PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o trening



dL31n
29-01-10, 16:39
Do tej pory mój trening wyglądał tak:

Poniedziałek:Klata+biceps+triceps
Wtorek:Plecy+barki
Środa:Nogi
Czwartek:Klata+biceps+triceps
Piątek:Plecy+barki

Teraz jak już zacząłem bawić się konkretnie ciężarami, to zaczyna brakować sił, poza tym w moim wypadku biceps musze chyba robić razem z plecami, bo jak robię plecy to i tak bic się napina, a to trochę bezsensu, bo bica robiłem dzień wcześniej... Teraz nie wiem jak to wszystko najlepiej podzielić żeby w 4 dni zrobić wszystko po 2 razy(nie licząc nóg i środy, je robię raz w tygodniu.

marcinpeny
29-01-10, 17:49
Nie rob wszystkiego 2 razy w tygodniu, miesnie muszą miec czas na regeneracje! Jak bardzo chcesz to ewentualnie mozesz bica robic dwa razy bo to maly miesien i szybko sie regeneruje. Ja bym robil tak:
pn: klata, bic
wt: nogi
sr: tric, plecy
pt: bary, bic
pozdro

szycha77
30-01-10, 00:45
5 x w tyg. ćwiczysz? Nie za dużo? Zrozum wujek, że mięśnie rosną podczas snu. Tak samo kiedys robiłem, he he.

maly25
30-01-10, 09:45
a jeszcze lepiej tak;
klata-biceps
nogi-barki
plecy-triceps
po co cwiczyc 4 razy w tygodniu,3 w zupelnosci wystarczy

dL31n
30-01-10, 09:47
Nie licząc nóg to 4... To chyba nie dużo? :E Znam takich co chodzą codziennie. Poza tym chcę robić każdą partie dwa razy w tygodniu. Z tego co się orientuję, to przerwa w robieniu każdej partii wynosi 48godzin także w czym problem?

marcinpeny
30-01-10, 10:21
Nie licząc nóg to 4... To chyba nie dużo? :E Znam takich co chodzą codziennie. Poza tym chcę robić każdą partie dwa razy w tygodniu. Z tego co się orientuję, to przerwa w robieniu każdej partii wynosi 48godzin także w czym problem?

duze miesnie jak miesnie grzbietu, nog, klatki regenerują sie znacznie dluzej nawet do 4 dób... Wszystko zalezy od stopnia zaawansowania, stazu no i genetyki... A nie sadze zebys spelniał ktores z tych wymagan... Rob planem jaki Ci napisałem i bedzie b.dobrze! Co za duzo to nie zdrowo! W kulturystyce potrzebna jest cierpliwosc i systematycznosc a nie cwiczenie jak najczesciej sie da...

maly25
30-01-10, 10:46
w treningu fbw miesnie regeneruja sie w "48"

dL31n
30-01-10, 21:07
duze miesnie jak miesnie grzbietu, nog, klatki regenerują sie znacznie dluzej nawet do 4 dób... Wszystko zalezy od stopnia zaawansowania, stazu no i genetyki... A nie sadze zebys spelniał ktores z tych wymagan... Rob planem jaki Ci napisałem i bedzie b.dobrze! Co za duzo to nie zdrowo! W kulturystyce potrzebna jest cierpliwosc i systematycznosc a nie cwiczenie jak najczesciej sie da...

4 doby? Gdzie i skąd Ty takie rzeczy bierzesz? Poza tym co ty możesz wiedzieć o moim treningu i zaawansowaniu...?

dL31n
30-01-10, 21:14
Ps. Nie chce być niemiły, ale jak widzę ludzi piszących i wymądrzających się nie wiadomo jak i o wszystko odnośnie treningów, diet itp. a jak widzę potem co niektórych zdjęcia jak to niby są pro zaawansowani i super wyglądają, to sorry, ale lipa... Chudo i bez polotu... Nie wydaje mi się żeby ktos, kto ćwiczy mniej ode mnie, wygląda gorzej powinien pouczać innych. Jeśli naprawdę chcecie się wymądrzać, to najpierw osiągnijcie jakiś konkretny efekt.

Tadel
30-01-10, 22:01
Ps. Nie chce być niemiły, ale jak widzę ludzi piszących i wymądrzających się nie wiadomo jak i o wszystko odnośnie treningów, diet itp. a jak widzę potem co niektórych zdjęcia jak to niby są pro zaawansowani i super wyglądają, to sorry, ale lipa... Chudo i bez polotu... Nie wydaje mi się żeby ktos, kto ćwiczy mniej ode mnie, wygląda gorzej powinien pouczać innych. Jeśli naprawdę chcecie się wymądrzać, to najpierw osiągnijcie jakiś konkretny efekt.

Ja może stażu długiego nie mam, a wiedzę mam większą niż połowa moich kumpli z siłowni...

szycha77
30-01-10, 22:07
Chciałeś radę więc ją dostałeś.
Większość z nas na początku ćwiczyła jak Ty, myśląc, że im więcej tym lepiej. A to niestety nie prawda ale zrobisz jak zechcesz.

Lordunio
30-01-10, 22:15
Żeby mieć wiedzę, nie trzeba brać 120kg na klate, w bicu mieć 45cm i mieć 10 cyklów przebytych. Skoro wiesz lepiej, to po co zadajesz pytanie na forum? Też mam znajomych którzy ćwiczą na siłowni od roku dzień w dzień i wyglądają jakby ćwiczyli 3 miesiące. Zrozum, że nie rośnie się tylko na treningu, na nim możesz tyklo mięśnie zmęczyć, rośniesz na kiedy mięśnie odpoczywają i mają odpowiednie posiłki zapewnione.