PDA

Zobacz pełną wersję : Pompki trening!



pekulski104
17-01-10, 12:14
Siemka postanowiłem robić pompki (tyłem i przodem) ponieważ mam 12, lat i z tego co czytałem to nie moge jeszcze ćwiczyć na siłowni :(.

I chciałem się dowiedzieć co one właściwie dają jakie partie mięśni rozwijają ?

pekulski104
17-01-10, 12:24
Siemka postanowiłem robić pompki (tyłem i przodem) ponieważ mam 12, lat i z tego co czytałem to nie moge jeszcze ćwiczyć na siłowni :(.

I chciałem się dowiedzieć co one właściwie dają jakie partie mięśni rozwijają ?

Prosze o odpowiedz.

burn
17-01-10, 12:29
Klatka, triceps, biceps, plecy, brzuch. Poza tym ćwiczenia z ciężarem własnego ciała, to super sprawa. Poprawi Ci się siła i za 3-4 lata wejdziesz na siłownię silny i wytrzymały.
@edit : niecierpliwy jesteś :D

ghetto
17-01-10, 12:37
mozesz dolozyc do tego jeszcze cwiczenia z uzyciem wlasnego ciezaru...np podciaganie sie, przysiady, brzuszki a za 3 lata jak wejdziesz na silownie bedziesz mial o wiele wiele latwiej

pekulski104
17-01-10, 12:38
Dzięki a i jeszcze jedno po ile mam robić dziennie ?

ghetto
17-01-10, 13:19
to juz zalezy od Ciebie...musisz sobie sam obrac jakis cel...nie wiem czy jestes gruby czy chudy...zacznij spokojnie(powiedzmy 20 powtorzen na serie) z czasem zwieszkszaj ilosc powtorzen i nie cwicz codzienne bo to nie jest dobre..3 razy w tygodniu wystarczy..pon-sro-pia

Sosna91
17-01-10, 13:28
2-3x w tygodniu. ró pompki powoli a dokladnie, różnie rozstawiajać ręce. do tego jak masz to drązek i co tam wymyślisz pracująć na własym ciężarze.

Fehu
17-01-10, 13:34
czytaj :)
http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.asp

pekulski104
17-01-10, 17:49
Dobra to będe robił po 10 pompek i tak powtarzał po 5

czyli 5 seri po 10 pompek

i będe sie wzorował na http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.asp

i tak pare z tego atlasu będe robił ćwiczeń .

o powiem wam że ciężko idzie :(

pekulski104
17-01-10, 18:15
Dobrze myśle ? narazie zrobie 10 pompek normalnych na podłodze bardziej szybciej a tak powoli ? ;/ cienki jestem ;/ no ale wsumie dopiero zaczynam.

pekulski104
17-01-10, 19:28
A i dorzuce do tego że mam 166 cm wzrostu 62.2 kg wagi i 63 cm 2 cm nad pępkiem (jestem po operacji mam szycie ;/ )

Doradzcie mi jeszcze co odnosi się do pompek narazie zrobie 10 tak jak pisałem wcześniej.

ghetto
17-01-10, 22:05
wykonuj pompki powoli a dokladnie...szybkosc to nic dobrego przynajmniej dla poczatkujacego

pekulski104
18-01-10, 08:39
No ale faktycznie zawaliście by wejść za 2,3lata na siłke i już przygotowanym :)

D3
18-01-10, 09:45
Ułóż sobie np. trening całego ciała 3x week. PN-ŚR-PT
Dobierz ćwiczenia z linka, który Ci Fehu (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=11079) zapodał.

pekulski104
18-01-10, 14:22
A pomoże mi ktoś ulożyc tak fajnie żeby ten plan mial sens i wogóle
bo ja nie chce sobie sam ukladać bo nigdy nie układałem i chce żebyście mi podoradzali. ps (wiecie jak to jest jak ktoś zaczyna dopiero ćwiczyć.)

najt
18-01-10, 14:37
A pomoże mi ktoś ulożyc tak fajnie żeby ten plan mial sens i wogóle
bo ja nie chce sobie sam ukladać bo nigdy nie układałem i chce żebyście mi podoradzali. ps (wiecie jak to jest jak ktoś zaczyna dopiero ćwiczyć.)

Wiemy - więc od początku nie ma co iśc na łatwiznę - poczytaj , pokombinuj , wrzuć tutaj ten trening który wymysliłeś(możesz się bazować na innych treningach - wystarczy poszukać) a My go sprawdzimy ocenimy i jak bedzie taka potrzeba to skorygojemy

Największy sens jest jeżeli sam starasz się układać swoje "życie kulturystyczne"

pekulski104
18-01-10, 14:55
heh poprostu będe robił tak jak tu jest ile dam rady :)

http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.asp

no bo tak tych normalnych zrobie z 10

heh teraz próbowałem ale wczoraj brzuszki robiłem i brzuch boli ;p

najt
18-01-10, 15:00
heh poprostu będe robił tak jak tu jest ile dam rady :)

http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.asp

no bo tak tych normalnych zrobie z 10

heh teraz próbowałem ale wczoraj brzuszki robiłem i brzuch boli ;p

Nom na samym dole jest rozpiska i możesz trenować według tego planu - na początek będzie w sam raz.
Oczywiście dostosoj trening do swoich mozliwości

pekulski104
18-01-10, 15:11
heh tylko musze sobie gdzieś napisać albo jak bo za każdym razem będe patrzyn na obrazek ? a wiem zrobie sobie na worpad albo gdzie i pod każdym ćwiczeniem obrazek.


a noi wiadomo że nie będe robił odrazu takich pompek jak : D. Pompki w staniu na rękach(głową w dół):

pekulski104
18-01-10, 15:38
Mam już jakie będe robił jeszcze raz dokładnie :

z strony

http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.asp

rys 3 rys 5 rys 5 a rys 1 a rys 8 rys 3 a rys 3 b sorry ze tak nie jasno nie wiedziałem jak wstawić te obrazki no ale

pompki klasyczne

pompki na krzesłach

pompki na taborecie

pompki w podporze tyłem

noi oczywiście nie wszystkie z tej kategori te co tam rade przynajmiej 1 pompke zrobić :P

najt
18-01-10, 15:47
W sumie to temat o pompkach , a nie czytałem Twoich wszystkich tematów które mogłes załozyć - tylko żebyś nie skupił sie tylko i wyłącznie na pompkach bo tam masz trening całego ciała i najlepiej jakbys rozbudowywał własnie całe :)

pekulski104
18-01-10, 16:05
no wiesz narazie to pompki i brzuszki

narazie hantelkami machać nie moge heh

najt
18-01-10, 16:15
no wiesz narazie to pompki i brzuszki

narazie hantelkami machać nie moge heh

Jak czytałes domniewam to w tych ćwiczeniach nie sa wykorzystywane hantelki tylko ekspander i ciężar własnego ciała - poza tym jak nie masz ekspander to moga byc jakies "gumki" z różna siłą naciągnięcia

pimols
18-01-10, 16:15
no wiesz narazie to pompki i brzuszki

narazie hantelkami machać nie moge heh

od czegos tzreba zaczac.

jedziesz regularnie i stopnowo zwiekszaj cwiczenia i powtorzenia
bedzie dobrze

pekulski104
18-01-10, 16:31
ekspander mam te takie gumki, i mam też takie też do ścisku ściska się
dłonią i nie wiem chyba to ścisk wyrabia tylko nie wiem gdzie to mam musze sobie to znaleść i sobie pościskam:p

a żeby mieć kaloryfer na brzuchu to ile trzeba ćwiczyć :D ? hehe ja to szczególnie długo pewnie.

najt
18-01-10, 16:37
ekspander mam te takie gumki, i mam też takie też do ścisku ściska się
dłonią i nie wiem chyba to ścisk wyrabia tylko nie wiem gdzie to mam musze sobie to znaleść i sobie pościskam:p

a żeby mieć kaloryfer na brzuchu to ile trzeba ćwiczyć :D ? hehe ja to szczególnie długo pewnie.

ktoś napisał wrozka.pl



zalezy od wielu współczynników - więc nie warto pytac o takie rzeczy

Maxi90
18-01-10, 16:42
Watpie ze ktos ci odpowie na to ile trzeba cwiczyc zeby miec kaloryfer bo kazdy organizm jest inny...przy zdrowej i scislej diecie(ewentualnie zdrowej zywnosci bo w twoim wieku to nie musisz jako tako regorystycznej diety trzymac chyba) i intensywnych cwiczeniach moze ci z tym dosc szybko zejsc z tym:)Powodzenia

BTW,ja w twoim wieku cwiczylem na silowni juz...tato mnie zabieral ze soba jak szedl cwiczyc i pokazywal mi rozne fajne cwiczenia ktore do tej pory wykonuje tylko wowczas robilem je np sama sztanga(ewentualnie po 2,5-5kg na strone) teraz moze nie sa to jakies wielkie ciezary(nie bylo systematycznosci,diety,odzywek) bo konczy sie to na max 90kg;P ale cwiczy sie dalej...chociaz nie polecam jednak cwiczenia w tym wieku bo jeszcze rosniesz a ja ten wzrost zahamowalem(chyba) i jestem teraz prawie najnizszy ze swoich kolegow(w prawdzie po 5-6cm ale jednak;P)...wystarcza Ci pompki,brzuszki,podciaganie itp(to co wczesniej zostalo wymienione) a napewno bedziesz lepiej przygotowany na trening na silowni niz ja bedac w twoim wieku xD

pekulski104
19-01-10, 16:59
a tak właściwie czego nie moge ćwiczyć chodzby na bica bo on chyba nie zatrzymuje wzrostu bo rozumiem że inne ćwiczenia raczej tak i niebezpiecznie jest ćwiczyć.

pekulski104
19-01-10, 18:25
A wy ile zrobiliście pompek jak zaczeliście ćwiczyć ?
i ile wtedy lat mieliście ?

pisać:)

pekulski104
19-01-10, 19:05
A mam jeszcze problem jaką robić rozgrzewkę przed brzuszkami i pompkami ???

Bull2
19-01-10, 19:28
na wfy nie chodzisz ?

pekulski104
19-01-10, 19:34
heh chodze a to wiem jaką rozgrzewkę już :)))

pekulski104
20-01-10, 17:59
zrobie tylko 10 pompek czy to normalne jest ? kurdeee i to nie do ziemi ;(
słaby jakiś jestem czy do jakiego ciula