PDA

Zobacz pełną wersję : Cwiczenie na zamiane.



odesp
26-01-10, 21:13
Witam, Znalazlem interesujacy plan treningowy mysle ze jest dla mnie oto link do niego

http://forum-kulturystyka.pl/treningi/3_dniowy_trening_na_mase_dla_poczatkujacych.html

Przepraszam ze to inne forum ale na tamto nie moge sie zalogowac dlatego prosze was o pomoc.
Jutro robie plecy i biceps prosze napiszcie mi czym zastapic MC i opady tulowia i po ile tego? Nie chce jeszcze robic MC bo jestem pocatkujacy a nie mam na silowni tej lawki do opadow.
Prosze o pomoc i raz jeszcze przepraszam ze lin do innej strony

odesp
26-01-10, 21:25
4x 8-12 to chodzi o to ze w miare moich mozliwosci robie tym samym ciezarem 4x8 lub 4x10 tak? Czy 4 cwiczenia na plecy to nei jest za duzo? no wiec drązek, wioslowanie hantelka i co jeszcze do tego? Prosze takze o wypowiedzenie sie na temat tego planu co podalem czy jest odpowiedni?

odesp
26-01-10, 21:39
Od keidy chodze po forach wkocnu jakas normalna osoba i konkretne. Powiedz mi jeszcze a co do sadzisz o sciaganiu linki wyciagu gornego (siadasz i sciagasz do karku) i innych tego typu cwiczeniach tzn czy te cwiczenia sa najlepsze na plecy ? a co z tymi innymi typu wyciagi,linki td. Cwicze na mase tzn zamierzam jeszcze nie mam planu konkretnego ale w weekend sie tym zajme czy moglbys mi przytym pomoc?

odesp
26-01-10, 21:42
Odpowiedz prosze na moje pytanie i jeszcze jedna rpbsba skupmy sie dzisiaj tlyko na jutrzejszym treningu tj plecy i biceps... Czy moglbys mi tak konkrtenie napisac co w jakiej kolejnosci robic, ile serii,powtorze i kiedy progress? chodzi mi tylo o plecy, jesli oczywiscie cwiczenie na biceps z tego linku sa ok. Mysle o
Drążku, wioslowania hantelka i nie wiem moze sciaganie linki wyciagu gornego do karku? Nie wiem co w jakiej kolejnosci robic wiesz i ile doladnie.Przepraszam z klopot jestem poczatkujacy.
Mam 18l waze 55kg, cel: masa

Tadel
26-01-10, 21:53
Prosta rzecz: jeśli nie dajesz rady się podciągać np 12 razy to musisz to ćwiczenie zastąpić np, ściąganiem linki ;) jest to bardzo dobre ćwiczenie ;)

Plecy:
- ściąganie linki 4serie 12,10,10,8
- wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia 3 serie 10,8,8,6
- wiosłowanie hantlem 3x 12,10,8
- martwy ciąg 4 serie 12,10,8,8,

Biceps:
- uginanie ramion ze sztanga 3 serie 10,8,6
- uginanie ramion jednorącz o kolano 3 serie 10,8,6
- uginanie ramion ze sztangielkami stojąc (młotkowy) 3 serie 12,10,8

Kaptury:
- szrugsy 4 serie 15, 12, 10, 8

odesp
26-01-10, 21:58
Tadel dzieki za rozpiske mam tylko kilka pytan. Czy nie zastapic sciagania linki drazkiem i pomagac sobie delikatnie nogami i laweczke kolejne pytanie to bede robic wioslowanie hantelka, a sztanga nei bardzo mi podchodzi czy mozna to jakos zamienic na inne, ta sztange. Dzieki za biceps a co do kapturow jutro nie robie natomiast chce
"Przedramienia:
- zginanie nadgarstków ze sztagną trzymaną podchwytem 3 serie 20-30." tylko nei wiem dalej ile tego robic nei kmnie tego 20-30, progres tez?

alder
26-01-10, 22:01
BTW jest to najlepsze cwiczenie na rozwój pleców :)


znaczy się dolnych plecków co nie ? bo mi tylko w dół wchodzi

alder
26-01-10, 22:09
jeszcze mam pytanie: czy dobrze zaczynac trening pleców od MC ? a może właśnie tak się powinno ;p

odesp
26-01-10, 22:14
Prosze o odpowiedzi do moich pytan i dokladna rozpiske , tlyko na jutro.

odesp
27-01-10, 13:06
Pomoze ktos? za 4 godz ide na silownie

kubaCK
27-01-10, 13:17
jeszcze mam pytanie: czy dobrze zaczynac trening pleców od MC ? a może właśnie tak się powinno ;p

co kto lubi. ja preferuje robic mc jako ostatnie cwiczenie. plecy sa rogrzane jak nalezy...

kubaCK
27-01-10, 13:23
Tadel dzieki za rozpiske mam tylko kilka pytan. Czy nie zastapic sciagania linki drazkiem i pomagac sobie delikatnie nogami i laweczke kolejne pytanie to bede robic wioslowanie hantelka, a sztanga nei bardzo mi podchodzi czy mozna to jakos zamienic na inne, ta sztange. Dzieki za biceps a co do kapturow jutro nie robie natomiast chce
"Przedramienia:
- zginanie nadgarstków ze sztagną trzymaną podchwytem 3 serie 20-30." tylko nei wiem dalej ile tego robic nei kmnie tego 20-30, progres tez?

nastepnym razem sprobuj napisac po polsku bo musialem sie chwile zastanowic o co Ci chodzi...
mozesz robic podciaganie zamiast sciaganie linki
zrob wioslowanie hantla
jak nie chcesz robic wioslowania sztanga zrob podciaganiie konca sztangi w opadzie
potem mc i po sprawie
co do przedramienia zrob 3 serie max do palenia... mozesz robic progres i w kazdej seri dorzucic cos papap

alder
27-01-10, 13:27
co kto lubi. ja preferuje robic mc jako ostatnie cwiczenie. plecy sa rogrzane jak nalezy...


no tak ale jeśli zrobię n akońcu to będę mieć rozgrzane górne partie pleców. a MC mi wchodzi w dolne. plecy to nie klata. plecy to kilka par mięśni

kubaCK
27-01-10, 14:31
no tak mc to dol, ale jak robimy reszte cwiczen na gore plecow to nawet w malym stopniu angazuja sie dol...

alder
27-01-10, 14:33
alrite, ale ja jakoś lubię zasadę, że najprzód to co najbardziej nas wyczerpuje. czyli w moim przypadku MC

odesp
27-01-10, 14:43
Zrobie sciaganie linki do karku tak jak radzil TADEL zamiast drązka, zrobie takze wioslowanie hantelka i jakie 3 cwiczenie? Nie chce robic MC tak jak i wioslowania sztanga. A co z ta maszyna co siada sie na wprost, lapie sie za uchwyty i ciagnie do siebie? moze byc zaiast MC ?? tylko nie wiem ile tego. Bicepsy zrobie tak jak napisal TADEL a przedramie 3x max. Przepraszam za zamiesznie zglosze sie w weekend o pomoc co do noralnego planu.

kubaCK
27-01-10, 14:49
dziwny gosc jestes :))nie chcesz mc zrob zrob good morning.napisalem zebys zamiast wioslowania sztanga zrobil podciaganiie konca sztangi w opadzie...

odesp
27-01-10, 14:53
Haha dzieki nie tlyko chce delikatnie bo to dopiero pierwszy raz plecy robie wiesz. Napisz mi co to jest to good morning, ile go zrobic i ie zrobic podciagan konca sztangi w opadzie

odesp
27-01-10, 15:06
Mysle ze tak bedzie dobrze:
Plecy:
- ściąganie linki ZA KARK 4serie 12,10,10,8 P R O G R E S ?
- wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia 3 serie 10,8,8,6 (MOWIE TU O TEJ MASZYNIE)
- wiosłowanie hantlem 3x 12,10,8 P R O G R E S ?
CZY MOGE JAKO 4 CWICZENIE DOLOZYC PODCIAGANIE NA DRAZKU 3X MAX?

Biceps: P R O G R E S ???
- uginanie ramion ze sztanga 3 serie 10,8,6
- uginanie ramion jednorącz o kolano 3 serie 10,8,6
- uginanie ramion ze sztangielkami stojąc (młotkowy) 3 serie 12,10,8
Przedramiona: 3x max.

KwasiK
27-01-10, 15:14
Nie powinno się zaczynać od MC jest to ciężkie ćwiczenie i lepiej robić to na dobrze rozgrzane plecy czyli najlepiej na końcu gdzieś.

odesp
27-01-10, 15:44
Cy to co napisalem jest OK?

kubaCK
27-01-10, 16:46
rece mi opadaja.....

Tadel
27-01-10, 17:22
MC to jedno z podstawowych i najważniejszych ćwiczeń ja bym z niego nie rezygnował ;)

Tadel
27-01-10, 17:24
Zawsze robi się progres ;) A co do przedramion lepiej w inny dzień poćwicz np z nogami+barki. A tutaj do pleców dorzuć sobie ćwiczenia na kaptury - szrugsy ;)

odesp
27-01-10, 18:58
Tadel zastosuje sie do porad. Przepraszam jestem poczatkujacy

Tadel
27-01-10, 20:26
Nie przepraszaj ;) Każdy kiedyś był ;) Powodzonka

alder
27-01-10, 21:25
Zawsze robi się progres ;)

regeres jak najbardziej też wskazany więc nie zawsze

Tadel
27-01-10, 21:31
regeres jak najbardziej też wskazany więc nie zawsze

Lubisz łapać za słówka ;D

alder
27-01-10, 22:01
mam tak od dziecka :D