PDA

Zobacz pełną wersję : 15latek odżywki



blizna15
11-01-10, 19:26
witam mam problem, mam 15 lat, ważę 55kg, wzrost 170cm, diety nie mam, brałem kiedyś Anabolic BCAA System i 2tygodnie temu Creatine+Ribose. Mam w domu małą siłownie i ćwiczę około 3-4razy na tydzień i do tego mam 4w-f. Chciałbym przybrać dużo masy i zwiększyć siłę. Jakie odżywki polecacie?? Myślałem o HARD MASS+AAKG Mega Hardcore+creatine FC Micronized 200 Mesh i co o tym sadzicie??

Sosna91
11-01-10, 19:40
generalnie nie polcałbym Ci nic po za jedzeniem, nawet głupich gainerów bo mimo wszystko obciążają troche nerki i wątrobe wiec w tym wieku nie wskazane ale jesli jesteś zdecydowany to kup sobie tylko jakieś żarcie w proszku, gainera i biłeczko, gainera pij pomiedzy posiłkami z 3x dziennie, w szkole itp a białeczko na noc, takie moje zdanie. przy takiej wadze spokojnie nadwyzke kcal zlapiesz a do idealnej diety w tym wieku tez Cie namawiać nie będe.

Sosna91
11-01-10, 19:45
z gaienrów, mutan mass, monster mass, mass XXL. a bialeczko kup sobie ostrowie albo łowickie tanie i daje rade ;] BCAA Ci nie potrzebne, kreatyna hmm gdyby nie wiek to tak ale poczekaj do 16stki chociaz z nia.

Murzyn 42cm
11-01-10, 22:19
ale koles widze masz niezle narabane,co ty masz w tej silowni..?4hantle i sztange sadzac po wadze55kg to nie cwiczyc roku ani nawet tej polowy,ja tez mam 15/16lat mam cos ok 180cm ale waze 70kg i przez najblizsze 4lata nie planuje brac krety...poczytaj sobie o niej,nie masz organizmu 20paro latka i sie rozwijasz,do krety trzeba dorosnac!a BCAA sosna przeciez mu nie zaszkodzi,to tylko witaminki sa i gluta czy ***tam

wujek_stunt
11-01-10, 22:51
a BCAA sosna przeciez mu nie zaszkodzi,to tylko witaminki sa i gluta czy ***tam

a BCAA to nie tylko witaminki i gluta ;) to przedewszystkim aminokwasy rozgałęzione w skrócie ujmując...

Sosna91
11-01-10, 22:57
murzyn nie patrz przez pryzmat wagi co kto ma na siłce to raz.
2 to to że w tym wieku wiele zalezy od genetyki jeden ma posturę większą drugi mniejszą, ważne że chce sie coś robić. z tą kretą to pieprzysz troche, kreatyne masz w organizmie lecz organizm sam wytwarza ok 3g\ed wiec z tym dorośnięciem nie przesadzaj, w wieku 16stu lat okej. co do bcaa pewnie ze nie zaszkodzi ale pomóc tez nie pomorze to po co a witaminek to tam raczej nie ma a aminokwasy

Murzyn 42cm
12-01-10, 19:19
no niby 16lat jest ok,to dolna granica jesli ktos jest dojrzaly,no ale sorry 170cm,55kg to duzo za malo...

,,ale pomóc tez nie pomorze to po co a witamine" -pomoŻe :D

blizna15
12-01-10, 19:55
ale pytanie jest co pomorze a co nie;P

niewula
12-01-10, 22:17
pomoże ci tylko dobre jedzenie .

Sosna91
12-01-10, 22:53
no niby 16lat jest ok,to dolna granica jesli ktos jest dojrzaly,no ale sorry 170cm,55kg to duzo za malo...



przepraszam bardzo, ale jak okreslasz dojrzałość? po wzroscie i wadze? sam nie wiele lepiej od niego wyrosłeś a prawisz mu morały.

a dopisze jeszcze.

kreatny nie jest uzwana tylko wśród amatorów kulturystów jeśli mozna to tak nazwać w ogóle, bo z kulturystyką ma nie wiele do czynienia. poczytaj o niej troche, bo biorą ją również osoby które na silowni nigdy nie były.

co do autora, ja go oczywiscie nie namawiam tylko próbuje Tobie coś uświadomić.

Murzyn 42cm
13-01-10, 15:35
przepraszam bardzo, ale jak okreslasz dojrzałość? po wzroscie i wadze? sam nie wiele lepiej od niego wyrosłeś a prawisz mu morały.


to ze troche od nioego odroslem to nie znaczy ze sam moge ja brac..co innego gdybym sam ja wzeral,ale tak to nie masz sie do czego przyczepic,skoro ja nie biore i innych w tak mlodym wieku przestrzegam zeby jeszcze poczekali.