PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie węgle po treningu?



pasiaczek1906
26-01-10, 18:51
Moim pytaniem jes jakie weglowodany przyjmowac po treningu .chodzi mi dokładnie o utrzymanie odpowiednio glikogenu
prosze o przyklady :ze zwyklego jedzenia i ewentualnie suple.

Ezachiel
26-01-10, 18:52
banananany, carbo

Symu
26-01-10, 19:03
IMO jest to pytanie pozostajace bez odpoiwedzi :D

-wg. starych przesadow carbo i cukry proste
-wg. nowszych waxy maiz jest najlepsze
-wg. jeszcze nowszych zlozone np. ryż

dla kazdej z tych tez znajdziesz poparcie wsrod jakiegos zawodnika i badaniach naukowych.

Ja jestem za wersja nr.1

seras666
26-01-10, 19:04
miód ;]

marcinpeny
26-01-10, 19:27
Tez jestem za weglami prostymi. Po treningu jem 2 banany i kakao slodzone miodem, ale po jakichs 30 min makaron albo ryz plus piers z kurczaka. Mysle ze jest to dobra opcja :D

specjal
26-01-10, 23:44
To ja się podłączę pod temat. Ile gram węgli na kilogram ciała(w przybliżeniu) powinno się zjeść bezpośrednio po treningu?

marcinpeny
27-01-10, 09:01
Dziennie powinno dostarczać sie 4-6g węgli na kmc... Dzielisz na 5-6 posilkow... Masz wtedy ile wegli powinien miec kazdy posilek, ale musisz wziąc pod uwage ze np po treningu najpierw wegle proste, potem zlozone itp. Wszystko jest w podwieszonych w dziale dieta

najt
27-01-10, 09:03
To ja się podłączę pod temat. Ile gram węgli na kilogram ciała(w przybliżeniu) powinno się zjeść bezpośrednio po treningu?

jak sie masujesz to 6gr - bynajmniej ja tak robie

alder
27-01-10, 09:11
nie ma co wytracac kasy. zjedz 2 banany albo kup sobie glukoze w najtanszej formie. taka najszybciej jest wchlaniana. nie przeplacaj kupujac glukoze z witaminami ze sklepow z odzywkami.

wujek.maciek
27-01-10, 10:58
jw/ 2-3 banany (w zal. od zapotrzebowania i wagi owocow) + jakis izolacik = po treningu jak znalazl. tylko pamietaj, ze do godziny po treningu trzeba zjesc cos, najlepiej z chudym miesem i oczywiscie ze zlozonymi ww

pozdro

dyrty_00
27-01-10, 11:30
Ja polecam branie szybkich węgli tylko po aero zaraz tak to po treningu siłowym białko a następnie węgle złożone o niskim poziomie IG

Młody
27-01-10, 11:31
słyszałem że drzewny jest dobry

dyrty_00
27-01-10, 11:44
coś z tobą nie tak bo byś zrozumiał że chodzi mi o proste widać masz pojecie kolego

kuba2102
27-01-10, 12:28
Najlepszy suplement węglowodanowy w 2009 roku - Fitness Authority Vitargo CL

alder
27-01-10, 12:30
tylko pamietaj, ze do godziny po treningu trzeba zjesc cos,

pozdro

jedni mówią 60, inni 90 a jeszcze inni 120 minut po. myślę, że jeśli się pochłonie od razy sporo węgli po treningu i zapije izolatem, to posiłek porządny tak do 90 minut spokojnie.

jeśli ktoś po siłowym robi aeroby, to przed aerobami węgle proste i po aerobach jeszcze raz węgle+białko.

jaca666
27-01-10, 12:37
jesli ktoś po siłowym robi aeroby, to przed aerobami węgle proste i po aerobach jeszcze raz węgle+białko.

..ale głupoty piszesz że szkoda czytać...
Przed aero tylko bcaa i ewentualnie glutamina i po dopiero carbo...

alder
27-01-10, 12:39
no jeśli takie głupoty pisze również kulturysta, którego sylwetka mówi sama za siebie .........

tu chodzi jak ktoś robi aeroby po treningu na masę

jaca666
27-01-10, 12:44
Na tym forum jest tylko jeden zawodowy kulturysta...
Po co po treningu węgle proste? Przecież wsiądzie na rower i tak je spali więc to bez sensu a jak się zabezpieczy bcaa i glutamina to od razu po kilku minutach będzie spalał tłuszcz a nie te nie potrzebne węgle a mięśni na pewno nie ruszy...

wujek.maciek
27-01-10, 12:55
jedni mówią 60, inni 90 a jeszcze inni 120 minut po. myślę, że jeśli się pochłonie od razy sporo węgli po treningu i zapije izolatem, to posiłek porządny tak do 90 minut spokojnie.


byc moze, ale ja na ten przyklad, mam takie ssanie, ze musze zjesc cos zaraz po powrocie do domu (przygotowuje sobie zarcie wczesniej). no, w kazdym razie 2h po wydaje mi sie juz troche za dlugo, bo ile wyglodnialemu organizmowi moze zajac wchloniacie ww prostych i izolatu?



jeśli ktoś po siłowym robi aeroby, to przed aerobami węgle proste i po aerobach jeszcze raz węgle+białko.
tez chyba zalezy, bo jak ktos robi szybkie fbw (40 min.calosc), to tak, ale jak ktos jest hardkorem i 2h z 15 min. rozgrzewki wychodzi, to nie ma bata zeby nie zarzucic bialeczka, nawet jesli pozniej jest jeszcze 30 min plywania.

jeszcze inna sprawa, jak ktos jest na brutalnej redukcji, to jak pisze jaca: bcaa/gluta i to jeszcze najlepiej wciagane nosem :lol:

ale ogolnie jestem zwolennikiem teorii, ze nie ma sensu brac tylko ww albo samego bialka. i nie zaglebiajac sie na poziomie biochemicznym, uzasadnie to bardzo prostym podejsciem - zabrales cos organizmowi podczas treningu (energia, zniszczone wlokna), to to oddaj - czyli zezryj i bialko i ww. wsio!

pozdro

najt
27-01-10, 12:57
a jak sie zwie ten jedyny forumowy kulturysta ?

jaca666
27-01-10, 12:58
a jak sie zwie ten jedyny forumowy kulturysta ?


Andrzej Majchrzyk

alder
27-01-10, 13:01
sam sobie odpowiedziałeś. nawet jeśli spaliłby te właśnie węgle na rowerku, to lepiej jak je spali aniżeli ma wprowadzić stan kataboliczny. a raczej go przedłużyć po treningu. ponadto glutamina jak i bcaa to aminokwasy i myślisz, że tak bez węgli i wody pójdą one tam gdzie powinny ?
jeżeli budując masę będzie spalał fat na rowerku to mówisz chyba o rekompozycji. ja mam na myśli aeroby po masowym treningu w celu dotlenienia mięśni a nie spalenia tłuszczu. na to przychodzi czas na redukcji.

ponadto co jeśli ktoś nie ma gluty ani bcaa ? np. ja nie mam. nie zażywam jako osobnych. mam w odżywce białkowej bcaa i glutę ale w niewielkich ilościach. od razu po treningu zjadam 2 banany, popijam witaminą C i po chwili pochłaniam jedną miarkę odżywki (ok. 14g białka w tym trochę bcaa i glutaminy - ale niewiele). dziś np. po treningu pochłonę węgle i wit C, pójdę na kwadrans na aeroby by się dotlenić a następnie na koniec wrzucę trochę białka i węgli.

co do kulturysty, nie mam na myśli nikogo z tego forum.

alder
27-01-10, 13:03
+
nawet na redukcji powinno się podać mieśniom węgle po treningu, czyż nie ?

dyrty_00
27-01-10, 13:11
adler dobrze mówi po treningu silowym carbo + bcaa i gluta po aero odrazu białko i posiłek z węglowodanów złożonych o niskim IG

jaca666
27-01-10, 13:16
+
nawet na redukcji powinno się podać mieśniom węgle po treningu, czyż nie ?

Po treningu siłowym ale nie przed aerobami...bo ten tłuszcz jakoś musi się spalać...A w treningu na masę się zgodzę...

alder
27-01-10, 13:25
tak, zakładając, że robi się aeroby w celu spalenia tłuszczu. to wiadomka, że musi się spalać fat.

KowalX
27-01-10, 19:56
IMO jest to pytanie pozostajace bez odpoiwedzi :D

-wg. starych przesadow carbo i cukry proste
-wg. nowszych waxy maiz jest najlepsze
-wg. jeszcze nowszych zlozone np. ryż

dla kazdej z tych tez znajdziesz poparcie wsrod jakiegos zawodnika i badaniach naukowych.

Ja jestem za wersja nr.1

Carbo to też głównie złożone...

Według moich jeden grzyb jeśli nie będziesz zmuszał organizmu do dalszej pracy na następny dzień ,a tym bardziej tego samego dnia.Lepiej skup się na białku i zatrzymaniu katabolizmu,a glikogen uzupełnisz sobie spokojnie.


To ja się podłączę pod temat. Ile gram węgli na kilogram ciała(w przybliżeniu) powinno się zjeść bezpośrednio po treningu?

zależy od poprzedzającego wysiłku ,spożycia białek

Symu
27-01-10, 20:45
"Carbo to też głównie złożone..." niby tak ale jednak traktowałbym prawie na równi z cukrami prostymi ze wzgledu na to ze maltodextryan ma mała czasteczke i wysokie IG.


Ogolnie rozpatrywalbym problem raczej nie w uzupelnianiu glikogenu a tym czy duzy wyrzut insy po treningu jest zjawiskiem pozytywnym czy negatywnym. W przypadku wiekszych wyrzutow insy obnizala sie aktywnosc testosteronu w wiekszosci badan i w zasadzie na tym polegala roznica.

Ale tak jak mowisz na naszym poziomie nie robi to wielkiej roznicy.

KowalX
27-01-10, 20:57
"Carbo to też głównie złożone..." niby tak ale jednak traktowałbym prawie na równi z cukrami prostymi ze wzgledu na to ze maltodextryan ma mała czasteczke i wysokie IG.



Maltodekstryny są również różne.
Co do IG to liczy się też wielkość porcji.Zjedzenie dużo o niskim IG da to samo co zjedzenie mało o wysokim.Szeroki temat :smile:

Symu
27-01-10, 22:05
to tez prawda ;]

slim shady
27-01-10, 22:10
nie czytałem całego tematu ale vitargo się nada,

są różne szkoły, w niektórych węgle złożone niektórych węgle proste w jeszcze innych wogle bez wegli ...

alder
27-01-10, 23:37
nie czytałem całego tematu

http://www.dickinsonstate.edu/images/error.png

Sosna91
28-01-10, 14:09
a ja uważam że po treningu bananek daje rade a jeśli tak jak pisał kowalx nie wykonujemy pozniej wysiłku fizycznego to samo zahamowanie katabolizmy wystarczy, bo co to gainerów czy carbo pełno maltodekstryn i cukrów prostych, zaraz ktoś napisze, że malto... to przecież rozgałęzione łańcuchy węglowodanów, aczkolwiek zachowują się bardzo podobnie do cukrow prostych i maja duze IG i choć organizm po treningu wchłonie jak to niektórzy piszą wszystko to ja wole wziąć 10g BCAA od razu po i za chwilę zjeść coś sensownego.

KowalX
28-01-10, 14:36
malto... to przecież rozgałęzione łańcuchy węglowodanów, aczkolwiek zachowują się bardzo podobnie do cukrow prostych

Nie zachowują się jak cukry proste ,a IG zależy od rodzaju

slim shady
28-01-10, 14:41
Alder mógłbyś sobie darować głupie obrazki, przynajmniej pisze i odpowiadam na pytanie ...

alder
28-01-10, 16:08
wyluzuj, man. myślisz, że to złośliwie czy nie znasz się na żartach ?

a ja nie odpowiedziałem ?

rafio83
28-01-10, 16:33
Ja juz sie pogubiłem Panowie. Proszę o wyjaśnienie, planuje trening na mase a pózniej na koniec 20-30 min aerobu(jazda na rowerku itd.)Zeby gubić brzuch.
Czyli po całym treningu mam zjeść te banany,kakao lub miód czy przed aerobami?????????????
BO JUZ MI SIE W GŁOWIE POKRĘCIŁO!!!!!!!!!!!!

fallenursus
28-01-10, 17:09
a ja uważam że po treningu bananek daje rade a .

na uzupelnienie glikogenu watroby...:smile:

bialko faken sie pije zaraz po treningu!!!!!!:twisted:

rafio83
28-01-10, 19:28
Panowie ktoś zna odpowiedz na moje pytanie??????

"Czyli po całym treningu mam zjeść te banany,kakao lub miód czy przed aerobami?????????????"

rafio83
28-01-10, 19:29
dodam że aeroby robie w celu pozbycia sie brzucha