PDA

Zobacz pełną wersję : [Pomoc] masa



koro20
28-03-06, 21:39
no wiec tak
cwicze rok mam 20 lat waze 85kg 170 cm 29%tluszcz 50%wody
jesli chodzi o odzywki to napisz mi jakie ma kupic na mase (moga byc najlepszej jakosci tylko zeby dawaly efekt)
a jeszcze jako mozesz to napisz mi jakie odzywki mam kupic na rzezbe
bo teraz mam do polowy maja cwiczy na mase , a pozniej rzezbe
pozdro

fishe
28-03-06, 21:46
na mase
HMB 400 kaps. OLIMP + Kreatyna 750 g HI TEC + Createston 2 kg HI TEC NUTRITION + DEKSTROZA OLIMP 1.5 kg
na rzezbe ci napisze pozniej
po tym napewno masy nabierzesz :wink:

koro20
28-03-06, 22:39
ok dzieki
poczekam
a jak kupie te odzywki na mase to jak jej rodzielic w ciagu dnia albo jak je brac??
pozdro

[ Dodano: 2006-03-28, 23:03 ]
jesli chodzi o ta odzywke DEKSTROZA OLIMP 1,5 KG to moze byc ta odzywka::
OLIMP DEXTRO Juice; 1500g???
Kreatyna 750g Hi tec to ile kosztuje??
Createston 2kg Hi tec Nutritrion ile kosztuje??
tak wogle znasz jakis dobry sklep internetowy gdzie mozna kupic te wszystkie odzywki??
pozdro

tomek.
29-03-06, 06:03
masz podwieszony post ze sklepami

przeczytaj to jeszcze sobie
http://e-kulturystyka.info/viewtopic.php?t=184

to dextro juice co podałeś sie nada

fishe
29-03-06, 19:57
a jak kupie te odzywki na mase to jak jej rodzielic w ciagu dnia albo jak je brac??
Najpierw jedz Createston + HMB
Createston
Rozpuścić 40 g preparatu w 200 ml wody. Wypić odżywkę wraz z dołączonymi kapsułkami. Zażywać 1 kapsułki do każdej porcji napoju.
Dni treningowe: stosować bezpośrednio po treningu
Dni nietreningowe: stosować rano po przebudzeniu.
HMB codziennie po 6 tabletek
rano na po przebudzeniu
po silownie
i przed spaniem
jak skonczysz brac Createston tydzien przerwy tylko HMB czaly czas bierzesz
i zaczynasz brac Kreatyne + HMB + Dekstroze + 80 protenin
rano po przepudzeniu Kreatyne 1 lyzeczke + 1 miarke Dekstrozy + 1 miarke 80 protein po treningu to samo i na noc tylko HMB + 80 protein



jesli chodzi o ta odzywke DEKSTROZA OLIMP 1,5 KG to moze byc ta odzywka::
OLIMP DEXTRO Juice; 1500g???
moze byc sam ja jadlem

Kreatyna 750g Hi tec to ile kosztuje??
ok 60 zl

Createston 2kg Hi tec Nutrion ile kosztuje??
ok 200 zl

tak wogle znasz jakis dobry sklep internetowy gdzie mozna kupic te wszystkie odzywki??

na to juz dostales odpowiedz :wink:

vlk
29-03-06, 20:13
no wiec tak
cwicze rok mam 20 lat waze 85kg 170 cm 29%tluszcz 50%wody

Ty chcesz robic mase :?: :!: :shock: Z taka iloscia tluszczu to pomyslalbym o odchudzaniu.

fishe
29-03-06, 20:32
Zizu zaproponowal mu mase a pozniej rzezbe :wink:

koro20
29-03-06, 21:55
dzieki za odzywki

wiem ze mam duzo tluszczu 29% i sam sie dziwiej czemu mam jechac na mase do polowy maja a pozniej rzezbe
przeciez mi przybeci pewnie znow kilogramow

ale co tam moge jechac na ta mase do maja jak bedzie zobaczymy
sam niewiem
????????
pozdro

[ Dodano: 2006-03-29, 22:13 ]
powiem ja cwiczylem przez rok samo sile i mysle ze ja mase mam tylko ze mam duzo warstwo tluszczu pokryte wszystko,,,
1.teraz sprawdzalem tluszcz jaki mam w organizmie 30%
2.1,5kg przytylem
3.szczerze powiem ze ja sie nie znam na dietach na odzywkach itp chcialem zeby mi ktos pomogl ze bym mial fajna sylwetke zeby mogl wyjsc normalnie na plaze
4.bo je sie ze znow wroce do tej wagi co wazylem 3miesiace przed od chudzaniem czyli 104kg
i znow mial bym sie odchudzac to chyba bym sie zalamal juz calkiem
wiec szczerze powiem sam niewiem co mam cwiczy????
pozdro

[ Dodano: 2006-03-29, 22:22 ]
owszem moge wazyc 104 kg ale zeby to byly same miesnie a nie tluszcz albo zbite cialo
pomozcie mi jak mozecie
pozdro

[ Dodano: 2006-03-30, 07:51 ]
dobra jada tak jak mi zizu napisal na mase a pozniej na rzezbe
wczoraj nie potrzebnie sie wazylem , bo dzisaj rano mi spadola waga to co napisalem
wiedz jesli chodzi odzywki to starcza mi one gdzies do polowy maja??
pozdro :)

sławo
30-03-06, 08:11
jęśli zrobisz tą masówkę to do lata napewno się nie wtrzeźbisz

koro20
30-03-06, 09:51
taaa to sie nie wyrobie do lata z rzezba?/
to ile mi tak rzezba zajmie czasu zeby byly jakies efekty??

giecik
30-03-06, 12:44
na mase to przede wszystkim pomysl o diecie. Dieta i trening to podstawa, odzywkami jedynie uzupelniasz niedobory jakie masz w diecie. Oblicz sobie dzienne zapotrzebowanie na BTW i rozłoż na 5-6 posiłkow. Potem mozesz pomyslec o odzywach jesli beda braki. Z supli wartoinwestować w stacki typu xpand, clout, nitrobolon II, cell pump itd. Wszystko zalezy od zasobności portfela. Jeśli jest dos siana warto stosować dlugofalowo HMB. Obowiązkowo na noc ZMA. Dla oszczednych wersja apteczna: zincas forte+ jakis magnez np filomagB6 czy aspargin.Warto dorzucic zdrowe tluszcze omega-3 i witaminy.

koro20
30-03-06, 13:00
jesli chodzi o diete to zizu mi napisal diete dla mnie na mase zaraz ci napisze


sniadanie
Platki owsiane 100g + 200ml mleka
Twarog chudy 150g
Oliwa z oliwek 10ml

sniadanie 2
Chleb zytni pelnoziarnisty 100g
Serek wiejski 250g

posilek 3
tunczyk-150
Szynka z indyka 25g
ryz-150gr

posilek 4
Kasza 100g
Piers z kurczaka
Oliwa z oliwek 15g

bezposrednio po treningu
80g Carbo

posilek po treningu
pieczwyo razwoe-200gr
jajecznica-z 5 jaj

posilek przed snem
bialy chudy ser-150gr
oliwa-10g

giecik
30-03-06, 13:13
wegle proste np ryz powinny byc w posiłku potreningowym. przed treningiem wegle z kaszy, makaronu razowego lub brązowego ryżu. Po treningu zjedz piers z kuraka, jajecznice wywal jak cos to używaj samych bialek. Stosuj zamiennie tuńczyka z bialym serem na noc. Ogolnie nie liczylem rozlożenia BTW do wagi. Jeśli ci rozpisal odpowiedni na kg to tylko pozmieniaj to co wyzej napisalem.

koro20
30-03-06, 13:42
ok
bo ja teraz bede robil mase do polowy maja pozniej rzezbe
i z tego co slyszalem to sie niewyrobie z rzezba do lata czyli nie bede wyrzezbion
jesli nie to jak dlugo bede musial cwiczyc ze by miec rzezbe??

giecik
30-03-06, 13:58
wszystko zalezy od twojej genetyki, poziomu BF, diety jaka uzyjesz, treningu(+aeroby lub hiit) i suplementow. najlepiej robic redukcje takzeby tygodniowo ubywalo ok 0,5-1kg fatu. szybsze chudniecie nie jest korzystne. Dieta musi byc na ujemnym bilansie -500 kalorii, dieta low carb. Zsupli polecam thermo speed extreme, mdet burn xtp, scorch, tight i pare innych. Najtaniej wyjdzie TS.Do tego możnadorzucic 2-3g dziennie l-karnityny. Trening aerobowy rano na czczo 45 min 4-5 razy w tygodniu.

koro20
30-03-06, 14:13
to w koncu nie rozumie juz nic najpierw z tego co sie dowiedzialem mam cwiczy na mase do polowy maja taki mi zizu zapropnowal i 1raz w tygodniu jedzic na rowerze stacjonarym??
a teraz mam w koncu jedzic caly tydzien sam juz niewiem
czy po zrobionej masie mam i jak bede sie rzezbi to wtedy mam jezdzic na rowerze 5dni ??

[ Dodano: 2006-03-30, 14:17 ]
aha jesli mozna to prosze o jakies odzywki na rzezbe to odrazu kupie na mase i na rzezbe

[ Dodano: 2006-03-30, 14:18 ]
a wlasnie czy te odzywki na mase starcza mi do polowy maja??

giecik
30-03-06, 15:05
najpierw zrobiszmase potem redukcja. W okresie redukcji 4-5 razy aeoroby.

tomek.
30-03-06, 15:17
myślisz że od razu wrzuci na 5 razy w tygodniu i po 45 minut aeroby. chłopa najpierw zgona zaliczy

koro20
30-03-06, 15:32
nie zgona to ja nie zalicze 3miesiace temu wazylem 104kg i jedzilem na rowerze po 50min
pozdro

[ Dodano: 2006-03-30, 15:39 ]
tylko ze mialem wczesnie zla diete i polowe masy stracilem i sily
a teraz chcem miec mase miesniowa a pozniej sie wyrzezbic

fishe
30-03-06, 15:49
a wlasnie czy te odzywki na mase starcza mi do polowy maja??

Starcza ale nie wszystkie nawet dluzej bedziesz jadl :wink:

koro20
30-03-06, 16:00
fishe mozesz mi napisac jakie odzywki mam kupic na rzezba???
aha nawet jak bede cwiczyl nad rzezba to mam brac z tych odzywek co mi zostalo z masy

fishe
30-03-06, 16:03
nie ma takich specjalnych odzyw na rzezbe poprostu zmieniasz trening i diete ale rozpisze ci pozniej co mozesz brac ewentualnie na rzezbe :wink:

giecik
30-03-06, 16:35
" Zsupli polecam thermo speed extreme, mdet burn xtp, scorch, tight i pare innych. Najtaniej wyjdzie TS.Do tego możnadorzucic 2-3g dziennie l-karnityny."
pisalem ci to strone wczesniej a ty znowu pytasz. wybór jest duzy, zalezy od zasobności portfela.

pakernia.pl
31-03-06, 02:56
Thermo Speed Extreme jest najlepszy, ale trudno go zdobyć... ma być nest week...
HMB to podstawa, nieważne z jakiej firmy, byle dobrej, w MegaCapsach najlepszy jest Olimp, w plynie chyba Trec...
z odżywek chyba bym jednak postawil na Monster Mass BIOGENIX albo Hard Mass Treca i do tego KnockOut z Olimpu lub Hitrobolon Treca...
czekam na ostrą krytykę :oops:

giecik
31-03-06, 12:03
pakernia TS extreme jest już od paru tyg w sprzedazy, nie wiem dlaczego piszesz że masz trudności z kupnem.

fishe
31-03-06, 13:40
chodzlio mu pewnie o jego sklep ze u niego jeszcze nie ma

pakernia.pl
31-03-06, 21:42
:mrgreen: chodzilo o to, że są braki w dostawach... a nie, że ja nie mam ;-)

Domel
03-04-06, 09:59
jesli chodzi o diete to zizu mi napisal diete dla mnie na mase zaraz ci napisze


sniadanie
Platki owsiane 100g + 200ml mleka
Twarog chudy 150g
Oliwa z oliwek 10ml

sniadanie 2
Chleb zytni pelnoziarnisty 100g
Serek wiejski 250g

posilek 3
tunczyk-150
Szynka z indyka 25g
ryz-150gr

posilek 4
Kasza 100g
Piers z kurczaka
Oliwa z oliwek 15g

bezposrednio po treningu
80g Carbo

posilek po treningu
pieczwyo razwoe-200gr
jajecznica-z 5 jaj

posilek przed snem
bialy chudy ser-150gr
oliwa-10g

Ta dieta jest rozpisanan przez moda? :shock: Po treningu pieczywo razowe i jajecznica z 5 jajek? :shock: To chyba jakas pomylka. Kto ustala modowanie na tym forum, jak wyg;lada dobor ludzi bo jak narazie to mam kupe smiechu z waszych rad. Nazwaliscie sie forum kulturystyczne, a jak narazie jest to marny zlepek ludzi, ktorzy cos tam wiedza, bo uslyszeli w pol-slowkach od kogos albo wyczytali gdzies, daja rady, ktore nie sa poparte zadna konkretna wiedza. Ja juz podzienkuje. Wszystkich chetnych, ktorzy chca naprawde dowiedziec sie czegos konkretenego od kompetentnych ludzi zapraszam na Imperium Sportu.

Jachu
23-05-06, 12:29
Odnośnie tematu, sugeruje co wiem obserwujac siebie bez zadnej ściemy.A więc chcąc osiagnąć dobrą rzeżbe najpierw mocny trening na mase mięśniową przy odpowiednej diecie.Napewno sie nie przybedzie na wadze jeśli ma sie juz tą nadwage dosyc dużą.W najgorszym przypadku waga sie utrzyma ale nalezy pamiętać ,że juz wtedy tkanka tłuszczowa zamienia sie na masę miesniową ,a pozatym przy treningu masowym też sie niezle chudnie przy tej nadwadze, ponieważ szybko uciekają zapasy na regeneracje mięsni,dlatego szczupłemu gosciowi ciezko zrozumiec teższego ze ćwiczy na mase mieśniową a to jest banalne i rzeczywiscie pomaga .Mam 176 wzrostu ważyłem 97 obecnie 87kg - 8 miech twardo jade na masie bez suplii (1 CYKL KARNITYNA) planuje teraz kreatyne a ,totalna rzezba przez zime dopiero (Klata 120cm bic 42cm pas 90cm)

Jose
23-05-06, 20:27
nalezy pamiętać ,że juz wtedy tkanka tłuszczowa zamienia sie na masę miesniowąwiedz ze masa tluszczowa za nic w swiecie nie zamieni sie w miesniowa...