PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka przerwa?



gnk1993
21-01-10, 22:13
Jaka powinna byc przerwa pomiedzy cwiczeniami danej grupy miesni? gdzies w internecie wyczytałem ze 72h ale nie pisalo czy to przerwa pomiedzy duzymi partiami, malymi... wie ktos cos na ten temat?

szycha77
21-01-10, 22:42
Między dużymi 96-120 a małymi 72-96. Pamiętaj, że jednemu na duże partie wystarczą dwa dni a innemu tydzień. To też się tyczy małych partii. Sam wyczuj ile potrzeba Ci dni na regenerację:yawn:

maly25
22-01-10, 09:27
najlepiej cwicz kazda partie jeden raz w tygodniu

Micek185
22-01-10, 11:59
normalnie cwiczy się każda partie raz w tyg Wyjątki to
-brzuch nawet do 3xtyg
-łydki przeważnie 2xtyg
-przedramię możesz robić na kazdym treningu na małym obciążeniu bo pracuje przy kazdym innym cwiczeniu

jesli tydz po treningu nóg dalej czujesz zakwasy to możesz sobie odpuścic trening nóg nawet przez ponad tydz bo to znak że się jeszcze do konca nie zregenerowały,taka zasade możesz przyjąć tez do innych dużych grup mięsniowych,
pozdro

wujek.maciek
22-01-10, 12:43
e tam. wszstko zalezy od intensywnosci treningu/ilosci serii i mozliwosci regeneracyjnych. jesli robisz w tzw. splicie 4-5cwiczen na duza grupe po 3-4serie na kazde cw, to raz w tygodniu wystarczy. w przypadku malych mozna zrobic 2, a nawet 3 razy w tygodniu, ale powiedzmy po 2 cwiczenia, po 2-3serie. brzuch jest poza konkurencja, bo niektorzy robia co 2gi dzien (czli 3/4 razy w tygodniu), a sa tez takie asy, ktorzy nie robia w ogole.

w przypadku planow typu fbw liczysz ogol serii na partie w tygodniu. przestrzeganie tego jest wazne szczegolnie kiedy masz mniej czasu na sen i nie trzymasz diety tak ja trzeba.

tzw zakwasami bym sie nie sugerowal. w zasadzie to lepiej sie poruszac jak juz wystapia, tylko z mniejsza intensywnoscia. wiem po sobie - nic tak nie leczy bolu (tzw zakwasow) jak porzadny trening ;)

pozdro

Micek185
22-01-10, 12:54
oj macius macius...

wujek.maciek
22-01-10, 13:25
no co??