PDA

Zobacz pełną wersję : Ostrowia - HIT czy KIT ???



Radek1989
09-01-10, 21:14
Powiedzcie mi , czy ktoś ma jakieś pewne i sprawdzone info na temat ostrowii ??? Kupiłem kilogram olimpu i na razie je jem i jest super , nie pieni się praktycznie wcale a smak jest taki , że mógłbym je pić dla przyjemności :) No ale już mam tylko połowę i przy okazji dokupiłem paczkę 600 gram z vitamin-shopu , szukam jednak czegoś taniego ... i teraz gadałem wczoraj z kolesiem w sklepie we wrocku na granicznej na temat Ostrowii i mówił , ze zastanawiał się czy nie sprzedawac ostrowii , ale było więcej znaków zapytania i niewiadomych , i ze ogólnie podejżewa że większość pozytywnych opinii to ściemy.

Mieliście to białko ?? Możecie coś o nim powiedzieć ??

Fehu
09-01-10, 21:18
Ja je szamałem w smaku raczej kiepskie, ale myślę że nie jest zwałowane gdzieś nawet czytałem jakieś badania i wszystko było ok;)
lekki problemy miałem z żołądkiem, ale po białku z activlab mam podobnie ;) nie ma to jak białko z normalnego pożywienia

grochos
09-01-10, 21:41
popieram - bialko z normalnego pozywienia jest najlepsze. Jednak, chodz nie wiem czy sie myle: dla mnie ostrovia KIT mimo ze produkt regionalny to słabo wypadak w zestawieniu z Łowickim (tez regionalnym) Łowickie, skład ten sam, o niebo lepsze w smaku (szczegolnie tiramisu) a tansze (pucha 1800g - 60zl).

Fehu
09-01-10, 21:51
popieram - bialko z normalnego pozywienia jest najlepsze. Jednak, chodz nie wiem czy sie myle: dla mnie ostrovia KIT mimo ze produkt regionalny to słabo wypadak w zestawieniu z Łowickim (tez regionalnym) Łowickie, skład ten sam, o niebo lepsze w smaku (szczegolnie tiramisu) a tansze (pucha 1800g - 60zl).

ale zauważ że białko łowickie pochodzi od "ostrowii" tylko oni daje swoje skladniki smakowe ;D

wieć wartość białka jest taka sama, a jedynie smak inny

slim shady
09-01-10, 22:19
akurat Ostrowia jest jednym z najpewniejszych białek, od kilku lat w corocznym teście bialek występuje i zawsze ma te deklarowane 80%, a że nie smakuje dobrze i kijowa rozpuszczalność ... czego się spodziewać za tą cenę, dodasz kakao i jest dobrze ;)

Radek1989
09-01-10, 22:32
A te testy przeprowadza jakaś solidna nieprzekupna instytucja ?? Co do łowickiego , to słyszałem że robi je megabol na składnikach od ostrowii . . .

Koleś w sklepie powiedział , że zawartość białka to jedno , a jego jakość ( przysfajalność ) to inna sprawa ... Najgorsze jest to , że obiektywnie patrząc trudno określić które białko nam coś daje a które nie ... A ja dopiero zjadłem pół olimpu i nie mam żadnego porównania z innymi ani też nie stwierdzilem na razie żadnych korzyści ...

P.S
Gdzie można spotkać te testy białek ??

Sosna91
09-01-10, 23:03
łowickie tiramisu pycha ;] ostrowia wanilia to tak jakby bez smaku ale panowie, chcesz byc smakoszem? to zmień hobby ;] je sie gorsze rzeczy wiec wypicie słabo smakującego shejku w 10sekund nie jest dla mnei problemem, byle sie rozpuszczalo jako tako,

slim shady
09-01-10, 23:15
badali to niezależni ludzie i to była akcja dwóch największych fur

można oczywiście oszukiwać na zawartości poprzez jakieś triki, żeby to zbadać potrzebne byłyby specjalistyczne badania, ale ciężko do takich badań mieć dostęp.

Radek1989 (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=16578) najpewniejsza jest pierś z kurczaka i inny źródła białka ;)

Ale Olimp, optimum,PVL i inne znane firmy mają dobre produkty. Myślę, że Ostrowia daje radę, jak ktoś nie ma wrażliwego układu pok ramowego.

grochos
10-01-10, 09:39
Ja wlasnie o tym mowilem: Łowickie jest robione na Ostrovia (wiec mozna powiedziec ze jest baaaaardzo podobne). Wiec: jesli Łowickie jest takie samo w skladzie, duuuuzo lepiej smakuje jest spooooro tansze to nie ma powodu kupowac gorszego. Ostrovia KIT (nie jako produkt ale w porownaniu z Łowickim:)

Radek1989
10-01-10, 10:31
No ale właśnie to jest zastanawiające ... Bo skoro Megabol kupuje od ostrowii surowiec , do tego robi że białko jest smaczniejsze i ,,lepsze" to jakim cudem jest w stanie jeszcze sprzedawać je taniej ??? Trzeba pomyśleć głównie nad tym :)

że cycki są najlepsze to wiem , ale nie zawsze jestem w stanie zjeść daną ilość białka na dzień i staram się dopijać białkiem ... wychodzi mi tak że dziennie piję 35 gram. białka po treningu , a w dni nietreningowe jakoś wtedy kiedy zjadłem najbardziej ubogi posiłek , do tego czasem jak leże smacznie w łóżku i nie chce mi się wstawać i gotować jajek itd. to sobie sypne do shakera porcję białego , wypije i ide dalej spać :)

grochos
10-01-10, 10:36
No ale właśnie to jest zastanawiające ... Bo skoro Megabol kupuje od ostrowii surowiec , do tego robi że białko jest smaczniejsze i ,,lepsze" to jakim cudem jest w stanie jeszcze sprzedawać je taniej ??? Trzeba pomyśleć głównie nad tym :)



Heh niech Cie o to glowa nie boli;) Jesli oni kupuja 5 ton bialka to myslisz ze w takiej samej cenie jak Ostrovia sprzedaje to nam? nie sadze duuuuzo taniej ;) Wniosek jest prosty, poprostu Łowickie zarabia mniej na swoim produkcie...

slim shady
10-01-10, 10:57
łowickie jest od megabola nie od Ostrowii, megabol pakuje i dodaje słodzików

grochos
10-01-10, 10:59
łowickie jest od megabola nie od Ostrowii, megabol pakuje i dodaje słodzików

to juz ustalilismy slim... :) tylko czy megabol nie kupuje od Ostrovi? :)

Fehu
10-01-10, 11:45
WPC 80 to nowy produkt zawierający znane wszystkim kulturystom białko jedynego polskiego producenta - MSM "OSTROWIA" z Ostrowii Mazowieckiej.Produkt sygnowany jest naszym logiem Polsport24.pl i posiada niezależnie dopracowane przez technologów od odżywek smaki. Zdaniem wielu kulturystów są one dużo smaczniejsze. Produkt przygotowywany jest, w sterylnych warunkach profesjonalnego producenta odżywek. Jesteśmy jego bezpośrednim dystrybutorem

składniki pochodzą od ostrowi, ale przechodzą przez megabola

bulitto
10-01-10, 12:03
ja nie próbowałem łowieckiego ale ostrowia jest spoko, smak to taki raczej bez smakowy ale moze dobrze nie takie słodkie jak inne, jak by smakowało jak pachnie hehe, z mlekiem dużo lepsze.A rozpuszczalność jest spoko chwile potrząsne odstawiam i za 3 min piana opada.

grochos
10-01-10, 12:07
panowie ale czy ktokolwiek z was zauwazyl ze to chodzi o wybory aromatu a nie smaku? :) smak chyba zawsze natural :)

Radek1989
10-01-10, 12:38
ok, spytam może tak , czy na ostrowii ktoś lecąc cykl na masę odnosił gorsze efekty niż stosując droższe białka ?? Wiem że micha to podstawa , ale też wy wiecie jak jest ... nie zawsze można zjeść pół kuraka, wołowinkę , tuńczyka i inne specyfiki w jednym dniu , więc trzeba sobie radzić :)

grochos
10-01-10, 12:44
sam nie lubie jak ktos mi mowi: "bo kolega, kolegi, kumpla powiedzial..." ale po prawdzie moge wspomoc Cie jedynie takim zdaniem. Koledzy z akademika smigali na Ostrovi (cykl ze stormem) i skarzyli sie jedynie na smak i i rozpuszczalnosc co do przyrostow to ok:)

slim shady
10-01-10, 12:45
ja zawsze leciałem na droższych białkach, ostrowie tylko próbowałem

Fehu
10-01-10, 13:01
ja jadłem ostrowie było to moje pierwsze białko więc porównania nie miałem - ale ogólnie mi nie smakowało, teraz szamam białko z activlaba rozpuszczalność super ale z mlekiem bo z wodą to jest kiepsko.., smak daje rade na pewno lepsze niż ostrowia:)
następne białko to wypróbuje to łowickie

m@bi
10-01-10, 13:16
Ja kombinuje z białkiem mam na stanie 1,8kg Ostrowii ( czekolada i truskawka ) i 2.2 dymatize i powiem tak smak ostrowii truskawki mi smakuje ^^ Dodaje łyżeczke cukru i wchodzi jak marzenie, jak mam pieniądze to kupuje droższe białko ale jak nie to ostrowia idzie w ruch.

BoloYeung
10-01-10, 13:42
ostrowia ochydna w smaku ale jej największy plus to cena dla smaku zmiksuje z bananem i da sie wypić , w koncu tu chodzi o działanie a nie smak

slim shady
10-01-10, 13:48
m@bi (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=3198) możesz mieszać dymatize z Ostrowią ;)

Symu
10-01-10, 13:56
SLim nie grzesz xD

Polecam raczej łowickie jak ktoś już chce coś z tych najtańszych bo trzeba przyznać że chyba najbardziej zjadliwe.

CO do pochodzenia białek. To nie jestem pewien czy łowickie też pochodzi od ostrowii bo dużo mleczarni w naszym kraju ma instalacje do produkcji wpc :)

piuras86
10-01-10, 21:08
co do ostrowi to zrobiłem tak na poczatku nie mogłem tego wypić, smakowało jak morka szmata heheh ale zakupiłem sobie węgle z olimpa i robie pseudo gainera czyli 2 miarki po ok 30g ostrowi 2x 25 g wegli i jeszcze jedna miara ostrowi....... do szejkera oczywiscie wstrząsnąc pare razy pożądnie i jest git zajebisty w smaku gęsty.......