PDA

Zobacz pełną wersję : jakie lepsze jajka



BoloYeung
22-01-10, 15:06
sprawa tak wygląda , mój pierwszy posiłek z rana omlet z 3 jaj od dłuższego czasu na sniadanie ciagle jem go i poprostu dosłownie żygam nim nie potrafie juz ani kawałka przełknąc tego omleta ani jajecznicy tak samo z sadzonymi , troche lepiej idą jaja surowe i na twardo moje pytanie jak lepiej zjesc z rana jajka usmazyc ugotować czy na surowo bo jakąs róznorodnosc trzeba wprowadzić piszcie co na ten temat sądzicie

Pero
22-01-10, 15:13
Ja tam na śniadanko lubie zjeść pięć jajek na twardo, przekrojone na połówki i polewane na zmiane ketchupem lub majonezem (winiary z Omega-6).Na te połówki z ketchup daje małe kawałki szynki z kurczaka i troche oregano.To wszystko zagryzam ciemnym chlebkiem z niskotłuszczową margaryną.

jaca666
22-01-10, 15:13
3 jajka na śniadanie to za mało...ale możesz kombinować z plackami na słodko i z warzywami,omletami itp
Ja jem jajka dopiero w drugim posiłku...Rano odzywkę z owsianką...

BoloYeung
22-01-10, 15:15
jaca no 3 za mało ale w sumie jajka są drogie do tego dodaje jeszcze brokuły i garść rodzynek

jaca666
22-01-10, 15:16
Ja tam na śniadanko lubie zjeść pięć jajek na twardo, przekrojone na połówki i polewane na zmiane ketchupem lub majonezem.Na te połówki z ketchup daje małe kawałki szynki z kurczaka i troche oregano.To wszystko zagryzam ciemnym chlebkiem z niskotłuszczową margaryną.

Nie ma to jak kulturystyczne żarcie :)
Taki posiłek który opisałeś nie ma nic wspólnego z kulturystyczna dietą...
3 błędy: jajka na twardo a właściwie żółtka z nich do kosza,chleb bym tez wymienił i majonez to nie jest dobry pomysł...

jaca666
22-01-10, 15:17
...ale to nie zmienia faktu że za mało białka...i te białko dość długo wchłanialne.

Pero
22-01-10, 15:26
Jem taki chleb bo mi najbardziej smakuje :) Majonez jest z Omega-6 więc przymykam na to okiem.A co do żółtek to zwykle zostawiam 1-2 z tych pięciu, tyle że z innego względu, a mianowicie-mam podwyższoną bilirubine i nie moge za bardzo jeść żółtek, a w dużych ilościach to już wogóle :errf:

jaca666
22-01-10, 15:29
To jeszcze bardziej powinieneś przestrzegać diety...
A dużo masz podwyższoną tą bilirubinę?

szycha77
22-01-10, 15:45
Zamiast jaj, zjedz twaróg lub owsiankę i sprawa z głowy:headbang:

BoloYeung
22-01-10, 16:08
Twaróg lepszy na noc , popróbuje z owsianką teraz .
Jaca czemu uważasz że zółtka do kosza????

jaca666
22-01-10, 16:09
Bo są niezdrowe...

BoloYeung
22-01-10, 16:21
ale wartosci odzywcze tez ma dobre

szycha77
22-01-10, 16:32
Jak lubisz ryby to możesz łososia zjeść. Zaraz powiecie, że tłusty i takie tam, he he.

BoloYeung
22-01-10, 16:40
łosoś ok ale drogi

szycha77
22-01-10, 17:01
Nie wiem jakie ceny są w Zabrzu ale w Wawie są różne promocje i można kupić 100 gr za 6-7 zeta. Skoro w Wawie tak jest to i pewnie u Ciebie tyż:pray:

bulitto
22-01-10, 17:34
pozatym jajka są tanie... 20 gr sztuka to tak dużo ??

Dominick
22-01-10, 17:49
20 gr sztuka?? dzisiaj kupowalem i za 10 zaplacilem 6 zl wielkosc L czyli 53 gr minimum 600gr : 10 = 60 gr za jedno jajko... i powiem wam ze wziolem najtansze byly po 8 zl nawet...

know1126
22-01-10, 18:06
wlasnie jaja ostatnio znow w góre, ja na bazarze 70 gr za sztuke. od starszych babek,ktore maja z małych stajni swoich wiec zdrowsze. ale i tak dosc drogo wychodzi. a ten łosos w przliczeniu na kg 60zl to masakra. przy najmniejszej lini oporu dietka to przeciez 400-600zl a jak bym kure zaminil na lososia to...:lol: na sniadanie ja jem platki owsiane i do tego czasem ser, czasem szynki 100g, czasem na szybko odzywke wale.

szycha77
22-01-10, 18:10
pozatym jajka są tanie... 20 gr sztuka to tak dużo ??

Zależy od wielkości i w jakim sklepie, no!
Ryby też są ważne.

pablo28
22-01-10, 18:18
bolo moze wcale nie trzeba nic zmieniac tylko spróbuj jakis dodatków np wykombinuj jakis sos do tego albo duzo jakiejs przyprawy której wczesniej nie uzywałes i juz to troche smak zienia

Giro
22-01-10, 18:49
Też bym proponował pokombinować ze smakiem. Gdzie Wy te jajka kupujecie?? 70gr za sztuke?? Ostatnio kupiłem od zaprzyjaźnionego sprzedawcy 60 szt po 30 gr!! Jajka na oko ok 70-75g...

Maxi90
22-01-10, 22:35
Ja wlasnie co do omletow bede jutro probowal omleta ktoregos z wymienionych w dziale Kulturystyczna Ksiazka Kucharska:)Proponuje tam zajrzec bo jest sporo ciekawych przepisow...Co do omleta bo nie bede nowego tematu otwieral...czy trzeba uzywac maki czy wystarczy ze beda jajka platki owsiane i np banan do tego czy miod(lub jakies inne rzeczy bo jest wiele przepisow w tej ksiazce)

Co do jaj:P jak macie mozliwosc to zagadajcie z kims kto ma rodzine na wiosce:P moj znajomy tak robi i jajka ma dosc tanio... napewno ten ktos bedzie mial tanie jajka i napewno zdrowsze...Ja mam dobrze bo mam dziadka ktory ma swoje "ranczo"xD na ktorym wlasnie hoduje kury wiec mam jajka za free:D

Giro
22-01-10, 23:04
Z mąką lepiej się masa skleji. Co do jajek, to nie macie kogoś znajomego kto pracuje w piekarni, cukierni?? Pogadać z kimś takim i za dobrą cenę można dwa razy w tygodniu po 30 szt kupować. Ja tak robie :P

meket26
22-01-10, 23:25
najlepszy jest ryz z owocami, przez caly rok zmienasz rodzaj owocow, wiec w moim przypadku sie to sprawdza, nie chce mi sie od tego zygac, wrecz przeciwnie zjadam za kazdym razem sniadanko ze smakiem :) na drugie sniadanko proponuje buleczki typu graham, gdyz niestety w moim przypadku po godzince jestem znow glodny ;)

zóltek z jajek nie powinno sie duzo jest gdyz niestety zawieraja duzo cholesterolu, co ujemnie wplywa na watrobe pozdr

Giro
22-01-10, 23:47
Na śniadanie sam ryż z owocami odpada.

maly25
23-01-10, 09:50
4-5 jajek smialo mozna szamac w calosci(raz dziennie)

jaca666
23-01-10, 10:00
Na masie tak ale nie na definicji...

KowalX
27-01-10, 16:10
Twaróg lepszy na noc , popróbuje z owsianką teraz .
Jaca czemu uważasz że zółtka do kosza????

Białko z jaja jest ok ,ale jako całość ma tak wysoką wartość z jakiej jest znane.Samo białko już nie.




zóltek z jajek nie powinno sie duzo jest gdyz niestety zawieraja duzo cholesterolu, co ujemnie wplywa na watrobe pozdr

Po pierwsze co to znaczy ujemnie?

jaca666
27-01-10, 16:41
Cytuje Akopa Szostaka który wypowiadał się o szkodliwości żółtek:

Nie, Nie chodzi mi o cholesterol, ponieważ nadmiar i tak nie zostanie przyswojony z pożywienia ! Mnie martwią w tym kwasy tłuszczowe.

Nie wiem czemu ale każdy myśli ze żółtka to jedynie źródło nasyconych kwasów tłuszczowych !

Nic bardziej mylnego !!

W 100 gramach mamy: (dla przypomnienia dodam ze w 1 żółtku jest 5 g tłuszczy)
Tłuszcze 28.2 g
Kw. tł. nasycone 8.7 g
Kw. tł. jednonienasycone 12.6 g
Kw. tł. wielonienasycone 2.11 g

Jak widać najwięcej jest nienasyconych ! Jak wiemy pod wpływem temperatury szybko się psują, oraz są utleniania witaminy i zdrowe kwasy tłuszczowe. Mówiąc prościej dostarczamy zbędnych kcal, a nawet w pewnym sensie szkodliwych (W końcu kwasy tłuszczowe pod wpływem temperatury są zagrożeniem dla komórek – tak zwane tłuszcze TRANS).

Zawsze każdy mówi ze nie powinno się poddawać olejów obróbce termicznej, z jajkami jest tak samo !

Dla tego właśnie jestem przeciwnikiem żółtek !

Jedyna postać w jakiej uważam ze można spożywać, to gotowane na miękko. Na surowo nie powinno się ich spożywać, ponieważ występuje ryzyko zachorowania salmonellą !!

O to dla czego mam taki a nie inny pogląd !

wujek.maciek
27-01-10, 17:16
tak jaca, tego sie trzymaj. bron boze nie jedz zoltek bo UMRZESZ!!

nie ma chyba nic bardziej szkodliwego niz jajka, a zoltka to dopiero! teraz przez ciebie spac nie bede mogl :cry: i ta slmonella! on jest wszedzie i tylko na mnie czycha :twisted:

omg

fallenursus
27-01-10, 17:23
ehh ta nie konczaca sie wojna z jajkami..... ta salmonella mnie przesladuje w nocy sie budze spocony,lece do lodowki i wypijam bialka z kartonu...

jaca666
27-01-10, 17:41
To są przytoczone słowa Akopa i dotyczą żółtek a nie białek i idealnie pasują do tematu wiec do mnie komentarzy nie pisać...

KowalX
27-01-10, 17:46
Nie pisałem nic o tym i nie odpowiadałem na twój post,ale ok
można i do tego się ustosunkować:
po pierwsze czy na miękko czy twardo różnicy

Co do tłuszczy utwardzonych znajdziesz ich wiele w maśle orzechowym(nie bije pisze ,bo wiem ,że spożywasz sporo)
Zobacz w jajku masz 12g nasyconych w oleju około 70 na 100g i nigdy nie będzie to to samo.Zresztą podczas smażenia wydzielają się toksyny czego nie ma przy gotowaniu.Dodatkowo temperatura smażenia jest dużo wyższa i dlatego do smażenia używa się tłuszczy rafinowanych.A do spożycia nierafinowanych.

jaca666
27-01-10, 19:11
Ja obecnie jem tylko 5-6 białek dziennie i zero żółtek...70-80g dziennie z tłuszczy i już się przyzwyczaiłem ale na początku było ciężko gdyż w okresie masowo-siłowym spożywałem około 130-140g...no i nie ukrywam że czasem 7-8 żółtek dziennie jadłem...

KowalX
27-01-10, 19:45
Ja obecnie jem tylko 5-6 białek dziennie i zero żółtek...70-80g dziennie z tłuszczy i już się przyzwyczaiłem ale na początku było ciężko gdyż w okresie masowo-siłowym spożywałem około 130-140g...no i nie ukrywam że czasem 7-8 żółtek dziennie jadłem...

7-8 dziennie wow dawałeś czadu :smile: Ja przeważnie na maks 3 całych jestem na dzień ,nie raz w ogóle :smile:
Ja bym na twoim miejscu w tych 5 chociaż jedno dał w końcu albumina to całe jajo i witamin dużo też w tym.