PDA

Zobacz pełną wersję : Pierwszy motor



Wiki
07-01-10, 23:41
Jakie polecacie motorki na pierwszy motor :]? Raczej interesują mnie sportowe modele :d

RamboIV
08-01-10, 00:38
Honda 600 F2 lub F3

wujek_stunt
08-01-10, 00:45
zacznijmy od tego jaką kwotą dysponujesz? i jak na pierwszy moto to nie szedł bym w sportowe, ale to już Twój wybór... powiedz ile masz kapusty to pomoge....

dzbanekzwd
08-01-10, 08:21
zależy czy chcesz przecinaka, crossa, endurasa czy jakieś harley'owate.

mateohzp
08-01-10, 09:56
SUZUKI GS 500E , naprawde na pierwsze moto wystarczy, no chyba ze jezdziles juz jakas mocną 125tką.

grochos
08-01-10, 12:27
Zlezy ja z bratem zaczynalismy od aprilli RS 50 - zupelnie wystarcza do nauki panowania nad motorem... pojechac szybko i prosto kazdy potrafi, a pojechac szybko, z klasa i sie nie zabic to wyzsza szkola... no chyba ze miales juz jaka kolwiek stycznosc to mozesz wziasc aprille rs 125 :) mam na sprzedaz jak cos;) to samo tylko mocniejszy kop - bez podrasowanie (szlifowania tlokow itd) lecialem 170km/h. wiec zle nie jest. a jak z tym sie ochlastasz to dawaj na yamahe r6 :) to jest wlasnie moja droga tylko ze bez r6 ktora chce kupic:) szerokosci ;)

RamboIV
08-01-10, 12:31
dzbanekzwd - kolega chyba nie umie czytac. Jest wyraznie napisane ze chce jakies sportowe.
Ja polecam Honde 600 F2 bez awaryjne modele, wszyscy chwala. Cena za 5000zł juz kupisz.

bulitto
08-01-10, 12:39
ja na pierwszy miałem 400 zxr i spoko dawała rade, teraz 600 gxr i też daje rade :)

Wiki
08-01-10, 14:32
do 10tyś.
jeździłem na suzuki 250 nie pamiętam co to było, z rodziny czoperowatych :P.

Wiki
08-01-10, 14:35
dzbanekzwd - kolega chyba nie umie czytac. Jest wyraznie napisane ze chce jakies sportowe.
Ja polecam Honde 600 F2 bez awaryjne modele, wszyscy chwala. Cena za 5000zł juz kupisz.

yhm, f2 mi się nie podoba ;].


Myślałem nad przecinakiem, ale starzy są temu przeciwni ;].
Albo jakimś turystkiem. Ale o sportowym charakterze :P.

Wiki
08-01-10, 14:41
No i nie wiem, czy kupić jakąś 250, czy może 600? Różnią się bardzo ciężkością takie motory? Nie wiem czy poradzę sobie z 600 ;].
Nie chcę za szybko skończyć swojego żywotu ;D.

mtm
08-01-10, 15:10
Co wy mu tu polecacie 600 ?

Ludzie troche wyobraźni , najlepiej zacznij od najmniejszej pojemności 125,250 .
Ok kupi 600 i co myślicie że sobie poradzi ?
Czy na siłowni odrazu szarpiesz 150 kilo w MC , wiadomo można ale poco , Jak można z głową , powoli bez kontuzji
Może i dał byś sobie rade ujechać , ale po co .

Mój ojciec jeździ ponad 20 lat jednośladami - sportami - (aktualnie ma Bimote yb-11) .

Nie chce nawet wam tu pisać ile kolegów - małolatów zapaleńców już nie ma .

tak jest kupi 600 , ok na początku będzie sie ograniczał ale myślicie że nie będzie chciał odkręcić, gdzieś ?

Wiki
08-01-10, 15:17
właśnie tego się boje, bo wiem że będę uważał żeby sobie nic nie zrobić. Ale jak złapię trochę wprawy, to boje się że zacznę szaleć jak dziki :d.

a co myślicie o kawasaki zxr 250? Ładna, nowa i zgrabna, ale czy warta takich pieniędzy? Kosztuje 10patoli. Nie wiem też jak ze stanem technicznym, czy np. nie zropierdoli się coś w niej po roku :D?

niewula
08-01-10, 15:19
czym jezdziles wczesniej?

Wiki
08-01-10, 15:23
nie mam jeszcze dobrej wprawy w motorach.
prawko robiłem, ale zimna mnie zastała ;).
jeździłem na kursach na suzuki 250, ale modelu nie znam, taki czoperek.
pare razy w zyciu na skuterze kolegi smignąłem i tyle ;).
Mój ojciec kiedyś jeździł i on jest za tym żeby kupić motor, ale on nie bierze pod uwagi tego że ja chcę pośmigać z lachonami, a on z mamuśką :rockon:.
:D

niewula
08-01-10, 15:27
skoro twoj ojciec ma takie doswiadczenie to czemu sie nas pytasz?
posluchaj starszej doswiadczonej osoby i tyle, jesli nie jest debilem to moze sobie kupic nawet r1

Wiki
08-01-10, 15:33
eee on ma doświadczenie 2letnie. Teraz na niczym nie śmiga.
Chcę się poradzić kogoś kto niedawno kupił sobie pierwszy motor i czy jest z niego zadowolony i ew. co by zrobił inaczej :P.(czy kupil by cos innego)

r1 zajebista, tylko nie wiem, wolałbym chyba pojeździć na czymś innym wcześniej. Czym lżejszym.

mtm
08-01-10, 15:36
kolega pchał mnie kiedyś na kawe 250 , mówi że fajnie się wkręca i przed smak sporta .

demo9000
08-01-10, 15:55
Moim pierwszym motorem była Yamaha R6 04' Trochę sie balem na poczatku bo za ostra maszyna była, ale po roku smigania juz za slaba hehe. Teraz planuje na wiosne R1 kupić 02'-04' rok. A ten zostawie sobie na kata i nauke typu stawianie na kolko itp. :) Zależy jakim kierowca jestes. Ja jeździlem z glowa i dłuuuugo sie oswajałem z maszyna :)

grochos
08-01-10, 15:59
heh przeczytaj moj ostatni post :) chyba wyczerpuje temat:) nawet jesli nie jestes przekonany do aprilli bo malo ludzi jest to napewno pojemnosci beda ok... albo 50 na wjazd (zawsze mozna szybko sprzedac bo maolatow do kupna jest od groma) albo 125 jesli masz jakies pojecie... kawa 250 nie polecam... moze i fajna zabawka ale nie za takie siano. z tego co wiem to osiagi jak rs'ka 125. tylko pozornie fajnie wyglada i to od boku a jak spojzysz z tylu to oponke ma jak rowerek :) RS 125 dostaniesz za 5/6 kola. ja za moja chce 7,5 bo jako jedna z niewielu jest rejestrowana jako 50:) czyli mozna bez prawka:) pozdro

fallenursus
08-01-10, 16:00
Chuck Norris jako pierwszy motor kupil Hayabusa..
p.s. nie lubie scigaczy. kiedys mialem Yamaha Tenere 750cc, piekna sprawa.

grochos
08-01-10, 16:02
Chuck Norris jako pierwszy motor kupil Hayabusa..
p.s. nie lubie scigaczy. kiedys mialem Yamaha Tenere 750cc, piekna sprawa.

chuck norris jako pierwszy palil gume rowerem ...




wodnym :)

Wiki
08-01-10, 16:03
ciekawe rozwiązanie :D. Prawko dla mnie nie będzie przeszkodą jeśli nie wprowadzili od nowego roku tego przepisu że od 24lat mozna zdawać. Ma ktoś jakieś newsy?

50-125, odpada to nie jest motor ;D.

grochos
08-01-10, 16:34
ciekawe rozwiązanie :D. Prawko dla mnie nie będzie przeszkodą jeśli nie wprowadzili od nowego roku tego przepisu że od 24lat mozna zdawać. Ma ktoś jakieś newsy?

50-125, odpada to nie jest motor ;D.

w takim razie kawa 250 tez nie jest motorem :)

Wiki
08-01-10, 17:11
no jeżeli śmiga jak 125 to nie jest;d

RamboIV
08-01-10, 18:36
Ludzie. Ja z 50 sie przesiadlem po 2 latach na Suzuki GS 550 Katana. Bez zadnego problemu daje rade. Ci co sie znaja wiedza ze waga 245kg to juz cos, a Honda 600 F2 ma nie spelna 200kg. Nigdy bym nie kupił zadnej 125/250 za 5 ,6 koła. Za te pieniadze mam 600. Tylko czeba jeździć z głowa a nie zaraz testować.
Co do prawka od 24 lat to ju zgadala dawno i nic nie ma narazie. I nie bedzie.

grochos
08-01-10, 19:05
Co do prawka od 24 lat to ju zgadala dawno i nic nie ma narazie. I nie bedzie.

co to za roznica czy masz 21, 22, 24 czy 29 lat... jak brak wyobrazni to i tak sie rozbijesz i tak wiec na bank nie przejdzie...

ale co do tych 50/125 nie do konca sie zgodze... na pewno masz racje ze za taka kase mozna miec mocniejsza maszyna ale jezeli sobie ufasz naprawde i jestes pewien ze nie poniesie Cie przy kolegach pannie itd to ok. ja sobie na tyle nie ufam dlatego wybralem 125. Zreszta jak moj dzieciak bedzie chcial jezdzic na moto a bedzie chcial napewno to tez nie dostanie odemnie 600 tylko 50 lub 125...

Wiki
08-01-10, 19:37
na 125 też można się zabić... :|

grochos
08-01-10, 19:38
na rowerze mozna sie zabic... ale zeby wykszesac z 125 110km/h musisz troche sunac a na 600 ile: 2s?

Kreta
08-01-10, 19:52
Tak jak ktos wyzej napisal Suzuki GS500 dobry motor jak na poczatek ;] Moc swoja tez ma wiec polecam!

Wiki
08-01-10, 19:58
jak się na nim siedzi? Plecy nie bolą od dłuższej jazdy?
Podobno na przecinakach długo się nie pojeździ bo są dosyć niewygodne?

wujek_stunt
09-01-10, 00:42
hmm... wiesz najlepij bylo by posmigac na 125 najpier, polecam mito, idzie jak gs 500 i co ważne mito jest leciutka ;) ale jest jedno ale, jest to 2-suw więc jest bardziej awaryjny, więc ja bym radził kupić gs 500, fajny motorek, na pierwszy w sam raz, chodź z drugiej strony to tak już się w polsce przyjeło że na pierwszy moto to gs 500, ale pójdźmy troszeczke w druga strone... chcesz coś o sportowym charakterze, więc myśle że tutaj pasuje jeden motocykl, pasuje na początek i ma delitanie sportowy zadzior, tym motocykle jest Suzuki SV 650. Ma do wybory nakeda i z przednią owiewką, jest też możliwosc dokupienia opcjonalnie bocznych owiewek. Jeśli chodzi o silnik jest to 2 cylindrowa V-łak, trzeba go wyczuć, V sa specyficzne, ale ten silnik to dobrze sprawdzona jednosta, jest praktycznie bezawaryjny. Do 10 tyś kupisz w dobrym stanie ;) Zastanów się nad tym ;)


Ps. Niektórzy twierdzą ze i na pierwszy moto się nadaje R1 jak się ma rozum, oki wpewnym sensie się zgodze. Można nią bezpiecznie tez jechać jak się ma rozum, ale po co sobie utrudniac. Na poczatku nie wykorzystasz R1, a jedynie bedziesz z nią troszeczke walczył. Na takim SV naprawde bedziesz miał dużo zabawy, a kiedyś przyjdzie kolje na litra ;)

Paker666
09-01-10, 15:08
ciekawe rozwiązanie :D. Prawko dla mnie nie będzie przeszkodą jeśli nie wprowadzili od nowego roku tego przepisu że od 24lat mozna zdawać. Ma ktoś jakieś newsy?


Nic nie weszło, chodź też sie obawiałem. Możliwe ze 1 lipca to zatwierdzą ale to nie jest jeszcze pewne info.

wujek_stunt
09-01-10, 17:20
jeżeli jest już rozpoczęty kurs na A to nawet jak wejdzie ustawa ze od 24 lat to Ci co zaczeli kurs mogą zdawać na starych zasadach, od 18 lat ;]

demo9000
09-01-10, 17:43
jak się na nim siedzi? Plecy nie bolą od dłuższej jazdy?
Podobno na przecinakach długo się nie pojeździ bo są dosyć niewygodne?

Ja mialem na początku ostre bóle w kostkach. Jezdzilem w adidasach zwyklych i moze dlatego nie wiem. Potem kupiłem sobie budziki specjalne na ścigacz i przestaly kostki boleć clap Troszke kosztują ale warto. Bo adidasy od zmiany biegów to na 2 miesiace miałem :neutral: A plecy dopiero czuć po dłuższej jeździe. Jak chcesz wygodnie sobie pojezdzic to kup choopera :lol: I tak jak koledzy wyzej piszą to 125 nie polecam.... taki sam mialem dylemat od jakiej pojemnosci zaczac, ale jak zobaczyłem ceny 125 to podziekowalem hehe Gs500E spokojnie Ci wystarczy 45 Km ma jak dobrze pamietam i odejscie akceptowalne :) Kumpel miał i bardzo zadowolony był. Kanapa tylko troszke nie wygodna, bo jak buta dawałem to dupa osstro mi sie slizgała hehe

piterossx2
10-01-10, 09:47
Ja polecam honde cbr 600 odejscie ma juz porządne a nie ma co sie bawić w te 125, albo gs bo to shit!

Wiki
10-01-10, 13:20
Suzuki SV 650, fajnie się prezentuje. A co masz na myśli że trzeba go wyczuć?
Jak tam jest z przyspieszeniem? I jak ze zmianami biegów, bo np. w hondach cbr'kach trzeba szybko zmieniać początkowe biegi? TO prawda?

http://www.motorcycle-journal.com/forum/attachments/off-topic/4237-yamaha-fz6-vs-suzuki-sv650-vs-suzuki-gs500-56k-big-ass1.jpg
(http://www.motorcycle-journal.com/forum/attachments/off-topic/4237-yamaha-fz6-vs-suzuki-sv650-vs-suzuki-gs500-56k-big-ass1.jpg)

RamboIV
10-01-10, 13:25
Bo sie jak w hondzie dasz wiecej gazu to nic sie nie stanie a w SV jest wiekszy moment obrotowy to cie postawi na jednym kole.

Wiki
10-01-10, 13:33
Dobra czyli na razie pod uwagę biore 3 motorki :):
SUZUKI GS 500E
Suzuki SV 650
honde cbr 600

muszę się dokładnie zastanowić co będzie dla mnie najlepsze, jak macie jeszcze jakieś propozycje to pisać.

p,s dzięki za info

bulitto
10-01-10, 13:38
no to z tych bierz cbr 600

Fehu
10-01-10, 13:41
Dobra czyli na razie pod uwagę biore 3 motorki :):
SUZUKI GS 500E
Suzuki SV 650
honde cbr 600

muszę się dokładnie zastanowić co będzie dla mnie najlepsze, jak macie jeszcze jakieś propozycje to pisać.

p,s dzięki za info

Wszystkie za duże jak na pierwszy moto, pojechać prosto może i pojedziesz, ale motor to nie rower i w zakręty trzeba umieć wchodzić...
50/80/125
to są propozycje ode mnie, nauczysz się jeździć a później stopniowo do przodu..
Tymbardziej że obecnie nawet 50 ładnie wyglądają a i swoje pojada... A i jeszcze jedno jazda na skuterze to żadne doświadczenie...
nie masz sprzęgła ani biegów a to trzeba opanować a im większa moc motoru tym bardziej trzeba mieć wyczucie:)
Małe moto więcej błedów Ci wybaczy niż duzy

RamboIV
10-01-10, 13:45
Tez Polecam Honde CBR 600 F2.

grochos
10-01-10, 13:49
Ja tez jestem za tym (chociaz na moje motor wygladajacy jak duzy a majcy pojemnosc 50 to nadal skuter, jednak...) skarzycie sie ze drogie sa, no ok ale JAKO PIERWSZY MOTOR lepiej wybrac cos co "wybacza blendy"... zreszta jak kupisz go za 7 kola to na koniec sezonu za ile go sprzedaz 6800 ? ;) a doswiadczenia nie kupisz za zadna kase..

wujek_stunt
10-01-10, 14:30
Suzuki SV 650, fajnie się prezentuje. A co masz na myśli że trzeba go wyczuć?
Jak tam jest z przyspieszeniem? I jak ze zmianami biegów, bo np. w hondach cbr'kach trzeba szybko zmieniać początkowe biegi? TO prawda?


chodzi o to że jest to silni V2, mam mniejszy zakres użytkowych obrotów ( obrotów w których tak naprawde jedzie) w porównaniu z 4 cylindrówkami, poprosty trzeba go wyczuć w których obr ten motocyk jedzie.

Ze zmianą biegów jak w kazdym moto, jeżeli w jakimś moto trzeba wbijac szybko biegi to z tego wzgledu ze coś już jest nie tak ze szkrzynią. Tak troszeczke wyskocze ponad temat, biegi do góry można zmieniac bez sprzegła, jedynie z lekki odpuszczeniem gazu ;)



Bo sie jak w hondzie dasz wiecej gazu to nic sie nie stanie a w SV jest wiekszy moment obrotowy to cie postawi na jednym kole.


wcale tak kolego nie jest, jeżeli będzie chciał postawić na koło to go postawi, a jeżeli bedzie chciał jechac normalnie to pojedzie nrmalnie...



Wszystkie za duże jak na pierwszy moto, pojechać prosto może i pojedziesz, ale motor to nie rower i w zakręty trzeba umieć wchodzić...
50/80/125
to są propozycje ode mnie, nauczysz się jeździć a później stopniowo do przodu..
Tymbardziej że obecnie nawet 50 ładnie wyglądają a i swoje pojada... A i jeszcze jedno jazda na skuterze to żadne doświadczenie...
nie masz sprzęgła ani biegów a to trzeba opanować a im większa moc motoru tym bardziej trzeba mieć wyczucie:)
Małe moto więcej błedów Ci wybaczy niż duzy

sądze że 50 i 80 w tym momencie była by nie porozumieniem, wiem optymalna w tym momencie jest 125... ale są to awaryjne motocykle, więc w zamian sa te 500-tki, ale z drugiej strony jak sobie na 500 poradzi to w te miejsce śmiało mzoe wsadzić SV i sobie chłopaczyna poradzi, nie ma 14 czy 15 lat...

ja w wieku 14 lat pierwszy raz jeździłem litrem i jakoś sobie poradziłem, wiec myśle ze kolega w tym woeku poradzi sobie na tym SV-le...




PS. Jeszcze takie prównanie SV ma 72KM i 62Nm, a f2 ma 100KM i 63Nm, więc SV nie ma większego momentu ;)

bulitto
10-01-10, 14:40
ja gdzieś na samym początku mu polecałem 400 zxr...

wujek_stunt
10-01-10, 14:45
ja gdzieś na samym początku mu polecałem 400 zxr...

oki, zjabiste moto, jeździłem, mogę śmiało polecić... tylko 400 mają jeden problem, są niemiłosiernie skatowane, więc znaleźć dobry egzemplarz to tak jak szukac igły w stoku siana ;/

wujek_stunt
10-01-10, 15:08
Napewno postawisz szybciej SV na jedno niz CBR, albo GS np moje bys nie postawil na jednym. Mam Gs 550 Katana o flaszka ze nie postawisz na jednym ( bez zmian zebatek bo wtedy tak.)

hehe możemy się zalożyć, nie ma problemu! :D

RamboIV
10-01-10, 15:10
Ciekawe czy byś postawił. Dodam ze na gazie nie da rady. Ze sprzegła tez nie da rady. Jeszcze dodam ze od jest z 81r i mam moc niecale 50 koni. I trocha wazy 245kg.

wujek_stunt
10-01-10, 15:20
Ciekawe czy byś postawił. Dodam ze na gazie nie da rady. Ze sprzegła tez nie da rady. Jeszcze dodam ze od jest z 81r i mam moc niecale 50 koni. I trocha wazy 245kg.

masz sprzęgło, masz tylne podnóżki więc w czym problem ?? :D

choppera nawet postawisz ;)

http://3.bp.blogspot.com/_P6RbXBRMZV8/SEi__4-Fu5I/AAAAAAAAACw/dMj57HGnX7k/s400/IMG_0634.jpg

tylko troszeczke chęci ;)

RamboIV
10-01-10, 15:22
W sumie racja ale u mnie 1 - mam kierownice luzna jedna strona lewa wiec nie mozesz szarpac za nia bo ci sie przestwi. Jest pekniete mocowanie.

wujek_stunt
10-01-10, 15:28
W sumie racja ale u mnie 1 - mam kierownice luzna jedna strona lewa wiec nie mozesz szarpac za nia bo ci sie przestwi. Jest pekniete mocowanie.

oj wiem coś o tym :D kiedyś po pewnej z jednych gleb pękła mi kierownica, oczywiscie pospawałem zeby taniej było no i sobi latałem jakoś długo na tym, ale pewniego razu podrzuciłem na koło i jedna kierownica w reku mi została :D hehe prawie był dzwon, ale udało sie bezpiecznie wylądowac :D

RamboIV
10-01-10, 15:33
No tez raz probowalem szarplem a tu niespodzianka o malo bym sie nie wylozył. Znasz sie na motocyklach chodzi mi o naprawy itp? Bo na ten sezon musze wymienic łańcuch i zebatki mam 15/50 i nie wiem jakie dac bo z jednej strony chicalbym zeby był szybszy, a z drugiej zeby szedł na jedno. V-max 170 malo a na blacie mam skale do 240.

wujek_stunt
10-01-10, 15:52
No tez raz probowalem szarplem a tu niespodzianka o malo bym sie nie wylozył. Znasz sie na motocyklach chodzi mi o naprawy itp? Bo na ten sezon musze wymienic łańcuch i zebatki mam 15/50 i nie wiem jakie dac bo z jednej strony chicalbym zeby był szybszy, a z drugiej zeby szedł na jedno. V-max 170 malo a na blacie mam skale do 240.

ja bym poszedł w kierunku prędkości zalożyłbym 15/46-48, stracisz na przyspieszeniu, zyskasz na prędkosci. Na tych zębatkach też będziesz w stanie go postawić, ale to jest kwestia treningu, a motocykl napewno nie jest łatwy do jazdy na kole, ale jesteś w stanie go postawić... a jeżeli myślisz żeby ciągle na kole latac to zasunąłbym 52-54 na tył...

RamboIV
10-01-10, 15:56
Dzieki wielkie jeszcze to przemysle. Poz.

Kreta
10-01-10, 23:16
gs 500 jest ciezko postawic na kole o ile to mozliwe bynajmniej ja nie moglem;p

wujek_stunt
11-01-10, 09:41
gs 500 jest ciezko postawic na kole o ile to mozliwe bynajmniej ja nie moglem;p

swoją wage ma, koni tez mało, więc nie jest łatwo, ale da się, taka 500 sam na kole latałem ;)

a tutaj krótki filmik ;)

http://www.dailymotion.pl/video/x1vnn1_caballito-gs-500_videogames

Wiki
11-01-10, 21:20
a po czym poznać że motor skatowany :lol:?
są jakieś char. cechy :P?

mtm
11-01-10, 21:51
pojedź z kimś co sie zna ..

np. czy 2 śladów nie zostawia ,
czy nie ma problemów z wkręcaniem na obroty ,
czy nie ma spawów nie z fabryki ,
czy części wszystkie oryginalne ,
czy olej nie cieknie ,

i jest tego ...

wujek_stunt
11-01-10, 23:14
pojedź z kimś co sie zna ..

np. czy 2 śladów nie zostawia ,
czy nie ma problemów z wkręcaniem na obroty ,
czy nie ma spawów nie z fabryki ,
czy części wszystkie oryginalne ,
czy olej nie cieknie ,

i jest tego ...


dokładnie to...

prostowane lagi rozpoznasz po śladach na nich, obadaj dobrze dekle i mocowania silników czy nie były spawane, przedewszystkim wszystkie mocowania w ramie, stelarzach, przy silniku przy glebach lubią pękac, więc to do sprawdzenia, to samo z kierownicami i klamkami.


jeżeli motocykl będzie rozgrzany jak zajedziesz to może oznaczać że jak jest zimny to ma trudnosci z odpalanie, a co z kolei za tym idzie mzoe miec słabe sprężanie, ale to w starszych egzemplarzach raczej... w noszych motocyklach raczej nie powinno być problemów z silnikiem, jedynie uszkodzenia jakies przy glebach... zwróć uwagę na zegary czy nie były sklejane...

a najlepiej weź kogoś kto się na tym zna, dasz mu 100 i Ci dopbrze obada temat, a jak qmpel to i za frajer pojedzie obadać ;)

konan
12-01-10, 21:14
gs 500 za chu bym nie chciał wg mnie bardzo kiczowaty motór jak już by miała być 500-ta to brał bym gpz
125 sa fajne ale jak dajesz ostro w dupe to sie sypia
fajnym małym moto jest suzuki rgv 250
a na pierwsze moto może bandit 400 albo 600 lub coś podobnego w stylu fazer albo hornet
z f2 tez powinieneś dać rade hmm może zx7r ??

ps.
50 to nie są motocykle tylko pizdziki ^^

piterossx2
12-01-10, 21:42
Bandit 600 jak kolega ogarnia juz takie motorki zeby sie nie zabił.
Latałem na takim banditku i powiem ze kopa to ma osoba z tyłu tylko latała po kanapie ;)
Wiec uwaznie z kupnem motoru.

wujek_stunt
12-01-10, 23:04
hmm może zx7r ??




prosze, nie pisz jak się nie znasz... predzej posadziłbym go na jakiegoś litra niż na zxr 750, ten motocykl mam swój charakter i pomimo nie tak dużej mocy jest strasznie cięzki do ogarnięcie, to jedynm słowe dzik... i do tego dochodzi jego waga...

nie chodzi o moc silnika, tylko o oddawanie tej mocy, jak motocykl jest mocny, ale łagodnie oddaje moc to nie ma problemu nad panowanie nad moto, ale jeśli motocykl będzie słabszy, a bedzie oddawał moc agresywnie to jest ciezko zapanowac nad takim moto...

wujek_stunt
12-01-10, 23:05
Bandit 600 jak kolega ogarnia juz takie motorki zeby sie nie zabił.
Latałem na takim banditku i powiem ze kopa to ma osoba z tyłu tylko latała po kanapie ;)
Wiec uwaznie z kupnem motoru.

bandit tez jest fajny, ale jest ciezki jak cholera, dlatego przystaje przy SV :) moc porównywalna z banditem, a waga dużo mniejsza ;)

mtm
12-01-10, 23:11
Czyli co wujek byś polecił , bo czytać mi sie nie chce tego wszystkiego .

wujek_stunt
12-01-10, 23:48
Czyli co wujek byś polecił , bo czytać mi sie nie chce tego wszystkiego .

nom już pisałem tyle razy poleciłbym 125, ale to awaryjne motocykle, więc jakby to nazwac dla wybrańców :) więc gs 500 też może być zamiast tej 125... ale jak już pisałem poradzi sobie na gs to i na SV da rade, a SV naprawde just dużo ciekawszym moto niż gs... tylko już bym dalej nieszedł jak SV....

konan
14-01-10, 15:05
heh to jak tak uważasz to jak to się stało że dużo osób sobie chwali kawke za dobry pierwszy moto??

koziol93
14-01-10, 17:04
jak masz trochę oleju w głowie to jak wsiądziesz na r1 to się nie r***lisz tzn nie będziesz się lansował przed laskami i na maxa odkręcał to będzie git. Po prostu musiał byś jeździć z głową.
Nie kupuj żadnej 125-tki bo Ci się znudzi po kilku dniach(miałem rs 125 i po kilku dniach już frajdy nie było)a gs 500 to taki motor bez jaj, za*ierdala trochę lepiej od 125tki
Nie każe Ci kupować na 1 moto R1 czy hayabusy ale wydaje mi się, że jak będziesz miał głowę na karku to spokojnie opanujesz zx7r, r6 czy bandita 600tke:)

bulitto
14-01-10, 17:47
a czemu nie ten zxr 400 bardzo fajny, ja na pierwszy motor miałem motorynke rometa a u dziadka na komarze śmigałem no i jak troszke podrosłem to mz 150, szał...

wujek_stunt
14-01-10, 19:20
a czemu nie ten zxr 400 bardzo fajny, ja na pierwszy motor miałem motorynke rometa a u dziadka na komarze śmigałem no i jak troszke podrosłem to mz 150, szał...

bo 400 są jak ch... skatowane ;/ cięzko znaleźć egzemplarz z dobrym silnikiem... ;/ a tak to są dobre motocykle...

Wiki
15-01-10, 17:18
te kawki 400 ciekawie wyglądają, ale z tego co slyszalem wlasnie takich ląduje najwięcej na drzewach :D.
fajne motorki, tylko jeszcze musze kasę zbierać ;P.

rmn
14-04-10, 14:21
honda CB 500, kawasaki er 5, suzuki GS 500 <- turystyki, na pierwszy motor nie kupuj ścigacza bo to głupota pojeździj czymś słabszym na początek dopiero po kilku sezonach wsiądziesz na coś mocniejszego. Te motory które Ci poleciłem są polecane przez scigacz.pl a tam raczej wiedzą co mówią

Dominick
14-04-10, 14:24
jak ma sie zabić to i na motorynce sie zabije...
nie wiem co oznacza stwierdzenie na pierwszy motor... jezdziles kiedys gs 500?
ja jezdzilem i ma tyle mocy ze mozna sie zabic bez problemu a po co wywalac kase na cos co sie znudzi gdy zlapie troche doswiadczenia...
ja polecam honde bo to mercedes wsrod moto w zaleznosci jaka kasa dysponujesz f3 lub to co ja teraz chce kupic na ten sezon 900 RR fireblade ale jest troszke drozsza pozdro

///M
14-04-10, 14:40
Komarka kup ;D

rmn
14-04-10, 15:05
jak ma sie zabić to i na motorynce sie zabije...
no ta jak jest na tyle zdolny to da rade. Nie wiesz co znaczy określenie pierwszy motor? to takie moto które będzię mu w miare łatwo opanować i na którym nabierze doświadczenia. Po co wywalać kase na coś co się znudzi? Po to żeby zdążyć nabrać doświadczenia, a nie zabić się na pierwszym zakręcie. Z jednym się zgodze kup hondę, ale CB 500 ma dobry silnik ciężki do zarżnięcia.

fallenursus
16-04-10, 23:55
jak ma sie zabić to i na motorynce sie zabije...
nie wiem co oznacza stwierdzenie na pierwszy motor... jezdziles kiedys gs 500?
ja jezdzilem i ma tyle mocy ze mozna sie zabic bez problemu a po co wywalac kase na cos co sie znudzi gdy zlapie troche doswiadczenia...
ja polecam honde bo to mercedes wsrod moto w zaleznosci jaka kasa dysponujesz f3 lub to co ja teraz chce kupic na ten sezon 900 RR fireblade ale jest troszke drozsza pozdro
Dom, srasz kasa na lewo i prawo a kupujesz jakies japonskie odkurzacze. Wstydu nie masz chlopie.
Ducati, Buel, Bmw, Indian, klasyke kup a nie jakies wypizdy.

Dominick
17-04-10, 00:25
honda jest najlepsza kto sie zna to wie... oczywiscie inne marki tez nie sa zle no ale na pierwszy motor lepiej kupic nie do zaje**nia honde niz jakis szmelc i potem biegi wyskakuja albo cala spocona :)

fallen sralem sralem az sie wysralem teraz trzeba zaciskac pasa

HuGsoN
01-05-10, 13:48
GSXR 1300 Hayabusa - przynajmniej nie będzie bolało

niewula
01-05-10, 15:11
daj spokoj przeciez on by go nawet nie podniosl jak by mu sie przewrocil :D

Ninja165
08-05-10, 10:04
Honda Nsr 125 jak na początek.

Mateusz89
08-05-10, 10:54
Bez przesady z tą NSR :) to jest pojazd dla 16-latków, ja bym na pierwszy motocykl polecił jakąś 600-tke turystyczną np Suzuki GSX 600F bardzo fajny, przyjemny motocykl

Ninja165
08-05-10, 12:39
Czemu nie NSR chlopak ma zaledwie 18 lat i sądze ze nigdy nie jezdził. Na początek bedzie w sam raz :D

Dominick
08-05-10, 12:53
bez przesady...

Mateusz89
08-05-10, 15:11
Tak, ale tu nie chodzi o osiągi, bo przy tej wadze i mocy to ta NSR wcale dużo nie ustępuje turystykom o większej pojemności (jak np CB500), chodziło mi raczej o gabaryty tego motocykla, NSR jest poprostu malutka. Jak np wyjdzie mu z dziewczyną gdzies jechać i zabrać jeszcze jakieś rzeczy to NSR odpada

Jacke5
10-05-10, 17:17
Mój pierwszy to była Honda VTX 1000cm, motor względnie mocny i ciężki, właściwe uczyłem się na nim jeździć, przy tych gabarytach trwało to z 6-8 miechów zanim czułem się już bardzo pewnie na nim, wiec nie polecam żadnego potwora na początek, weź coś przede wszystkim lekkiego dojść.

Radek1989
10-05-10, 17:39
Bandit 400 ;]

Dominick
10-05-10, 18:51
Bandit 400 ;]

bez sensu :P 600 jak juz fajny motorek ogolnie

HuGsoN
01-06-10, 01:35
600 jest dobra na pierwszy moto, jak ktoś nie ma najebane na bani i będzie jeździł spokojnie,
ogólnie jakąś 600 typu RR, czy gikser można się bardzo ambitnie rozpierdolić, także
jak już chcecie dobry motor na początek to polecam zacząć od jazdy czymkolwiek
do 4k rpm. Pozdrawiam.