PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zacząć.



wwwMaslakpl
03-01-10, 13:36
Witam z góry przepraszam że pisze tutaj. Jest to temat treningu ale chciałbym zawrzeć tu tez inne pytanie aby nie spamować forum innymi watkami.

A więc dane :

Mężczyzna
17 lat
74 kg
183-4 cm

Obwód Ręki: Luźna : 29cm
Napięta: 34cm

Obwód w pasie: 83cm
Obwód klatki piersiowej: 95cm
Obwód w rmaionach: 114cm

Cel :

Otóż chciałbym wyglądać jak mężczyzna a nie jak chlopiec. Chcialbym rozbudowac biceps, klatke piersiowa oraz wyksztalcic miesnie brzucha.
Od 2 tygodni robie a6w, oraz po 100 pompek a takze macham hantlami (6kg).
Nie wiem czy powinienem brac jakiekolwiek odzywki. Mam pelno zjaomych ktorzy trenuja, ale sa ta laicy i kazdy ma jedna teorie bialko i garnier (nie wiem czy tak sie pisze). Byc moze maja racja ale chcialbym was zapytac co mam zrobic by osiagnac zamierzony cel i jak sie odzywiac.

mtm
03-01-10, 13:44
Jeśli na prawde przyłożysz sie do diety , to żadnych supli nie będziesz musiał szamać , jeśli braki będą to uzupełniaj Białkiem/Bulkiem/Gainerem .

Jeśli chesz już kupić to kup białko i dodawaj węgle z diety .
dodaj do shek'a zmiksowanych płatków owsianych , miodu .

Nie trenuj tylko klaty,bica i brzucha . Rób wszystko .

co do A6W ;
jeśli masz problem z sadełkiem to dodaj aeroby
- http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=24563

I dieta

po a6w popatrz za ABS2
- http://rapidshare.com/files/181808506/abs2.zip

Patriot
03-01-10, 20:19
Dieta przede wszystkim.Koledzy się mylą mówiąc, że wszystko można osiągnąć dzięki białku (w prochu) czy gainerze. Masz możliwość ćwiczenia na profesjonalnej siłowni?

Wyglądać jak prawdziwy mężczyzna będziesz tylko wtedy kiedy będziesz miał całe ciało rozbudowane równomiernie ;) nie tylko klatkę i biceps

szycha77
03-01-10, 20:34
Pomyśl jak byś wyglądał mając wielki biceps a klatę... Plecy i barki chudziutkie, a nogi patyki. O tricepsie juz nie mówiąc. Białko oki, gainer za wcześnie, no i oczywiście podstawa: DIETA!!!

wwwMaslakpl
04-01-10, 16:23
Nie wiem czy moge ja nazwac profesjonalna, lawka, modlitewnik, 3 atlasy. Kazda partie miesni idzie wyksztalcic. A co do tych bicepsow, klatek to chodzi mi o to ze glownie te partie wyrzezbic.

Patriot
04-01-10, 20:48
Nie, jak rzeźbisz to całe ciało, a nie tylko klatę i biceps, tak się nie da :)

Najpierw to musisz zbudować suchą masę mięśniową, a dopiero później ją rzeźbić. Patrząc na twój wzrost i wagę to teraz nie masz czego rzeźbić, więc na początek plan na masę.

Na tej siłowni to obciążenia ile masz?

m@bi
05-01-10, 08:55
Białko oki, gainer za wcześnie, no i oczywiście podstawa: DIETA!!!



Nie wiem skąd ty szycha77 taką teorie snujesz :D Białko to białko nie masz możliwości dostarczyć z posiłku to trzeba kupić. A Gainer zastępuje posiłek, ma w sobie i białko i węgle ( dużo więcej zazwyczaj) Występuja jeszcze BULKI 50 białka 50 węgli. Nie rozumiem Ciebie ze na białko juz czas a na gainera za wcześnie:>

m@bi
05-01-10, 09:02
Najpierw to musisz zbudować suchą masę mięśniową, a dopiero później ją rzeźbić.

Boże co ty wygadujesz... Jak będzie mięc sucha mase mięśniowa to co ma rzeźbić> ;/

Sucha masa mięśniowa (lean body mass)
Termin używany dla określenia procentowej lub ilościowej zawartości czystej masy mięśniowej w organizmie.