PDA

Zobacz pełną wersję : TRENING-siła



xyz93
22-12-09, 20:45
-Płeć *Mezczyzna

-Wiek *17

-Waga *67

-Wzrost *172

-Co chcesz osiągnąć *siła i masa, ale na poczatek SIŁE

-Staż *6miesiecy

-Inna Aktywność/Sporty *Jezdze rowerem, pilka nozna (od czasu do czasu)

-Dostęp do siłowni/sprzętu(czy to pro siłownia, czy warunki domowe, etc) *Warunki domowe, ławeczka, modlitewnik, gryf prosty, lamany itp.

-Aktualna/planowana dieta. *Chciałbym wprowadzic, od nowego roku wziasc sie za to ale nie mam pojecia od czego zaczac

-Przeciwskazania Medyczne *brak

-Suplemacja.* brak, moglbym cos brac ale tez nie wiem co i jak.


Witam. Wiec na poczatek pisze, jestem zielony kompletnie, troszeczke cwiczylem na silowni z kolega i przyszlo oczywiscie mi sily. Jechalem mase potem sile... i mialem krotka przerwe. Teraz od nowego roku, chcialbym na prawde wziasc sei za siebie i zaczac cwiczyc konkretnie zeby byly efekty. Chodzi na poczatek mi o sile, zeby przyszla sila, wzmocnic nadgarstki, przedramie. Nie wiem jak sie za to zabrac, 1 raz jestem na tym forum, wogole na takim forum z kulturystyka. Moim celem jest od stycznia 2010 cwiczyc sile. Przy tym kupic jakies odzywki (nic nie bralem do tad) ktore przyspiesza, powoli mi pomoga zdobyc ta sile. W tym rzecz, ze nie potrafie zrobic konkretnego planu i prosze wszystkich forumowiczow o jakies dobre rady. Silownie mam 3x w tyg. WT-PT-NDZ. warunki domowe. Jak pisalem chce jechac sile. Na klate wycisne ok 65 a na martwy ok. 100- (nie chce wiecej).
Prosze o pomoc, zeby sie ogarnac i chociaz do wakacji ta sila przybyla konkretnie. Na pewno sie jakos odwdziecze, nie wiem jak ale na pewno. pozdrawiam wszystkich i dzieki z gory jak ktos napisze - pomoze. :errf::happy:

mtm
22-12-09, 22:16
-Aktualna/planowana dieta. *Chciałbym wprowadzic, od nowego roku wziasc sie za to ale nie mam pojecia od czego zaczac


- http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=24355
- http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=391

Mówi się że Dieta to 60 % sukcesu , bez niej daleko nie zajedziesz ;
JEST KONIECZNA !




-Suplemacja.* brak, moglbym cos brac ale tez nie wiem co i jak.


Jeśli dieta będzie dobra i dopięta na ostatni guzik to bez Supli sie obędzie .
ew/ według braków Białko/Bulk/Gainer , z tym że to żarcie gorszej jakości .



zdobyc ta sile


W treningu siłowym bazuj na tych ćwiczeniach :
siady
Mc
wiosło

mi osobiście po dołożeniu nóg do planu ładnie siła skoczyła ;
- http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=15189

Pozdro

maly25
22-12-09, 22:43
sila=masa,masa=sila,jak juz bedziesz mial dietke to mozesz dozucic kreatyne monohydrat obojetnie jaka,skup sie na dozych partiach miesni tkj.nogi(siady) plecy(mc)

xyz93
23-12-09, 12:52
Spoko, dzieki za info, ale sluchajcie, jeszcze potrzebuje planu, ciagle czytam i wynikam z wnioskiem, ze najlepiej (dla mnie) robic 5x5. W tym sek ze nie wiem jak ile powtorzen. Samemu cos sprobowalem i chce zeby ktos ocenil? doradzil, co daodac, czego moze nie robic itp i oczywiscie powtorzenia z seriami.. ;/.

NDZ: KLATA+TRIC+PRZEDRAMIE
-wyciskanie sztangi na ławce płaskiej 5x5
-wyciskanie hantli na skosie góra
-rozpietki na skosnej
-wyciskanie sztamga wąski chwyt 5x5
-francuskie leżąc
-hantla za glowy
-nawijanie
-zwis na drazku 3xmax
WT: PLECY+BIC
-podciąganie na drążku w szerokim nachwycie 5x5
-wiosłowanie sztanga uchwytem
-"dzień dobry"
-martwy ciag
-ugięcia ramion ze sztanga łamana stojac 5x5
-uginanie hantli o kolano
PT:BARY+NOGI+BRZUCH
-wyciskanie sztangi z klatki/za karku 5x5
-unoszenie hantli bokiem w górę
-unoszenie hantli bokiem w gorę (w opadzie)
-Kaptury
-Przysiady 5x5
-prostowanie nóg na maszynie
-wspiecia na palcach
-brzuszki na skosie

Nie mam pojecia po ile serii, czyt. te forum oraz inne i sklejalem. Czytalem ze musza byc przynajmniej 2 cwiczenia na partie miesni i max 3. Wazne sa nogi, wiec tez mozna dodac jakies cwiczenie do nichtylko nie mam pojecia, brzuch natomiast cwicze, chce troszeczke pobiegac spalic tluszcz i czasem kopie pile, wiec na ta partie przyjdzie jeszcze czas. Prosze niech ktos doradzi ile serii, czy dobry plan.

PS. Po ustaleniu treningu chce ustalic diete.

maly25
23-12-09, 15:52
moim zdaniem.jestes poczatkujacy nie szukaj jakis wyszukanych treningow cwicz najzwyklejszym splitem.DOBRZE CWICZ,JEDZ,WYSPIJ SIE.spelniaj te 3 kryteria a rezultat bedzie napewno dobry

xyz93
23-12-09, 16:22
5x5 niby jest dla poczatkujacych w sam raz co zaczeli cwiczyc. Trening raczej nie jest wyszukany, sam go ukl. na przykladzie innego, ktory znalazlem w necie. W zasadzie co wyczytalem w kolo nie mozna cwiczyc tego samego np. masa-sila-masa-sila i tymi samymi cwiczeniami. Na poczatku spelnialem te 3 kryteria, fakt bylo dobrze, ale tego samego cwiczyc nie bd, a co do jedzenia, dietka musi byc :) jak wyzej pisal kolega 60% sukcesow to dieta :) Wiec jakby ktos mogl pomoc z gory dzieki.

mtm
23-12-09, 17:06
jak wyzej pisal kolega 60% sukcesow to dieta :) Wiec jakby ktos mogl pomoc z gory dzieki.

Tu masz przykładową dietę ;


I Śniadanie
Chleb żytni pełnoziarnisty
100 g
Jaja kurze całe
100 g
Margaryna "Śniadaniowa"
5 g
Pomidor
100 g
II Śniadanie
Chleb żytni pełnoziarnisty
70 g
Sok z czarnej porzeczki
200 ml
Polędwica sopocka
100 g
Rzodkiewka
40 g
Sałata
30 g
Obiad
Ryż brązowy
100 g
Wołowina, rostbef
100 g
Fasola szparagowa
100 g
Mandarynki
80 g
Słonecznik, nasiona
10 g
Posiłek przed treningiem
Ryż brązowy
100 g
Mięso z piersi kurczaka bez skóry
100 g
Marchew
40 g
Kapusta pekińska
50 g
Cebula
30 g
Czosnek
5 g
Oliwa z oliwek
5 ml
Posiłek po treningu
Carbo
90 g
Makrela świeża
100 g
Makaron czterojajeczny
100 g
Burak
150 g
Kolacja
Jaja kurze całe
150 g
Papryka czerwona
100 g


B: 154g
T: 75g
W: 420g
Kcal: ok. 2800
Dieta na masę dla wagi ok. 70kg

blood in blood out
23-12-09, 19:14
Dieta to 80% sukcesu

Wkleję Ci przykładową dietę dla osoby ważącej 70 kg

7:00
Platki owsiane 100g + 200ml mleka
3 jaja kurze całe

B: 41g (30g zwierzęce) W: 81g T: 27g


10:35
Makaron 100g
Serek wiejski 200g

B: 35g (25g zwierzęcego) W: 80g T: 10g


13:30
Chleb żytni pełnoziarnisty 150g
Makrela wędzona 100g

B: 41g (31g zwierzęcego) W: 81g T: 25g


16:00
Ryz brazowy 80g
Piers z kurczaka 100g

B: 27g (22g zwierzęcego) W: 62g T: 3g


17:30-18:30
Trening


18:30
60g Carbo

B: 0g W: 56g T: 0g


19:10
Chleb pelnoziarnisty 100g
Tunczyk w wodzie 120g

B: 32g (25g zwierzęcego) W: 54g T: 2g


22:00
Twarog chudy 100g
Oliwa z oliwek 10ml

B: 20g W: 4g T: 10g

Razem - podsumowanie
- białko 143 g
- tłuszcz 77 g
- węglowodany 418 g
- kalorie 2937 kcal

Udział procentowy
- białko 2,04 g/kg
- tłuszcz 1,1 g/kg
- węglowodany 5,97 g/kg
- kalorie 41,96 kcal/kg

Dzban
24-12-09, 00:31
5x5 niby jest dla poczatkujacych w sam raz co zaczeli cwiczyc. Trening raczej nie jest wyszukany, sam go ukl. na przykladzie innego, ktory znalazlem w necie. W zasadzie co wyczytalem w kolo nie mozna cwiczyc tego samego np. masa-sila-masa-sila i tymi samymi cwiczeniami. Na poczatku spelnialem te 3 kryteria, fakt bylo dobrze, ale tego samego cwiczyc nie bd, a co do jedzenia, dietka musi byc :) jak wyzej pisal kolega 60% sukcesow to dieta :) Wiec jakby ktos mogl pomoc z gory dzieki.

Ale to co ty napisałeś to jakaś przedziwna hybryda. Przeczytaj dokładnie temat 5x5 i się do niego zastosuj. Tu masz linka http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=13623&highlight=FBW

maly25
24-12-09, 10:41
ale ja nie napisalem zeby cwiczyc caly czas tymi samymi cwiczeniami,bo wiadomo miesien sie przyzwyczai i nie bedzie reagowal,na kazda partie jast kilka a nawet kilkanascie cwiczen ,czy to wolne ciezary czy maszyny ,takze jest w czym wybierac,ale pewno jestes mlody prubuj wszystkiego,metoda prub i bledow,szukaj a znajdziesz;)

xyz93
24-12-09, 12:19
Ale to co ty napisałeś to jakaś przedziwna hybryda. Przeczytaj dokładnie temat 5x5 i się do niego zastosuj. Tu masz linka http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=13623&highlight=FBW

----

No wlasnie i chce zeby ktos pomogl i doradzil. W takim razie musze wszystkie cwiczenia zlaczyc w 2 dni. i na przemian je robic min.

A:
- Przysiad 5x5
- Wykroki
- WL 5x5
- rozpietki
- Wiosłowanie w opadzie 5x5
- podciagnie sie na drazku nachwyt szer.
- Waski chwyt 5x5
- Pompki na poręczach 3 serie , max reps. ( powtórzeń )
- Brzuch
- Łydki
B:
- Przysiad 5x5
- Wykroki
- Wyciskanie w staniu 5x5
- Unoszenie hantli bokiem
- Martwy Ciąg klasyk 5x5
- Uginaie ramion ze sztanga lamana 5x5
- Podciąganie podchwytem 3 serie , max reps
- Zwis na drazku 3 x max
- Nawijanie 3 x max
- Łydki

Czytalem na forum zeby dodawac po 2 cwiczenia-1 do glownego tz. Pzysiady 5x5, Wykroki, prostowanie nog... Nie wiem spotykam sie z roznymi planami 5x5. Czytalem ten link co podawales sporo razy i jest mi ciezko, no czlowiek na bledach sie uczyc, ale jak sa tutaj osoby ktore na prawde cwicza i maja staz to moga doradzic.

Prosze o odp i rady, poniewaz od nowego roku chce zaczac a w pt. zrobic sprawdzian ile pocisne 5x5 zeby wyliczyc max swoj...:sick::neutral:

a co do diety to ulozylem wstepnie. na dniach wrzuce, ale jak narazie, najlepszego ! duzo zdrowka ! sily ! masy !... Wesolych Swiat ! :) Koksy.

Dzban
24-12-09, 19:35
To skorzystaj z tamtego gotowego planu w tamtym wątku. Ja robię ten trening drugi tydzień i na razie jest ok. Tu masz za dużo ćwiczeń dodatkowych. Ja robię w treningu A pompki w podporze tyłem jako ćwiczenie dodatkowe a w B uginanie ramion ze sztangą łamaną ale to po 3 serie. Do tego na każdym treningu brzuch i łydki.

blood in blood out
24-12-09, 20:59
Wpisz w wyszukiwarkę trening Bill'a Star'a.
Moim skromnym zdaniem podstawowy trening masowy- możesz go oczywiście zmodyfikować pod siebie