PDA

Zobacz pełną wersję : chce miec fajna sylwetke



marunia94
02-01-10, 12:26
Witam.
chcialbym zeby ktos , kto sie zna na tym ulozyl mi plan treningowy na mase.
poprostu chce fajnie wygladac .
Cwicze od 4 miesiecy. mam wlasny sprzet w domu , czyli:
lawka , gryf lamany , gryf prosty, hantelki.
płeć: mężczyzna
waga: 69 kg
wzrost: 184
wiek:16 lat
obecnie na klate biore 63 kg .
w ferie chcialbym wziasc nitrobolon.
prosze o pomoc:lol:
pozdrawiam

m@bi
02-01-10, 13:11
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=20417

Patrzyłes tutaj? Poczytaj wyśil sie troche i potem możesz pytac jak cos bedzie nie zrozumiałe.


Za młody na nitro. Poćwicz z dieta jeszcze. a potem sumple ale na pewno nie na początek nitro :O

marunia94
02-01-10, 13:29
a cos na poczatek , jakas kreta albo cos w tym stylu ?
a pomogl bys mi ulozyc plan tych cwiczen ??

Gangsta Latino
02-01-10, 13:44
Człowieku ty nawet treningu nie potrafisz ułożyć, a już chcesz coś BRAĆ;/ Pogięło Cię!! Z takim nastawieniem za 6 miechów będziesz już Synthol zażywał...

I tak wyglądał: http://www.youtube.com/watch?v=fmu_h8HCiGo&feature=related


Najpierw poćwicz jeszcze kilka miechów i dobrze jedz, a dopiero jak już będziesz bardziej doświadczony to pogadamy o jakiś suplach!!

Skorzystaj z linku m@bi i ułóż a my ocenimy ten trening!

marunia94
02-01-10, 13:55
no tak to wygladac niechce xd
a plan to niewiem jaki by odpowiedni byl ;/
chyba wy tu jestescie bardziej doswiadczeni ;/

Gangsta Latino
02-01-10, 13:57
Trening na masę-oparty powinien być na ćwiczeniach podstawowych(przysiady, wyciskania, uginania i wyprosty ramion, itp.)z wolnymi ciężarami(sztanga, sztangielki)-ilość serii kształtować się powinna następująco: na duże grupy mięśniowe(np. klatka, grzbiet, uda) ok.12-16 serii, na mniejsze(np. łydki, bicepsy, tricepsy) ok. 9-12 serii(ponadto 1-3 serii rozgrzewkowych w obu przypadkach),ilość powtórzeń 6-12,przerwy pomiędzy seriami ok.2-3 minut. Każda grupa mięśniowa trenowana raz w tygodniu. Czas trwania:4-8 tygodni. Oczywiście jest to tylko bardzo ogólny zapis, a od tych zasad są odstępstwa, ponieważ każdy organizm reaguje inaczej na te same bodźce.

Źródło:www.kulturystyka.pl/atlas (http://www.kulturystyka.pl/atlas)

marunia94
02-01-10, 14:05
ja to myslalem o planie takim :
wyciskanie sztangi na ławce prostej ; 4 x 10 ,8, 8, 6powt.
na ławce poziomej ; 4x 8,6,6,5
to bardziej na klatke a na bica ;
uginanie ramion ze sztangielkami
i gryf łamany , 3 x 10 ,9 , 8, 7 powt

a reszte parti ciala to za bardzo niewiem

strongwolf
02-01-10, 15:44
następny gów... na forum chcący mieć fajna sylwetke

marunia94
02-01-10, 16:13
następny gów... na forum chcący mieć fajna sylwetke
gow.. to moze jestes Ty .;]
Sylwetke mam i tak ładna jak na swoj wiek , ale zawsze moze byc lepsza ;]

Sosna91
02-01-10, 16:14
następny gów... na forum chcący mieć fajna sylwetke

a Twój post co wnosi?


co do autora,
jeśli bys te 4 miechy ćwiczył dobrze moglibyśmy porozmawiać o suplach lecz z tego co przeczytałem wiedza nikła co przekłada sie na Twój trening.

wybierz sobie jakiś split z http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=20417

jak jakiegos cwiczenia nie mozesz wykonac bo nie masz w domu np. suwnicy to zamieniasz na inne, ale trzeba czytać,

marunia94
02-01-10, 16:24
ćwicze 4 miechy , lecz aby klate , barki i brzuch . nie cwicze plecow czy tam tricepsow.
wiec chcialbym wziasc jakos krete czy cos w tym stylu.

igrek
02-01-10, 16:41
I nóg jeszcze nie ćwiczysz. Gratuluję jesteś ćwierć kulturystą amatorem :-)

Sosna91
02-01-10, 17:02
ćwicze 4 miechy , lecz aby klate , barki i brzuch . nie cwicze plecow czy tam tricepsow.
wiec chcialbym wziasc jakos krete czy cos w tym stylu.

o bicepsie zapomnailes, na pewno go katujesz bo styl dyskotekowy sie w to wlicza.

"czy tam tricepsów"
triceps to 2\3 ramie gratuluje głupoty.

myslałem ze poważniej podchodzisz do sprawy i chcialem pomóc ale w takm razie...

niewula
02-01-10, 17:17
a plecy to polowa ciebie , czlowieku przeczytaj podwieszone tematy i sie troche bardziej dowiesz , jak nie bedziesz wiedzial jak do konca robic to wejdz sobie na youtuba i wpisz cwiczenie , tylko , ze z tym starzem i wiekiem lepiej narazie nie wykonuj ciagow i przysiadow ani nie przesadzaj z ciezarami

marunia94
02-01-10, 17:23
powaznie podchodze do sprawy , ale jak narazie to mnie krytykujecie a nie chcecie pomoc ;/

Sid93
02-01-10, 17:37
Ludzie poprzez krytykę chcą Ci pomóc. Prosisz o ułożenie planu treningowego, ale jak ktoś może zrobić to za Ciebie, skoro Cię nie zna? W internecie są tysiące przykładowych planów. Poszukaj czegoś, wybierz odpowiednie ćwiczenia dla siebie.

Dalej wyskakujesz z nitro. Przy 4 miesięcznym stażu, to bym pomyślał nad dietą i ewentualnie sobie białeczko kupił. w wakacje cykl na kreatynie (mono), albo przed wakacjami, żeby laskom na plaży się popisać i to wszystko. 2-3 cykle na krecie i dopiero nitro, jak już kreta nie będzie tak na Ciebie działać. Trzeba myśleć długofalowo, bo co z tego, że w gimnazjum będziesz największy, jak później nie będzie takich przyrostów.

marunia94
02-01-10, 17:41
no ale przeciez napisalem wszyskie potrzebne informacje .
a jak bym bral przez ferie kretke to bedzie nie dobrze ?
moge miec jakies skutki uboczne.?
no fakt w gim chcialbym byc troche koksik
bo jest sporo kolesi ktorzy sie "wożą" za bardzo.

Sid93
02-01-10, 17:58
Kreta nie ma skutków ubocznych, jeśli dużo pijesz, jak ją bierzesz. Ale z każdym kolejnym cyklem jej działanie maleje. Jeśli masz taki krótki staż, to możesz jeszcze wiele wyciągnąć bez zażywania supli. Wiem, że początki nie są łatwe, bo przyrost słabo widać, ale jakoś trzeba przetrwać ten okres. Wiem, że zaraz wszyscy mnie skrytykują, ale jeśli chcesz to możesz wziąć tą krete w ferie, tylko, że nie będzie jakiegoś wielkiego przyrostu, a jak skończysz brać po 6 tygodniach to większość i tak spadnie. Rób jak uważasz, to twoje życie. Ale pamiętaj, że ludzie na tym forum posiadają dużo więcej doświadczenia i warto ich posłuchać.

marunia94
02-01-10, 18:02
po zazyciu tej krety ile by mi na lawce przybylo ?
a po tych 6 tyg to by mi wszystko spadlo czy nie ?

Sosna91
02-01-10, 18:17
po zazyciu tej krety ile by mi na lawce przybylo ?
a po tych 6 tyg to by mi wszystko spadlo czy nie ?

wróżka.pl kolejne głupie pytanie, skąd my mamy to wiedzieć? na każdego różnie działa. moze Ci pojdzie 1kg a moze 15kg a moze wcale.

nic Ci nie spadnie, jak bedzie organizm dostawał to co bedize potrzebował.

Sosna91
02-01-10, 18:18
Wiem, że początki nie są łatwe, bo przyrost słabo widać, ale jakoś trzeba przetrwać ten okres.

zawsze myślałem ze jest odwrotnie.

marunia94
02-01-10, 18:21
a skad ja mam wiedziec czego organizm bedzie potrzebowal ?
slyszalem ze jak sie skonczy cykl , i bedzie sie dalej cwiczylo tak samo intensywnie to nie spadnie. ile w tym prawdy ?

Sosna91
02-01-10, 18:26
a skad ja mam wiedziec czego organizm bedzie potrzebowal ?

ejci ejci jak to sie do dzieci mowi ;] i będzie dobrze.


slyszalem ze jak sie skonczy cykl , i bedzie sie dalej cwiczylo tak samo intensywnie to nie spadnie. ile w tym prawdy ?

czasem zmniejsza sie intensywność treningu ale nie w przypadku zwykłego mono, cwiczysz jak cwiczyłeś chyba ze Ci sila troche spadnie to zmniejszać ciężar i jedziesz dalej.

marunia94
02-01-10, 18:36
a wiesz moze ile mi na lawce przybedzie po jednym cyklu ?
mi bardziej chodzi zeby rozbudowac troszke klatke , nic wiecej niechce , nie musze od razu 10 kg wiecej brac .

Sosna91
02-01-10, 18:40
stary tłumacze Ci że takie pytanie to do wróżki, nikt tego nie wie, a po za tym co Ci z tej ławki? w szkole lans że bierzesz tyle i tyle? czemu nikt nie spyta ile w siadach albo w MC pojdzie siły.

5-10kg tak obstawiam ale w lotto szczescia nie mam wiecwiesz.

klatka sie rozbuduje, daj jej czas, tylko nie mysl od razu ze wezmiesz krete i bedziesz bykiem ;] bo sie rozczarujesz ;)

marunia94
02-01-10, 19:38
u mnie w szkole z tego co wiem to nikt nawet ławki w domu nie ma ;]
a w poblizu nie ma zadnej silowni.
wiec jak juz decyduje sie na krete to chce wiedziec czy to mi cos da czy tylko wyrzuce pieniadze w bloto

Sosna91
02-01-10, 19:52
są ludzie co kreta ich w ogóle nie rusza, ale zwykle pierwsz kontakt z kretą powinineń Cię ruszyć, jeśli o mnie chodzi to pierwszy raz jak pamietam to +4kg wagi. jak sie przyłożysz troche do jedzenia, trenngu to krety nie zmarnujesz.

marunia94
02-01-10, 19:58
do treningu sie zawsze przykladam . troche gorzej z ta dieta , bo niewiem jak ja ulozyc

Sosna91
02-01-10, 20:16
do treningu sie zawsze przykladam .


ćwicze 4 miechy , lecz aby klate , barki i brzuch . nie cwicze plecow czy tam tricepsow.



nie okłamuj mnie.

marunia94
02-01-10, 20:22
no moze malo partii ciala cwicze, ale cwicze je dobrze ;x
zaczne od jutra inny plan treningowy ktory znalazlem , wiec jeszcze dojda nogi , bicepsy , plecy i tricepsy . juz wiecej przeciez nie trzeba .

Sosna91
02-01-10, 20:24
kiedy wlasnie zrozumiesz ze masz kurw* cwiczyć wszystko? barki, kaptury też mieśnie. chcesz wygladac jak kaleka? rób jak uważasz.

marunia94
02-01-10, 20:33
ale w domu mam aby ławke , gryf lamany i prosty i hantelki . wiec nie mozna niektorych cwiczen wykonywac , z tego co czytam.

strongwolf
02-01-10, 20:56
marunia nie oczekuj na głupie pytania odpowiedzi których byłbyś w stanie zrozumieć

marunia94
02-01-10, 20:57
marunia nie oczekuj na głupie pytania odpowiedzi których byłbyś w stanie zrozumieć
co masz mysli piszac "głupie pytania"?
nic nie wniosles na te forum ciekawego ;]

Sosna91
02-01-10, 21:12
ale w domu mam aby ławke , gryf lamany i prosty i hantelki . wiec nie mozna niektorych cwiczen wykonywac , z tego co czytam.

też nie ćwiczę na silowni tylko w domu i mam podobny zestaw do Twojego a radzę sobie, na każda partie znajdzie sie jakies cwiczenie które mozesz hantelkami badz sztanga zrobić.

pamietaj ze trzeba chcieć. dużo czytaj, myśl!

wujek.maciek
02-01-10, 21:19
majac sztange, lawe i drazek mozna zrobic wszystko - doslownie, kazda grupe miesniowa. wiec naucz sie czytac ze zrozumieniem, albo... przestan czytac bzdury

pozdro

marunia94
03-01-10, 10:54
mam za krotki staz , wiec nie niewiek jak wszystkie cwiczenia wykonywac xd

Gasior
03-01-10, 12:14
http://www.kulturystyka.pl/atlas/ --> masz tu sporo cwiczen z animacjami i technika wykonywania

marunia94
03-01-10, 15:18
a co do tek kretki , to jaka byscie mi doradzili ?
czy moze cos innego wziasc ?
bo w ferie (czyli za miesiac)
planuje cos wziasc , tylko do konca nie jestem pewien co.

m@bi
03-01-10, 19:16
Dobry temat :D Nic nie bierz po co? Ćwicz na sucho i dopieo za pół roku możesz wystartować z Mono !! Jesteś młody więc z przyrostami będzie dobrze tylko musisz byc wytrwały....



PS Sosna gratuluje spokoju :D Ale przyznaj się że chyba Szlak Ciebie trafiał jak odpisywałeś na pytania koleszki xD

Sosna91
03-01-10, 19:19
PS Sosna gratuluje spokoju :D Ale przyznaj się że chyba Szlak Ciebie trafiał jak odpisywałeś na pytania koleszki xD

jestem mu wdzięczny bo z nerwów uderzałęm ręką w klawe a ból powoduje podniesienie testosteronu wiec i przyrosty ;D

marunia94
03-01-10, 19:30
no na lawce widac zmiany , sila przybywa , a jak wygladalem tak wygladam;/
łape aby mam szeroko a klata i brzuch do kitu ;[

Sosna91
03-01-10, 19:41
siła Ci idzie bo sie spinasz przy wyciskaniu. każde chce brać jak najwiecej i jak największym ciezarem robić serie a to bład, zmniejsz ciężar z 10kg w dól ale rób powoli, 2-2,5s opuszczaj w dól i do góry 1-1,5sekudny ruch. a se daje włosa uciąć że robisz szybciej. zobaczysz ze wtedy tak łatwo nie jest choć cięzar bedzie nie duży.

marunia94
03-01-10, 19:45
biore 63 , a seryjki robie sobie 40 albo 45 .
i podnosze sobie po 7-9 razy .
czyli mam wziasc 35 i wyciskac wiecej razy i tak jak napisales ??

Gasior
03-01-10, 20:15
Zrob sobie - 12x30 10x35 8x40

Sosna91
03-01-10, 20:17
musisz sam wyczuć ciężar z jakim jestes wstanie zrobić poprawnie ćwiczenie, ale wolno i technicznie, wolno pamietaj.
10x 8x 8x 6x dobierz tak żeby zrobić je poprawnie i pamietaj o progresie ciezaru bo widzę ze chyba tego nie robisz.

marunia94
03-01-10, 20:42
no ja robilem takie seryjki , tylko nie robilem ich wolno ;d
machalem tak szybko , w gore i w dol ;d
no to tak jak napisales " 10x 8x 8x 6x" to ciezarem zrobie 40kg , gora 45kg ;x
wiekszym raczej nie dam rady

Sosna91
03-01-10, 21:31
no to rób samym, gryfem, zrozum że nie cięzar a mu znaczenie a technika, takie własnie machanie nie daje nic. plecy prosto nogi na ziemi, i jedziesz wolno,

co do ciężaru to cięzko mi powiedzieć bo sam wyczujesz po paru treningach.

zrobiłbym moze tak. [reps 10\8\8\6] [kg 30/35/40/45] ewentualnei dodajesz badz ujmujesz na next treningu.

marunia94
04-01-10, 15:16
to te seryjki 10,8,8,6 powt moze byc x4?
i koniec treningu ?
i wtedy beda efekty?

Sosna91
04-01-10, 15:42
nie rozumiem?

to tylko płaska, 4serie a pozniej skoks, rozpietki ;]

marunia94
04-01-10, 15:52
najbadziej lubie rozpietki ;p , a propo tych suplementow , to mi odradzasz ?
bo ja bym chcial wziasc i zobaczyc jak to bedzie , przeciez to nie ma skutkow ubocznych prawda ??