodni.Raz np. klatkę robię intensywnie,następny trening normalna intensywność a kolejny znów na maxa i w ten sposób mięśnie są w szoku...

bibski
31-01-10, 15:15
O taką odpo. mi chodziło z klatą trafiłeś w samo sedno bo to z nią mam największy problem łapa nogi i cała reszta rośnie super tylko klata jest myślę że za mała np. mam 182 cm wzrostu bic 44 a klata zaledwie 118 pracuję właśnie nad technika i kombinuje jak ja ruszyć. Z dietą też muszę uważać bo mnie łatwo zalewa nadrabiam dużo białkiem zobaczymy co z tego będzie

jaca666
31-01-10, 15:23
Tez miałem problem z klata ale już jest lepiej...
Dokładna technika i mniejszy ciężar.
Kiedyś nawalałem na gryf bardzo dużo i robiłem niedokładnie.Nie ściągałem łopatek i szybko opuszczałem.Na płaskiej nakładałem 150kg i robiłem 4 ruchy ale byle jakie a na skosie 120kg i 4 ruchy ale nie do szyji tylko do połowy klaty a teraz na płaskiej wbijam w ciężar ostatnio tylko 120kg na ostatnia nałożyłem i zrobiłem 8 ruchów ale super dokładnych i o wiele bardziej klatę poczułem niż przy 150kg a na skosie dochodzę od 60kg do 100kg ale idealne wolne ruchy...
Co drugi trening jako 3 ćwiczenie robię wyciskanie sztangielek na lekkim skosie łączone z rozpiętkami (hantle przy wyciskaniu po 30kg i po 10 ruchów idzie a na rozpietki tylko 13kg ale po 15 ruchów i jest super pieczenie w górze klaty) a na koniec 3 serie na bramie po 15-20 ruchów.... po takim treningu czas na normalny trening i robię to samo ale bez wyciskania sztangielek i serii łączonych...

bibski
31-01-10, 16:34
Taki właśnie mam tok myślenia po co się katować dużymi ciężarami jak efekty marne widać technika do dupy i łatwo o kontuzje jednak co jakiś czas dam na max dzięki