PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z klata!:/



Gangsta Latino
30-12-09, 18:31
Ello;)

Przy każdym treningu klatki ( wyciskanie 2x i rozpiętki) rwą mnie ściegna w barkach a klata jak by nie ruszona;/ Wydaje mi sie ze źle wypycham klate do przodu bo próbowałem już chyba 10 technik i ciągle to samo;/

Ale może macie jeszcze jakieś pomysły dlaczego tak jest??

SOG za pomoc:twisted:

fallenursus
30-12-09, 19:00
albo ni epotrafisz dobrac techniki, alo masz cos zyebane z barkami. sprubuj na poczatek zrobic rozpietki zanim zaczniesz pchac. na plaskiej te rozpietki.malym ciezarem ale zebys poczul. jak robisz wypychy, uloz lekko lokcie pod katem to tulowia i nie opuszczaj nizej jak 90 stopni i nie prostuj do konca ramion. cos w stylu pompowania...

DJ Browar
30-12-09, 20:04
Spróbuj bardzo wolno opuszcza i wypycha sztangę (daj se mniejszy ciężar jak nie będziesz dawał rady). I tak jak kolega na górze napisał nie masz coś z barkami ??

Gangsta Latino
30-12-09, 20:13
Nie wiem czy mam coś z barkami:P Moze xle rogrzewam bo na barki robie tylko krązenia a po treningu je rozciagam;)

Zauważyłem, że nie wyginałem dolnych pleców do góry a do pomaga;) Moze własnie o to chodzi:PP

fallenursus
30-12-09, 20:15
moze jednak nie oto...ruszysz konkret ,wygniesz plecy, zrobisz sobie kuku. poto robia lawki zeby na nich calymi plecam lezec

Gangsta Latino
30-12-09, 20:27
Aha:cry:
Jak lekko wygialem dolne plecy ku górze przy wyciskaniu to jakos lepiej czułem klatke:P Bo tak to nic innego mi do głowy nie przychodzi. Ręce ułożone mam dobrze bo nawet filmik nagrałem i porównałem z tymi instruktażowymi... jest tak samo... ciężar odpowiedni... moze po prostu mam dziwne ułożenie klaty:P

wujek.maciek
30-12-09, 20:28
rozgrzewka taka zeby z ciebie cieklo. min. 10min. bieg (jesli nie masz za duzo masy), skakanka, rowerek, wioslowanie, orbitrek czy cokolwiek do czego masz dostep. potem wymachy, krazenia, rozciaganie. zanim polozysz sie pod sztange zrob po 1 serii pompek i rozpietek (po min. 20). zaczynasz wyciskanie (tu w zaleznosci od planu). zobacz jak pojdzie. jesli beda cie bolec bary pomimo rozgrzewki, sprobuj zlapac o kilka cm wezej i skierowac lokcie do srodka (tak zeby na triceps bardziej szlo). jak to nie pomoze, to zrob przerwe i zastosuj odp. suplementacje. a jak to nie da rady, to idz do lekarza.

pozdro

fallenursus
30-12-09, 20:29
przestajn ogladac filmiki instruktazowe i zrob takl jak Ci napisalem
ps coscie sie czepili sztangi? on sztanga nie cwiczy :)

LeBron23LBJ
30-12-09, 20:41
czucie to indywidualna sprawa. Musisz tak zlapac sztange, tak sie ustawic zeby bylo czuc. Polecam zacząc trening od rozpiętek lub krzyżowania linek. Metoda wstępnego zmęczenia mięsni na mnie zawsze działa. Czuc wtedy naprawde niezłą pompe

Gangsta Latino
30-12-09, 20:41
Oki zobaczymy;) a jeszcze co do wypychania klatki podczas opuszczenia ciężaru... bo gdy dotykam klatke czuje napiecie mięśni, ale ani po treningu ani w czasie pompy nie czuje;] może po prostu mam taka genetyke ze klatke mam mocna i nie czuje tej pompy?

LeBron23LBJ
30-12-09, 20:44
mowie, zaczynaj od izolowanych cwiczen. Technika na pierwszy miejscu. Skroc moze przerw pomiedzy seriamy. Pompa musi byc

Gangsta Latino
30-12-09, 20:58
a co dokładniej rozumiesz przez "pompe"?

hans1237
30-12-09, 21:27
niekoniecznie,ja nie dotykam całymi plecami ławki....

-spinaj łopatki
-nie wyrzucaj barków do przodu
-nie prostuj rąk do końca


o wyciskaniu oczywiscie pisze


http://www.youtube.com/watch?v=G3XYWdEd0Eg&feature=PlayList&p=48CD6EFC21D400A0&playnext=1&playnext_from=PL&index=3

fallenursus
30-12-09, 21:40
jesli robisz ''mostekk' to cisniesz na dolna klate i wtedy mozna wiecej pociagnac w gore,ale to nie stek za ciekawe dla kregoslupa. u mnie sa takie payace na silowni, wlezie na pochyla, najebie na sztange kilogramow i zaczyna wypychac na kota. a potem marudzi ze go plecy bola:)
http://www.youtube.com/watch?v=5a4NaVjB8jw&feature=player_embedded

Micek185
30-12-09, 21:41
przy wiciskaniu mocno dostaja w dupe własnie barki może byc tak że trenujesz dzien przed klatka ramiona i dlatego masz taki afekt,myle sie?
po drugie jak szeroko rozstawiasz dłonie staraj się tak wycsikac sztangę aby rece były rozstawione mniejwiecej na szerokości barków troche szerzej,to zapewni ci neutralny ruch bez nadwyrężania ramion i nadgarstków.
Najlepiej jest wyciskać mając lekko unieniona dolną częśc pleców ale nie zeby można było wsadzic tam butelke tylko utrzymywac naturalna krzywizne kręgosłupa"S"
jeszcze jedno spróbuj przy wyciskaniu założyć mniejszy ciężar i w tym czasie staraj sie tak wypychać ciężar żeby dokładnie poczuc prace mięśni klatki i poprubuj z różnymi opcjami wypychania bliżej lub dalej od brody lub sutków.jak najmniej angazuj barki a więcej klatke.

hans1237
30-12-09, 21:59
fallen drastyczny link,az tak to nie można,ale w linku odemnie jest dorze pokazane o co chodzi,mimo tego ważne jak czujesz sam,musi pompowac i bolec

BULLI
30-12-09, 22:33
moze jednak nie oto...ruszysz konkret ,wygniesz plecy, zrobisz sobie kuku. poto robia lawki zeby na nich calymi plecam lezec

prawiblowa technika przy wyciskaniu jest taka ze musisz klate wypchnac do przodu . Musisz tak wygiac plecy ze bedzie mozna wlozyc reke sfobodnie miedzy lawke a twoje plecy. Jak masz klate plasko to bary ida do przodu i ciagniesz barkami. No i spiecia tez sa bardzo wazne . Sprubuj spiac klate lezac plasko na lawce , a sprubuj jak masz klate wypchnieta (na sucho). zobaczysz kiedy lepiej czujesz miesien.

fallenursus
30-12-09, 23:20
ja was kochani koledzy dokladnie rozumiem, ale jest jeden maly problem. kolega uzywa hankle, wiec ma wieksza mozliwosc ustawienia poprawnie ramion, gdzie nie musi sie wyginac, wypychac klaty itp itd zeby ja dobrze poczuc. ja wiem ze wiekszosc z Was uzywa sztangi,ale uzywajac hankli do cwiczen na klate troche inaczej to wszystko wyglda....
ma ktos jakies video gdzie jakis wiekszy mutant wygina plecy jak cisnie na klate? ktorys z tych kolegow z IFBB jesli mozna...

KOWAL86
30-12-09, 23:35
boli cię w barku, mnie też bolało myślałem że przejdzie aż pewnego dnia coś mi jebło przy wyciskaniu na klatę w okolicy barku i miałem kontuzje na dobre 2 miechy nie wiem dokładnie czy mi ścięgno czy mięsień naderwało, ale na prześwietleniu miałem jakięś nadwichnięcie w barku. I mam nie proporcjonalną klate jak napinam, teraz muszę ja dobrze rozgrzewać przed treningiem a i tak niekiedy boli przy ćwiczeniach.

BULLI
30-12-09, 23:38
czy sztanga czy hantle tehnika sie nie zmienia. musisz miec klate z przodu bo na 100% bedziesz ciagnac barami.

fallenursus
30-12-09, 23:50
ja stawiam na to ze Gangsta za bardzo w dol spuszcza i angarzuje sciegna ,dlatego go boli.po opuszczeniu lokci ku tulowiu i utrzymania ramion poziomo do podlogi przestanie go to meczyc i wkoncu poczuje te klate:) poczekamy jak obczai trening,mam nadzieje ze napisze co i jak.

BULLI
31-12-09, 00:12
fallenursus ma racje obzaj trening ,wskazowki masz i daj znac.

Gangsta Latino
31-12-09, 10:37
Dzięki chłopaki za zainteresowanie treningiem ( szczególnie fallen;) )

Dzisiaj mam dzień NT więc dam mniejsze obciążenie i spróbuje jeszcze kilku metod;)

Micek trening klatki mam w pon a barki w piątek;)

Gangsta Latino
31-12-09, 22:06
No chyba jednak klata dostałą lekko po dupie:P Zapomniało mi sie o tym, że mnie mięśnie najczęściej zaczynają "boleć" dopiero kilkanaście godziń po treningu ( nie wiem czemu tak jest);) Barki są leciutko naciągnięte, ale...:P

Jak dotykam klate ( dokładniej cycki:P) to czuje lekki ból, szczególnie na mostku;)

Więc chyba wczoraj było good;)