PDA

Zobacz pełną wersję : Co wybrać?



Geryon
26-01-10, 08:12
Witajcie, mam mały problem kurcze u mnie w mieście jest kilka sztuk walki a mianowicie Viet Vo Dao , Krav Maga, Karate o raz Kick Boxing. Chciałbym którąś z nich wybrać nie chce jeździćna jakieś zawody zdobywać mistrzostwa itp (oczywiscie jeżeli ktoś zobaczy mój talent to spoko :P ) ale najbardziej chodzi mi o sam trening dyscypline , kondycje i bezpieczeństwo dla siebie i mojej kobiety idąc nocami po ulicach żebym potrafił ją obronić gdy nagle wyskoczy dwuch lub trzech oszołomów.

Sam ze swoich przemyśleń chyba Krav Mage bym wybrał jednak może wy doradzicie co i dlaczego?

sl4by
26-01-10, 11:59
Powiem tak... Jak Ci wyskoczy dwoch czy trzech... To watpie zebys sobie dał rade... Przed nożownikiem to i tak sie nie obronisz znajac zycie bo jeszcze gorzej... Ja bym wybrał kick boxing bo podszkolisz sie troszke w boksie i nauczysz troche kopac... Kazda sztuka ma swoje plusy. Z drugiej strony kravat tez nie jest zły, lecz zostal bym przy KB.

kubaCK
26-01-10, 12:37
kick boxing

najt
26-01-10, 12:44
kick boxing i troche kravki bo mają dobre chwyty

sl4by
26-01-10, 12:47
Nie ma jak polaczenie MT z BJJ itp :)

wujek.maciek
26-01-10, 12:57
kb, chociaz zalezy jakie karate (pod katem dyscypliny jak znalazl). ogolnie walke z 3 napastnikami wybij sobie z glowy, zycie to nie filmy z van damem.
do kb przydaloby sie cos w parterze, jakies obalenia itp. bo masa cwaniaczkow trenuje teraz jj i od razu wchodza w nogi, takze pomysl nad tym

pozdro

ps: nie znam tego viet vo dao, ale jezeli cos w stylu vo quien, to ogolnie szit pod katem samoobrony (wiem, bo cwiczylem)

kubaCK
26-01-10, 12:58
ja zawsze powtarzam ze bjj jest idealne na ulice. jedno obalenie i po gosciu...

sl4by
26-01-10, 13:02
Tak bjj na ulice jak znalazl ale jest duzo ciezsze do opanowania niz stojka, wiec jesli bys mial mozliwosc, czas i pieniadze warto by bylo sie zapisac na KB badz MT + BJJ lub inna sztuke parterowa.

najt
26-01-10, 13:02
nie ma co ukrywać bjj itp zostało bardziej wylansowane po walce dominatora z el testosterone

sl4by
26-01-10, 13:05
Duzo ludzi sie po ostatnim KSW zaczlo zapisywac na SW... Ale wystarczy sie przylozyc na treningu i pilnowac po za nim to takich chwilowych napalencow zawsze sie pokona ;)

wujek.maciek
26-01-10, 13:08
nie ma co ukrywać bjj itp zostało bardziej wylansowane po walce dominatora z el testosterone

no, akurat w tej walce, to parteru bylo, ze chocho

a swoja droga, jj jest coraz bardziej popularne, bo jest skuteczne i duzo lepiej nadaje sie w wielu sytuacjach np. do pracy na bramce niz uderzane. po co mam kogos lac po mordzie i potem wynosic, jak moge obezwladnic i wyprowadzic. rak sobie czlowiek nie pobrudzi i w ogole jakos tak przyjemniej

pozdro

najt
26-01-10, 13:11
wylansowane nie juz z faktu tej dlugie walki - ale z samego faktu "walki w klatkach" itp teraz duzo osob tym sie podjarało , znajomi znajomych zaczeli chodzić - reakcja poleciala i teraz wiele osob sie zapisalo na mms bjj sw itp

BoloYeung
26-01-10, 16:27
z tych dostepnych wybrał bym Kick Boxikg

Geryon
26-01-10, 21:13
mnie wlasnie KB jakoś nie pociaga nei wiem czemu moze dla tego ze treningi odbywają się w sposób turniejowy. BJJ co to jest? Nie ma pewnie u mnie w mieście czegoś takiego. Jest tylko to co napisałem. Strasznie kusi mnie krav maga jest podobno bardzo intensywnie trenowana człowiek który jest trenerem chce przeazać wszystko jak najelpiej potrafi. Krav Maga to samoobrona i obezwładnienia przeciwnika. Połączył bym to z MT najlepiej ale Muay Thai nie ma u mnie nigdzie w poblizu.;/

najt
26-01-10, 21:36
kravka to taki wylansowany C56 moim zdaniem - i rozgrzewka słabsza ale to juz zalezy od trenera

sl4by
26-01-10, 22:07
Najt kravka jest duzo starszym systemem bojowym niz combat 56, wiec jak juz to mozna by bylo powiedziec ze c56 wylansowal sie na kravce ;)

KowalX
26-01-10, 22:35
Krav Maga to samoobrona i obezwładnienia przeciwnika.

krawat to gówno jak i combat56...


Karate

jakie?

sl4by
26-01-10, 22:53
KowalX wiem ze masz doswiadczenie z systemami bojowymi ale wydaje mi sie ze i tak z tego co ma do wyboru najlepszy bedzie kick boxing, ale kravat nie jest w cale taki zly, przynajmniej u tego trenera u ktorego ja trenowałem a karate skupia sie bardziej na aspekcie duchowym niz na walce wiec wydaje mi sie ze jest nie zbyt dobre aby je stosowac na ulicy.

wujek.maciek
26-01-10, 23:03
karate skupia sie bardziej na aspekcie duchowym niz na walce wiec wydaje mi sie ze jest nie zbyt dobre aby je stosowac na ulicy.

sl4by, cos ci sie chyba joga z karate pojebaly.

dobre karate nie jest zle. chociaz zalezy jakie i on trenera tez sporo zalezy, ale to juz inna historia.
systemy sa ok, ale najpierw trzeba sie czegos nauczyc w sportach/sztukach walki. zdecydowanie odradzam na poczatek. a tak na marginesie te zajecia (kravat) sa w cholere drogie nawet 4 razy drozsze niz np jj, ktore prowadzi moj znajomy

pozdro

sl4by
26-01-10, 23:11
Nic mi sie nie pojebalo...

KowalX
26-01-10, 23:16
KowalX wiem ze masz doswiadczenie z systemami bojowymi ale wydaje mi sie ze i tak z tego co ma do wyboru najlepszy bedzie kick boxing, ale kravat nie jest w cale taki zly, przynajmniej u tego trenera u
ktorego ja trenowałem

U kogo trenowałeś z ciekawości?Gwarantuje Ci ,że jest zły...
Kick go nie interesuje :)


a karate skupia sie bardziej na aspekcie duchowym niz na walce wiec wydaje mi sie ze jest nie zbyt dobre aby je stosowac na ulicy.

Nie zgodzę się z tym idź na twarde karate ,a się przekonasz i pewnie nie jeden gościa i z kb zamiecie.Poza ukłonem nie było tam nic duchowego :),a gadanie jakiś tam trenerów o wojownikach można olać hehe
poza tym związek kb jest w ruinie

wujek.maciek
26-01-10, 23:26
Nic mi sie nie pojebalo...

chyba jednak :smile:

moze kiedys przyjdzie ci sie zmierzyc z jakims dobrym karateka. szybko ci wytlumaczy dlaczego systemy bez podstaw w sportach/sztukach walki sa do dupy i ze karate z duchowoscia nie ma za wiele wspolnego. to nie joga, thai chi, aikido, capoeira czy jakas inna sztuka oddychania czy zadawania ciosow plecami :lol: pozyjesz - zobaczysz

pozdro

sl4by
26-01-10, 23:46
Sztuka oddychania jest bardzo wazna... Nie wiem czy wiesz o tym ale przez umiejetnosc oddychania mozna walke wygrac ( kondycja )...Sparowałem sie raz z karateka brazowy pas chlopaczek w moim wieku, podobna waga ja w tedy nic nie trenowałem i nawet w tedy nie zrobil na mnie wrazenia... Nie twierdze ze karate jest zle ale w polsce nie ma zbyt wilu dobrych szkoł... A trenerow boksu, mt, kb, jj, bjj itp dosc sporo by sie znalazlo ktorzy naprawde sa dobrzy ;)

KowalX
27-01-10, 00:12
Nie twierdze ze karate jest zle ale w polsce nie ma zbyt wilu dobrych szkoł

Muszę to zanegować i nie wiem skąd masz te info.Myślę ,że jeśli o to chodzi to zaplecze jest ogromne.Co innego ,że teraz wiele osób wybiera walkę w parterze lub MT ,ale to inna sprawa.

najt
27-01-10, 00:17
Najt kravka jest duzo starszym systemem bojowym niz combat 56, wiec jak juz to mozna by bylo powiedziec ze c56 wylansowal sie na kravce ;)

Dlatego podkresliłem , że moim zdaniem podbne techniki - tylko kravka to taka 100% ulica , 4 przecuwników pach pach all leża - dobra ide spać

W ogóle temar z dupy - wyjebać - w ogole co wybrać


Chuj zakładam jutro temat czy trening mam zacząc w poniedziałek czy we wtorek

Przeciez moim zdaniem to jest zbędne nabijanie postów - każdy który przypuścmy coś trenuje będzie "bronił" swojej sztuki walki - więc obiektywnie tez zabardzo nie doradzi

Każda osoba powie ze to jest dobre to i to , pare osób zgodzi sie przy jednej sztuce walki i mozna wywnioskowac opierając nie na paru postach z forum na co mozna sie zapisać



Zapisz się na niemiecki , zrób uprawnienia na sztaplarke albo załóż nowe forum o/


nocdobra

KowalX
27-01-10, 00:22
Dlatego podkresliłem , że moim zdaniem podbne techniki - tylko kravka to taka 100% ulica , 4 przecuwników pach pach all leża - dobra ide spać

spróbuj ,a zobaczysz ile w tym teorii :)




Przeciez moim zdaniem to jest zbędne nabijanie postów - każdy który przypuścmy coś trenuje będzie "bronił" swojej sztuki walki - więc obiektywnie tez zabardzo nie doradzi


Ja akurat liznąłem z tego i karate i kb oraz krawat.Obiektywnie mówię ,że krawat to żenada jak i panowie startujący w dawnych ufc też to pokazali.I nigdy nie mam zamiaru bronić czegoś co jest niewiele warte :)

najt
27-01-10, 00:29
Z tymi 4 przeciwnikami itp to była ironia jakby co



No - ok mogę się zgodzić z osoba która trenowała wiecej niz jedna sztuke walki i ma opcje porównania.

KowalX
27-01-10, 00:35
Z tymi 4 przeciwnikami itp to była ironia jakby co



No - ok mogę się zgodzić z osoba która trenowała wiecej niz jedna sztuke walki i ma opcje porównania.

Spoko mam opcje ,a z tymi 4osobami kumam :),ale odnosi się to do jednej również.Powiem więcej ,że przerażało mnie jak uczą np starsze osoby itp,a właściwie czego.Z tymi śmiesznymi kopnięciami w jądra hehe już widzę przeciwnika w ruchu to żeby się nie zdziwili :)

kubaCK
27-01-10, 12:02
ogolnie zaplecze trenerskie mamy zajebiste w Polsce... nie wiem jak to wyglada w kravce, karate.jesli chodzi o bjj mamy naprawde dobrych fighterow Przemek Gnat, doskonaly trener i zawodnik. moj trener tez jest mistrzem europy i Polski..

najt
27-01-10, 13:58
u nas bjj Linke treni

BoloYeung
27-01-10, 15:43
jeśli chodzi o karate wybrał bym Shidokan no ale w polsce mało jest tych szkół .
Kombat 56 starczy CI do obrony ulicznej przed zwykłymi oprychami ale w konfrontacji np z kick boxerem duzo nie pomorze

KowalX
27-01-10, 21:32
Kombat 56 starczy CI do obrony ulicznej przed zwykłymi oprychami

Czasami zamiast pomóc może bardziej zaszkodzić...

Geryon
27-01-10, 21:37
byłem na treninginu Viet Vo Dao - i powiem Wam że bardoz mi się podobało co prawda nie mam porównania z innymi sztukami walki , ale tutaj sąkombinacje z Krav Magi ( chwyty , stójki, dźwignie) są też elementy z KB ( kopnięcia różnego rodzaju) elementy parterowe , elementy MT - kopnięcia kolanem oraz uderzenia łokciami. Połączenie wielu sztuk walki bardoz mi się podobało.

wujek.maciek
27-01-10, 21:45
no i b. dobrze! jak ci sie podoba to trenuj. potem najwyzej sie "przekwalifikujesz". sam zaczynalem od kunf-omg-fu ;) byle cie tylko nie uczyli uderzen z bioder i podobnego szajtu. powodzenia

pozdro

Geryon
27-01-10, 21:55
Tak myslę , że toche potrenuje i przejdę na coś innego chyba ze to mnie wciągnie na dłużej. Pozdro

Tomaszek
18-03-10, 23:27
Chwalić to. Myśle że takie rozważanie przed rozpoczęciem z SW jest ważne. Ja mam teraz 17 lat i już 4-5 różnych za sobą. Obecnie stoje na Tae kwon do i Kick box , no i fakt sa bardzo przydatne.
Po tej walce Pudzianowskiego pojawiło się strasznie dużo takich "koksów" którzy twierdzą że troche pakowania i MEGA MASS pozwolą im do każdego wyskoczyć. Zdażyło mi się jakiś czas temu obronić się, i to już wystaczy jedno kopnięcie w wycelowany punkt by koleśia o 25 kg cięższego odemnie położyć.

Czwicz! I rozpoznaj się z etykietą DOJO!