PDA

Zobacz pełną wersję : Cos na start. Jak zaczac ?



Chavo500
07-01-10, 08:31
Siema. Jestem nowym uzytkownikiem i kompletnie niewiem co i jak. Takze za wszystkie błędy przepraszam ; )

Otóż mam 14 lat, waze 73 kg (kiedys 10 kg wiecej ; /) i mam ponad 180 cm wzrostu. Dodam ze Uprawiam tez koszykowke treningi mam 2 razy w tyg. nie liczac tam meczy.

Mam do dyspozycji 'zestaw wejsciowy' ze tak powiem tzn. Dlugi gryf 170cm, 2 hantle, 2x5kg 4x2,5 i 2x 1,25. Probowalem sobie cos cwiczyc no i na luzie podnosilem wszystko co mialem na dlugimy gryfie ( gryf 7kg). Problem w tym ze nie mam stojakow ani ławki i do pomocy musialem wziasc ojca zeby mi przytrzymal sztange. Mysle zeby dokupic jakies nie drogie stojaki tylko co polecacie ?
Prócz tego chcialbym zaczac cwiczyc w koncu. Mam to co mam. Mysle ze znalazly by sie jeszcze z 2x 2,5 kg jakby bylo trzeba. No i procz tego wszystko co mam w domu. Za lawke narazie sluza mi 2 krzesla i taboret. ;/


Co dalej ? Od czego zaczac ? Masa, Redukcja czy jak ? I wogole o co w tym wszystkim chodzi ? Czy od poczatku dietą czy wystarczy ze sie w miare zdrowo odzywiam. Prosze o pomoc. Dodam ze chcialbym stac sie silniejszy oraz troche bardziej bysiorowaty ze tak powiem bo narazie to taki sredni jestem. Z góry dziekuje :)

wujek.maciek
07-01-10, 15:34
troche bardziej bysiorowaty ze tak powiem bo narazie to taki sredni jestem. Z góry dziekuje :)

na razie, to ty jetes dzieckiem, ktore powinno kopac pilke/grac w kosza ewentualnie jakies sw. i tyle. sztange zostaw, bo sobie jeszcze krzywde zrobisz. ojciec nie zdazy i bedziesz mial z czola jesien sredniowiecza

a jesli juz koniecznie musisz, to cwiczenia z ciezarem wlasnego ciala:

http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.asp

pozdro

Chavo500
07-01-10, 15:40
Robie niby te brzuszki i pompki ale to tam jakos srednio daje cos chyba. Co do tego ze ojciec nie zdazy. W wyciskania sie nie bawie takze spokojnie :) Mysle ze jednak mimo wszystko chcialbym pocwiczyc silowo co nieco