PDA

Zobacz pełną wersję : Diesel vc Benzyna



nbmatt
28-01-10, 16:27
Wypowiadamy sie na temat TDI I PB

jak dla mnei zalety Tdi
- malo pali
- wysoki moment obrotowy
- silniki dlugowieczne

minus tdi -
trzeba dbac o turbine
wyzsze koszty naprawy

Mocnym tdi mozna jezdzic dynamicznie i kosztem 6litrow na 100 km odstawiajac duzo benzyniaków z tylu

Co do benzyniaka napewno wybralbym go za dziwek silnika mowie o jakims v6 nie o 1.4 . Frajda z jazdy z silniekiem 1.8t , 2,0T ale spalanie na poziomie 15 litrow w miescie odstrasza luzi

WielkiEElo
03-02-10, 22:35
Zalety TDi :
łatwość odpalania ( świece przygrzać i już jedziemy)
małe spalanie ( chociaż teraz już tak dobrze to nie wygląda , gdyż ropa drożeje w oczach :/ )
tak jak było pisane wyżej ... silniki nie do zdarcia ...

minusy
Przy wysokich obrotach rośnie spalanie
w zimie są problemy z paliwem gdyż stacje lecą z kierowcami w kulki

Benzyna :
osiągi
dzwięk silników w układzie "V"
Minusy
Żeby było tanio trzeba montować gaz
w starszych autach problemy z rozruchem

Ja wolę diesle ale wszystko zależy od tego jaki model :D

fallenursus
03-02-10, 23:18
4.0l 275KM . w dupie mam diesel'a:twisted:

WielkiEElo
04-02-10, 16:56
ostatnio miałem okazje jechać mercem TDi z silnikiem 4.0 mojego wujka
nie pamiętam ile miał koni ale też coś koło tego ...
W osiągach na pewno nie ustępuje :D a wychodzi taniej :)

dzbanekzwd
04-02-10, 17:00
klekoty zamulone a poza tym wstawiasz gaz(mniej więcej taka sama moc itp)
na paliwo wydasz tyle samo a inna jazda dieslem a benzolem

WielkiEElo
04-02-10, 17:05
zgadzam się że benzyna jest lepsza co do osiągów ...w tym to nikt niema wątpliwości ...
Ale osobiście mi się nie podoba opcja mocnego benzyniaka na gazie ... ale wszystko kwestia gustu :D

Dominick
04-02-10, 18:50
tdi to zamuły...

dzbanekzwd
04-02-10, 19:58
ja nie wiem co większość widzi złego w gazie? u mnie w basi 7 lat zagazowany i jeździ:smile: gaz nie pasuje jedynie do Turbo. można normalnie latać nic się nie stanie no chyba że non-stop piła:smile:

Dominick
04-02-10, 20:37
gaz nic zlego ale od czasu do czasu przelaczyc na benzyne i dac po palniku zeby odgarowac troche wszystko i jest ok :>

ghetto
04-02-10, 20:48
gaz zmniejsza zywotnosc silnika jest bardziej suchy niz benzyna a to powoduje ze autko bardziej odczuwa taka jazde...co do diesela ze zamula...gowno prawda:D ale fakt benzyna to benzyna i nic jej nie pobije...

Dominick
04-02-10, 21:02
jezdzilem audi a4 2,5 tdi muł jakich mało uwierz mi :>

wujek_stunt
04-02-10, 21:11
diesel niby mało palą i tak jest jak jeździsz normalnie ;D ale spóbuj go palowac to spalanie prawie jak w benzyniaku... no i kolejna wada że diesle mają krótkie biegi

nbmatt
04-02-10, 22:57
gaz to najwieksze gowno do benzyniaka , dlaczego seryjnie nie robia aut na gaz tylko benzyne .
Zalezy jaki diesel to mul wiadomo ze 2,5tdi w audi nie robi szalu bo auto to wielka krowa .
Mocna beznyzna zajebista frajda zajebusta spalanie , mocny diesel powala momentem oborotowym i male spalanie

Rush
04-02-10, 23:08
tdi to zamuły...

To chyba tymi starymi słabszymi jeżdziłeś,pewno 1.9 90km :)

Jak napisał kolega w turbo dieslu trzeba dbac o turbine,zresztą w doładowanej benzynie to samo.Nie można "charatac" zadnego silnika z doładowanie dopóki nie osiagnie odpowiedniej temperatury pracy bo to mocno skraca żywotnosc.

Co do świec to w nowszych dieslach nie trzeba czekac paru sekund az sie swiece nagrzeją.

Ktoś wspomniał o trdunoscami z odpalniem starszej beznyny w zimie,
chyba Ci sie z starszym ropniakiem pomyliło :)

Co do gazu to nie mam nic przeciwko, ale w bardzie jzaawanasowanych sportowych jednostkach mogą byc spore problemy z wyreulowaniem.
Do prostego silnika, na jednym wałku, po 2zawory na cylinder nawet v6 czy v8 to gaz jak znalazł - nawet starsza 2ga generacja gazu.

P.S w wyscigach LeMans od jakiegos czasu królują..........
diesle :)


Edit:Kolego powyżej ! :P np volvo montuje gaz w fabryce :)

Rush
04-02-10, 23:19
Dopiero teraz zuwayłem 2strone postów,dominic te stare a4 to d oczego porównujesz mówiąc ze powolne ??
No jak na sowja pojemnosc to moze nie powala, ale 9s do 100km/h to przeceiz wcaale nie mało.Sporo samochodów tym połknie jak chocby
np. bmw e36 2.0 No chyba ze przywykłeś do dużo szybszych pojazdów :P

dzbanekzwd
05-02-10, 06:57
gaz to najwieksze gowno do benzyniaka , dlaczego seryjnie nie robia aut na gaz tylko benzyne .
Zalezy jaki diesel to mul wiadomo ze 2,5tdi w audi nie robi szalu bo auto to wielka krowa .
Mocna beznyzna zajebista frajda zajebusta spalanie , mocny diesel powala momentem oborotowym i male spalanie

audi a4 krowa?

nie robią seryjnie gazu żeby dłużej to jeździło bez serwisu. u mnie w domu wszystko zagazowane i niema żadnych problemów, ale jak już się zaczną to znaczy że trzeba się pozbyć.

u braciaka w golfie IV był silnik 1.9Tdi 131Km (automatyczna skrzynia:evil:) szedł bardzo ładnie było czym wyprzedzać. silnik się zatarł, stary wsadził ten 115Km to padlina jakich mało.

Sosna91
05-02-10, 17:25
zgadzam się że benzyna jest lepsza co do osiągów ...w tym to nikt niema wątpliwości ...


chyba dobrym TDI nie jeżdziłes ;]

kubaCK
05-02-10, 17:32
chyba dobrym TDI nie jeżdziłes ;]

przeciez ma racje turbo benzyna zamiata tdi z miejsca....

Dominick
05-02-10, 18:07
kilka aut już miałem i jestem pewien diesel jest gorszy od benzyny jeżeli chodzi o dynamikę
2,5 tdi nie może sie rownać z 2,5 benz nie mowiac juz nawet o benz z turbina..

nbmatt
05-02-10, 20:21
2,5 wolnossak i np 1.9tdi arl po programie . Tdi jedzie 2x lepiej

pojezdzij kolego jakims tdi powyzej 200ps i moment powyżej 400nm to zmienisz zdanie .

dzbanekzwd
05-02-10, 20:22
przyznam jak dobrze zCHIPujesz Tdi to może być ciekawie ale krótka będzie jego żywotność.

burn
05-02-10, 21:06
Benzyna. I tyle.

Sosna91
05-02-10, 21:38
ale jak porównywać to jakoś dokładniej silniki a nie że beznyna, bo przecież nie sam silnik a jego moc, moment obrotowy, przełożenie sie liczy ;] wiadomo zę goły diesel 1,6 (załóżmy 60km) a benzyna 1,6 (załóżmy 75) no to szans diesel nie ma.

nbmatt
05-02-10, 22:23
jak robisz program w profesjonalnej firmie , ktorzy znaja sie na rzeczy a w polsce jest ich okolo 8 co naprawde robia to dobrze to silinik bedzie jeszcze lepiej sie sprawował niz seryjny , np u mnie po programie samochod nie dymi i przez 1,5 roku nic sie nie popsuło trzeba użytkować wszystko z głowa .

Jezdzilem np bmw 3.0 e46 231 ps 320nm , jezdzilem tez leonem 1.9tdi 220 ps , 420nm . I leon sprawiaj wiecej przyjemnosci z jazdy przy spalaniu 7 litrow :) bemka zadowoliła sie 13 litrami

Młody
05-02-10, 22:55
Diesel ze względu na ogrzewanie w zimie i ekonomikę jazdy. Benzyna jeżeli chodzi o dynamikę ale ja mam to w dupie bo wolę jeździć wolniej i tak śmigam tylko po mieście to nie będe zapierdalał od czerwonego do czerwonego. Po za tym u nas nie ma dróg na ściganie się.

ghetto
06-02-10, 08:45
kilka aut już miałem i jestem pewien diesel jest gorszy od benzyny jeżeli chodzi o dynamikę
2,5 tdi nie może sie rownać z 2,5 benz nie mowiac juz nawet o benz z turbina..


noo nie byl bym taki pewien jezdze czesto 2litrowym dieselem a kumpel ma 2 litrowa benzynke obie maja po 136 koni ja mam moment wiekszy o bodajze 100
i raczej to ten diesel lepiej smiga...

grochos
06-02-10, 09:18
. Po za tym u nas nie ma dróg na ściganie się.

mlody a obwodowa? :) nie raz tam sie lecialo grubo ponad 2 paki ;)

spor troszeczke jak: kto woli kolor czarny, a kto bialy:)

Kazdy zna zalety i wady obu silnikow:) wiec to co wybieramy to tylko nasza decyzja:)

Fallen jak masz benzyne w cenie chlebka to mozesz smigac nawet 400km :) u nas srednia zarobkow 1400 i benzyna grubo ponad 4zl:)

kubaCK
06-02-10, 11:09
Diesel ze względu na ogrzewanie w zimie i ekonomikę jazdy. Benzyna jeżeli chodzi o dynamikę ale ja mam to w dupie bo wolę jeździć wolniej i tak śmigam tylko po mieście to nie będe zapierdalał od czerwonego do czerwonego. Po za tym u nas nie ma dróg na ściganie się.

macie zajebsita obwodnice:twisted:tam mozna bic wszelkie rekordy:happy:

Młody
06-02-10, 23:23
ja śmigam tylko po mieście zakupy, szkoła, praca, praktyki po za tym to i tak śmigam tym co mam aktualnie na handel nie przywiązuje wagi do aut czy to merc czy fiat ma wozić dupę i odpalać rano jednak gdybym miał mieć swoje autko to tylko japończyk w dieslu

dzbanekzwd
07-02-10, 07:51
drogie części do japońców i droga naprawa bo większość 16V z mechaniczną regulacją (jak ja ich nie nawidze:evil:) Tak naprawde do ekonomicznej jazdy i taniej exploatacji only stajnia Sznycelwagen:smile: .... żeby zrobili VW z tylnym napędem...

Młody
07-02-10, 08:14
Jeździłeś japończykami, a niemcami ? Ja jeździłem już wieloma autami z wielu krajów i dla mnie tylko Japończyki mówisz że częsci drogie ale tam się praktycznie nic nie psuje więc jak mam jakąś pierdołę naprawić raz na rok to będzie mnie stać. Jeżeli dba się o podstawowe mankamenty oleje, filtry, rozrząd to silnik jest niezniszczalny. Po za tym jest pełno zamienników a na części mam w hurtowni rabat 30%.

dzbanekzwd
07-02-10, 08:46
jeździłem i takimi i takimi i dlatego kupiłem BMW. robię silniki głównie głowice i jest sporo japończyków i czerstwo się je robi (cena usług odpowiednia:smile:).
Też mam rabaty w Fotach IC itp ale co z tego jak robota dużo kosztuje, no chyba że sam robisz.

Nie sądzicie że auta z przednim napędem służą tylko i wyłącznie do jeżdżenia? Zero Frajdy. BMW to jedyna marka (za rozsądne pieniądze) która daje najwięcej frajdy z jazdy, jest tylko kierowca-samochód a nie kierowca-od h**ja systemów zabierających frajde-i na końcu jest reakcja samochodu

Młody
07-02-10, 12:32
nie ja jestem kucharzem a nie mechanikiem coś tam ponaprawiam ale wymiana głowicy itp wolę się tego nie podejmować mój brat ma warsztat daję dniówkę mechanikowi kupuję części i składa to o co poproszę jeżeli ma czas przeważnie ma nawet jak jest inna robota. Mi się japońcami jeździ super bo nigdy mnie nie zawiodły zawsze jak do nich wsiadałem i przekręcałem kluczyk w stacyjce to odpalał nie miał żadnych oporów. Czego o niemcach powiedzieć nie mogę. Nie kupuję auta na wyścigi albo dla szpanu tylko aby mało palił i się nie psół. A za dobre BMW to trzeba dużooooo zapłacić a nie będe jeździł jakąś starą padliną 3,5 czy 7 co pali 20l przy odpalaniu. Wolę jakąś 323 albo 626 lub primerkę, civica. Fajne miejskie autko niestety nie mogę sobie narazie pozwolić na swoje autko trzeba lekko podpicować i sprzedać bo przez skzołę nie mogę do roboty chodzić a na karnet dietę i odżywki trzeba brać a na rodziców niestety liczyć nie mogę

kubaCK
07-02-10, 12:49
co do japoncow na przykladzie moich 3 kolegow moge bardzo pochwalic te auta. civic sprawuje se swietnie, nissan almera jeszcze lepiej. jedynie do czego mozna sie przyczepic to ze podczas naprawy japonca naprawde trzeba sie duzo narozbierac. dziwnie zbudowane fabrycznie. mechanicy nie lubia przy nich grzebac...
co do niemcow i mojej ukochanej marki BMW. poki co na BMW E39 530 TDI mnie nie stac bo trzeba dac ze 20-25 tys zeby bylo ladne i zadbane. oczywiscie rocznik nie bedzie mlody ale auto swietne.
piekne auto http://moto.allegro.pl/item898999650_3_0_diesel_184km_navi_tv_skora_bezwy padek_serwis.html

dzbanekzwd
07-02-10, 15:06
ja jestem fanem E30 i E34... ale zbieram na E36 Coupe 2.5 albo 2.8:smile: na Litwę blisko:smile:

koleszka ma też takie e39 3.0d w manualu to ładnie się dzieje, czarne ładnie się prezentuje na 235/255

Toomekk6
11-02-10, 21:06
Hmm... Moim zdaniem to diesel jest lepszy.
Kiedyś myślałem, że diesel to szajs i tylko dymi. Ale potem jak tatko kupił TDI to sam byłem zdziwiony i to bardzo pozytywnie. Wg mnie TDI zbiera się wręcz pięknie i nie odstępuje benzynie chodź na krok a nawet wyprzedza. Fakt, że w dieslach są większe pojemności ale to nic złego.
Jakoś miesiąc temu miałem okazję przejechać się po trasie Mercedesem E320 diesel w automacie. Silnik bodajże 3.2 i koni coś lekko ponad 200 ale do prędkości ok 180km/h to tak się szybko zbierał, że szok, wręcz nie było mocnych:) Jednak technologia diesla idzie cały czas do przodu, ropa też do góry ale i tak nie wychodzi zbyt drogo.
Pozdrawiam, Tomek:)

Biernaczek
24-02-10, 15:00
Ja tam mam diesla:VW Golf IV nie narzekam.
Kolego wyżej - nie tylko ropa idzie do góry ale benzyna a razem z nią poszedł trochę gaz.
dzbanekzwd BMW E30 fajna sprawa, nie ma to jak napęd na tylną oś.

koziol93
26-02-10, 20:23
chwalicie napęd na tył ALE NIE ZAPOMINAJCIE!, że aby była frajda z tego tylnego napędu to musi być te 2.0 minimum;/ A co do samochodów to tylko japońce:) ojciec całe życie na japońcach i nigdy mu się nie sypały:) a teraz ma alhambrę 2.0 no i już coś tam zaczyna się sypać:)
Chociaż sam na co dzień latam e36 po FL-u w 1.6 to bez chwili zastanowienia zamienił bym się na jakiegoś japońca typy civic, 626.....

Jolly
04-03-10, 13:27
Ghetto: Dlatego sekwencja LPG dodatkowo wpierdziela benzynę.

Ogólnie co do benzyniaków vs diesli to po pierwsze TDI tyczy się do volkswagenowskich diesli, według światowej opinii najlepsze, jednak moim skromnym zdaniem diesle hondy biją volksw. na głowę. Co do samych zalet diesla to bez porównania bije na głowę benzyniaki, chyba że mowa o nowych silnikach benzynowych BMW, wtedy jest odwrotnie. Z tych starych to jedynie hondowskie mogą konkurować z dieslami.
Co do nowych diesli to fakt ekonomiczne i dynamiczne, ale strasznie awaryjne.

ziomeczek
11-04-10, 19:55
W domu mamy 3 diesle jednego dostawczaka:).Brat ma polo 130 konne i naprawde wciska w fotel a spalanie po miescie max 7 na trasie nawet poniżej 5.Przez dwa lata nei miał żadnych problemów oprócz sprzegła które zajechał.
TDI RULEZ

fallenursus
11-04-10, 20:02
ah ci europejczycy i ich malutkie samochodziki...

ziomeczek
11-04-10, 20:08
Takie są realia w europie pojawia się coraz więcej małych samochodów chociaż jest tez sporo klasy Passata audi a4 a6.