PDA

Zobacz pełną wersję : Które Białko? Elite Whey Protein czy Whey Gold 100%



Chesterxxxxx
26-12-09, 03:20
Siemanko

Od połowy stycznia zaczynam nowy cykl i mam problem z białkiem, w diecie za fiut nie potrafie dostarczyć 2g/1kg masy ciała bo to wychodzi 200g czyli 5 posiłków po stadnardowe 40g bo tyle na raz czlowiek jest w stanie przyswoić co 3h jak wszyscy wiedzą.

Budżet niby roli nie gra bo w końcu inwestuje w siebie ale skoro nie widać różnicy to po co przepłacać i tu sie zastanawiam pomiędzy:

1. Dymatize - Elite Whey Protein 2270g (109zł)

Zawartość w 100g:
- białka - 76,4 g
- weglowodanów - 8,6 g
- tłuszczu - 5,2 g

Skład:

- mikrofiltrowany izolat białka serwatki
- ultrafiltrowany koncentrat białka serwatki (dostarczający di-peptydy, tri-peptydy, oligo-peptydy i poli-peptydy)
- peptydy serwatkowe
- enzymy trawienne (zytrix, proteaza, laktaza, lipaza)
- aromaty naturalne i sztuczne
- substancja słodząca - acesulfam-K

2. OPTIMUM 100% Whey Gold Standard 2273g (159zł)

Zawartość w 100g:
- Białko: 82g
- Węglowodany: 9g
- Tłuszcz: 3,5g
- Wapń: 476mg
- Sód: 204mg
- Potas: 748mg

Skład:

- zhydrolizowane peptydy białka serwatkowego
- ultrafiltrowany koncentrat białka serwatki
- mikrofiltrowany izolat białka serwatki
- izolat jonowej wymiany białka serwatkowego
- aromat syntetyczny
- Aminogen-enzymy trawienne laktozy
- Laktaza acesulfam-K (substancja słodząca)

Na oko Whey Gold ma większą zawartość białka w 100g i dodatkowo Hydrolizat...czy sam już sobie odpowiedziałem na pytanie? Czy jednak nie skreślać Elite? Z góry Dzięki za Pomoc

P.S. Brałem kiedyś Syntraxa Matrixa 5.0 i byłem zadowolony ale nie chce białek nocnych już po Prolongatum...niby 5 frakcji białek ale ile którego tam białka było nie chce pytać Biogenixa/Olimpu bo wyszło by coś czuje, że 60-70% to białko "nocne"

fallenursus
26-12-09, 04:09
jak cie stac na gold whey to sie nie ma nad czym zastanawiac..

Chesterxxxxx
26-12-09, 15:42
Jakby mnie było stać co dla mnie oznacza, że jak wydam na coś to nie zauważe zbytnio tego w budżecie a tak nie jest, to inwestycja w siebie a poza tym nie chce już nic kupować "aby kupić"

Wiadomo, że Whey Gold jest lepszy ale czy na tyle lepszy żeby zapłacić za niego 50zl więcej? Do tego cyklu dorzucam jeszcze poza stadnardowymi witaminami i mineralami, izotonikiem do treningu BCAA Xtra z Glutamina Activlabu i Kre-Alkalyn pewnie EFX`u bo to zdaje sie przekształcony Fitness Authority.

Jakbym wybrał Elte Dymatize`a to do zaoszczędzonych 50zł dorzucam 5zł i mam w/w BCAA