PDA

Zobacz pełną wersję : CHCE SCHUDNAC ALE NIE JESTEM ZA BARDZO WTAJEMNICZONY



dylek
28-03-06, 19:57
HEJ. Mam pytanie odnosnie najlepszej diety. Wiem że jest dużo postów ale za bardzo ich nie rozumiem. Dlatego prosze o przepis na schudniecie. Z góry dzięki. Interesuje mnie tak 5-8 kg. Albo i więcej :mrgreen:

Dąguś
28-03-06, 20:08
Diete i odpowiednie skladnieki znajdziessz w innych tematach a zajmij sie takze bieganiem,sportami wytrzymalosciowymi i duzo ruchu radze... np.na Dyskotekach(zart) a tak serio to aero

zizu
28-03-06, 20:38
dieta z ograniczonym bilansem energetycznym pochodzacych z tluszczu i wegli
duzo ruchu np basen,bieganie rower itp:) nie cwicz odrazu po posilku,odczekaj najlepiej 3 godziny i cwicz,przed areobami napij sie mocnej kawy bez dodatkow
pozdro

Samboni
29-03-06, 17:42
Pomalu Zizu

kawa na pusty zladek (zribiona z dwoch lyzeczkek) plus HMB ( 2 sztuki . 250mg ) przed treningem.

cwicz rano o ile mozesz i na pusty zoladek.

po cwiczeniach, najlepiej aerobach przy w miare mozliwym stalym tetnie, bialko w nie dluzszym odstepie czasu jak 30 minut.

zizu
29-03-06, 21:14
masz racje rano najlepiej,ale nie kazdy moze rano biegac,wiadomo szkola praca.
pozdro i powodzenia :)

wklein
09-04-06, 13:44
Witam
Macie racje z waszymi poradami ale nie wszystkie są dla amatorów.
Mam kilka przykładów chłopaków z pracy którzy stracili po 5 kilo w miesiąc przy niewielkim wysiłku. Jeden jeździł na rowerze do roboty około 30 minut w jedną stronę. Drugi 3 razy w tygoniu uczęszczał na basenik, trzeci wydłużył spacery z psem do godz. dziennie. Do tego wszyscy brali typowe reduktory typu Thermo Fat Burner, Fat Killer czy L-carnityne, odstawili piwo i pizze.
Zgadzam sie z Dąguś że bez minimum ruchu nie ma co marzyć o efektach.

tomek.
10-04-06, 00:06
na poczatku zawsze łatwo schodzi.

a jeszcze co innego zrzucić 5 kilo dla osoby nie zwiazanej z siłpownią a z nia zwiazaną.

ludzie za bardzo siepatrzą na wage. lustro powinno byc wyznacznikiem wygladu a nie waga/centymetr

bobroy
14-04-06, 11:56
Hej,
Jestem tu nowy. Znalazłem tu coś bardzo ciekawego: "6" i z tego co poczytałem to jest to co tygrysy lubią najbardziej, a to dlatego że urósł mi trochę brzuch :-( i trzeba coś z tym zrobić. To zapewne po zmianie charakteru pracy z fizycznej na siedzącą. Generalnie chodzi mi o odchudzenie się no i o rzeźbę. Nie za bardzo mogę ćwiczyć na masę, bo tego mogą nie wytrzymać moje kolana, które są mocno nadwyrężone latami treningów karate. Jednak teraz mam dłuższą przerwę w tych zajęciach.
Pomóżcie mi ułożyć jakąś dietę, chodzi mi o zrzucenie wagi, tak mniej więcej 5-8kg, no i chciałbym przy okazji zyskać na rzeźbie, ale to już konkretnymi ćwiczeniami. Czuję się ociężały :-( Nie chodzę na siłownię, wolę dynamiczne sporty. Wkrótce, jak będzie cieplej zamierzam znowu wskoczyć na rower. Od wiosny do jesieni nie mam problemu z codziennym 1,5godzinnym jeżdżeniem. Prawie zawsze jeżdżę szybko.
Jak ułożyć dietę? Chodzi mi o konkretne produkty, np. ciemne pieczywo, a nie o porady typu: jedz mniej węglowodanów, więcej białka, czy błonnika. Przejrzałem wiele różnych diet w róznych gazetach i w zasadzie wszystkie zawierają tego typu "porady". Nie wiem, które produkty co zawierają. Chodzi o konkrety. Z góry dzieki.

Moniq
14-04-06, 13:20
polecam stronkę http://www.e-kulturystyka.info/viewtopic.php?t=78 tam opracują ci dietę a do tego zestaw suplementów a jeśli będziesz miał jakiś kłopot to wal śmiało na moje gg - chetnie pomogę :mrgreen:

donleone
14-04-06, 14:16
Witam.

http://e-kulturystyka.info/viewtopic.php?t=402

tutaj masz artykuł mojego autorstwa odnosnie zrzucenia tluszczyku :) a co do diety, to juz jest trudniejsza sprawa, kolorowe czaspoisma z cudownymi dietami 1000 KCal zostaw dla osob chcacych sie zaglodzic ;)

przykladowa diete masz tutaj : http://www.augustow.mm.pl/~leon/Dieta.htm

gdybys mial jakies pytania - pisz smialo

Pozdrawiam.
Leon.

zizu
14-04-06, 19:06
blonnik to
makaron
kasza
ryz
pieczywo razowe
blulki razowe
groch
ziemniaki
owoce warzywa
praktycznie wszytko co roslinne
bialko zwierzece to
ryby mieso i wszytko pochodzenia zwierzecego
weglowodany zlozone
kasza ryz pieczywo, bulki, ziemniaki, gorch

bobroy
20-04-06, 14:52
Dzięki za pomoc :-) Oczywiście mam kilka pytań:
1. Czy jedzenie czegokolwiek ok. 22.30 nie jest już za późno na jakikolwiek posiłek? tak wynika z proponowanych diet i godzin spożywania posiłku (linki w postach).
2. Problem polega na tym, że rano, czyli od godz. 7.00 jestem w pracy i nie mam możliwości zagotowania, czy nawet usmażenia żarcia. Ryż i inne takie rzeczy mogę sobie ugotować wieczorem dnia poprzedniego, ale nici z jajecznicy.
3. Z całym szacunkiem, ale szkoda mi czasu na spędzanie go w siłowni zwłaszcza że przeglądając program ćwiczeń, spędza się na siłowni sporo czasu. Jak wcześniej pisałem wolę dynamiczne sporty, przedkładam rower nad siłownię. Chodzi mi o zrzucenie brzucha, a także o rzeźbę, jednak nie po to by pokazać się na plaży, bo nie lubię ani plaży, ani morza, a dla samego siebie. Wiem, że rzeźbę można zrobić na treningach karate.
4. Doczytałem się, że w diecie jest kukurydza. Z tego co wiem, kukurydza jest wcale lub mało przyswajalna przez organizm. Jednym słowem przelatuje przez człowieka, ale może o to chodzi? Nie wiem.

zizu
20-04-06, 18:51
1. Czy jedzenie czegokolwiek ok. 22.30 nie jest już za późno na jakikolwiek posiłek? tak wynika z proponowanych diet i godzin spożywania posiłku (linki w postach).

w ogole czlowiek cwiczacy na silowni powinnien zjesc kawal sera i przepic olejem roslinnym,
z drugiej strony ty nie potrzebujesz wiekiej masy ale chcesz rzezby,wiec zeby zachowac te miesnie ktore masz to musisz zjesc bialko zwierzece (pelnowartosciowe ) w postaci np bialek jaj,badz sera bialego,badz tunczyka w wodze. oczywiscie wszytko popic oliwka z oliwek badz olejem lnianym.To nie jest za pozno bo po takie skladniki jak bialko i olej roslinny nie zamienia sie w tluszcz,a dodadza miesniom energi i dzieki temu nie ,,spadna''
tzn nie spala sie razem z tluszczem.

2. Problem polega na tym, że rano, czyli od godz. 7.00 jestem w pracy i nie mam możliwości zagotowania, czy nawet usmażenia żarcia. Ryż i inne takie rzeczy mogę sobie ugotować wieczorem dnia poprzedniego, ale nici z jajecznicy.

wez tunczyka, a te ,,gotowane potrawy,, przestaw w pozniejszy termin dnia.
albo najlepiej rozpisz tutaj ta diete a ja na nia zobacze i razem cos pomyslimy :)


3. Z całym szacunkiem, ale szkoda mi czasu na spędzanie go w siłowni zwłaszcza że przeglądając program ćwiczeń, spędza się na siłowni sporo czasu. Jak wcześniej pisałem wolę dynamiczne sporty, przedkładam rower nad siłownię. Chodzi mi o zrzucenie brzucha, a także o rzeźbę, jednak nie po to by pokazać się na plaży, bo nie lubię ani plaży, ani morza, a dla samego siebie. Wiem, że rzeźbę można zrobić na treningach karate.

Oczywiscie rower jest bardzo dobry dla naszego ciala, i napewno zdrowszy od silowni.
karate CI wiecej czasu wezmie niz polaczenie silowni z rowerem :) rower napewno spali tluszczyk.


Doczytałem się, że w diecie jest kukurydza. Z tego co wiem, kukurydza jest wcale lub mało przyswajalna przez organizm. Jednym słowem przelatuje przez człowieka, ale może o to chodzi? Nie

nie wiem ktora diete czytales.. ale jesli czytales moja to sory za blad oczywiscie kukurydziane nie sa zbytnio pozyteczne i nalezy je zmienic na musli badz owsiane
pozdrawiam i powodzenia zycze :)