PDA

Zobacz pełną wersję : Dwa pytania



pkmh
25-01-07, 21:03
Witam..Mam dwa pytania,jedno odnośnie nóg a drugie pytanko o brzuch ;P
może zaczne od nóg.Jakie najlepiej wykonywać ćwiczenia na nogi??Do tej pory ich nie ćwiczyłem,dzisiaj zrobiłem pierwszy trening (ale tak spokojnie :P) wykonuje nastepujace cwiczenia:
1- przysiady ze sztanga 12/10/10
2- Przysiady wykroczne 3x10
3- wspiecia na palcach 12/12/10
Czy dobre ćwiczenia wybrałem?jezeli nie to prosze o jakies inne propozycje ;)

Jeżeli chodzi o brzuch to czy jest sens ćwiczyć go codziennie? Bo nie mam mozliwosci i zbytnio czasu na takie "cięższe" ćwiczenia więc robie sobie mały trening w domu (codziennie), wygląda to mniej wiecej tak :
-zwykłe brzuszki na podłodze
-brzuszki na podłodze ze skrętem tułowia
-podciaganie kolan do klatki na drazku
-podciaganie kolan do klatki na drazku ze skretem tulowia...
Robie to o różnych porach,kiedy mam czas..staram sie robic wszystkiego po 3 serie..Nigdy nie cwiczylem brzucha wiec nie mam za bardzo o tym pojecia,jezeli robie błąd to mi napiszcie co i jak;) Z góry dzięki za odpowiedz..pozdrawiam

Kakashi
25-01-07, 22:04
co do nog ja zrbilem tak samo:P przez cały czas wogole nie cwiczyłem a teraz wybrałe mte same cwicznia tylko inaczej z seriami:P siady normalne i wykroczne mam 12,10,8,6
a wspiecia mam 16,14,12,10
co do brzucha to mysle ze wystarczy co drugi dzien:P pozdro:D

Czaja
25-01-07, 22:53
Jeśli chodzi o nogi to daj coś na dwugłowe ud.
Łydki - za mało powtórzeń w seriach.
Brzuch - najpierw cwicz dół brzucha, potem górę.

pkmh
26-01-07, 22:25
jeżeli chodzi o brzuch to jestem kompletnie "zielony" :razz: czaja możesz mi powiedziec które ćwiczenia sa na dól a ktore na gore ?? i czy mam robic tak jak radar pisałe co drugi dzień czy moge codziennie? bo te ćwiczenia to nie sa meczace w sumie heh pozdrawiam

Czaja
27-01-07, 16:00
Jak nogi idą w górę to z reguły pracuje dół brzucha, np.podciąganie kolan, a jak głowa to góra. Sądzę że brzuch możesz robic codziennie. A6W też się robi co dzień.

pkmh
27-01-07, 20:59
dzięki za pomoc ;) narazie bede robił normalne brzuszki a na wakacje zrobie sobie A6W :mrgreen:

Smyk
28-01-07, 17:50
Jezeli chodzi o brzuch to powinienes robic takie same przerwy miedzy cwiczeniami jak w przypadku innych miesni - bica czy klaty(minimum 3 dni). Bo to takie same miesnie jak kazde inne i w jeden dzien nie odpoczna. :wink:

krzychuool
30-01-07, 18:08
brzuch jest bardziej wytrzymały niż reszta mięśni, dlatego można go ćwiczyć codziennie.
Możesz robić brzuch po każdym treningu, myślę że to będzie dobre rozwiązanie.

Dla mięśni brzucha są następujące zasady:
1) Wystrzegaj się ćwiczeń angażujących mięśnie lędźwiowe i wymagających ułożenia ciała pozwalającego na wygięcie grzbietu. Z zasady tej wynika odrzucenie wielu standardowych ćwiczeń tradycyjnie używanych dla wzmocnienia mięśni brzucha
2) Pracuj nad dolnymi mięśniami brzucha przed górnymi
3) Pracuj nad mięśniami skośnymi przed górnymi

Czaja
30-01-07, 21:02
Otóż to :!: Przecież pisałem wyżej że np. A6W cwiczy się codziennie przez 6 tygodni.

pkmh
31-01-07, 22:55
czyli z tego co napisał krzychuool powinieniem te ćwiczenia robić w nastepującej kolejności :

1.unoszenie nog do klatki (na drazku)
2.unoszenie nog do klatki pod skosem
3.brzuszki na plasko pod skosem
4.zwykle brzuszki

tak bedzie dobrze? moze cos jeszcze dorzucic?

jonasz7
01-02-07, 09:09
Co do nóg to na zwykłe przysiady ze sztangą zrób progresje i rób po pięc serii 12-10-10-8-8
Przysiady wykroczne nie rób progresji bo tam nie założysz za dużych ciężarów i też rób pięć serii 8-12.
A wspięcia rób 4xmax. do momentu uczucia palenia, tylko na początku uważaj żeyś nie miał takich zakwasów że nie będziesz mógł chodzić :razz:

A co do brzucha możesz dożucićskłony boczne tułowia na skośne.
A6W zrób mies. przed wakacjami!! żeby na plaży było widać kto dba o sienie, jak zaczniesz w wakacje to będą efekty pod koniec wakacji!!!
pzdr.

krzychuool
01-02-07, 12:40
odradzam robić zwykłe brzuszki bo 2/3 ich ruchy wykonują plecy a dokładnie część lędźwiowa i lędźwiowo-biodrowa. Także rób brzuszki do 30* i spowrotem, takie jakby półbrzuszki :razz:

jonasz7
01-02-07, 16:06
Także rób brzuszki do 30* i spowrotem, takie jakby półbrzuszki

TAK!! lepiej wchodzą i nie obciążąją kręgosłupa a przy tym mięśnie są czały czas napięte.
pzdr.