PDA

Zobacz pełną wersję : Sen



Bull2
09-01-10, 22:21
Jak wytlumaczyc zaleznosc, ze po 5-6 godzinnym jestem bardziej wyspany i mam wiecej energi, niz bym spal 8 ? Chcialbym spac dluzej szczerze mowiac z kilku powodow, no ale jest jak jest sami widzicie. Jakies pomysly ??

fallenursus
09-01-10, 22:41
to 5 czy 6? zdecyduj sie, bo jest teoria ze niektore organizy preferuja sen w godzinach parzytych np. 6hrs, 8 hrs itd.. a niektore w nieparzystych. ja sie zaliczam do tych parzystych i jak spie 6 hrs to mi spoko styka i czuje soie rownie wypoczety jakbym spal 10hrs. a spie 7 czy 9 to lep mnie napyerdala i wogole musze duzo roznych rzeczy wsadzic w siebie zeby fukcjonowac caly dzien.

Bull2
09-01-10, 22:49
aha czyli ta teoria tak... no ok poobserwuje sobie

Sosna91
09-01-10, 22:55
podobno sen w godzinach miedzy 22-24 daje kilka razy wiecen enerii niz jesli spisz z 12h o innych porach ale ile w tym prawy. mnie ciezko sie połozyć spac tak wczesnie.

Micek185
10-01-10, 00:59
Jest takie coś jak fazy snu (REM) trwa równo 90min każda z nich ma jakieś wartości dla organizmu,jak obudzisz sie w nie tej fazie co trzeba to albo sie nie wyspisz albo bedziesz skołowany.albo bedzie tez tak że przelecą ci równo 3 fazy czyli po 90 min i bedziesz jak młody bóg to pewnie jest gdzies opisane na necie musisz poszukac ja o tym czytałem kiedyś chyba w kifie ale nie pamiętam dokładnie jak to się odbywało wiem tylko że najlepiej jest spać ok 7godz:)
pozdro