PDA

Zobacz pełną wersję : Przyrost czy redukcja ?



Hollowman
10-01-10, 15:13
Mam taki maly dylemat...moze i glupi ale prosilbym o oswiecenie:)

Wiek - 21
Waga - 67
Wzrost - 167
BMI - 24,4
Trenuje 3x w tygodniu treningi tajskiego, 1-2x w tyg. silka.

Moim celem jest przede wszystkim zwiekszenie sily i masy miesniowej, przy uzyskaniu niezlej sylwetki. Nie chce byc wypakowanym miskiem, ale chcialbym cos zrobic dla siebie i poprawic nieco sylwetke.
W chwili obecnej jestem szczuplej budowy z konkretnym brzuszkiem, ktorego chce sie jak najszybciej pozbyc i zamienic w miesnie.

I tu rodzi sie pytanie - glupota bedzie redukowanie masy (z mysla o brzuchu) w momencie kiedy chce sie przybrac na masie (z mysla o reszcie organizmu)?

Diete ulozylem, zasilam sie Kreatyna Mono Vitalmaxa, gainerem Mutant Mass, gdyz wyszedlem z zalozenia, ze lepiej najpierw przytyc, zeby bylo co na treningach spalac i na czym ''rzezbic'', lecz dzisiaj jak rano wstalem to mnie taki maly dylemat wzial z tym brzuszkiem... :)

Jaka wasza opinia?
Pozdrawiam

bulitto
10-01-10, 16:38
167cm 67 kg i ty masz jaki bebech no ja nie wiem ale jak tak mówisz, ja osobiście bym robił mase z tą wagą, dział dieta podwieszone tam masz przykładowe + trening na mase, 2 dni to troche mało ale coś tam można próbować.

Hollowman
10-01-10, 16:52
dzieki za odpowiedz.
przy okazji moze przedstawie swoje treningi (moze lepiej dac do dzialu z planami treningowymi?)

Poza MT, codziennie robie 100 brzuszkow (50 na dolna partie, 50 na gorna partie miesni), 50 pompek i w dni, kiedy mam silownie robie to samo plus:

klatka:
-rozpiętki 3x10 8kg
-wyciskanie sztangielek na laweczce 3x10 10kg

biceps:
-podnoszenie sztangielek z suplinacja 3x10 11kg
-zginanie o kolano w siadzie (nie pamietam jak to sie fachowo nazywalo :P) 3x10 11kg

triceps:
-francuz 3x10 6kg
-w opadzie tulowia 3x10 12kg

barki:
-unoszenie sztangielek wzdluz tulowia 3x10 8kg
-unoszenie sztangielek bokiem w gore 3x10 8kg

czasami nie robie wszystkich partii, albo wszystkie partie, lecz niektore po 1 cwiczeniu, bo po prostu nie mam sily na reszte...
wybaczcie niefachowe nazewnictwo, mam nadzieje, ze w miare zrozumiale :)

mtm
10-01-10, 17:05
Poza MT, codziennie robie 100 brzuszkow (50 na dolna partie, 50 na gorna partie miesni), 50 pompek i w dni, kiedy mam silownie robie to samo plus:


poczytaj chłopie o regeneracji ..................
Bo na razie to palisz mięśnie a nie je powiększasz .

- http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=14783
- http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=21801

Hollowman
10-01-10, 18:02
hmm rzeczywiscie, to przeoczylem - dzieki wielkie.
Bede musial to zmienic - ograniczyc sie tylko do 50 brzuszkow dziennie (na treningach mt) 3x w tygodniu (pon, wt, czw) - to nie powinno palic brzucha

w srode i pt robie silownie, to wtedy ew. odpuszcze sobie brzuszki.

jak radzisz?

mtm
10-01-10, 20:04
3 razy w tygodniu brzuch OK

na treningu siłowego brakuje jeszcze 1 dzień ...

sensi
16-01-10, 22:20
3 razy w tygodniu brzuch OK

na treningu siłowego brakuje jeszcze 1 dzień ...


3 hmm na stronach instruktor fitness radzi robic brzuch 6-7 razy w tygodniu zwiekszajac intensywnosc np a6w.Dla poczatkujacych a6w jest dosyc trudnym cwiczeniem aerobowym i instruktorzy by zaryzykowali taką poradę? jak to jest?Ja osobiscie tez mysle ze mozna palic tak miesnie ale robie a6w 6 dni w tygodniu.

Hollowman
17-01-10, 13:23
heh dokladnie o tym samym wczoraj pomyslalem, przeciez 6 weidera jest troche bardziej intenstywna niz moje cwiczenia, wiec zwatpilem....

mtm
17-01-10, 16:32
słowo : R E G E N E R A C J A