PDA

Zobacz pełną wersję : Spalanie fatu przy masowaniu...redukcja a masa.



Komandos
03-01-10, 21:56
Hej. Postanowiłem, że chcę zrzucić zbędny tłuszcz, obowiązkowo. Tutaj mam na myśli brzuch i suty. Żeby nie było, to trochę poszukałem, poczytałem ale treningów redukcyjnych jest tyle ilu jest kulturystów, każdy ma swoją opinię, a nie wiem jak to bedzie się miało w moim przypadku...

Zacznę od tego, iż robię masę juz od 2 miechów i nie chcę przestawać ( wiadomo, fajna sprawa, poza tym odnotowuję wzrost siły i nie chcę tego tracić, potem znowu ogólnorozwojówka...). Czy przy moim facie jest możliwe zrzucenie tłuszczu poprzez:
1. odrzucenie prawie całkowite słodyczy, słodkich napojów, zdrowym odrzywianu się i trzymaniu diety masowej
2.Treningu masowego na siłowni
3.Raz w tygodniu basen lub biegi
4.ABS2 lub 6 Waidera
Jak długo może to trwać?

Jesli definitywnie nie ma takiej opcji(za dużo fatu, czy jak?) to czy jest jakaś redukcja błyskawiczna( miesiąc?) abym zrzucił ten fat i nie stracił tego co wypracowałem przez te 2 miechy?

Co moglibyście doradzić w mojej sytuacji?

Dane:
Wiek:17
Waga:69,5
Wzrost: 172
Obwód w pasie:93cm
Klata:98cm( bez napinki)

Oto zdjęcia:
http://img136.imageshack.us/img136/1979/ciaox.th.jpg (http://img136.imageshack.us/i/ciaox.jpg/)


http://img13.imageshack.us/img13/7325/ciao2.th.jpg (http://img13.imageshack.us/i/ciao2.jpg/)


P.S. Foty starałem się robić tak aby bez ściemy pokazać cały fat, tą moją negatywną stronę

Russel
04-01-10, 11:05
Na razie to sam nie wiesz co wypracowałeś bo to sie skrywa gdzieś tam pod...

Po I Chudniecie to bardzo prosty proces i już dość dobrze poznany w przeciwieństwie do nabierania masy mięśniowej,

Po II Nie da się przerobić tłuszczu w mięśnie,

Po III Nie da się go spalać miejscowo tylko na brzuchu i klatce,

Po IV Nie da się robić masy i rzeźby,


Nie wiem co pomyślisz o tym o tym co teraz powiem, ale dobrze jest patrzeć w lustro!?
Co za tym idzie zdejmij koszulkę stań przed lustrem i spytaj się czy chcesz isć w tą stronę i tyć w ten sam sposób?

Chyba że ćwiczysz trójbój/stronga bo wtedy wygląd nie ma znaczenia ważne są tylko ciężary

Dieta
Ja bym na twoim miejscu rozpisał konkretną dietę redukcyjną bo samo zrezygnowanie z słodkich napojów i fastfoodow to w twoim przypadku może być za malo

Druga sprawa trening Aerobowy
zaczynasz od 3 razy w tyg po 30 min(rano na czczo ew. zaraz po treningu siłowym) .
Po 2 tyg zwiększasz liczbę treningów do 4
po 3 tyg po 5.
w następnych tyg zwiększasz czas o 5 min az dojdziesz do 45min i potem już nic nie dodajesz i nie zmieniasz.

Trening siłowy
Nie wiem na jakim stopniu jesteś i jak ćwiczysz ale plan to już nie problem, split, fwb, act, czy co tam chcesz
W każdym razie krótsze przerwy miedzy seriami żeby wydatek kaloryczny był większy

Suple
Zawsze można coś kupić, to już zależy ile masz kasy

pozdrawiam.

Komandos
04-01-10, 16:35
Na razie to sam nie wiesz co wypracowałeś bo to sie skrywa gdzieś tam pod...

Uwierz, że jak napnę to widac ;], szczególnie bic i motyle. No ale tłusczyk jest a rzeżby nie ma, więc tak nie widać...





Po III [/B]Nie da się go spalać miejscowo tylko na brzuchu i klatce,
Tak wiem, tylko, ze w tym miejscu włąśnie to mam xD




Nie wiem co pomyślisz o tym o tym co teraz powiem, ale dobrze jest patrzeć w lustro!?
Z napinką bardzo dobrze xD( widze postepy), no ale bez już mniej :(, poza tym ta pierwsza fota jakoś inaczej wyszła niż w rzeczywistości, bo było robione pod kątem i zle to wyszło,bary się skurczyły a brzucho bardziej wyszedł...


Co za tym idzie zdejmij koszulkę stań przed lustrem i spytaj się czy chcesz isć w tą stronę i tyć w ten sam sposób?Gdybym chciał to bym nie zakładał tego tematu :d. Chcę zrzucić fat! A tego sadła wcale nie nabrałem przy masowaniu, tylko mam go już od dłuższego czasu.



Dieta
Ja bym na twoim miejscu rozpisał konkretną dietę redukcyjną bo samo zrezygnowanie z słodkich napojów i fastfoodow to w twoim przypadku może być za malo

Druga sprawa trening Aerobowy
zaczynasz od 3 razy w tyg po 30 min(rano na czczo ew. zaraz po treningu siłowym) .
Po 2 tyg zwiększasz liczbę treningów do 4
po 3 tyg po 5.
w następnych tyg zwiększasz czas o 5 min az dojdziesz do 45min i potem już nic nie dodajesz i nie zmieniasz.



Czyli dieta redukcyjna + trening rzezba połączony z aerobami, tak? Rozpisze sobie wszystko i dam do oceny...

breku
04-01-10, 17:07
zwykła prosta dieta na ujemnym bilansie ;| mniej słodyczy, fast foodów! ogranicz kalorie i węglowodany i do dzieła, samo się nic nie zrobi.

Komandos
04-01-10, 17:12
fast foodów to ja praktycznie wogle nie jadam :P. No ale trening rzezby chyba musi być, bo ujemny bilans przy masie...to się będzie kłóciło masa i redukcja, czyż nie?

Gangsta Latino
04-01-10, 17:24
Ja być Ci radził robić długotrwałe treningi aerobowe;) tzn 1 lub nawet 2 razy dziennie po 30-40 min ( jak 2 razy to rano NA CZCZO i po treningu)!

Ja też nie lubie fatu przy masowaniu, więc tyje max 5-6kg i redukuje i potem to samo bo brzuch miałem i już nigdy mieć nie chce!:twisted:

know1126
04-01-10, 17:29
fast foodów to ja praktycznie wogle nie jadam :P. No ale trening rzezby chyba musi być, bo ujemny bilans przy masie...to się będzie kłóciło masa i redukcja, czyż nie?

nie dawno gdzie bodajze fallen pisal ze mozna tez przy redukowaniu trening masowy ,ze mozna i tak, wiec chyba mozna. z tym ze to bardzo meczy organizm, mniej jedzenia to mniej paliwa, mozna przesadzic. jeszcze jak nie bedzie odp ilosci snu to bedzie nieciekawie tez. tak wiec mniej jesc, i odp trening i bedzie ok , powoli ale sytematycznie bedziesz chudnać.

Komandos
04-01-10, 17:48
Ja być Ci radził robić długotrwałe treningi aerobowe;) tzn 1 lub nawet 2 razy dziennie po 30-40 min ( jak 2 razy to rano NA CZCZO i po treningu)!Niestety to odpada. rano przed 7:30 nie mam czasu:P, a siłowania zamknięta. Po południu tez mało jest czasu, więc 4 razy w tygodniu to max :neutral:



Ja też nie lubie fatu przy masowaniu, więc tyje max 5-6kg i redukuje i potem to samo bo brzuch miałem i już nigdy mieć nie chce!Doskonale rozumiem, kiedyś udało mi się zrzucić większość brzucha ale był to efekt yo-yo ze względu na złą dietę, a nie miałem wtedy zbyt duzej wiedzy na ten temat :lol:






nie dawno gdzie bodajze fallen pisal ze mozna tez przy redukowaniu trening masowy ,ze mozna i tak, wiec chyba mozna. z tym ze to bardzo meczy organizm, mniej jedzenia to mniej paliwa, mozna przesadzic. jeszcze jak nie bedzie odp ilosci snu to bedzie nieciekawie tez. tak wiec mniej jesc, i odp trening i bedzie ok , powoli ale sytematycznie bedziesz chudnać.

No właśnie, u mnie ze snem to różnie bywa, staram się te 8 godzin spać, ale nie zawsze się udaje. Lepiej nie eksperymentować, bo mogę sobie szkód tylko narobić. Rozpiszę jakaś dietkę, trening jakiś wezmę stąd, może coś dodam i dam do oceny :smile:


Dzięki za pomoc

P.S. Dlaczego na czczo? Chyba trzeba coś zjeść, żeby nie paść na bieżni ;/

Gangsta Latino
04-01-10, 17:57
Tak samo wiele osób biega rano na czczo;) Ja osobiście rano nie mam czasu czekać ok. 1 h po posiłku ( bo od razu po posiłku sie nie biega)!:P

A po drugie na czczo spala się większa ilość tłuszczu to organizm po śnie jest "wychudzony";P

Ale rano trzeba aeroby powoli zaczynać i z głową:twisted:

slim shady
04-01-10, 18:17
da się redukować i masować ale to wyższa szkoła jazdy

redukuj ostro na suchara az spalisz cały fat i bierz się za solidną masę

Russel
04-01-10, 19:17
nie dawno gdzie bodajze fallen pisal ze mozna tez przy redukowaniu trening masowy ,ze mozna i tak, wiec chyba mozna.

wow :shifty:, fallen ty spryciarzu!

Lordunio
04-01-10, 20:15
Właśnie mógłby ktoś rozwinąć to zdanie, masa i rzeźba?

Jak dla mnie mógłbyś zostać na masie, przecież tego fatu tak potwornie dużo nie masz... Ja na Twoim miejscu poćwiczyłbym jeszcze z dwa, trzy miesiące, później zrobiłbym jakiś cykl na krecie i dopiero zaczął redukcję ale taką porządną.

Bądź zobacz co Ci wyjdzie z tego: Wstajesz i idziesz pobiegać (przynajmniej co drugi dzień), następnie A6W zawsze z rana! Nie jesz nic po 18:00, żadnych słodyczy i syfu w jedzeniu.

Russel
04-01-10, 20:23
ludzie masakra tu jest metr w pasie, lipo, bf z 40% a wy mu mówicie żeby dalej masę robił?
jest to ktoś falen, dinozaur, jaca? :pray:

Na rower po treningu
dieta redukcyjna
i normalny siłowy split
cale wielkie mecyje

slim shady
04-01-10, 20:29
redukcja i nie ma co tu wymyślać, za dużo błędów w diecie jest i dlatego taki zlany jesteś

Lordunio
04-01-10, 20:30
Russel, oczywiście masz większe ode mnie doświadczenie, ale jaki sens jest w tym, aby teraz się redukował zakładając przez 6 tygodni, aby dojść do momentu, że i tak tych mięśni nie ma i znowu trzeba zacząć masowanie, gdzie znowu złapie tłuszcz, jeżeli łatwo go łapie to niech go znowu zaleje i znowu redukcja?


Slim a podzielisz się tym redukowaniem czy masowaniu? Moze byc na PW...
Dla mnie to sie logicznie wyklucza...

slim shady
04-01-10, 20:50
a gdzie Ty widzisz mięśnie u niego ?? zabezpieczy się dobrze i nie straci tak dużo.

nie chce mi się teraz tłumaczyć, ale poprzez odpowiednie żonglowanie kaloriami da się wprowadzić ciało w ten proces. Dochodzi tu już nauka czyli aktywność hormonów i mniejsza praca innych. Ale nie wszystkim to wychodzi i to nie jest opcja dla początkujących. Najłatwiej do tego dojść na dopingu. Naturalnie jest ciężej.

fallenursus
04-01-10, 21:30
twoje lbm jest malenkie wiec bf wysoki.ale czy az 40%, moze gora 28:)a to juz i tak niezdrowo...
poczytaj http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=19543&highlight=keto
i rowniez
http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=19543&highlight=keto

wsumie nie masz prawie nic do stracenia.

Komandos
04-01-10, 21:35
Bądź zobacz co Ci wyjdzie z tego: Wstajesz i idziesz pobiegać (przynajmniej co drugi dzień), następnie A6W zawsze z rana! Nie jesz nic po 18:00, żadnych słodyczy i syfu w jedzeniu.

To bym musiał wstawać co najmniej 1,5 godziny wcześniej, jak ja teraz się nie wysypiam, gdzie tu regeneracja :P



Na rower po treningu
dieta redukcyjna
i normalny siłowy split
cale wielkie mecyje

Masowanie przy diecie redukcyjnej?


redukcja i nie ma co tu wymyślać, za dużo błędów w diecie jest i dlatego taki zlany jesteś

Jak zaczynałem, zalany byłem juz przed masowaniem, brak ruchu przez 2 miechy spowodowany operacją zrobił swoje...Gdy zaczynałem miałem w pasie 93,5cm teraz mam 92,5( dzisiaj mierzyłem), więc to raczej nie wina diety, sczególnie ze w mięśniach tez mi troszkę przybyło...


Russel, oczywiście masz większe ode mnie doświadczenie, ale jaki sens jest w tym, aby teraz się redukował zakładając przez 6 tygodni, aby dojść do momentu, że i tak tych mięśni nie ma i znowu trzeba zacząć masowanie, gdzie znowu złapie tłuszcz, jeżeli łatwo go łapie to niech go znowu zaleje i znowu redukcja?


Taką obawę też miałem, ale przecież trening siłowy też swoje spala, więc przy odpowiedniej diecie powinno być chyba ok.




a gdzie Ty widzisz mięśnie u niego ?? zabezpieczy się dobrze i nie straci tak dużo.


Ej, bez przesady :P, to że mam trochę tego fatu, nie znaczy że nie mam mięśni. A wiem z obwodów przed i po oraz ciężarze, że przyrosty są.


Wydaje mi się, że jak więksozść z was piszę, redukcja+rzezba, przez miesiąc, może 2 i powinno być dobrze.

slim shady
04-01-10, 21:43
posłuchaj, miałem w Twoim wieku 41-42 cm w łapie ale byłem mocno zalany i pomimo tego zrobiłem redukcję i to solidną rządu co najmniej 10 kg (bez żadnych spalaczy i wspomagaczy). Po redukcji miałem 37 cm w bicu ale byłem zadowolony bo był wreszcie wyrzeźbiony i widoczny mięsień a nie kupa masy. Czasami trzeba poświęcić nasze "mięśnie"

Lordunio
04-01-10, 22:31
slim tak btw, ile czasu Ci zajęła ta redukcja i jak sądzisz ile może zająć ona Punisherowi?

Pytam z ciekawości. ;)

wujek.maciek
04-01-10, 22:32
e tam... rob mase! dodaj aeroby i przede wszystkim - dopracuj diete, bo ten fat z powietrza sie nie wzial...

jak juz bedzie gotowa, to wrzuc ta diete - sie zobaczy. a poki co polecam ciezkie, wielostawowe cwiczenia i to aero. chlopaki maja sporo racji doradzajac ci redukcje, ale imo nie jest jeszcze tak zle. z reszta, najpierw sie dopracuj uczciwej masy dobrej jakosci... na redukcje bedziesz mial jeszce cale zycie... wierz mi :)

pozdro

Russel
05-01-10, 11:38
Masowanie przy diecie redukcyjnej?



Chyba się nie rozumiemy, ale naprostuje ci temat bo za dużo teorii a za mało praktyki, dlaczego bo- Robiłeś kiedyś redukcje?
nie
Dlaczego?
Bo jak byś robił to wiedział byś że nie ma czegoś takiego jak trening "na rzeźbę".
"Na rzeźbę" to jest dieta i trening aerobowy.
np.
Jak przychodzi na siłownie grubas, a ty mu mówisz koleżko weź se zrób trening na rzeźbę, on robi go 6 czy tam 12 tygodni i jest wyrzeźbiony jak heros na Olimpie?
Nie ma takich rzeczy dlatego myślcie co piszecie.


Jeśli nie jesteśmy bardzo zatłuszczeni to jakiś procent bf można spalić za pomocą treningu siłowego i jest to widoczne za pomocą (najlepiej obwodówką)
, ale nie o tym mowa bo to po pierwsze wyższa szkoła jazdy jak pisze slim


W twojej sytuacji punisher20 ważna jest wydajność kaloryczna treningu i musi ona być wysoka. Dlatego olej pisanie smsow gadanie o dupie marynie w przerwach miedzy seriami i skup sie na tym co masz zaraz robić przygotuj sprzet i ćwicz 45-60 sec przerwy i jedziesz znowu.
Jeśli do tego masz dietę i po treningu przypalisz fat aerobami dasz rade zrzucić,a nie stracisz tego duzo z tego co ci siedzi pod powloką z http://marketeo.com/photoOffer/big/243889_big.jpg

slim shady
05-01-10, 12:24
slim tak btw, ile czasu Ci zajęła ta redukcja i jak sądzisz ile może zająć ona Punisherowi?

Pytam z ciekawości. ;)
mi zajęło 2 miesiące ale zapierdzielałam ostro

a Punisherowi nie wiem, nie znam jego genetyki i jego aktywności, jak będzie dawał z siebie wszystko i będzie ujemny bilans kcl to bedzie dobrze ;) ale nie przekraczałbym 12 tygodni, chyba, że to będzie powolna redukcja typu 1 kg na miesiąc http://www.body-factory.pl/images/smilies/o1yw3.gif

Indiana
05-01-10, 13:32
A jeśli tłuszczu nie ma dużo , i po treningu pobiega się przez 40minut , można stopniowo spalać tłuszcz ? , nie zależy mi na szybkim spalaniu , bo aż tak dużo tego nie ma. :smile: ( zaraz po treningu zabezpieczam się białkiem i trochę później normalnym posiłkiem potreningowym ) :happy:

slim shady
05-01-10, 13:39
jasne że możesz robić masę i dołożyć aeroby, żeby tak strasznie nie zalewało sam trening siłowy już zaczyna wytapiać

Russel
05-01-10, 14:53
A jeśli tłuszczu nie ma dużo , i po treningu pobiega się przez 40minut , można stopniowo spalać tłuszcz ? , nie zależy mi na szybkim spalaniu , bo aż tak dużo tego nie ma. :smile: ( zaraz po treningu zabezpieczam się białkiem i trochę później normalnym posiłkiem potreningowym ) :happy:

Po treningu nie ładuj białka chyba że jesteś przed zawodami i boisz się węgli

Po treningu przed aerobami zawsze wegle proste w pierwszej kolejności
np. cabro+bcaa+ antyksydanty np vit C i co tam bierzecie

Potem aero
i normany posilek od razu po aro np.kura+ ryż + warzywo + oliwa

Indiana
05-01-10, 15:06
Ok kumam , czyli białko jako takie szamać tylko rano żeby szybko się obronić przed katabolizmem ?
a co do reszty.
Przed treningiem 100gr ryżu + cyc + sałatka.
Po treningu podobny zestaw tylko , że część ryżu z jedzenia potreningowego można dać przed aerobami ? dobrze wywnioskowałem ?:whistle:

Komandos
05-01-10, 18:17
Chyba się nie rozumiemy, ale naprostuje ci temat bo za dużo teorii a za mało praktyki, dlaczego bo- Robiłeś kiedyś redukcje?
nie
Dlaczego?
Bo jak byś robił to wiedział byś że nie ma czegoś takiego jak trening "na rzeźbę".
"Na rzeźbę" to jest dieta i trening aerobowy.
np.
Jak przychodzi na siłownie grubas, a ty mu mówisz koleżko weź se zrób trening na rzeźbę, on robi go 6 czy tam 12 tygodni i jest wyrzeźbiony jak heros na Olimpie?
Nie ma takich rzeczy dlatego myślcie co piszecie.


Żeby uzyskać rzezbę, czyli spalić tłuszcz i uwidocznić mięśnie rozumiałem, bardzo upraszczając: trening na rzezbę czyli dużo(12-20) powtórzeń z małym obciążeniem do tego aeroby po treningu i odpowiednia dieta...może się myliłem


@Slim
Kurde na redukcji 2 miesięcznej straciłeś 5cm w łapie :surprised:, o kutwa, to dużo...


Rozpisałem dietkę dla siebie, napiscie prosze co o niej sądzicie, co zmienić, co dodać. Jest to dieta w dzień treningowy, w dzień nietreningowy bedzie mniej węgli trochę i bez odżywki białkowej czyli minus 20gram białcia. A jeśli chodzi o trening to zostaję przy moim splicie czyli
pon: klata+tric
śr:plecki+bic
p:barki i nogi

Do tego dodam aeroby w niedzielę 40 minut i w środę 30 minut po treningu.

Dietka:

7:00
Płatki owsiane 100g + mleko 0,5% 300ml
10:00
Pucha tuńczyka w kawałkach + łycha oliwy z oliwek
13:00
Kanapka z grachamki z łososiem 50g
Kanapka z chlebem razowym 50g + plaster wędliny, sera, oliwki, pomidor
16:00
Sledz w sosie jogurtowym 100g
17:00
Ryż/kasza 100g
Pierś z kurczaka z oliwą 150g
Warzywa

18:30(19:00)-19:30(20)
trening

20:00
białko 20g
20:30
banan
21:00
Twaróg 100g

Podsumowanie:
Białko 150g 2,15 gram/kg
Węgle 210g 3,02gram/kg
Tłuszcz 53g 0,76gram.kg

Pomiędzy posiłkami wciągne jakieś jabłko, marchewkę(zamiast czegoś słodkiego).


Moim celem jest zrzucenie 3-4cm w pasie w ciągu miesiąca przez kilka miechów, jeśli się nie uda wezmę redukcję...

Komandos
05-01-10, 18:54
A tu dieta w dzień nie treningowy( nie za mało białka?):


7:00
Pucha kukurydzy
2 jaja
10:00
Pucha tuńczyka w kawałkach + łycha oliwy z oliwek
13:00
Kanapka z grachamki z łososiem 50g
Kanapka z chlebem razowym 50g + plaster wędliny, sera, oliwki, pomidor
16:00
Makrela 50g z chlebem razowym 20g
17:00
makaron 70g
Pierś z kurczaka z oliwą 150g
Warzywa
19:00
Banan
Mleko 0,5% 250ml
21:00
Twaróg 100g

Podsumowanie:
Białko 122g 1,75 gram/kg
Węgle 150g 2,15 gram/kg
Tłuszcz 50g 0,71 gram.kg

Russel
06-01-10, 11:38
bez sensu przejdź do dzialu dieta i poczytaj...

Komandos
06-01-10, 21:53
Nie rozumiem dlaczego bez sensu :errf:. Śledz w tym sosie średnio pasuje, ale chyba nic się nie stanie jak będzie jeden taki posiłek, poza tym tego ssou nie ma wiele, tyle zeby był smak. Mógłbym dodać 2 jaja do śniadania...za mało węgli? O co cho :errf:?

Lordunio
06-01-10, 22:34
Może się będę mylił, ale węgle lepiej wykorzystaj na coś konkretnego (ryż, makaron), pieczywo jak już chcesz to proponuję żytni pełnoziarnisty.
Tłuszczy przy redukcji powinno być jak najmniej, najlepiej jakby ich wogóle nie było.
Z każdym kolejnym posiłkiem powinieneś jeść coraz mniej węgli.
Pij sok z cytryny lub grapefruita (sam wycisnij, albo zjedz) - wspomaga trawienie.
Banana jak chcesz to zjedz ale zaraz po treningu, nie godzinę później.
Potrzymaj to przez tydzień lub dwa i przejdź na to aby mieć 4g białka na każdy kg i 2g węgli.

Jeżeli się mylę niech ktoś mnie poprawi.

Najlepiej przeczytaj:
http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=7922

slim shady
06-01-10, 22:40
trochę dużo tego białka 4 g to już dla chłopaków na wspomaganiu, i nie na każdy kilogram masy ciała tylko na suchą masę ciała.

Komandos
06-01-10, 23:43
Czytałem ;]. Faktycznie za dużo tych tłuszczy, poprawię dietę i wrzucę jeszcze raz. A 4 gramy to już lekka przesada xD, 2,5 to już jest max maxów w moim przypadku.

Komandos
08-01-10, 21:44
Sogi rozdałem ;].

Niestety, ale nie wiem jak mam się pozbyć tłuszczy z mojej diety :(. Ułożyłem coś takiego:
7:00
Płatki owsiane 100g + mleko 0,5% 300ml
10:00
Pucha tuńczyka w kawałkach + łyżka oliwy z oliwek
13:00
Serca drobiowe 100g + łyżka sosu dla smaku
Kanapka z chleb razowym, plastrem szynki,pomidorem, oliwką…
16:00
Serek wiejski lekki 150g
17:00
Ryż/kasza 100g
Pierś z indycza/kurczaka na parze 150g
Warzywa + łyzka oliwy
18:30(19:00)-19:30(20) trening
20:00
białko 25g
20:30
banan
21:00
Twaróg chudy 100g + trochę dżemu/jogurtu.


I wyszło praktycznie to samo, nie udało mi się uzyksać tych 0,4g tł./kmc.
Mógłbym zabrać oliwę z tuńczyka...ale będzie suchy!! Zabrać tuńczyka...ryby też muszą być w diecie...zamiast serc,dać pierś...i rzygać nią po 2 tygodniach....zabrać oliwę z warzyw, wtedy nie będą tak dobrze przyswojone.
Macie jakieś pomysły?:cry:

slim shady
08-01-10, 21:53
spróbuj tak jeść, nie musi być idealnie

Lordunio
08-01-10, 23:10
spróbuj tak jeść, nie musi być idealnie


Sogi rozdałem ;].

Niestety, ale nie wiem jak mam się pozbyć tłuszczy z mojej diety :(. Ułożyłem coś takiego:
7:00
Płatki owsiane 100g + mleko 0,5% 300ml ---> daj mleko 0%
10:00
Pucha tuńczyka w kawałkach + łyżka oliwy z oliwek ---> Tuńczyk w sosie własnym, wyrzuć oliwe.
13:00 ---> dałbym na godz. 17:00
Serca drobiowe 100g + łyżka sosu dla smaku
Kanapka z chleb razowym, plastrem szynki,pomidorem, oliwką…
16:00
Serek wiejski lekki 150g ---> ser biały chudy
17:00 ---> zamieniłbym na posiłek o godzinie 13:00
Ryż/kasza 100g
Pierś z indycza/kurczaka na parze 150g
Warzywa + łyzka oliwy ---> bez oliwy
18:30(19:00)-19:30(20) trening
20:00
białko 25g ---> na redukcji nie jedz białka w proszku, zjedz lepiej ser.
20:30
banan
21:00
Twaróg chudy 100g + trochę dżemu/jogurtu. --> bez jogurtu/dzemu, wrzuc zamiast tego mleko 0% zeby nie bylo takie suche.


I wyszło praktycznie to samo, nie udało mi się uzyksać tych 0,4g tł./kmc.
Mógłbym zabrać oliwę z tuńczyka...ale będzie suchy!! Zabrać tuńczyka...ryby też muszą być w diecie...zamiast serc,dać pierś...i rzygać nią po 2 tygodniach....zabrać oliwę z warzyw, wtedy nie będą tak dobrze przyswojone.
Macie jakieś pomysły?:cry:

Ewentualnie zostaw gdzieś sobie oliwe RAZ.

Według mnie tak będzie dobrze.

Komandos
08-01-10, 23:26
Niestety, ale nie wiem jak mam się pozbyć tłuszczy z mojej diety :(. Ułożyłem coś takiego:
7:00
Płatki owsiane 100g + mleko 0,5% 300ml ---> daj mleko 0%
10:00
Pucha tuńczyka w kawałkach + łyżka oliwy z oliwek ---> Tuńczyk w sosie własnym, wyrzuć oliwe.
13:00 ---> dałbym na godz. 17:00
Serca drobiowe 100g + łyżka sosu dla smaku
Kanapka z chleb razowym, plastrem szynki,pomidorem, oliwką…
16:00
Serek wiejski lekki 150g ---> ser biały chudy
17:00 ---> zamieniłbym na posiłek o godzinie 13:00
Ryż/kasza 100g
Pierś z indycza/kurczaka na parze 150g
Warzywa + łyzka oliwy ---> bez oliwy
18:30(19:00)-19:30(20) trening
20:00
białko 25g ---> na redukcji nie jedz białka w proszku, zjedz lepiej ser.
20:30
banan
21:00
Twaróg chudy 100g + trochę dżemu/jogurtu. --> bez jogurtu/dzemu, wrzuc zamiast tego mleko 0% zeby nie bylo takie suche.


Nie wydaje mi się zęby to był dobry pomysł :happy:, bo 1.same serca tuż przed treningiem, a gdzie węgle?? 2.Tuńczyka zawsze jadam w sosie włąsnym, ale ten w kawałkach jest suchy i z łyzką oliwy lepiej smakuje( bo ja wodę odsączam, zważywszy na fakt, iż zabieram to do szkoły w plastiku).4.serek wiejski zawiera 4g fatu, a jest o niebo lepszy :lol:, biały mam już na kolację.5. mleko 0% niewiele zmienia xD, ale za to dodam je do twarogu, tego jescze nie próbowałem. Dlaczego uważasz odżywkę białkową za nie mającą tu prawa bytu? Nie zapominaj, że na siłowni cisnę masę i siłę i w diecie zabieram trochę węgli i fatu, na korzyść białka.

breku
09-01-10, 10:18
Przed treningiem dużo węgli.... aby organizm miał z czego czerpać energię, tłuszczy wiadomo, ciężko jest się pozbyć, ale nie można też się głodzić, poszukaj jakiś zamienników, jedz dużo ryb, mięso przede wszystkim CHUDE !!. Ja jak mam pierś z kurczaka to daje ją na patelnie, posypuje przyprawami i duszę, do tego ryż, jakaś sałatka i ŻARCIE pierwsza klasa, a jak się tym przejadam to ryż + jogurt, też super wchodzi. Z jedzeniem trzeba się bawić, ale oczywiście z głową a nie żreć co popadnie. Do głównego dania zawsze daje sobie witaminy, ja stosuje vitaral, aby uzupełnić witaminy w organizmie. Aby fatu się pozbyć nie uda Ci się robiąc masę. Zrób ostrą redukcje, jak wypowiadali się poprzednicy.

A więc na podsumowanie, ogranicz tłuszcze, więcej węgli aby mięśni nie spalać i aeroby tak 3 razy w tygodniu. Pozbędziesz się tłuszczy z pasa, polecam bieganie, albo rowerek ;D ale wiadomo że ciężko w taką porę jeździć, ale biegać jakoś idzie, albo basen, świetna rzecz ;)

Lordunio
09-01-10, 10:39
Musisz sobie prosto odpowiedzieć na pytanie co chcesz w końcu robić, czy redukcję, czy masę. Jeżeli redukcja to energia ma być czerpana również z białka, przez małą ilość jedzonych węgli, dlatego mowilem, wyrzuc przed treningiem, bo w razie braku energii z węgli, spalamy zbędny tłuszcz. Dlaczego wyrzuć odżywkę? Dla mnie logiczne jest to, że jeżeli chcesz się redukować będziesz głodny, a zawsze lepiej to jest zjeść coś co poczujesz, niż to co przeleci, zjadlbym ser bialy po treningu i przed snem.

Tylko, ze ja caly czas myslalem, ze zabierasz sie za redukcje, a Ty teraz o masie powiedziales przy takiej diecie.

Komandos
09-01-10, 11:40
Rozpisałem dietkę dla siebie, napiscie prosze co o niej sądzicie, co zmienić, co dodać. Jest to dieta w dzień treningowy, w dzień nietreningowy bedzie mniej węgli trochę i bez odżywki białkowej czyli minus 20gram białcia. A jeśli chodzi o trening to zostaję przy moim splicie czyli
pon: klata+tric
śr:plecki+bic
p:barki i nogi

Do tego dodam aeroby w niedzielę 40 minut i w środę 30 minut po treningu.

Moim celem jest zrzucenie 3-4cm w pasie w ciągu miesiąca przez kilka miechów, jeśli się nie uda wezmę redukcję...




Tylko, ze ja caly czas myslalem, ze zabierasz sie za redukcje, a Ty teraz o masie powiedziales przy takiej diecie.

Robię masę przy małym ograniczeniu węgli i tłuszczów w diecie, a podniesieniu białka, oraz odrzuceniu słodyczy i do tego aeroby. Zobaczymy co wyjdzie po miesiącu, jeśli nie będzie efektów to trudno, wezmę się za typową redukcję.

Russel
09-01-10, 16:23
Niestety, ale nie wiem jak mam się pozbyć tłuszczy z mojej diety :(. Ułożyłem coś takiego:
7:00
Płatki owsiane 100g + mleko 0,5% 300ml

GDZIE JEST BIAŁKO, TŁUSZCZE?

10:00
Pucha tuńczyka w kawałkach + łyżka oliwy z oliwek

GDZIE SĄ WĘGLOWODANY?

13:00
Serca drobiowe 100g + łyżka sosu dla smaku
Kanapka z chleb razowym, plastrem szynki,pomidorem, oliwką…

GDZIE SĄ WĘGLOWODANY(kanapka?)
GDZIE TŁUSZCZE?
CO TO ZA MIESO SERCA DROBIOWE NA REDUKCJE/JAKOŚCIÓWKE?
SOS?????????????????????????????????????????????


16:00
Serek wiejski lekki 150g

SER W CIAGU DNIA?
CO MA NA CELU TEN POSLIŁEK?

17:00
Ryż/kasza 100g
Pierś z indycza/kurczaka na parze 150g
Warzywa + łyzka oliwy

OK

18:30(19:00)-19:30(20) trening

GDZIE WEGLE PO TRENINGU?

20:00
białko 25g
20:30
banan

CO TO JEST????

21:00
Twaróg chudy 100g + trochę dżemu/jogurtu.

JEŚLI JUŻ TWARÓG TO 200-250g + PESTKI DYNI, SIEMIE LNIANE, OLIWA Z OLIWEK

Komandos
09-01-10, 21:33
Niestety, ale nie wiem jak mam się pozbyć tłuszczy z mojej diety :(. Ułożyłem coś takiego:
7:00
Płatki owsiane 100g + mleko 0,5% 300ml

GDZIE JEST BIAŁKO, TŁUSZCZE?



Tu miały być jeszcze 2 jaja, zapomniałem dodać
10:00
Pucha tuńczyka w kawałkach + łyżka oliwy z oliwek

GDZIE SĄ WĘGLOWODANY?

Ale po co mi tyle węgli? Świetnie funkcjonuję bez nich, 100gram owsianki robi swoje...węgle są pozniej

13:00
Serca drobiowe 100g + łyżka sosu dla smaku
Kanapka z chleb razowym, plastrem szynki,pomidorem, oliwką…

GDZIE SĄ WĘGLOWODANY(kanapka?)
GDZIE TŁUSZCZE?
CO TO ZA MIESO SERCA DROBIOWE NA REDUKCJE/JAKOŚCIÓWKE?
SOS?????????????????????????????????????????????

Łyżka, czyli znikoma ilość tylko dla smaku ;]. Co do serc, to kurde, ale tylko piersi same jesć cały czas :(?


16:00
Serek wiejski lekki 150g

SER W CIAGU DNIA?
CO MA NA CELU TEN POSLIŁEK?

Dostarczć białka i zapełnić pierwszy głód po powrocie do domu( kiedyś go zapełniałem jogurtem + kawałkiem czekolady ;/)

17:00
Ryż/kasza 100g
Pierś z indycza/kurczaka na parze 150g
Warzywa + łyzka oliwy

OK

Chociaz jedno :lol:

18:30(19:00)-19:30(20) trening

GDZIE WEGLE PO TRENINGU?

Banane, błąd bo zawsze jadam po treningu, a wpisałem na 20:30 bo czasem kończę o 20...ale zawsze zjadam 10 minut po

20:00
białko 25g
20:30
banan

CO TO JEST????


Taki owoc dostarczający trochę węgli po treningu xD

21:00
Twaróg chudy 100g + trochę dżemu/jogurtu.

JEŚLI JUŻ TWARÓG TO 200-250g + PESTKI DYNI, SIEMIE LNIANE, OLIWA Z OLIWEK

Ale po co tyle tłuszczy? Ja chce się go pozbyća nie nabierać dodatkowo, więc ten z pokarmów wydaje mi się zę wystarczy i nie ma potrzeby wypijania oliwy...tak myślę, ale mogę się mylić

fallenursus
09-01-10, 21:39
mylisz sie. zdrowe tluszcze(omega 3,6,9) jakie znajdziesz w olivie,pestkach, siemiu,rybach, teraz uwazaj!!!POMAGAJA PRZY SPALANIU TKANKI TLUSZCZOWEJ I SA PRO ZDROWOTNE

Komandos
09-01-10, 22:01
To racja, mógłbym jakąś makrelkę dorzucić...ale chyba nie muszą być w każdym posiłku, prawda?

slim shady
09-01-10, 22:20
powinny być w każdym oprócz po treningowym

Russel
10-01-10, 22:19
makrele to możesz wrzucic ale do śmietnika, wędzona ryba to sól+ sól + syf

kup świeży filet(mntaj, tilapia, dorsz, jakaś morska) i zrób go w folii aluminiowej czy w zaroodpornym w piekarniku/mikrofali/ugotuj do tego lycha oliwy i git
jeszcze lepiej jak masz rybę świeżo złapaną i sam sobe z nią wszystko robisz upierdalasz łeb ogon zdzierasz skóre mięso jest zupełnie innej jakości niż w filetach jest geste i zaloze sie ze ma o wiele wiecej bialka i wartości

nadal pytam ty chcesz robić jakościówke/ redukcje czy formę bebzon 2010?

Komandos
11-01-10, 22:53
Ale jak kupujesz świeże ryby to też często są solone, aby dłużej zachowały widoczną "jakość".

Miałem robić mase ze zmnieszoną ilością węgli...ale teraz sam już nie wiem. Czy przy ostrej redukcji dam rade zrzucić większość fatu przez miesiąc?

Russel
11-01-10, 22:55
z tym że ja ich nie kupuje tylko tak jak powiedziałem mam świeżo z wody od rybaka, można sie z koleżkami dogadać za grosze opierdolą ci szczupaka, sandacza, czy okonie reszty nie biorę za dużo bawienia z ośćmi

Komandos
11-01-10, 22:57
W stolicy to raczej ciężko będzie xD. A te rybki to nie to samo co dorsz czy łosoś ;]

Russel
12-01-10, 12:00
jak się chce to się znajdzie, ale to już bezsensowna rozmowa sie robi

Wiadomo że ryba słodkowodna nie jest tak świetna jak morska, ale mowie filet jest dla mnie dużo mniej wartościowy niż świeże ryby. Wiec dlatego taki wybor jeśli chodzi o mnie

Komandos
12-01-10, 22:51
Dobra panowie, nie ma co się dłużej zastanawiać, trzeba działać. Chcę redukcję. Pozostaje jeszcze parę pytań:

1. Czy przy dobrej diecie i treningu, jak juz po 2 miechach redukcji wrócę do masy i diety na masę, to nie zaleje mnie po jakimś czasie?

2.Czy przy dobrej diecie, którą za niedługo ułożę i odpowiednim treningu, jojo nie wystąpi?

3. Jak to jest z tą suchą masą, bo ja zawsze jak mam np. 1,5g białka/ kg mc to mnożyłem x 69kg, czyli moją całkowitą wage...?

Komandos
14-01-10, 22:21
Ułożyłem taki plan na redukcję ACT, czy ktoś mi powie czy jest on dobry?

1.Prostowanie nóg w siadzie 2 x 14-16
2.Uginanie nóg w leżeniu przodem 2 x 14-16
3.Wyciskanie na klatę pozioma 2 x 14-16
4.Unoszenie sztangielek bokiem w staniu 2 x 14-16
5.Unosznie sztangielek w przód w staniu 2 x 14-16
6.Podciąganie na drążku szerokim uchwytem 3 x max( czyli niewiele xD)
7.Ławka rzymska 3 x max bez obc.
8.Uginanie ramion ze sztangielkami w staniu 2 x 14-16
9.Prostowanie ramion na wyciągu 2 x 14-16
10.Wspięcia na palce 2 x 20-25

2 obwody

+30 minut aeroby (bieżnia)

Jest to trening na pierwszy tydzień, potem dorzucam serię po każdym tygodniu aż do 4.
to będzie 3 razy w tygodniu, pomiędzy seriami będę bardzo krótkie przerwy. Do tego dorzucę ABS2 robiony w domu. Dietkę wrzucę jak już ją opracuję :smile:

Komandos
16-01-10, 22:22
To jak dobry ten planik :pray:?