PDA

Zobacz pełną wersję : trening siłowy pod sprty walki



pomeran
14-01-10, 17:47
witam mam pytanko zna ktoś trening na siłownie typowy pod sztuki walki tak by nie stracić szybkości ?

Wiki
14-01-10, 20:17
sport walki + uzupełniająca siłownia. Szybkości raczej nie stracisz. Rób siłę statyczną i dynamiczną. Statyczną masz na siłowni - przysiady, mc, wl itd.
A dynamiczną nie wiem czy robileś może na treningach? Różne obwody, np. masz 4 stacje. 1 stacja. skakanka. 2 worek. 3 walka z cieniem z hantlami. 4 delfinki :].
Robisz np. 10 sec. powoli na skakance 5sek. na maksa, potem wchodzisz od razu na worek.
2. napierd***sz w niego jak najszybciej i jak najmocniej przez 10 sekund, w miarę zachowując poprawną technikę. Ale nie musi tu byc jakaś super technika, bo nie o to tu chodzi.
3. itd. itd.
Po całym obwodzie minuta przerwy i np. 3 razy taki obwód.

Wiekszość fighterów których znam, uzupełniają siłownią tylko klatkę (wl) i biceps ;]. W sumie to dobre rozwiązanie, jeżeli na treningu ma się ostry wycisk, bo na takim treningu pracuje całe ciało. To nie są zwykłe areoby, tylko ostra spinka!:].
Jeżeli czujesz, że dasz radę to rob też inne partie na siłowni. Na pewno od zwykłych ćwiczeń szybkośći nie stracisz. Chyba że masy nabierzesz, co przy sztukach walki i siłowni, bez koksu jest praktycznie nie możliwe. Bo cały czas masz wycisk. Musiałbyś mieć treningi ułożone naprawdę z głową i w chooy jeść. :]

BoloYeung
14-01-10, 22:00
klata bicek ale brzuch brzuch jeszcze bardziej

jesli chodzi o treningi mase mozesz robic i trenowac szybkosc skakanka , gruszka przedewszystkim no i bieg bokserski

YoDa
15-01-10, 15:52
a ja tak przy okazji:
czy do sztuk walki nadaje się ACT?

pomeran
15-01-10, 20:11
Chodzę 3 dni w tygodniu 2 razy na BJJ i raz na boks i do tego chce zrobić siłownie, ale chyba zrobie trening wytrzymałościowy mały ciężar i dużo ruchów, co do treningów MMA to mamy niezły wycisk nasz trener dobre treningi prowadzi, tak w ogóle dla ciekawostki moge powiedzieć że przygotowywał Pudziana do walki z Najmanem, Pudzian tez ma niebawem zacząć z nami trenować w Kołobrzegu

Wiki
15-01-10, 21:18
a ja tak przy okazji:
czy do sztuk walki nadaje się ACT?

act, tak. Ale to raczej wytrzymałość Ci po tym wzośnie

kot19
15-01-10, 21:30
POMERAN a to cwiczysz w mma Okniński?? jak tam treningi wygladaja bo mam zamiar sie tam przejsc tylko ze na mma

YoDa
15-01-10, 21:48
No na wytrzymałości też mi zależy bo coś się przy tym szybko męczę


klata bicek ale brzuch brzuch jeszcze bardziej

Ale jak? tylko klatka, bic, brzuch? Barki plecy, tric , nogi można se odpuścić i w ogóle nie robić?

pomeran
15-01-10, 21:53
Ja ćwiczę w TopTeam Kołobrzeg http://www.topteam.kolobrzeg.pl/index.htm
co prawdasz dopiero co zacząłem ale juz pierwsze kalafiory mi sie robią

kot19
15-01-10, 22:26
w uderzeniu duza role odgrywa triceps barki przedramienia i oczywiscie plecy to podstawa trzeba cwiczyc wszystko po trochu takie moje zdanie...ja jestem po zmoienie treningu ostatnio silowy teraz jade 60% maks ok 20 powtorzen na serie i 6 serii szczerze czuje sie duzo lepiej niz na treningu silowym oczywiscie moie tu o czuciu sie pod sztuki walki

BoloYeung
16-01-10, 13:30
act, tak. Ale to raczej wytrzymałość Ci po tym wzośnie

racja ale wytrzymałość w sztukach walki jest ogromnie ważna

YoDa
16-01-10, 16:43
tak więc wybieram ACT, i co do tego aeroby, skakanka, bieg?Brzuch codziennie?

BoloYeung
16-01-10, 19:32
ale jaki jest cel tego ??

YoDa
16-01-10, 21:20
Cel? Chce być silny, szybki, wytrzymały, "wydajny" (lokalna wytrzymałość mięśniowa- tak to się nazywa?), no i chciałbym wytrzymać 3x po 5 minut, a byłbym w 7 niebie jak by to jeszcze jakoś fajnie wyglądało

pomeran
17-01-10, 12:54
jest dobre ćwiczenie na gardę, w pozycji bokserskiej bierzemy sztangą łamaną i robimy wymachy do przodu tak jak bysmy mieli cios zadać nieźle wzmacnia barki w walce ręce same w gardzie są i sie tak nie meczą, o takie ćwiczenia sie pytałem jesli zna ktoś podobne to niech napisze i nie chodzi mi o jakas skakanke czy bieganie chodzi o ćwiczenia typowo na siłe pod walki

BoloYeung
17-01-10, 20:59
http://www.youtube.com/watch?v=qdEh90HJsWI

najt
17-01-10, 21:11
Bym polecił:

TRENING A:

POWER CLEAN 5 X 5 (=> MOC, całościowe ćwiczenie - plecy, nogi; w szczególności kaptury, prostowniki grzbietu)
POMPKI NA PORĘCZACH 5 X 5 (=> KLATKA, TRICEPS)
WIOSŁOWANIE 5 X 15 (=> PLECY)
PRZYSIAD PRZEDNI 5 X 10 (=> NOGI, częściowo plecy, brzuch)

TRENING B:

CLEAN AND JERK (PODRZUT SZTANGI) 5 X 5 (=> MOC, całościowe ćwiczenie - plecy, nogi, ręce;, barki w szczególności kaptury, prostowniki grzbietu)
WYCISKANIE SZTANGI LEŻĄC 5 X 5 (=> KLATKA, TRICEPS)
PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU 5 X 10 (=> PLECY)
MARTWY CIĄG 5 X 5 (=> PLECY)
PRZYSIAD TYLNY 5 X 5 (=> NOGI, częściowo plecy, brzuch)

SEKWENCJA A,B,A


a jezeli treningi też masz ciężkie to skupiłbym sie na Twoim miejscu na wytrzymałosci/kondycji przy mniejszym potencjale siłowym czyli wlasnie jakieś tzw. "stacje"

Micek185
18-01-10, 10:18
jest dobre ćwiczenie na gardę, w pozycji bokserskiej bierzemy sztangą łamaną i robimy wymachy do przodu tak jak bysmy mieli cios zadać nieźle wzmacnia barki w walce ręce same w gardzie są i sie tak nie meczą, o takie ćwiczenia sie pytałem jesli zna ktoś podobne to niech napisze i nie chodzi mi o jakas skakanke czy bieganie chodzi o ćwiczenia typowo na siłe pod walki
zrób normalny split na siłe na siłowni,szybkość zdobędziesz robiąc własnie te cwiczenia takie jak skakanka różnego rodzaju wymachy i treningi na których uczysz się techniki i ciosów.

sl4by
18-01-10, 14:59
Pamiętajcie zeby sie pozniej porozciagać bo znam przypadki gdy przychodzili na treninigi nowi "z siłowni" i im rece odpadaly bo mieli strasznie pospinane miesnie i po polowie treningu juz nie mogli gardy trzymac.
Na wzmocnienie rąd dobry jest bieg bokserski z obciaznikami lub walka z cieniem... polecam robienie walk z cieniem z obciaznikami (ok 1kg) w stystemie rundowym np 3 x 2 min lub wiecej...

muminn
18-01-10, 21:23
hmm to ja powiem ze swojego doswiadczenia moze;d ja jakos specjalnych cwiczen nie robilem na barki ale trzymałem ją bardzo wąsko i... to tyle ; ) łokcie prawie sie stykały. ręce rzecz jasna bolały ale dzięki temu nauczyłem się trzymać długo normalna garde(troche szerzej niz podczas cwiczen)

Anthonyhuber
28-01-14, 11:13
Training for martial arts will give you the abilities to be aware with the origin of your stressor. You can have the ability to be trained of the essential principles in reducing these factors and handling problems in a constructive way.