PDA

Zobacz pełną wersję : Dajcie kilka rad



bibski
31-12-09, 10:35
Witam wszystkich
Mam 30 lat 182cm i 114 kg wagi
Łapa 42cm po treningu 44,5 cm, klata 118cm no i wielka opona na brzuchu :)
Pracuje fizycznie jako drwal biegam z piła po lesie, nosze drzewo około 2ton dziennie przerzucę chodząc przy tym jakieś 4 km i tak przez 4-5 godzin dziennie fajnie co ? ale ja to lubię :)
Przygodę z siłownią za czołem już dawno z różnymi skutkami, ostatnio regularnie chodziłem roku temu ale odpuściłem ( kręgosłup zaczął nawalać kupiłem pas i jest ok ale nie chce go przeciążać )no i jest te dodatkowe 14 kg które chce się pozbyć bez straty mięsa
Próbowałem jakiejś diety ale wtedy o własne nogi się potykałem a z piłom w ręku to nie za zbyt :)
Nie chce wyglądać jak ojciec przeszedł na emeryturę i spasł się do jakiś 160 kg.
Staram się jeść 5 razy dziennie najgorzej rano ale jakieś koktajle se zrobię powinno być ok w pracy dwa posiłki obiad koło 17 i kolacja 19-20 i tu są schody jak jestem głodny to nie zasnę albo obudzę się w nocy i zjem lodówkę razem z zawartością :)
O co mi chodzi - powiedzcie czy przy moim trybie życia, chce chodzić dwa razy na siłownie w tygodniu i skupić się na klacie plecach i brzuchu łapa ok nawet z dobra separacją nogi jak koń pociągowy :) mam już jakaś praktyke i mój trening będzie taki wtorek klata
1. rozpiętki na płaskiej hantlami 12 8 8 6 ciężar w górę
2. sztanga płaska tak jw.
3. sztanga skos jw
4. brama jw
brzuch
ławka skos 4 razy max
poręcze nogi w górę 4 razy max
sobota
1 górny wyciąg
2 dolny ( nie wiem jak to się nazywa ale siedzi się i przyciąga ciężar na lince do klaty )no i nie wiem co dalej na cała obręcz barkową hm coś wymyśle
brzuch jw
a co ważne jak robić rozgrzewkę dajcie kilka ćwiczeń i jakie ciężary jak długo bo słyszałem że to ważne a widzę ze wszyscy pomachają trochę łapami i już się za ciężary biorą
to tyle co mi teraz do głowy przychodzi piszcie swoje uwagi dzięki

kubaCK
31-12-09, 10:43
jak dla mnie to takie cwiczenia nie maja sensu. chodiz mi o Twoj trening jesli chcesz cwiczyc 2 razy w tyg. to bestii z Ciebie nie bedzie. nie wiem rob jakis trening obwodowy albo FBW(nie pomoge nie znam sie na nim). co do starty wagi to trzeba przejsc na dietke i wcale po niej nie bedziesz sie przewracal.koniec z zarciem w nocy. koniec z jedzeniem o pozniej godzinnie. najpierw skocz do dzialu dieta tam chlopaki pomoga ulozyc dietke. pomysl jeszcze nad treningiem.

grochos
31-12-09, 11:08
tak jak kuba mowi, jesli chcesz chodzic na silownie to albo 1) wiecej niz dwa razy w tyg i wtedy zapodaj sobie ktorys z trenigow np split (dzial trening) albo 2) rob sobie ogolno rozwojowki. Organizm jest tak zbudowany ze dazy do rownowagi i nawet jesli bedzie katowal klate a pozatym nic to i tak wielkich przyrostow nie bedzie. Jesli chcesz zucic tluszczyk to moze zamiast silowni polecalbym plywanie lub bieganie lub jakikolwiek inny sport ktory przynosi ci satysfakcje. I pamietaj dieta, dieta, dieta - a jesli nie to chociaz zmiana pewnych nawykow zywieniowych (jak podjadanie w nocy) itd.

breku
31-12-09, 14:18
Popieram poprzedników, dieta przede wszystkim, nie żeby Cię zagłodzić, tylko musisz patrzeć na to co jesz, jak chcesz brzuszek spalić to ogranicz kalorie!!
Energia jest pobierana z róznych cukrów, w tym węglowodanów, ogranicz je.
Wtedy bedziesz na głodzie, ale organizm ludzki jest tak stowrzony że bedzie pobierał tą energie z tłuszczy. 2 w tygodniu trening to rzeczywiście za mało aby był jakis z tego efekt, szkoda katować samego siebie i ciało. Lepiej zacznij uprawiać jakieś sporty typu, bieganie, pływanie, marszobiegi, aby tłuszcz był cały czas spalany. Na Twój wiek naprawde nie ma co się katować, ćwicz z głową, treningi powinny być ogólno rozwojowe, więc w twoim przpadku przyzwyczaj orgaznim do wysiłku, jakieś 4-5 miesięcy treningów, a potem poczytaj na temat " treingów na rzeźbe " wszystko tam ładnie masz rozpisane, wystarczy poszukać ;)

bibski
31-12-09, 22:15
Dzięki za uwagi ale taki stary to nie jestem aktywnie żyje od zawsze
pójdę za waszą radą i zrobię obwodowy z naciskiem na klatę postaram się trzy razy w tygodniu kupie jakieś hantle i coś pomacham też w domu
Macie racje nie ma się co katować bo w pracy i tak mam dobra orkę i nie jeden by kondycyjnie odpadł zresztą miałem kozaków o dużo młodszych od siebie porobili dwa trzy dni i odpadali.
wyczytałem tu pare przepisów na fajne szamanko to nawet do pracy dam rade zabrać już dziś jadłem i jest spoko nie nażarty i nie pełny jakos tak lekko i duż energii o to chodzi syna przez godzine biegiem na sankach ciągałem :)(a biegac nie nawidzę)
jeszcze raz dzięki
jak coś jeszcze wam przyjdzie na myśl to piszcie pozdro

maly25
01-01-10, 14:41
a ja dodam ze na treningu rub krutkie przerwy po 30-40 s.z duza iloscia powturzen od 14do 20 to spowoduje szybsza potliwosc, a co za tym idzie spalanie tkanki tluszczowej,zejdzie ci na treningu z 40 minut i odrazu przejdz na aeroby z 30 min.jak dysponujesz takim sprzetem i czasem.a zjedzeniem to ostatni normalny posilek 3-4 godz przed snem a przed samym snem tylko posilek bialkowy np.serek wiejski,twarug z warzywami,a o jedzeniu w nocy to musisz zapomniec, bo jak nie to na darmo twuj trud.to powodzenia pozdro

wujek.maciek
01-01-10, 15:08
maly, to co proponujesz to najkrotsza droga do spalania, ale miesni. za szybka potliwoscia niekoniecznie idzie spalanie tkanki tluszczowej, bo pocimy sie glownie woda, a nie tluszczem. bo gdyby tak bylo, to ludzie olaliby cwiczenia i diete, a przesiadywali non stop w saunach.

ja to widze tak:
przerwy normalne - 60-90s
powtorzenia - fakt mozna zwiekszyc, ale nie do 20! - maks 15
aeroby max 20min. po treningu (tu przydala by sie kreatyna czy bcaa)

pozdro

BoloYeung
01-01-10, 15:09
musiał byś zrobić redukcje dieta z ujemnym bilansem po treningu poswiecic troche na aeroby masz dobry wiek mozesz pomyslec o jakimś cyklonie na SSA , sam pracuje fizycznie wiec wiem ze gryzie sie czasem pogodzic to z siłowniom ale jesli wpadniesz w dobry rytm da rade i najlepiej by było na silownie chodzic 5 razy w tygodniu jak dla CIebie i trening typowo redukcyjny

maly25
01-01-10, 23:03
ja mimo wszystko obstaje dalej przy swoim,jesli chodzi o powturzenia to nie myslalem 20 seri na biceps ale 20 przy duzych partiach miesni(nogi,plecy)na male partie mniej,bo jak wiadomo srednio do 12 +,- robimy mase miesniowa a powyrzej rzezbimy,a aeroby to 20 minut po treningu przy tak duzej nadwadze jaka kolega ma to troche za malo,ale niech sie moze jeszcze ktos wypowie.pozdro

fallenursus
01-01-10, 23:10
bo jak wiadomo srednio do 12 +,- robimy mase miesniowa a powyrzej rzezbimy,


pewny tego jestes? dal bys se obciac reke?

wujek.maciek
01-01-10, 23:18
ok, tylko miej na uwadze jaki olbrzymi wysilek ma na co dzien (wycinka, to hardkor jakich malo - kto robil to wie). i o to sie sprawa rozbija, zeby miesni nie popalil calkiem. nie jestem specem od redukcji, ale wiem na pewno, ze przy takiej masie, przeciazonych stawach i kregoslupie na pewno zrezygnowalbym z paru cwiczen (bieganie, ciagi), a na pewno wrzucilbym sporo podciagania, odwroconego wioslowania, dipsow, a na bary z kolei jakies trisety, albo gigantsety, zeby tez nei sponiewierac kregoslupa...

pozdro

kubaCK
02-01-10, 00:47
na silke chce poswiecic 2 dni w tyg wiec czysta rekreacja. trzeba skupic sie na misce,czyli jesc mniej. trening jaki bys nie zrobil przy redukcji i tak bedzie dobrze bo zarcie najwazniejsze... 20 powtorzen po co:OO?? 15 max ....

maly25
02-01-10, 09:30
pewny tego jestes? dal bys se obciac reke?

dlatego napisalem "SREDNIO 12 + -" kazdy ma swoj dobur powturzen,niekturzy nawet 4-5 robia na mase i im idzie

kubaCK
02-01-10, 11:09
nie rob tyle bykow bo w oczy strasznie razi ;/

bibski
02-01-10, 16:25
no i się zaczęło po pierwszym dniu dietki trochę wątroba bolała szczególnie w nocy i nad ranem już jest ok trochę czuje dyskomfort , jem co 4 godziny i o dziwo nie jestem głodny :) nawet jak sobie coś nałożę to całości nie daje rade wcisnąć z wengli jem tylko troche kaszy gryczanej (przepis w książce ) i garść musli do koktaili
biegam codziennie ok 30 minut ( ciągam syna na sankach ) 100 metrów sprint na maksa potem trucht i sprint powtarzam tak dopuki siły starcza myślę ze n czasem bedzie lepiej
na siłce robie obwodowy tak jak radzicie (pocę się jak koń po westertnię) a le najpierw zrobiłem 4 cwiczenia na brzuch pa 15 pow wsumie zeszło mi bita godzinę
i pytanie obwodem robiłem 4 serie 6 cwicz. czy ciężar ma być taki sam czy dorzucać a zmiejszać liczbę pow czy na odwrót
z Góry dzięki Wasze rady są dla mnie bardzo cenne
( jutro aeroby w pon siłka :) )