PDA

Zobacz pełną wersję : Co się ze mnądzieje?



Geryon
28-03-06, 13:57
Witam wszystkich którzy chcą mi pomóc... :mrgreen:

Mam 18 lat 176cm i 70kg. Od jakiegośczasu trenuje na siłowni biore Xpanda w kap,GainBolic i Aminokwasy. Problem mój polega na tym że ja wogóle nie przybieram na masie co staje się już denerwujące wydaje sporo kasy na odrzywki a tu nic efektów.

Jak mam trenować co brać jak brać to co mam teraz czyli Xpanda w kap,GainBolic i Aminokwasy.

Trenuje 5xw tyg. 2 x w tyg robie klatke i biceps reszte partii robie tylko po razie bo wiem ze pompowanie ich codziennie pogorszy sprawe.

Już mi ręce opadają niewiem co mam robić i jak to robić POMOCY...

gangster
28-03-06, 14:44
A masz diete? No i jaki masz staz?

Geryon
28-03-06, 14:47
dieta moja polega na tym ze jem wszystko w miare rozsądku... najwięcej nabiału oczywiscie oraz Piersi z kurczaka, ryby dlatego ze chodze do szkoły o 8 wychodze o 16 wracam. :cry:

gangster
28-03-06, 15:06
Ale jesz mniej wiecej co 3 godz?Napisz jak dlugo trenujesz i przedstaw swoj trening.Raczej nie potrzbnie robisz klatke i biceps 2x w tygodniu.

Geryon
28-03-06, 15:43
trenuje pół roku... cały czas próbuje nabrać masy. Nie chodze na zadną profesjonalnąsiłownie bo mam w piwnicy 2 ławki wyciąg modlitewnik 100Kg cięzaryu (co narazie mi wystarcza w zupełności)
Chcesz zebym Ci napisał mojąrozpiske w ciągu tygodnai co i jak trenuje?

fredzik89
28-03-06, 16:54
Geryon, napisz rozpiske bedzie latwiej pomoc :wink:

zobaczy sie gdzie robisz blad :wink:

zizu
28-03-06, 17:21
dieta moja polega na tym ze jem wszystko w miare rozsądku... najwięcej nabiału oczywiscie oraz Piersi z kurczaka, ryby dlatego ze chodze do szkoły o 8 wychodze o 16 wracam.

no i tu jest blad :)

rozpisz diete!

Geryon
28-03-06, 20:30
MOja dieta wygląda nastepująco:

Rano (śniadanie)
Płatki z mlekiem lub serek waniliowy ze słodką bułka szklanka lub dwie mleka

Szkoła (2 śniadanie)

2-3 kanapki z wędliną i serem do tego jakiś owoc jabłko mandarynka

Po szkole (obiad)

Odrazu po szkole zupa (nie lubie zup i często omijam ten posiłek)

około godz. 18.30 (niewiem jak to nazwać chyba obiad)
2xw tyg. piers z kurczaka inne dni to jakieś mięso w sosie i do tego ryż czasami kasza.

i na koniec okolo 21
lekka kolacja pare kanapek.

Zaraz napisze swoją rozpiske.

Prośba moja jest taka zebyście oczywiście poprawili moją diete :P ale i napisali czego powinienem unikać w posiłku i napojach.

zizu
28-03-06, 20:50
twoja dieta jest do bani :)

Geryon
28-03-06, 21:21
no wiec co mam z tym zrobić?

zizu
28-03-06, 21:44
http://e-kulturystyka.info/viewtopic.php?t=78

wybierz sobie cos :)

inf
29-03-06, 12:55
na samym bialku nie zrobi sie masy, na zupie tez nie %)
wypelnij tez profil

Geryon
29-03-06, 15:00
ok diety są bardzo fajne ale w szkole nie mam dostępu do jedzenia :) Mam tam sklepik z hamburgerami frytkami batonami i colą ;/ Jedyne co to biore z domu kanapki:(

inf
29-03-06, 19:18
dlatego nie kazdy moze zostac perfekcyjnym "kulturystą", mozesz brac gainerka do szkoly, lub ryz z piersia kurczaka(tudziez makaron z twarozkiem itp - odradzam tunczyka do szkoly ;p, kanapki z jajkiem tez nie pachna najlepiej ale sa dobre do diety - oczywiscie czarne pieczywo) i pojsc sobie na stolowke i tam to zjesc... no chyba ze sie wstydzisz.. jesli tak, to odpowiedz sobie na jedno zajebiscie, ale to zajebiscie wazne pytanie - robisz to dla siebie, czy dla "obsow" ? Jesli to drugie to krzyzyk na droge ;]

Geryon
29-03-06, 19:54
nie nie wstydze się tego :P
W takim razie czego mam sięwystrzegac jakich napoii jakich posilków...?

Samboni
29-03-06, 22:32
Chlopie sciegna pozrywasz a efektu nie bedzie. Wiecej ww, bialka i jakies suple.

W twoim wieku 18 lat, uwazaj na suple co i ile bierzesz. Zanim kupisz pomytaj sie czy mozesz to brac.

Do picia, czysta woda, mleko i to wystarczy( w twoim przypadku) nie kabinuj.

Powodzenia.
S.

inf
29-03-06, 23:29
do picia woda oczywiscie, jedzonko - wegle typu: ryz, kasze, makarony; bialka - tunczyk, piers kurczaka, twarozek; unikac sokow, niepelnowartosciowych posilkow i nadmiaru tluszczu, zup tez powinno sie unikac [taka jest teoria - a jaki bedzie efekt dowiesz sie po zastosowaniu sie do tego]. Mleka nie pij... raczej unikaj. Do diety dorzuc witaminy , jesli jeszcze tego nie zrobiles - vigor lub multipack trec'a.

zizu
29-03-06, 23:54
zup tez powinno

pomidorowa jest ok :)

Geryon
30-03-06, 08:42
hmmm to dziwne czemu mleka mam unikać przeciez tam jest dużo białka?
Ogólnie mleko zawiera wpań i wiele cennych witamin :)

vold
30-03-06, 10:35
Ja tam zupy nie jadłem już z 7 lat i zyje, świetnie się czuje i rosne :mrgreen:

inf
30-03-06, 12:08
Zup powinno sie unikac... tak jak przetworow mlecznych - dlaczego ? Mleko 2% zawiera ok. 3.4g bialka/100ml i az 4.9 grama WW(laktoza-dwucukier mleczny - dlatego powinno sie unikac).

zizu
30-03-06, 13:05
unikac... tak jak przetworow mlecznych

heh, inf co ty mowisz w ogole?

przetwory mleczne to
ser bialy,zolty,kefir jogurt,maslanka, itp


dlaczego ? Mleko 2% zawiera ok. 3.4g bialka/100ml i az 4.9 grama WW(laktoza-dwucukier mleczny - dlatego powinno sie unikac).

taaa, a tutaj podajesz wartosc odzywcza melka :]
pozatym u mnie w sklepie jest tez mleko 0,5 nawet 0,0% tluszczu : ))

inf
30-03-06, 15:59
Ta spoko, tylko co ma tluszcz do zawartosci laktozy ? nikt nie pisze, ze to przez tluszcz nie poleca sie produktow mlecznych, a wlasnie przez to, ze zawiera spora dawke laktozy... i te produkty, ktore wymieniles nie powinny byc podstawa w diecie (czyli ze nalezy ich unikac). Jogurt nie ma mega-ilosci bialka zeby go szamac, lepiej zastosowac rybke, lub kurczaczka. Rozumiesz juz ?

zizu
30-03-06, 16:21
Ta spoko, tylko co ma tluszcz do zawartosci laktozy ?

no nic, tylko napisalem CI ze jest mleko tez 0,5 i 0% ktore maja wiecej bialka od 2% :]


ze to przez tluszcz nie poleca sie produktow mlecznych,

nie porduktow tylko mleka gluptasie :]



i te produkty, ktore wymieniles nie powinny byc podstawa w diecie (czyli ze nalezy ich unikac).

:mrgreen:


Jogurt nie ma mega-ilosci bialka zeby go szamac, lepiej zastosowac rybke, lub kurczaczka. Rozumiesz juz ?

hehe ja Ci tylko powiedzialem co to sa produkty mleczne dzieciak :)


Jogurt nie ma mega-ilosci bialka zeby go szamac,
no moze i nie ma ale jest swietnym dodatkiem do diety.bogaty w wapn,witamine D,flote bakteryjna,i wiele innych zalet YO :D
pozdro

inf
30-03-06, 16:41
Dobra... nie bede sie klocil, Moderator wie lepiej, pozdro dzieciak i pocwicz...

Geryon
30-03-06, 16:44
Oczywiście takich rzeczy jak alkohol kawa cola pepsi fanta sprite czy inne napoje tego typu powinno się ich unikac bo a słyszałem ze tak.
Mój kolega np nie je wogóle batoników ani wafli zadnych przeciez czekolada oprócz zbędnego tłuszczu zawiera dużo weli potrzebnych do energi no chyba ze się myle :)

inf
30-03-06, 16:49
Czekolada przede wszystkim ma w sobie w UJ wegli prostych - zjesz - pobudzi, zamuli, odlozy sie w tluszcz.

zizu
30-03-06, 17:25
Dobra... nie bede sie klocil, Moderator wie lepiej, pozdro dzieciak i pocwicz...

to dlaczego w kazdej diecie na mase czy tam na rzezbie jest ser bialy? :]

poprostu nie masz argumnetow zeby sie ze mna klucic

ok pocwicze a ty poczytaj
pozdro :]

[ Dodano: 2006-03-30, 16:28 ]

Oczywiście takich rzeczy jak alkohol kawa cola pepsi fanta sprite czy inne napoje tego typu powinno się ich unikac bo a słyszałem ze tak.

czemu kawy? :oops:

inf
30-03-06, 20:04
ojej, mod diety nie wie dlaczego ma unikac kawy ;p ? ser twarogowy jest pewnego rodzaju wyjatkiem ze wzgledu na duza zawartosc bialka w stosunku do ww... co nie wyklucza tezy, ze produktow mlecznych powinno sie unikac ;/

"pozdro'n'pocwicz" - nie chodzilo mi raczej o trening fizyczny dzieciak ;]

Geryon
30-03-06, 21:18
słysząłem ze kasy się powinno unikać bo kofeina "zabija" kreatyne wydzielaną przez organizm no i przy braniu kreatyny dodatkowo po wypiciu szklanki kasy dzienna porcja kreatyny zostaje zneutralizowana ;/ niewiem czy to prawda.

Wiec doszliśmy do tego ze moim problem jest dieta tak ?

A czy ktoś wie jak brać Xpanda ? bo ja wiem ale nie z dokładnych źródeł ze jakies 40minu przed treningiem 4kap i jakies 30min po treningu tez 4 kap.

Aha jeszcze bardzo ważne pytanie:
Jak po treningu biore Gainerka GainBolic no to mnie tak zamuli żołądek ze ja juz do końca dnai ni jestem głody a jak wmusze w siebie jedzienie to robi mi się niedobrze czy moze po treningu nie brać a moze brać na noc w tym wypadku ? jak uwazacie?

inf
30-03-06, 23:02
Ze kofeina "zabija" kreatyne to "bylo dawno i nieprawda" ;p

XP - dzien treningowy - ok 20min przed treningiem porcja i ok. 15 po treningu
- nietreningowy - porcja dziennie

edit : gainer - na noc bron Boze... w teorii do 40minut po treningu powinienes zjesc posilek z pelnowartosciowym szybko przyswajalnym bialkiem. Gainera mozesz jesc wczesniej, a po treningu cos "mokrego"

sławo
30-03-06, 23:13
jeszcze jeden post nie na temat treningu i temat do kosza

zizu
30-03-06, 23:34
ojej, mod diety nie wie dlaczego ma unikac kawy ;p ?

heh dzieciak nie zrozumiales mnie heh..:)
kawa jest bardzo dobra, przed treningiem ale nie bede CI mowil czemu bo jestes przemadrzalec:P


Aha jeszcze bardzo ważne pytanie:
Jak po treningu biore Gainerka GainBolic no to mnie tak zamuli żołądek ze ja juz do końca dnai ni jestem głody a jak wmusze w siebie jedzienie to robi mi się niedobrze czy moze po treningu nie brać a moze brać na noc w tym wypadku ? jak uwazacie?

to wypij sok po treningu a garniera wpakuj przed treningiem

[ Dodano: 2006-03-30, 22:35 ]

jeszcze jeden post nie na temat treningu i temat do kosza

raczej do diety :)