PDA

Zobacz pełną wersję : Kardio rowerek.



floops
27-01-10, 23:03
Witam. Mam 17 lat i chce sie podrzezbić. Ważę około 80kg, a wzrostu mam około 183cm. Poczytalem co nieco i postanowilem polaczyc trening na rzezbe (split) z aerobami. W tygodniu ustalilem sobie 3 dni trenigowe (poniedziałek, czwartek i sobota). We wtorek, środe i niedziele wyznaczyłem sobie aeroby. Wiem, że mogłbym je robić po treningu silowym, ale nie dysponuje takim czasem. W piątek mam kompletny fajrant.
Mam pytanie odnoścnie aerobów. Wyczytałem, że najlepsze cwiczenia na spalenie tłuszczu to interwały. Tak sie składa ze po bracie, który wyjechal na studia odziedziczyłem niezbędny sprzęt (ławeczkę, sztangę, hantle, rowerek a nawet pulsometr), więc mogę swobodnie trenować w domu.
Mam kilka pytań:
Po pierwsze czy 3 x w tygodniu jezdzenie na rowerku nie powiekszy mi zbytnio nóg?
Po drugie czy dobrze wyczytalem ze trening interwalowy to np 5 min jezdzenia w tempie umiarkowanym, 3 min w intensywnym i tak w kółko? Po trzecie probowalem juz jezdzic ale nie potrafie plynnie zmienic pulsu podczas jazdy na roweku (tzn puls mi od razu nie skacze np przy przejsciu na tempo intensywne, tylko spada na jakies 2-3 min). Czy to normalne? Czy robie coś zle?

Prosze o rady

pozdrawiam,

floops.

KowalX
28-01-10, 00:11
Wyczytałem, że najlepsze cwiczenia na spalenie tłuszczu to interwały.

Nie są lepsze,działają po prostu szybciej,ale każdy rodzaj czy interwały czy aeroby mają swoje plusy i minusy.



Po pierwsze czy 3 x w tygodniu jezdzenie na rowerku nie powiekszy mi zbytnio nóg?


nie urosną przynajmniej nie tak jak myślisz

Po drugie czy dobrze wyczytalem ze trening interwalowy to np 5 min jezdzenia w tempie umiarkowanym, 3 min w intensywnym i tak w kółko? \


jakbyś tak zrobił to byś był niezły kiler :smile:

2min truchtu ,30 sek sprintu z czasem zmniejszać czas truchtu i wydłużasz sprintu np na 45sprint i 1,5trucht następnie zwiększasz czas treningu z 5min do np 7-10-15min,20-25min itp

w dni wolne od treningu...
są bardziej kataboliczne od aerobów.Nigdy na czczo.

floops
28-01-10, 16:11
A co z pytaniem nr 3? Jak dobrze i plynnie regulowac puls? :D

nyctrainer
30-01-10, 18:21
Nie są lepsze,działają po prostu szybciej,ale każdy rodzaj czy interwały czy aeroby mają swoje plusy i minusy.

nie urosną przynajmniej nie tak jak myślisz


jakbyś tak zrobił to byś był niezły kiler :smile:

2min truchtu ,30 sek sprintu z czasem zmniejszać czas truchtu i wydłużasz sprintu np na 45sprint i 1,5trucht następnie zwiększasz czas treningu z 5min do np 7-10-15min,20-25min itp

w dni wolne od treningu...
są bardziej kataboliczne od aerobów.Nigdy na czczo.

jesli rozmawiacie o interwalach to warto sobie poczytac o spining.. bardzo intensywne cardio na specjalnym rowerze z odpowiednim obciazeniem ( resistance )-( mozna zadaptowac normalny rowerek ) oraz umiejetnym oddychaniem ( cala technika, wcale nie az tak skomplikowana ). najwazniejsze jest jak przy interwalach utrzymanie wysokiego tetna a co za tym idzie szybszej pracy serca wiec spala sie na wiecej kalorii ..aeorobowo and anaerobowo w czasie wypoczynku

floops
31-01-10, 17:13
Dzięki za odpowiedzi. ;]

KowalX
01-02-10, 03:10
jesli rozmawiacie o interwalach to warto sobie poczytac o spining.. bardzo intensywne cardio na specjalnym rowerze z odpowiednim obciazeniem ( resistance )-( mozna zadaptowac normalny rowerek ) oraz umiejetnym oddychaniem ( cala technika, wcale nie az tak skomplikowana ). najwazniejsze jest jak przy interwalach utrzymanie wysokiego tetna a co za tym idzie szybszej pracy serca wiec spala sie na wiecej kalorii ..aeorobowo and anaerobowo w czasie wypoczynku

Mi nie musisz tego mówić ;p hehe
spala się szybciej ,ale trwa krócej. Po aerobach również spala się podczas wypoczynku :)