PDA

Zobacz pełną wersję : Ocena planu na siłę



b4rt33k
09-01-10, 18:37
Ułożyłem coś sam. Proszę o oceny, co dodać, co ująć. W nawiasach liczba serii. Czy ten plan jest dobry na siłę?

Poniedziałek:
1. Klatka
- wyciskanie na ławce prostej (5)
- wyciskanie na ławce skośnej (3)
- rozpiętki na maszynie (4)
2. Triceps
- wyciskanie w dół na wyciągu (3)
- francuskie wyciskanie leżąc (3)
- francuskie wyciskanie na skośnej (5)

Środa:
1. Nogi
- prostowanie nóg w siadzie (6)
- przysiady ze sztangą na karku (3)
- przysiady z hantelkami (4)
- przysiady ze sztangą trzymaną z przodu (3)
2. Łydki
- wspięcia na maszynie stojąc (4)
- wspięcia na maszynie siedząc (2)
3. Biceps
-uginanie ramion ze sztangielkami stojąc (3)

Czwartek
1. Plecy
- podciąganie sztangi w opadzie (4)
- podciąganie sztangielek do siebie (5)
- przyciąganie linki wyciągu dolnego (4)
- ściąganie wyciągu w siadzie (2)
2. Triceps
- wyciskanie wąsko (3)
- francuskie wyciskanie leżąc na płaskiej (4)

Sobota:
1. Barki
- podciąganie sztangi wzdłuż tułowia stojąc (3)
- wznosy sztangielek bokiem (4)
2. Biceps
- uginanie ramion ze sztangielkami stojąc (3)
- uginanie ramion ze sztangielkami na skośnej (3)
- uginanie ramion sztangą na stojąco (4)

Micek185
09-01-10, 18:47
typowy plan na mase nie na siłe w planach na siłe uwzględnia się głównie cwiczenia złożone i potężne ciężary takie którymi w seriach jestes w stanie zrobi od 1 do 6powt(srednio) wydłużasz czas odpoczynku miedzy seriami nawet do 4-5min

przykład:
2. Biceps
- uginanie ramion ze sztangielkami stojąc (3)
- uginanie ramion ze sztangielkami na skośnej (3)
- uginanie ramion sztangą na stojąco (4)

po co ci tyle serii i cwiczen na biceps?to juz typowy split masowy tutaj ci wystarczą młotki i sztanga.
itp
pozdro

b4rt33k
09-01-10, 19:05
Które z przeze mnie podane to ćwiczenia złożone? I które mam zamienić na inne? Proszę o pomoc przy edycji tego planu.
I czy trening piramidalny będzie dobry na siłę?

Micek185
09-01-10, 19:13
uginanie ramion sztangą na stojąco
- wyciskanie na ławce prostej - przysiady ze sztangą na karku (3)
przysiady ze sztangą trzymaną z przodu
- ściąganie wyciągu w siadzie (2) a nigdzie nie widze martwego ciągu a to podstawa

cwiczenia złozone to takie w których cwiczysz jednoczesnie kilka miesni a nie angażujesz tylko i wyłącznie jednego.

I czy trening piramidalny będzie dobry na siłę?

idealny bo właśnie o ciągłe zwiekszanie cięzaru chodzi

b4rt33k
09-01-10, 19:17
Wielkie dzięki. Wiele potrzebnych rad dostałem. A co mógłbyś polecić na nogi i ręce. Chodzi mi tu o triceps (czyli wyprowadzanie uderzeń, głównie prostych) no i uda (jak się nie mylę to one są odpowiedzialne za kopy). Ja powoli zaczynam modyfikować trening, jak coś wymyśle dam znać, czekam jeszcze na odpowiedź na te pytania.
Czyli przy ćwiczeniu klatki mogą być 4 serie, pierwsza 4 powtórzenia, druga 3 i zwiększony ciężar itd?

Micek185
09-01-10, 19:36
na nogi podstawą są przysiady tak jak miałes w planie z sztangą na karku i klatce ważne są też dwugłowe uda(tylnia częsc)więc prasa leżąc i martwy ciąg

a na triceps najbardziej siłowym cwiczeniem jest wyciskanie leżąć w wąskim chwycie i i francuskie wyciakanie leżąc do czoła lub siedząc oba cwivczenia z wykorzystaniem sztangi

serie zaczynasz z takim ciężarem aby zrobić w pierwszej esrii max 6powt i dokładac tak ciężar żeby w 4-5serii dojsc do 1-2powt sam musisz to sobie wyczuć

Ps,cisu nie wyprowadza tylko triceps jest to bardziej złożone im szybszy cios tym skuteczniejszy jesli bedziesz dobrze balansował ciałem to nawet przy nie wielkiej sile bedziesz w stanie wyprowadzić potężny cios