PDA

Zobacz pełną wersję : NOGI ogólnie uda + łydki



BoloYeung
01-01-10, 15:18
więc tak nowy rok i ruszam z najsłąbszym ogniwem we mnie czyli nogami po kontuzji kolana dałem troche prawemu kolanu odpocząc i zregenerowac się , początki będą ostrozne ale mój cel to poprostu postawic je do porządku aby ładnie wygladały i ładnie podnosiły na soku na przysiad robiłem 140kgx2 i szło juz ładnie az do kontuzji no trudno teraz czas ruszyc z tym

z nogami chce pojechac ostro to mój plan

Uda Sobota razem z barami

-Przysiady ze sztangą 4 serie i zwiększanie z seri na serie opciązenia
-marsz po schodach ze sztangielkami(30kgx2) 3 serie po 20 schodków
- maszyna uginanie nóg w kolanach 4 serie x 10

Łydki Wtorek razem z Klatą i plecami

- unoszenie sie na palcach ze sztangielkami (2x30kg) x15-20
- unoszenie sie na podwyzszeniu na jednej nodze oparty o sciane 3seriex20
- unoszenie się z pochylonym tłowiem a na plecach moja pani 3serie x 20 (jej waga 50kg)

teraz pytanie do was jesli ktos ma jakiej jeszcze fajne pomysły jak skatowac i rozbudowac łydki i uda chętnie posłucham rad i pomyslów

Lordunio
01-01-10, 21:44
Co do łydek i skoczności:
Wznosy na palcach przy ścianie
obunóż 30 razy, prawa noga 15, lewa 15, nastepnie obie 24, prawa 12, lewa 12, obie 20, prawa 10, lewa 10, obie 10.

To jest jedna seria, robisz to bez przerwy, stale zmieniając nogi.
Rób po trzy serie i dodawaj stale do ilości powtórzeń, a później na jedną nogę zawsze połowe z tego co brałeś na obie. Ćwiczenie robisz bez obciążenia.
Gwarantuje, bardzo pomaga w skoczności i łydki też fajnie zarysuje. ;)

BoloYeung
01-01-10, 22:39
no pomysl dobry napewno go wyprobuje zobaczymy jak zadziała chodzi mi głównie o zmasowanie oprzaru łydek bo są naprawde chude i w opłakanym stanie

fallenursus
02-01-10, 07:57
uderz do Jaca666 na privie. jego nogi nie maja tu konkurencji.

alder
02-01-10, 11:03
jaca666 pisał w jakimś wątku niedawno jak nogi robić

mtm
02-01-10, 15:13
yop pisał


Zazwyczaj zaczynaj od czwórek chyba że masz problemy z rozwinięciem dwójek lub trójgłowych łydki...
Nie wiem jaki masz staż ale jeśli chodzi o masę to przysiady są niezbędne...
Podałeś wg mnie lekki trening więc reasumując zrobił bym tak:
1.Prostowanie siedząc: 3x12-10
2.Przysiad ze sztanga: 3x10-8
3.Przysiad wykroczny ze sztangielkami: 3x10-8
4.Martwy ciąg na prostych nogach ze sztangielkami: 3x10-8
5.Uginania leżąc: 3x12-10
6.Wspięcia stojąc bez obciążenia: 3xmax(wstępne zmęczenie czyli w moim przypadku po 40-50 ruchów)
7.Wspięcia siedząc ze sztanga na kolanach:3x12-10

Micek185
02-01-10, 18:15
Ladki najlepszym sposobem sa zwykłe spięcia z sztanga na karku stojąc i wspiecia z sztanga siedząc,robiąc same wspiecia stojac będziesz cwiczył tylko(w głównej mierze)miesien brzuchaty łydki a siedząc gdy nogi sa ugietę bardziej angażujesz mięsień płaszczkowaty.
te dwa cwiczenia po 3serie do palenia dadzą ci naprawde dobre rezultaty,sprawdzone na sobie.
Jesli masz dostęp do siłowni publicnej to dobra opcja są suwnice ja na zmiane robiłem jeden trening tak jak wyżej a drugi na suwnicy skośnej i poziomej (wypychania palcami)po jakimś miesiącu miałem ok1,5cm wiecej w łydce i wyraźnie zakreslone dwie głowy:D

alder
07-01-10, 22:15
chłopoki, wczoraj robiłem nogi. weszło w dolne partie ud ale nic w górne ;-/ a właśnie chciałbym by w górne części wlazło oraz poślady. jakie ćwiczenia polecacie ?
fakt, że robiłem ino wyciskanie na suwnicy oraz uginanie i prostowanie na maszynie. żadnych przysiadów. however, dupa i górne partie nóg nic nie dostały ;/

Micek185
08-01-10, 10:55
na dupe przysiady i wykroki z hantlami to drugie najbardziej angażuje miesnie posladkowe podobnie prasa leżąc na brzuchu,a jesli chodzi górne czesci nóg to przysiady z sztangą na klatce,prubowałeś cos z tych cwiczen?

jaca666
08-01-10, 11:25
Wykroki i niskie siady oraz mc na prostych na dupe ładnie wchodzą...

pure
08-01-10, 11:35
W końcu ktoś wspomniał o MC...

alder
08-01-10, 12:27
micek, nie probowalem ale sprobuje. dzieki.

jaca, jesli plecy robie w piatek a nogi w srode, to kiedy wrzucic MC ? chyba piatek, co ?

jaca666
08-01-10, 14:08
...ale ja pisze tu o zwykłym mc na prostych nogach z małym ciężarem sztangielek...więc do nóg go dołóż a przy plecach rób normalny mc ze sztanga na ugiętych nogach z dużymi ciężarami.

alder
08-01-10, 20:22
ok, czyli 2 razy na tydzień ?

jaca666
08-01-10, 20:26
No ta ale przy dajmy na to sztangielkach po 30kg tak ja ja robię mc na prostych w 4 seriach po 12-15 ruchów grzbieciwo raczej mocno tego nie odczuwa...

alder
08-01-10, 20:34
ale czekaj, przy plecach na ugiętych a przy nogach na prostych ? bo wydaje mi się, że przy ugiętych, wchodzi w nogi a przy prostych tylko w plery więc to ostatnie przy plecach. chyba, że mi się pokićkało :|

Micek185
08-01-10, 20:44
przy plecach robisz na ugietych nogach z resztą pierwszą część martwego wypychasz nogami ale nie prostujesz do końca dopiero d drugiej fazie prostujesz plecy.

a na nogi robisz na prostych(lekko ugiętych w kolanach)podczas cwiczenia będziesz to czuł:D

pure
08-01-10, 21:48
Jeżeli wykonujesz MC prawidłowo to na jednym i na drugim sposobie odczujesz dwugłowy...