PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o HITTY



KowalQ
12-01-10, 18:13
czesc

Przepraszam ze moze zasmiecam ale nei wiem jak sie za to zabrac


Zaczynam trening interwalowy HIIT i nei wiem do konca jak za to sie wziasc :

Tak zwany HIIT(ang. High Intensity Interval Training). Jest to forma strategii treningu fizycznego
polegająca na przeplataniu krótkich okresów bardzo intensywnego wysiłju z krótkimi okresami umiarkowanego wysiłku. Typowy czas trwania
całego treningu HIIT wynosi od kilkunastu do dwudziestu minut. Zwykle nie przekracza jednak 25 minut.
Czyli generalnie dla przykładu: 30s truchtu, 10s sprintu, czy 40s truchtu, 20s sprintu.

HIIT jest ostatnio bardzo popularny nie tylko wśród sportowców z powodu swojego działania na spalanie tkanki tłuszczowej. Dzieje się tak dlatego że po treningu wzrasta
EPOC, czyli potreningowa zwiększona konsumbcja tlenu. Na chłopski rozum: zwiększa się metabolizm, i utrzymuje się tak nawet przez 16 godzin, co w porównaniu z aerobami daje większe
efekty w spalaniu tkanki, przy jednoczesnie mniejszym wydatku energii i skróceniu czasu treningu.

Badania na grupie średnio wytrenowanych ludzi wykazały średnio 100% wzrost wydolności trenowej po 6 treningach HIIT na przestrzeni 2 tygodni.

Przykładowy plan wydolnościowi:
1 Tydzień: 4 4 4 30t 10s
2 Tydzień: 4 4 4 35t 15s
3 Tydzień: 5 5 5 35t 15s
4 Tydzień: 5 5 5 35t 20s
5 Tydzień: 6 6 6 40t 20s
6 Tydzień: 6 6 6 40t 25s


Co zonaczaja te "4 4 4 35t 15 s " z tygodnia pierwszego ? Moglby mi ktos to dokaldnei wytlumaczyc jak mam zaczac te hitty ?

Przykladowo robe sobie na dziendobry rozgrzewke 10 minut i co dalej ?

fallenursus
12-01-10, 18:17
uhm..dobre pytane, nie wiem:P
wiem ze kazda maszyna ma ustawienie na HIIT'a ustawiam tak zebym sie z niej w razie czego jak przyspieszy nie spyerdolic, i cisne:) a co sie za tym kryje to szczerze mowiac wali mnie to:)

KowalQ
12-01-10, 18:19
haha mnie to nei mzoe walic :D ja mam zamiar biegac a nie bawic sie na maszynach :)

fallenursus
12-01-10, 18:23
a to ty bedziesz z buta dawac te hiit? ja hiit robie na stepperze lub schodach-polecam:P ale dla mieczakow to to nie jest.
z rana naczczo hiit, wieczorem lekki jogging na kopa metabolizmowi do spania.

bulitto
12-01-10, 20:10
a ja na maszynie jak mam interwały to mam 3min najniższej intensywności i 3 min najwyższej czy tak przeplatanka ma sens czy przestawić to jakoś po swojemu bo tu widze, że są inne proporcje

fallenursus
12-01-10, 20:15
ja po swojemu przestawiam bo co te maszyny maja to chyba dla dziadka o lasce albo grubych amerykanow zeby zawalu co ie dostal jak maszyna da w dluga:) ja ustawiam minuta pelna para, 2 min spokojniej.oczywiscie zalezy od tego w jakim stanie jestem z rana.

KowalQ
12-01-10, 21:00
Musze przestrzegac tej zasady aby miedzy treningiem interwalowym byl dzien przerwy ?Mam zamiar po treningu pojezdzic sobie z 20 minut na rowerku , to chyba nei ebdzie przeszkadzac co ? :)