PDA

Zobacz pełną wersję : Rak-czy moge kupic odzywke bialkowa?



baxter130
14-01-10, 19:49
Witam. jestem tu nowy wiec z gory przepraszam jesli cos pokrece. Mam zasadnicze pytanie: mam raka, lezalem dosc dlugi czas w szpitalu a moje miesnie poprostu zwiedły i sa jak gabka. lekarz zalecil diete wysoko bialkowa i wysoko kaloryczna. dziennie pije Nutridrinki ( koszt 200 ml-7 zl) lecz to za malo, mam skrocone jelito cienkie o 1/3, brak jelita grubego z czego wynika ze wchłanialnosc jest uposledzona.Pytanie czy moge zakupic sobie odzywke bialkowa jako uzupelnienie mojej diety? pod skora mam warstwe tluszczy a brak miesni wynika z tego ze mam za malo bialka.Jesli moge to co polecacie ? najlepiej jesli byl by to srodek szybko wchlnialny(tresc pokarmowa wylatuje mi po paru godzinach np zjem obiad 4 h i juz mam go poza organizmem. dziekuje wszystkim za pomoc. lekarz nie mial nic przeciwko, spozywam praktycznie wszystko ( oprucz fasoli kapusty itp).

Symu
14-01-10, 19:58
najwazniejsza konsultacja z lekarzem. Jeżeli on jak mówisz uznał że możesz to polecałbym coś z firmy Olimp : jezeli szybko wchlanialne to izolat najlepiej.

Sosna91
15-01-10, 23:11
tak jak pisze symu ale skonsultuj sie z lekarzem po zakupie dowolnego i przedstaw mu to, bo to co dla nas moze nie miec znaczenia jednak przy Twojej chorobie moze miec wiec nie ryzykowałbym.

D3
15-01-10, 23:36
Kurcze przykro mi słyszeć. Najlepiej wybierz się do jakiegoś dobrego specjalisty, aby Ci ułożył dietę wysokobiałkową. Lepiej wyłożyć parę złotych na prywatną wizytę i zrobić to z głową.