PDA

Zobacz pełną wersję : priorytet bary



kubasz5
19-12-09, 20:35
Panowie proszę o rade,

Zawsze cwiczyłem klate w poniedziałek (odkąd pamiętam) tym razem chciałbym zacząc od Barków.
Fajnie też by było zrobic biceps i triceps na jednej sesji (mam tu dobre wspomnienia) ale na tych barach bardziej mi zalerzy.

Widzę to mniej więcej tak:

PON: BARKI, NOGI
WT: PLECY
CZW: KLATKA
PT: BICEPS i TRICEPS

Może jakieś lepsze rozwiązania?

Wiki
19-12-09, 20:45
odkąd pamiętasz ćwiczysz splitem. Spróbuj innego systemu treningowego. FBW, albo HST. NP. http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=13623 To Cię rozerwie :D, przy dobrej diecie.

jak jesteś jeszcze mały, to nie ma co ustawiać sobie priorytetów. Tyraj wszystko równomiernie .

kubaCK
19-12-09, 21:04
nie wiem czemu wszyscy sie scisle planu trzymaja?? mi jak cos nie odpowiada zmieniam na nowe, kombinuje tak zeby bylo dobrze. nie wchodzi tak zrob inaczej.

Micek185
19-12-09, 22:43
Nie patrz na splity sterotypowo,dni tyg nie maja znaczenia liczą sietylko przerwy pomiędzy treningami,chodzi o to żeby dać mieśniom odpocząc aby mogły się zregenerować.
Druga sprawa,masz nacisk na baki(wnioskuję że chcesz je rozbudować więc ja bym radził zrobić im oddzielny trening i poszczególne aktony trenować na dwóch sesjachprzykładowo na jednej sesji z nogamimożesz zrobić przednie aktony barków i kaptury
Na drugiej sesji możesz zrobić częsć tylnia i boczną czyli będzie to lżejszy trening,napewno da ci to większe przyrosty niż jedna sesja tygodniowo i to z wszystkimi grupami
Więc ja radzę tak:
BARKI, NOGI (przedni akton)
PLECY
BICEPS i TRICEPS
KLATKA+boczny i tylni akton mięsni naramiennych

Co ty na to?

kubasz5
20-12-09, 19:53
jestem za,
tylko jak to najlepiej rozłożyc w tygodniu.
Dni treningowe - pon,wt,cz,pt

D3
20-12-09, 20:18
PN: Klata + Biceps
WT: Nogi
CZW: Barki
PT: Plecy + Triceps

Ja bym tak zrobił. Polecam taki trening na barki:

Wyciskanie sztangi zza głowy
Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia w szerokim uchwycie
Unoszenie hantli bokiem jednorącz w zwisie (chwyt się rury na maszynie Smitha, nogi razem i blisko zaraz obok maszyny. Jedną reką chwytasz się rury i tak jakbyś chciał się wychylić na bok, ale ręka i nogi są proste. Masz hantle w jednym ręku i machasz)
Odwrotne rozpiętki w siadzie będac pochylonym do przodu

Ja czasem jeszcze dobijam jednym ćwiczeniem tzn. odwrotne rozpiętki na maszynie - aktony czułem prawie 4 dni po takim treningu

Micek185
20-12-09, 22:41
Pon.BARKI, NOGI (przedni akton)
wtorek PLECY
czwartek BICEPS i TRICEPS
piątek KLATKA+boczny i tylni akton mięsni naramiennych

chyba najlepsze rozwiązanie moim zdaniem

jaca666
21-12-09, 21:13
Spróbuj metody treningowej Radka Słodkiewicza 5-10-20 (poszukaj w google), doskonała na stagnacje, zastój. Metoda ta może byc zarówno na klatke, plecy, barki.. :)

Co do ćwiczeń proponuje:
1. Wyciskanie z przed klatki
2. Unoszenie hantli przodem
3. Unoszenie hantli bokiem

Tył barków w inny dzień, np z plerami.

Co do szczegółów to poczytaj o co w ogole chodzi, bo wiem, ze teraz trening moze wyglądac na ubogi itp. Ale jest to tylko pierwsze wrażenie. Jak sie zastosujesz to bedzie git :)

Pozdro

Dokładnie....
Pompa jest niesamowita...Ostatnio robiłem i ledwo 4 takie potrójne serie ukończyłem...piecze jak cholera...
A jak idzie siła!!!
Super metoda tylko nie dłużej niz 6 tygodni i kolejne 6 normalny plan...

jaca666
21-12-09, 21:29
Ja aż tak nie szaleje bo jestem na masie i raz zrobiłem barki tak dla szoku ale siła od razu poszła...Bardziej na rzeźbie się w to pobawię...Obecnie intensywność zwiększam tylko przez dokładanie ciężaru...Dziś na wznosy na boki poszło już 30kg w ostatniej serii 6 ruchów...:)
Klate też próbowałem i super weszła ale plery nic nie poczułem...

jaca666
21-12-09, 21:35
No właśnie a u mnie mega ciężary super się sprawdzają...
Robiłem średnimi i super technika ale zero przyrostów przez 6 tygodni tylko kształtowałem mięcho więc teraz szaleje z ciężarem...
A puki mam żyłki na bicepsach to nie jest źle z fatem...

kubasz5
21-12-09, 22:48
Dzięki za rade, czytałem o tej metodzie Radka w gazecie.
Zapodaje od najbliższego treningu.

Giro
21-12-09, 23:00
Daj znać jak Ci będzie szło